2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Factor100 diye bi güneş kremi vardı gerçek olmayan içerik paylaşıyorlar diye haber olmuştu sosyaleczacı diye biri açıklamıştı instagramda, factor kids ona mı ait bilmiyorum ama haberiniz olsun, bu fiyat aralığında hipp güneş kremi de var o da temiz içerikliymiş ben siveno aldım.
Bilgi için teşekkür ederim, aynı olmasa bile almam daha, aklıma şüphe girdimi kullanamam ben onu, incia alayım bari garantili olsun
Merhaba kızlar.1 haziran benim oğlumun doğum günüydü.Yakın akrabalarımızla evde kutladık.Benim oğlumla aynı gün doğulan başka bir bebek vardı,ama kimin olduğunu unutmuşum,bu mesajımı görüp cevap verirse,sevinirim.
Eki Görüntüle 3436551 Eki Görüntüle 3436553
Maşallah nice senelere inşallah, bizim 30 mayıstı kızım çok huysuzdu ya, doğru düzgün foto bile çekemedim, abisi tuttu karşısında sebeklikler yapa yapa bi iki poz o kadar

A-BH A-BH çok tatlı maşallah. Nice yaşları olsun❤
çok teşekkür ederim
Bilgi için teşekkür ederim, aynı olmasa bile almam daha, aklıma şüphe girdimi kullanamam ben onu, incia alayım bari garantili olsun

Maşallah nice senelere inşallah, bizim 30 mayıstı kızım çok huysuzdu ya, doğru düzgün foto bile çekemedim, abisi tuttu karşısında sebeklikler yapa yapa bi iki poz o kadar
çok teşekkür ederim,sizin kızınızla birlikte.Benim oğlum şaşkındı,şaşkın şaşkın bakıyordu etrafa.Pastayla olan fotoğrafta akrabamız şebeklik yapıyordu,ona bakıyor😀
Benim oğlum da 4-5 gündür huysuz,29 mayısta annem yardım için gelmişti,o günden beri bana daha da yapışmaya başladı, kucağımdan inmek istemiyor,yerdeyse gelip ayağım yapışıyor.

Çok güzel ifade etmişsiniz teşekkür ederim. Çocuğu bir sırça kadeh tutar gibi korku ve kaygıyla değil rahat büyütmek istiyorum ben de. Herkesin yanında uyusun, her şeyden yesin içsin, insanlara yabancılık çekmesin istiyorum. Bunun için de rahat bir anne olmam lazım, biliyorum. Rabbim bana da nasip etsin inşallah 🤲
Öncelikle sağlıcakla kucağınıza almayı diliyorum.Arkadaşlarım güzel tavsiyede bulunmuşlar, prenses_01 isimli arkadaşım benim yazmak istediklerimi yazmış.İlk günden günlük rutin kurun derim.ilk 2 hafta bebek açlıktan ağlar,o yüzden bol-bol emzirin,böyleliklü sütünüz de artmış olurMesela ben Tracy Hoggun kitabına uygun rutin kurmuştum(o kitabı alıp şimdiden okuyun derim).Uyanınca altını kirletmişse,değişiyor emziriyordum ya da emzirip sonra altını değişiyordum,sonra gazını çıkarıyordum,bir az kucağımda gezdiriyordum,sonra da uyuyordu.Böylelikle,emzirerek uyumaya alışmamış olur.İlk 3-4 ay destekli uyuya bilir,bu normal.Ama kendi yatağına koyup desteksiz uyutursanız harika olur tabi.İlk baştan nasıl düzen kurarsanız öyle gider.O yüzden çok dikkatli olunmalı.İlk 3 ay gaz sorunu olacak,sabr etmek lazım.Gaz damlaları yardım etmiyor,boşuna para harcamayın,3 ay bitince geçecek.Bana geriye baktığımda en zor gelen dönem ilk 4 aylık dönem.Tecrübesizlik,bebeğin neden ağladığını kestirememek,sürekli memede olması,memede şişlik ve hassasiyyet ve s. insanı bunaltıyor.Bir de tuvalet iletişimi ile ilgili videolar var,onları da izleyin.Bazen bebekler çişi ya kakası geldiği için uyanır ve ağlarmış.
Doktor Osman Gönülalı şimdiden izlemeye,takip etmeye başlayın.Ben oğlumu onunla büyütüyorum,ne merak etsem videosunu aratıp izliyorum.

yine krizli bir günün sonuna geldik resmen kucağıma alıyorum uyuyor yerine koyuyorum uyanıyor tam 1 saat bu haldeydim ve çıldırdım onu anneme bırakıp kendimi odaya kapattım yarım saat ağladı içli içli 😔😔😔

A-BH A-BH 2 haftadır benim de annem yardım için yanımızda. Gerçekten aşırı derecede bana düşkün oldu. Sürekli gözü beni arıyor yanına gitsem hemen paçalarıma yapışıp üstüme tırmanıyor. Gece asla babasında uyumuyor resmen anlıyor benim kucağıma almadığımı. Bu ayda ayrılık kaygısı mı var yoksa annemin evde olması mı sebep, ben de anlamadım. Çok yorucu oluyor gerçekten

o kadar ağlattığım için yorgunluğumun üstüne bir de vicdan azabı eklendi. halbuki çok güzel geçirdik iki günü. nerede yanlış yapıyorum bilmiyorum tahammül edemiyorum artık
Üzülme canım, biz de insanız sabrımızın tükendiği zamanlar oluyor. Bazen kriz anlarında ayrı kalmak daha iyi oluyor sonuçta anneannesine bırakmışsın belki böylelikle kucakta uyumayı bırakır.

A-BH A-BH 2 haftadır benim de annem yardım için yanımızda. Gerçekten aşırı derecede bana düşkün oldu. Sürekli gözü beni arıyor yanına gitsem hemen paçalarıma yapışıp üstüme tırmanıyor. Gece asla babasında uyumuyor resmen anlıyor benim kucağıma almadığımı. Bu ayda ayrılık kaygısı mı var yoksa annemin evde olması mı sebep, ben de anlamadım. Çok yorucu oluyor gerçekten
benimki aylardır böyle gerçekten dün gece anlatmaya çalıştım eşime. ne güzel seni istiyor diyo ama öyle olmuyor sürekli sana yapışan dokunan biri var tuvalete bile kaçarak gidiyorum çok kötü hissettiriyor🥴🥴 başkasında yemiyor, uyumuyor hatta oynamıyor bile.. çok teşekkür ederim desteğin için♥️

yine krizli bir günün sonuna geldik resmen kucağıma alıyorum uyuyor yerine koyuyorum uyanıyor tam 1 saat bu haldeydim ve çıldırdım onu anneme bırakıp kendimi odaya kapattım yarım saat ağladı içli içli 😔😔😔
Dün gece bizde krizli geçirdik. 1 saat uyumaya çalıştım kafayı yemek üzereydim. Koca iş yorgunu diye erken yattı. Keşke benim de yanımda biri olsa bu günler de arıyorum. Her şey haram bana tuvalete gitmeye bile 10 kez düşünüyorum. 😒

Kızlar havalar birden ısındı. Kızım deli gibi
Terliyor gece üzerini örtmek istemiyor. Bezinee bir kaç gündür değişiklik gördüm. İdrarı azaldı sanırım terlemekten diye düşünüyorum. Sizleri de öyle mi acaba?

Dün geceyi biz de zor geçirdik.Aynen kucağımda uyuyor,yatağa bıraktığım an uyanıyor,ya da 5-10 dk sonra uyanlyordu,saat 5e kadar böyle devam etti.Gün içinde de huysuz,sürekli gelip pantalonumdan yapışıyor
Yabancı birini gördüğü için ola bilir,olmaua,da bilir.Benim annem pazar günü gitti,durum yine aynı

Kızlar havalar birden ısındı. Kızım deli gibi
Terliyor gece üzerini örtmek istemiyor. Bezinee bir kaç gündür değişiklik gördüm. İdrarı azaldı sanırım terlemekten diye düşünüyorum. Sizleri de öyle mi acaba?
benimkinin de öyle hem az hem de sarı oldu. muhtemelen sıcaklardan daha çok su ve sıvı şeyler vermeye kefir ve nar suyu aldım sulandırıp veriyorum birer yudum içiyor suyu da daha çok içiyor

Üzülme canım, biz de insanız sabrımızın tükendiği zamanlar oluyor. Bazen kriz anlarında ayrı kalmak daha iyi oluyor sonuçta anneannesine bırakmışsın belki böylelikle kucakta uyumayı bırakır.
çok teşekkür ederim canım inşallah kolaylıkla uyur bebişler artık

Dün gece bizde krizli geçirdik. 1 saat uyumaya çalıştım kafayı yemek üzereydim. Koca iş yorgunu diye erken yattı. Keşke benim de yanımda biri olsa bu günler de arıyorum. Her şey haram bana tuvalete gitmeye bile 10 kez düşünüyorum. 😒
çok üzgünüm ya eşine söyle yardımcı olsun 😔😔 ben artık evdekilere bile sataşıyorum annem çocuğy kendine doğurdun düzgün bak diyor🤣🤣🤣

Dün geceyi biz de zor geçirdik.Aynen kucağımda uyuyor,yatağa bıraktığım an uyanıyor,ya da 5-10 dk sonra uyanlyordu,saat 5e kadar böyle devam etti.Gün içinde de huysuz,sürekli gelip pantalonumdan yapışıyor

Yabancı birini gördüğü için ola bilir,olmaua,da bilir.Benim annem pazar günü gitti,durum yine aynı
o gecede vardı haziran annelerini isyan ettirdi valla😞 bugün iyiyiz çok şükür
inşallah kolaylıkla uyusun bebişler anneleri yormasın

şu pantolondan tutup yapışmaya çok bunalıyorum ben de 🥴

IMG_5263.jpeg
IMG_5204.jpeg
IMG_9930.jpg
IMG_9928.jpg
IMG_9927.jpg

Mesajları yeni gördüm bizde de durum farklı değil arkadaşlar ben iptal 😢 12 ay uyku gerilemesi olabilir bi de sıcaktan uyuyamıyorlar diye düşünüyorum bizim ev sabah akşam güneş alıyor ve çok sıcak gece zıbınla üstünü örtmeden yatırdığım ve camı üstten açık olduğu halde terliyor 😞 yemiyor içmiyor emmiyor uyumuyor sürekli ağlıyor arka fonda sürekli çocuk ağlaması var ve sekmeyi kapatamıyorum bildiğiniz 😂 ağlanacak halime gülüyorum

X