2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Dönem dönem bizde de uyku sorunu oluyor genelde hasta olduğunda ya da diş dönemlerinde
Yatak odasına beşik koyduk karyola beşik diğer beşiğe sığmamaya başladı çünkü neyse emdiriyorum uyuyor beşiğe koyuyprum ağlıyo böyle bi döngüye girmiştik yanıma da alamadım çünkü kızım yanımda yatıyor ve birbirlerine uykularında vururlar diye aynı yatakta yatamıyoruz e kızıma odanda yat da diyemedim alınır diye neyse böyle böyle sinirim alt üst oldu çünkü oğlum resmen beşiği istemiyo neyse babası kızımı odasında yatırmaya başladı bende oğlumu yanıma aldım artık huzurla uyuyoruz resmen yanımı istiyormuş tabiki emmek için uyanıyo ama hemen dalıyo 🙈😍
😅 nese benim tek bebem var. Benimki uyumamak için direniyor.cok yaramazlasti. Geçen gün eşimin kucagindayken demliği tuttu kaldırmaya calisti. Eşime kızdım. Ertesi gün kucağımda düdüklü tencereyi avuçladi. Alahtan bir şey olmadı.bugynde hametan krem yemeye çalışıyordu. Bu çocuk beni öldürecek 😔😔uykusuzluk beni çok.kotu etkiliyor .oglumda bir şey yok

Bizde de aynı durumlar, bi zıbın bi tayt duruyor, tayti da emekledigi icin giydiriyorum, bacaklari soguk yere degince popoyu yukari kaldirip eller ve ayaklar uzeri yuruyor cok komik oluyor. Benim kızım çok su içiyor o yüzden çok idrar eksilmesi yasamadik
QUOTE="ebruvaryok, post: 77474084, member: 963759"]
Bütün bebislerin dogum gunu kutlu olsun. Bu arada ben eczaneden mustela güneş kremi aldım. Biraz pahali ama cildi hassas bu yaşta diye
Mustela ıçinde masum değil aslında, öyle izlenim veriyor ıçerik araştırmacılarına para örüyormuş galiba. Ben cire aseptik bebek çocuk güneş kremi aldım 200 ml 260 tl ye. Oğlumda onu kullanıyordum, Antalyada bile güzel korumuştu, çılgınlık yapmadım yine ondan aldim

Bizde var oğluma almıştım yıllar önce. Onun ilacı var, ilaç kısmına koyuyorum, kullanıyorum tıkanma oldukca
[/QUOTE]
Canım doktora soracağım tekrardan. Ama söylediğin marka bana hep.itici gelmiştir. Yani tek seçenek o kalsa onu kullanırım.

Nice sağlıklı,mutlu,huzurlu yaşlara
.Pastayla resmini çekseydiniz keşke.İlk doğum günü,küçük bir kutlama da olsa,yapılmalı bence.

Teşekkürler.Annenize sağlık dilerim,inallah ameliyyatı iyi geçer,annenizin doğum gününe tavrı nasıl?Ameliyyatdan sonra da bir kutlama yapıla bilir.

Çok teşekkür ederim.Biz klima kullanıyoruz artık,çünki çok sıcak,bazen de ventilatörü açıyorum,odamız 26-28° oluyor.
Çok teşekkür ederim. Aslında annem kutlayın diyor. Ama icim el vermiyor. Bildiğin çocuğu annem büyüttü. Vantilatör kullanirken çocuğu nasıl engelliyorsun. Ayaklı mi ? Benim oğlan hemen gider devirir. Biraz dikkatli ol onların çarpması kötü oluyor.

Biz kilosunu evde kendimiz ölçüyoruz.Büyük ve kalın bir çantanın içine koyuyoruz,eşim tartıyor, boyunu da kendim ölçmeye çalışıyorum.Benim oğlum 9850 ya da 9900 gr,bu ay 350 ya da 400 gr almış.Boyu da geçen ay 74-75 cm gibiydi.Bu ay daha ölçemedim.
Kafa ölçüsü nasıl yapıyorsun. Sizin orada aylık kontrol var mı

Arkadaşlar bizde dün 1 yaş aşımızı olduk, kilosu 9.400 gr, boyu 72 cm dedi ama ben tartılarından şüphe duyuyorum, 2 ay önce 9 kiloydu ala ala 400 gr almış 2 ayda. Bana ağırlaştı gibi geliyor ama bilmiyorum normal kilosu diyorlar. Maşallah iştahlı bi çocuk kızım, güzel yer güzel emer, niye böyle bilmiyorum, ebe kilosu normal artık çok almasini beklemiyoruz dedi ama icin rahat etmedi, haftaya dr gidecem inşallah
Kızımı kendim evde tarttim 11 kilo çıktı. Boyu da 77.78 cm civarı çıkıyor. Ama bana zayıf geliyor 21 de Doğum günü sağlık ocağına gideceğim aşı için bakalım doğru çıkacak mı 🙄
Kızlar bir şey soracağım. Benim oğlum benden çok babasini istiyor. Sizlerde de var mı ? Acaba beni sevmiyor olabilir mi?
Akşam baba işten gelince koşuyor babasına 😁acıktı mi yanımda bitiyor meme diyip duruyor.

Bende 34 yaşındayım. Keşke erken evlenip erken dogursaymisim diyorum. 😔
Ben 24 yaşında evlendim,o zamandan beri istesem de,çocuk olmadı,31 yaşıma 1 ay kala anne oldum,nasip bu yaşımaymış demek ki.Ben de bazen keşke çocuğum erken olsaydı diyorum,yaşıtlarımın çocukları ana okulundan mezun oluyor,ya da ana okuluna başlıyor.Sonra da diyorum ki,her kesin kendi zamanını yaşıyor,hiç kimseden ne geri değilsin,ne ileri.Erken anne olsaydım belki de bu kadar bilinçli olmayacaktım.Böyle teselli ediyorum kendimi.
😅 nese benim tek bebem var. Benimki uyumamak için direniyor.cok yaramazlasti. Geçen gün eşimin kucagindayken demliği tuttu kaldırmaya calisti. Eşime kızdım. Ertesi gün kucağımda düdüklü tencereyi avuçladi. Alahtan bir şey olmadı.bugynde hametan krem yemeye çalışıyordu. Bu çocuk beni öldürecek 😔😔uykusuzluk beni çok.kotu etkiliyor .oglumda bir şey yok
Benim oğlum da her şeye el atıyor,"olmaz" diyerek geziyorum evde.Tencereyi tutup çekmek istemişti,termosu devirdi,eşimin bardağını yere atdı ve s.saysam çok var
Çok teşekkür ederim. Aslında annem kutlayın diyor. Ama icim el vermiyor. Bildiğin çocuğu annem büyüttü. Vantilatör kullanirken çocuğu nasıl engelliyorsun. Ayaklı mi ? Benim oğlan hemen gider devirir. Biraz dikkatli ol onların çarpması kötü oluyor.
Aile içinde küçük bir kutlama yapıla bilir,ilk doğum günü,hatıra kalır.Vantilatör ayaklı ve başı dönerek çalıştırıyorum,o uyurken açıyorum,oğlum onun yanına gitmiyor,dün kucağımdayken eliyle vurdu.Yalnız bırakmıyorum oğlumu.O odada çekmeceler var,onlar ona daha cazip geliyor

Kafa ölçüsü nasıl yapıyorsun. Sizin orada aylık kontrol var mı
doktorların ölçtüğü yerden mezurayla ölçüyorum.Sağlık ocağından aylık olarak çağırmıyorlar,sadece aşıya çağırıyorlar.Ben de kendimiz ölçtüğümüz için her ay götürmedim.İsteyen doktora her ay götürüp kontrol ettiriyor tabi.
Kızlar bir şey soracağım. Benim oğlum benden çok babasini istiyor. Sizlerde de var mı ? Acaba beni sevmiyor olabilir mi?
Babayı daha çok seven bebek olabilir,benim oğlum da akşam eşim gelince çok mutlu oluyor.Anneyi sevmeyen bebek olamaz bence

Merhaba kızlar, nerdeyse son 1 haftadır uykusuzluktan deliye döndüm. Oğlum gece sürekli uyanıyor,ağlıyor. Gündüz uykuları da kısaldı. Eli hep ağzında,salyalar akıyor. Üstte 4 altta 4 dişi var sanırım yeni diş geliyor. Bitik durumdayım yani🧟‍♀️
Bir de oyuncaklarla oynamıyor artık,sürekli zarar yapma peşinde. Yürüyemiyor da daha sadece sıralıyor tutmamızı istemiyor. Uykusuz olumca benim tahammülüm hiç kalmıyor. En güzel günleri ama ben büyüsün diye sabırsızlanıyorum😞çok zorlanıyorum

Bizim de doğum günümüz 3 hazirandı biz kutlama yapmadık sadece birkaç fotoğraf çektim doğum gününden birkaç gün önce. Doğum gününde de teyzesi pasta yapmış sürpriz bu sene böyle oldu 🥲
teyzelerine yakın yaşamayı çok isterdim 😔😔

Günaydın kızlar . Maalesef oğlan telefonu tamamen kırınca bende üşenip tamire vermeyince bir kac gün hiçbir şey yazamadım. Oğlum çok terliyordu.babam ve amcam kesti. Evde süpürgeyi açtık karşısına çok üzüldüm. Zengin bebesi gibi duran oğlum. Saçı kesilince garibana döndü. Ama artık gece buram buram terlemiyor. Annemin göğsünde kitle var. Haftaya cuma ameliyat olacak. Doğum günü kutlamak yerine anne baba oğlum küçük bir pasta kessem diye düşünüyorum. Ama eşim de ilk doğum günü böyle mi olacak dedi.ama ben yine de öyle büyük bir kutlama düşünmüyorum.
çok geçmiş olsun bol şifa diliyorum 🙏

Eşim geç geliyor kimseden bir şey beklemiyorum artık.. ah büyüsün kuzum güçleneyim işe başlayım. O zaman bu yaşadıklarımın öcünü alacağım. Sabırr😅😅

Kefir ve suya yüklendim ama nafile kafası çok Terliyor su kayıpları bu şekilde gidiyor.
bazı bebişler daha çok terliyor benim yeğenimin sık sık üstünü değişmek gerekiyordu öyle terliyordu

Kızlar doğum günü kutlayanları görüyorum nasıl güzel olmuşsunuz yaa ellerinize sağlık bebişlerde çok tatlı maşallah💜💜💜bizimki de yarın doğucak ama biz cumartesi kutlucaz evdeyiz organizasyon gelicek bakalım nasıl atlatıcaz yemekler bizden işte balonlu arka plan gelicek sadece. Havalar istanbulda leşş oğlum sırılsıklam oluyor sürekli mahvolduk yani . Bugün eminönüne gittim plastik tabak falan almaya yemin ederim cennet ya yok yok ne ararsan var. Ve inanılmaz uygun fiyatlar istanbulda yaşayanlar bi uğrasın. Güneş kremi almadım daha bebek için ama haftaya alırım artık bayramda eşimin köyüne falan gidicez çünkü. Yardımsız anneler allah yardımcınız olsun bu iş hiç kolay değil eşler yardım etmezse anne psikolojisi hepten çöker eşlere büyük iş düşüyor keşke anlasalar biraz bizi😞haftasonu ilk defa oğlumla geceli gündüzlü tek kaldık bir gece daha yapamazdım yaş faktörü de var tabii ki yaşım 33 artık ciddi anlamda yoruluyorum🥹
bugün kutlama olacak değil mi doğum günü kutlu mutlu olsun bebişin ♥😍
ben de 31 yaşındayım ama ben önceden anne olmadığıma pişman değilim ya. ben de çok yoruluyorum ama yine de iyi ki gezip tozmuşum diyorum🤣🤣

Kızlar aranızda nebülizatör kullanan vardı, nasıl kullandığını açıklayabilir mi rica etsem, oğlumun 2 haftadır burnu tıkalı gece rahat uyuyamıyor?
ben tıkalı olduğunu fark ettiğimde birkaç damla serum sıkıp elektrikli süpürgeyle çekiyorum

Benim oğlumda böyle, dışarıya çıktığımızda arabasında da durmuyor artık, babası kucağına alıyor ama illa ben alıcam, sırf bu yüzden dışarıya bile çıkamıyoruz, babasıyla yalnız çıkınca duruyor arabada.
bizde de aynı bel fıtığı olmama şu kadar kaldı😔😔
ay bir de bütün afra tafraları bize. eşim çok güzel yemeğini yediriyor ben ağzına bir lokma bile koyamıyorum atıyor elime vuruyor.
eşim 2 dkda uyutuyor ben yarım saat gezdiriyorum bazen uyumuyor.
nazları annelerine geçiyor galiba 🥴

Merhaba kızlar, nerdeyse son 1 haftadır uykusuzluktan deliye döndüm. Oğlum gece sürekli uyanıyor,ağlıyor. Gündüz uykuları da kısaldı. Eli hep ağzında,salyalar akıyor. Üstte 4 altta 4 dişi var sanırım yeni diş geliyor. Bitik durumdayım yani🧟‍♀️
Bir de oyuncaklarla oynamıyor artık,sürekli zarar yapma peşinde. Yürüyemiyor da daha sadece sıralıyor tutmamızı istemiyor. Uykusuz olumca benim tahammülüm hiç kalmıyor. En güzel günleri ama ben büyüsün diye sabırsızlanıyorum😞çok zorlanıyorum
benim bebiş de birkaç gün böyle oldu üstte 1 dişi patlamış muhtemelen diştendir 😔
birinden yardım alıp biraz dinlenmelisin😞

benim bebiş de birkaç gün böyle oldu üstte 1 dişi patlamış muhtemelen diştendir 😔
birinden yardım alıp biraz dinlenmelisin😞
Annem bizde,yardım için geldi sağ olsun. Ama gerçekten tüm nazı bana. Beni gördüğü zaman huy değiştiriyor resmen.
Uyku eğitimini tamamladınız mı canım? Merak ediyorum nasıl gitti

Allah yardımcınız olsun,doğum gününden beri ben de az uyuyorum,oğlum uyuduğunda evi topluyorum,ben uyumaya gitdiğimde uyanıyor

Ben 24 yaşında evlendim,o zamandan beri istesem de,çocuk olmadı,31 yaşıma 1 ay kala anne oldum,nasip bu yaşımaymış demek ki.Ben de bazen keşke çocuğum erken olsaydı diyorum,yaşıtlarımın çocukları ana okulundan mezun oluyor,ya da ana okuluna başlıyor.Sonra da diyorum ki,her kesin kendi zamanını yaşıyor,hiç kimseden ne geri değilsin,ne ileri.Erken anne olsaydım belki de bu kadar bilinçli olmayacaktım.Böyle teselli ediyorum kendimi.

Benim oğlum da her şeye el atıyor,"olmaz" diyerek geziyorum evde.Tencereyi tutup çekmek istemişti,termosu devirdi,eşimin bardağını yere atdı ve s.saysam çok var

Aile içinde küçük bir kutlama yapıla bilir,ilk doğum günü,hatıra kalır.Vantilatör ayaklı ve başı dönerek çalıştırıyorum,o uyurken açıyorum,oğlum onun yanına gitmiyor,dün kucağımdayken eliyle vurdu.Yalnız bırakmıyorum oğlumu.O odada çekmeceler var,onlar ona daha cazip geliyor
Ne kadar bilinçli olsakta bence bebeler çok zeki hep bizden öndeler 😅😅 ama şu an cidden enerji yok bende.

Canım bende aynı durumdayım. Allah sabır versin. ki bir daha bugünlere donemeyecegim diye avutuyorum. Hiç durmuyor bebeler

X