2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Aslında tiroid ilacı ilaç bile sayılmaz yani hormonu alıyoruz dışardan sadece. Ben de kullanıyorum euthrox. Ekstra frro sanol, regenesis max içiyorum. Annem omega 3 sorvigen de kullan diyor ama o fazla gelir diye endişeliyim içemiyorum pek. Çok içmiş gibi hissediyorum. Aralarına 2 şer saat falan da koymuyordum ben

tiroidle diğerlerinin arasında süre olmalı ama ötekileri ben de peşpeşe alıyorum mecbur napiyim onca ilaç kullanırken... kronometreyle mi gezelim regenesisin içinde zaten omega3 var, ben bazen oğlumun möller inden içiyorum tadı çok güzel diye, nu içtiğim günler re genesis veya imom almıyorum

Yaniii, bünyemiz zaten takviyekolik olmuş durumda ama bunu gel de anneme anlat, sorvigen ayrııı onu da iç diyip duruyor
Ay iyiki dediniz içim rahatladı valla, omega 3 ayrıca içmiyim gerek yok o zaman

Ay yok ben de yıkayamam her defasında. Islak mendil değil de bebek bakım pamukları var ben onlardan kullanıyordum. 2-3 tanesini baya sulu kalacak şekilde ıslatıp onlarla siliyordum sonra kurulayıp bezini takardım zaten yıkanmış gibi oluyordu öyle olunca.

Ana kucağını araba dışında ilk başta hastaneye gidp gelirken bebek arabasına takıp kullanır mıyız acaba? Kafam da deli sorular.

Takmadan kullandım ben ama oğlum yaz bebesi olduğu için araba işini çabucak halletmistik
37.haftanin tam dolması lazım.yani 37+1 ya da 37+2 de alabilirsin raporunu ama doktora 1-2 gün önce de gitsen sana 37.hafta raporunu verir ,raporda hafta + gün olarak yazmıyor
Gebelik haftası hesaplanirken bitirdiğimiz haftayı söylüyoruz.Benim takvim şu an 23.haftanin içinde gösteriyor ama ben 22.haftayi doldurdum ,23 ü cmt günü dolduracam.

Fikirleri atalım böyle kanz iyiymiş
Seninle haftayı doldurduğumuz günler bile aynı

Ben mesela 10 Aralık cuma işe son kez gideceğim. O halde raporumu 13 Aralık Pazartesi gidip alabilir miyim? Bir de ayrıca doğum yaptığım gün de ayrı bir rapor almam gerekiyor mu o güne kadar olacak ödemenin yatması için?

Ben de bilmiyorum emzik lazım mı. Avent emzik bir de biberonunu aldım. İyi dedikleri arasında o vardı onu aldım.

37+0 da çalışabiliyor muyuz yani? 37+1de alsak oluyor mu? 37 ile başladığında hiç bir şekilde çalışılmıyor diye biliyordum ben, çalışılıyorsa 37+1de alırım bi gün bi gündür zaten evden calısıcam

Ben de yıkama taraftarıyım özellikle kakasını yapınca . Minicik bi maşrapa su döker yıkarız herhalde yanımda biri olursa.

Çok hafif dedin gene gönlümü çaldın katlanınca ayakta duruyor tek elle katlanıyor bide. Krafta da bak bakalım bekliyorum yorumunu

Kraft ta katlandığında kabin tip gibi çek çekli taşınan model vardı. Ana kucağı da takılıyor set oluyordu.
Ona benzer kanz aldım ama kraft gibi çekip taşınacak yeri yok. Kanz ın tekerlekleri daha hoşuma gitti sürüşü kolaydı. Kraft da katlanma yönünden iyiydi.

Kart amour galiba modeli
Kanz x go

Bnde kızıma emziğin de biberonun da en iyisini almıştım anne memesine en yakınlarından aventin ama kızım anne memesini tutmadı ki onları tutsun marketten çok uyguna emzik ve biberon aldılar ben daha hastane de iken onları tutup kabul etmişti hanfendi ucuz yoldan gitti bunda da ilk dün emzik aldım e bebekte oioi de indirim vardı inşallah oğlan tutar memeyi kızdan kalan hiç kullanilmamislari da kullanmış oluruz.

Ben de bilmiyorum emzik lazım mı. Avent emzik bir de biberonunu aldım. İyi dedikleri arasında o vardı onu aldım ben bunu aldım dün inşallah tutar bebiste

37 yi tam doldurmuş olmak gerek ama dedim ya 37+0 da doktoruna gitsen de sorun olmuyor .Doktor hafta+ gün şeklinde rapor vermiyor.Bende 24.haftamda idari izne cikacam , personel servisi 24+1 olunca gel demişti o nedenle kesin yazıyorum

13 Aralık 37+ oluyorsa evet .Doğum sonrası doktor doğum belgesi düzenliyor rapordan kastın buysa eğer .

Ben tercih etmesin diye bisi gormedim de FDA'in sayfasinda, sikca sorulan sorular kisminda gebelerle ilgili ozel bir calisma yoktur risk ve faydalari doktorunuza danisin/tartisin yaziyo aha bu iki gozlerimle okudum. Link burda. Ilgili kismi da ekran goruntusu olarak ekliyorum.

Kızlar isimlere karar verildi mi Erkek ismi bulmak gerçekten çok zormuş. Kız olsa hemen karar verirmişim gibi geliyor Dön dolaş aynı isimler hep. Aklınızda güzel isimler varsa fikir verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…