2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Kızlar şimdi size teknik bir soruyla geldim. Biz devlet memurları olarak 24-32. haftalar arası idari izinliyiz ya. 32-37 arası da "çalışabilir" kağıdıyla işe devam edip 5 hafta doğum iznini doğum sonrasına atabiliyoruz. Şimdii sorum şu ki; diyelim bizim yıllık iznimiz var. 32-37 arası 2 hafta yıllık izin alırsak doğum sonrasına 3 hafta mı eklenir yoksa yine 5 hafta mı? Ben mevzuata baktım şöyle diyor: "Beklenen doğum tarihinden önceki üç haftaya kadar Kurumunda çalışabileceği tabip raporuyla onaylanan memurun bu süre içinde kanuni izinlerini (hastalık izni, mazeret izni, yıllık izin vb.) kullanması mümkündür. Ancak, bu kanuni izin süreleri doğum sonrası analık izni süresine ilave edilmeyecektir". Siz bundan ne anlıyorsunuz? Sanki 2 hafta yıllık izin alınsa 5 değil 3 hafta ekleniyor gibi öyle değil mi?
32-37 hafta arası doktorun çalışabilir raporu verirse ve sen bu sürecin 3 haftası çalışır 2 haftası yıllık izin kullanırsan sadece 3 hafta çalıştığın için doğumdan sonra 3 hafta eklenir sadece.

Son olarak 32-37 hafta arası çalışabilir raporunun olması halinde devlet memurları izin yönetmeliğinde yıllık izin kullanmak noktasında bir mani yok. Sadece kullandığınız izin kadar süre doğum sonrasına eklenmeyecek. Fiili çalışma arandığı için. Yalnız öğretmenler için farklı değerlendirmeler var.
Onun dışında doğum izni sonrası yıllık izine mani olan amire itiraz edebilirsiniz normalde. Ama bazı kurumlar bu konuda amire geniş yetki verdiği için sıkıntı olabiliyor. Benim kurumumda bu tip şeyler sıkıntı olmuyor.

Ben de 1-2 ay ücretsiz izin alıp en azından çocuk 3,5 -4 aylık olunca işe dönmek istiyorum. Aslında yaşına girene kadar yanından ayrılmamak hayalimde ama çok zorlanırız.

Kızlar lohusa takımlarına bakıyorum. Şimdi bakmak için erken gibi sanki. İndirim var diye alsam mı dedim ama doğumda kaç kilo olacağımız henüz belli değil. Medium mu large mı şimdiden anlaşılmaz galiba. Baktığım gecelik de bu.

Kızımda ücretsiz izne ayrılmıştım, 9 aylıkken dönmüştüm işe. Ek gıdaya geçtiği için zorlanmamıştık ama bende hep bi pişmanlık oldu, içim rahat etmedi hiç.
Bu sefer ücretsiz iznin 2 yıl hakkımın hepsini kullanmayı düşünüyorum ama zaman ne gösterir bilemiyorum tabi.

Bir ben kaldım detayliya gitmeyen sanırım bebeğimi çok merak ediyorum 😔

Ben de varım gitmeyen :) eşim pozitif çıkınca temaslı olduğum için randevum geçti. Normalde dün gidecektim detaylıya. Neyse biraz daha büyümüş olur diye teselli ediyorum kendimi
Gününüz geçmiş değil kızlar sıkıntı olmaz.
Zaten dün görmüş olsanız bile anında yine özlüyorsunuz 😍
Bana 6 ekimde gel dedi bir sonraki kontrole günler geçmiyor 🤣

Kızlar lohusa takımlarına bakıyorum. Şimdi bakmak için erken gibi sanki. İndirim var diye alsam mı dedim ama doğumda kaç kilo olacağımız henüz belli değil. Medium mu large mı şimdiden anlaşılmaz galiba. Baktığım gecelik de bu.
Bunların kalıbı geniş oluyo genelde. m beden l'ye bile olur mesela.. ama son ay almak daha mantıklı bence de.

Ben de bunlara baktım yumuşacık ama üşürmüyüz acaba . Uzun kollu mu daha iyi olur bilemedim.

Merhaba canlar ben de ayrıntılı ultrasona girdim bugun doktorun sordugu herseyden huzursuz oldum didikledim adamı nerden çattık demiştir kesın🙈 su nekadar ıcıyorsun dedı ben yetersiz mı gordunuz diyorum, %90saglıklı gorunuyor dedı ben %10 luk kısma takıldım🙈🙈 tarama testlerini yaptırmadım ya tedirginlıgım ondan.
Aslında haftasına gir 3-4gun geriden geliyor bakalım ne olacağız
Aşı olayını sordu kesın ol dedi ama hangisi konusunda doktorun yonlendırsın dedı

Ben de varım gitmeyen :) eşim pozitif çıkınca temaslı olduğum için randevum geçti. Normalde dün gidecektim detaylıya. Neyse biraz daha büyümüş olur diye teselli ediyorum kendimi
Bende pozitifim ctesi bitiyor karantinam Çarşamba için randevu bulursam alcam perinatolog dan
Gününüz geçmiş değil kızlar sıkıntı olmaz.
Zaten dün görmüş olsanız bile anında yine özlüyorsunuz 😍
Bana 6 ekimde gel dedi bir sonraki kontrole günler geçmiyor 🤣
Ben 2 ağustosta görmüştüm en son :KK43: Allah'tan hissediyorum da tek tesellim o oluyor korona oldum diye endişeliyim acaba iyimi degilmi insan merak ediyor detayliya gitsem Ekim'de normal kontrolüme gitmeyi düşünüyorum bnde

Ben de bunlara baktım yumuşacık ama üşürmüyüz acaba . Uzun kollu mu daha iyi olur bilemedim.
Benim ilk dogum da kisti ve cok iyi biliyorum insana afakan basiyo. O yuzden kisa kollu alinip ustune sabahlik gibi bisi de iyi oluyo. Normalde hic terleyen bi insan degilimdir ama dogumdan sonra yastik islak uyaniyodum. Neden bilmiyorum belki sezeryandandi..

X