2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
İyi akşamlar kızlar kabızlık için önerisi olan var mı kaç gündür çok rahatsızım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim😔

Benim ilk dogum da kisti ve cok iyi biliyorum insana afakan basiyo. O yuzden kisa kollu alinip ustune sabahlik gibi bisi de iyi oluyo. Normalde hic terleyen bi insan degilimdir ama dogumdan sonra yastik islak uyaniyodum. Neden bilmiyorum belki sezeryandandi..
Yok benim normal doğum ben de öyleydim. Gece emzirmeye kalktığımda üstüm sırf ıslak olurdu, tir tir titrerdim sonra terden, normalde çok terleyen birisi değilimdir.
Lohusa teri diye bir şey var 🤣

Yok benim normal doğum ben de öyleydim. Gece emzirmeye kalktığımda üstüm sırf ıslak olurdu, tir tir titrerdim sonra terden, normalde çok terleyen birisi değilimdir.
Lohusa teri diye bir şey var 🤣
Himm anladim cnm. Hakkaten o neydi oyle:) 8 sene oldu ilkim sezeryan acaba normal dogurabilir miyim bu kez ben de🙈 Heves ediyorum 😊

Benim ilk dogum da kisti ve cok iyi biliyorum insana afakan basiyo. O yuzden kisa kollu alinip ustune sabahlik gibi bisi de iyi oluyo. Normalde hic terleyen bi insan degilimdir ama dogumdan sonra yastik islak uyaniyodum. Neden bilmiyorum belki sezeryandandi..

Normalde çok üşüyen bir insanım, tabi hastane çok sıcaksa ben de terleyebilirim. Şimdiden polar yeleklere geçtim evde. Kısa kollu alıp, yanımıza sabahlık ve kalın hırka da alabiliriz tabi.

İyi akşamlar kızlar kabızlık için önerisi olan var mı kaç gündür çok rahatsızım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim😔
Geçmiş olsun. 3-4 gün süren bir sorunsa ilaç kullanmayı öneriyor doktor. Duphalac doktorunuza danışıp kulllanabilirsiniz. Eğer 2 günde bir çıkabiliyorsanız doğal yollarla destekleyebilirsiniz.

Kayısı iyi geliyormuş. Ben kayısıyı sevemedim.

Meyve tüketeli kabızlık çekmiyorum. Günde 2 tane farklı bir meyve tüketiyorum. Yeşil fındık bana çok iyi geldi. zeytin yağı da zeytinle birlikte tüketiyorum kahvaltıda seviyorum. Ekmek olarak tam buğday tüketiyorum. Beyaz ekmek de sindirime iyi gelmiyormuş.

Bugün 5.günüm transferin kızlar

Eklentiler

• 3F800C28-2B1C-45AE-A3EC-EE244160F104.jpeg
    3F800C28-2B1C-45AE-A3EC-EE244160F104.jpeg
    64,4 KB · Görüntüleme: 31
Kızlar günaydın 21+4günlük olduk gün içinde sadece bir iki pıt pıt yapıyor akşamları biraz hareketli oda uzandığım zaman hissediyorum sizinkiler nasıl aynı hafta da olanlar daha hareketli mi olmalı yoksa normalmi :KK14:

Himm anladim cnm. Hakkaten o neydi oyle:) 8 sene oldu ilkim sezeryan acaba normal dogurabilir miyim bu kez ben de🙈 Heves ediyorum 😊
Sen yurtdışındaydın değil mi canım? Orda nasıl bakıyorlar ssvd'ye?
Burda baya reklama dönüştü, doktorlar instagramda şöyle ssvd yapıyorum yok şöyle doğurtuyorum falan reklam peşindeler.
Normalde son ana kadar ssvd uygun mu belli olmazmış.
Haziranda arkadaşım yaptı normal doğum, sezaryenin üstünden 5 yıl geçmiş.. çok memnun kaldı.
Şartlar uygunsa sana da nasip olur inşallah..

Kızlar günaydın 21+4günlük olduk gün içinde sadece bir iki pıt pıt yapıyor akşamları biraz hareketli oda uzandığım zaman hissediyorum sizinkiler nasıl aynı hafta da olanlar daha hareketli mi olmalı yoksa normalmi :KK14:
Normal bence canım.. ben bu haftadayım hala düzenli hissetmiyorum.
Mesela pztesi doktor kontrolünde kıpır kıpırdı maşallah. Doktor hareketleri çok güzel baya hareketli falan dedi ama ben o an hiçbir şey hissetmiyordum.
Hissetmediğim hareketleri böyleyse, hissettiklerim kimbilir nasıldır diye düşündüm 🙂

Sizin bebeleriniz tokken benımkı açken aç bırakınca kalk kahvaltı yap benı burda aç bıraktın gbı tekmeler gelıyor artk 😂 sabahları düz yatın kesınlıkle tekmikler havada artk yavaş yavaş dönüşleri bile hissediyorum çok şükür . 😌

Ama tekmelemiyorsada korkmayın dün evde iş yaptım bır gün boyunca bir tık bıle yoktu hatta neden sesi cıkmıyor bu oğlanın dedim 😂 sabah açken dediğim gbi başladı gümbürtülere yani 28.haftaya kadar bi hissedip bi hissetmemek gayet normalmiş zaten sonrasında bizi parmaklarında oynatcaklar 🤣

Bu arada herkes detaylıya girmiş hayırlı sonuçlar almış ne güzel ben giremedim çünkü eşimin tayin dolayısı ile burda doğuda ığdırda ilde ayrıntılı ulturasn yok beni 3 saatlık uzaklıktakı şehire yönlendirdi o yüzden doğuma memlekete gidicem güvenırliğini iyice yitirdi şehir bana 😒 doktordan kartını istedim doktor mesai saatlerı dısında cevap veremıcegını söledi özel bu arada devlette ıkı özelde 2 toplam 4doktor değiştik 😃 memleketımdekı doktora yazıyorum hala batıda bana elevit yazdılar burda decavit elevıt yok dıyorlar kan ilacım maltefor du komferfol dıye ılaç yazdılar ılaçlarım değişti saçma sapan bi hal aldık bu arada komferfol yerıne kesınlıkle malteforu tercıh edın bunu içen komferfolu insan olamaz iğrenç eğer doktorunuz yazarsa kesınlıkle malteforu yazdırın . Tavsıyemdir

Ben başlarda çok çektim kabızlıktan 😑Yediklerine dikkat etmen lazım. Daha önce kabızlık yapmayan bir yiyecek hamilelikte yapabiliyor. Ben gaspass diye bir ilaç kullandım. Doktorum vermişti ama hiçbir işe yaramadı. Benim sana tavsiyem sabah akşam gaz yapmayacak çorbalardan iç. Kabızlık yaptığını düşündüğün yiyecekleri kes. Mesela patlıcan bana epey dokunmuştu. Uzun zamandır yemiyorum. Sonra bol bol yürüyüş yap. Ben bunları yapınca biraz rahatladım.

Normal bence canım.. ben bu haftadayım hala düzenli hissetmiyorum.
Mesela pztesi doktor kontrolünde kıpır kıpırdı maşallah. Doktor hareketleri çok güzel baya hareketli falan dedi ama ben o an hiçbir şey hissetmiyordum.
Hissetmediğim hareketleri böyleyse, hissettiklerim kimbilir nasıldır diye düşündüm 🙂
Doğurana kadar rahat yok galiba😥 sağol canım valla rahatladım♥️

Bu arada herkes detaylıya girmiş hayırlı sonuçlar almış ne güzel ben giremedim çünkü eşimin tayin dolayısı ile burda doğuda ığdırda ilde ayrıntılı ulturasn yok beni 3 saatlık uzaklıktakı şehire yönlendirdi o yüzden doğuma memlekete gidicem güvenırliğini iyice yitirdi şehir bana 😒 doktordan kartını istedim doktor mesai saatlerı dısında cevap veremıcegını söledi özel bu arada devlette ıkı özelde 2 toplam 4doktor değiştik 😃 memleketımdekı doktora yazıyorum hala batıda bana elevit yazdılar burda decavit elevıt yok dıyorlar kan ilacım maltefor du komferfol dıye ılaç yazdılar ılaçlarım değişti saçma sapan bi hal aldık bu arada komferfol yerıne kesınlıkle malteforu tercıh edın bunu içen komferfolu insan olamaz iğrenç eğer doktorunuz yazarsa kesınlıkle malteforu yazdırın . Tavsıyemdir
Elevit alma zaten domuzdan alınmış katkılar var canım onda

Selam anneler🤗 ben halen prilam kullanıyorum, kullanmadığımda mide bulantısı ve kusmalarım devam ediyor. Aranızda kullanan var mı? Birde kaç kilo aldınız🙈 ben 5 kilo aldım fazla mı??

X