2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    266
Kızlar şimdi size teknik bir soruyla geldim. Biz devlet memurları olarak 24-32. haftalar arası idari izinliyiz ya. 32-37 arası da "çalışabilir" kağıdıyla işe devam edip 5 hafta doğum iznini doğum sonrasına atabiliyoruz. Şimdii sorum şu ki; diyelim bizim yıllık iznimiz var. 32-37 arası 2 hafta yıllık izin alırsak doğum sonrasına 3 hafta mı eklenir yoksa yine 5 hafta mı? Ben mevzuata baktım şöyle diyor: "Beklenen doğum tarihinden önceki üç haftaya kadar Kurumunda çalışabileceği tabip raporuyla onaylanan memurun bu süre içinde kanuni izinlerini (hastalık izni, mazeret izni, yıllık izin vb.) kullanması mümkündür. Ancak, bu kanuni izin süreleri doğum sonrası analık izni süresine ilave edilmeyecektir". Siz bundan ne anlıyorsunuz? Sanki 2 hafta yıllık izin alınsa 5 değil 3 hafta ekleniyor gibi öyle değil mi?

32-37 hafta arası senelik izin alamıyorsun zaten eğer kanun değişmediyse bu süre zarfinda rapor - izin hakkımiz yok .

O konuda benm doktorum rahat zaten o sirtustu yatmama durumu 32den sonra gecerliymis ki o donemde sirtustu yatmak anneyi de rahatsiz edermis. Bebegi rahatsiz eden sey anneyi de eder dedi. Saga ya da sola yatmak da fark etmezmis
aynen benim doktorumda son aylarda sol taraf yatın dedi. şuan için hiç sorun olmaz dedi.

Kızlar şimdi size teknik bir soruyla geldim. Biz devlet memurları olarak 24-32. haftalar arası idari izinliyiz ya. 32-37 arası da "çalışabilir" kağıdıyla işe devam edip 5 hafta doğum iznini doğum sonrasına atabiliyoruz. Şimdii sorum şu ki; diyelim bizim yıllık iznimiz var. 32-37 arası 2 hafta yıllık izin alırsak doğum sonrasına 3 hafta mı eklenir yoksa yine 5 hafta mı? Ben mevzuata baktım şöyle diyor: "Beklenen doğum tarihinden önceki üç haftaya kadar Kurumunda çalışabileceği tabip raporuyla onaylanan memurun bu süre içinde kanuni izinlerini (hastalık izni, mazeret izni, yıllık izin vb.) kullanması mümkündür. Ancak, bu kanuni izin süreleri doğum sonrası analık izni süresine ilave edilmeyecektir". Siz bundan ne anlıyorsunuz? Sanki 2 hafta yıllık izin alınsa 5 değil 3 hafta ekleniyor gibi öyle değil mi?
Çok iyi soru. 32’den sonra hastalık raporu kabul edilmiyor ama yıllık izin kullanılır sanıyordum. Ama burada yazana göre onu da kullanırsak 5 haftadan düşüyor aktarırken. Personel birimiyle netleştirmek lazım bu konuyu. Ben de iznim yanmasın diye alacaktım 32’den sonra.

Çok iyi soru. 32’den sonra hastalık raporu kabul edilmiyor ama yıllık izin kullanılır sanıyordum. Ama burada yazana göre onu da kullanırsak 5 haftadan düşüyor aktarırken. Personel birimiyle netleştirmek lazım bu konuyu. Ben de iznim yanmasın diye alacaktım 32’den sonra.
Ben devlette değilim özel sektördeyim ama birikmiş izinlerimi 37.haftanın hrmen öncesinde kullanmayı düşünüyordum kurumum sonraki seneye aktarmayı doğru bulmadığı için. Şimdi yani 32-37 haftalar arasında yıllık izin kullanılamıyor mu? Yarın İK birimine soracağım bunu

Eklentiler

• AE7FAC30-C9F3-43B6-9BEB-27F8DFC56B2D.jpeg
    AE7FAC30-C9F3-43B6-9BEB-27F8DFC56B2D.jpeg
    182,7 KB · Görüntüleme: 25
Ben devlette değilim özel sektördeyim ama birikmiş izinlerimi 37.haftanın hrmen öncesinde kullanmayı düşünüyordum kurumum sonraki seneye aktarmayı doğru bulmadığı için. Şimdi yani 32-37 haftalar arasında yıllık izin kullanılamıyor mu? Yarın İK birimine soracağım bunu
Özel sektörü hiç bilmiyorum ama zaten siz her durumda kullanmazsanız yıllık izninizi aktaramıyor musunuz?

bende var ama ben de hiç kullanmadım mikrodalgayı, mikrodalgada nası dezenfekte ediliyormuş ki? ben kaynayan suya atıyorum birkaç dakika kaynatıyorum
Üstünde kutunun içine su doldurup mikrodalgaya atıyorsun yazıyordu öyle dezenfekte oluyormuş. Bende senin gibi yaparım

Benim kız da aynı haftadayken 24cm, 424 gram gelmişti :) Şimdi kaç oldu acaba:KK68:

Çok hızlı büyüyorlar ya ben 24.haftada gidicem bir daha bakalım kaç oldu .Oğlumda da aynı gün gitmişim 21+4 abisi daha zayifmis daha kisaymis kıza göre 🤣🤣🤣 ama abi 4500gr 52 cm doğdu 🤣🤣

Evet aynen öyle ben de kamudayim ,bize uygulanan bu şekilde .Sizin de aynıdır muhtemelen.

X