2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Meb 'te öğretmenim canım okul 7 de başlıyor 12.40 da evdeyim

Meb 'te öğretmenim canım okul 7 de başlıyor 12.40 da evdeyim
Ay ne güzel sabah 7 kısmı zorlamıyor mu? Benim oğlanın bazı geceleri Hala çılgınlar gibi geçiyor da sabah 8.30’da zor yetişiyorum işe o gecelerin sabahında.

Ay ne güzel sabah 7 kısmı zorlamıyor mu? Benim oğlanın bazı geceleri Hala çılgınlar gibi geçiyor da sabah 8.30’da zor yetişiyorum işe o gecelerin sabahında.
Biz 19 aylıkken gece beslenmesini bitirdik gece 1 2 kez kalkıyor onda da çabuk uyuyor . Emmediği için mi yoksa ben mi alıştım bilmiyorum ama eskisi gibi etkilenmiyorum

Biz 19 aylıkken gece beslenmesini bitirdik gece 1 2 kez kalkıyor onda da çabuk uyuyor . Emmediği için mi yoksa ben mi alıştım bilmiyorum ama eskisi gibi etkilenmiyorum
Ohooo ben 15 aylıktı sanırım daha o zaman bi cinnet geçirdim ve 1 gecede gece emzirmesini kestim ama bizim oğlanda yanımızda yatma alışkanlığı oluştu, gece kalkıyor anne anne anne diye aramıza geliyor (tabii hala bizimle aynı odada uyuyor) ve uyuyana kadar saçımla oynuyor. Bu bazen çok kısa sürüyor 5 dk, bazen 1 saat ve hep bizimle yatıp bizimle kalkıyor. Gece 11 uyur mu ya bebek dediğin. Çocuk gündüz 10 dk dahi uyusa gece 11’de uyuyor. Öyle olunca biz hiç dinlenmemiş oluyoruz. Canı sağ olsun canım yavrum benim

Bizim oğlan depremden beri benimle uyuyor . Hatta babayı salona yolladık biz ikimiz takılıyoruz bi ara ayircam inşallah ama oda yapmayı düşünüyorum kendisine o zaman ayırırım diye düşünüyorum. Bizim oğlan 8 9 gibi yatıyor allahtan kendime vakit ayirabiliyorum.

Bizimkinin kendi odası var ama oğlana annem bakıyor, onun odasında annem kalıyor. Zaten gün içinde bakıyor, yoruluyor diyorum, hadi gece uyanmasına da kalkmasın diye ayırmadım daha odasını ama ayırsak iyi olacak yavaştan. en azından annem yokken, gafta sonları filan.

Sabah kaçta kalkıyor peki?

Saat 6 da emziriyorum tekrar uyuyor sanırım 8 gibi kalkıyor . Ben gittikten sonra kalktığı için tam olarak bilmiyorum

Ne güzel yaaa. 12 saati buluyor yani uykusu. nazar değmesin
Aynen benim oğlan o konuda bana çekmiş çok uykucu bir çocuk değil ama mutlaka uyuması gereken bi saat aralığı var 10 12 saat arasında değişiyor tabiki . İnşallah böyle devam eder
Bende erken kalktığım için erken yatıyorum ama 11 gibi uyuyorum mesela belki ondan öyle alışmıştır bizimki

Selam hanımlar nasıl gidiyor?
Bizde uyku sorunu hep vardı. Gündüz uykudunda dahi defalarca kalkip emiyordu. Ama uyku saati gelince uyutmada bir problem yasamiyordum. Simdi uyutmakda cok zor. Emerdi sallardim uyurdu . Bazen direk emerken uyurdu. Simdi hic biri para etmiyo uykusuda oluyo ama uyumuyo. Ilk kez bunaldığımı hissediyorum.zaten hala en az 10 kez kalkiyo gece ama inat ettim 2 yasa kadar emzircem diye ona alistim. Bunu nasıl aşıcaz bilemedim

Canım ben hep anlatıyorum. 15. Ayda bi gece cinnet geçirip emzirmeyi azalttıM. çalışıyorum ben 2 aylıktan beri. Gece sürekli uykusuz kalıp sabah işe gitmekten sinirleriM harap olmuştu. Son 1-2 aydır da günde 1 kez emiyordu, bazen 2 kez emziriyordum hasta olduğunda filan. 11 kasımda ameliyat olduM, amelşyat sonrası emzirmeye devam ederim diye düşünüyordum ama kestim. Ayrı kaldık uzun süre, eve döndüğünde de baktım aramıyor, sormuyor, meme demiyor, devam etmedim. 10 kasımda 1 kez emdi, eve geldim, 14 kasımda 1 kez emdi, hasta ev, ev hastane derken kesmiş oldum. hatta geçen gün konu bile açtım bununla ilgili.
sen de kademeli olarak azaltabilirsin. zaten diğer çocuklardan tecrüben vardır. onun haricinde bizim uykularımız Hiç kaliteli olmadı, bi yorum yapamicam yani gece beslenmesi olmasa da bizimki her gece uyanıyor. Yanımızda uyumaya alıştı, mutlaka uyanıp aramıza geliyor. Sonrası saçla oynama, belki su içme, sağa sola dönme derken 1 saat uykusuz geçiyor illa ki.

Bu aralar uyumak istememe bizim oĝlanda da var . 2 yaş sendromundanmış sanırım.
Bende 2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum ama emme sıklığını azalttım. Gece beslenmesi yapmıyoruz artık. Gece 1 2 kez yine uyanıyor ama geri uyuyor meme vermiyorum. Sabahta 3 kere emiyor sabah öğlen ve akşam

Benim oğlanlar kendi bıraktı. Bırakma tecrubem yok. Ama anladığım bıraksada uyancaklar. bizimde gecenin cogunu aramizda geciriyor pes ediyorum kalkip emzirmeye
Yüsra sürekli emiyo gece gündüz yanımda oturduğu an baslıyor. Uyumak istememe gece uyanmasindan zor. Sendrommus demek

Biz de 2 gündür gündüz uykularında kabusu yaşıyoruz. sabah 8.45’te kalktı bu saat oldu uyumuyor. Uyumasın diye 40 takla atıyor. Dün de sinir krizi geçirmeme ramak kalmıştı, bugün çok zorluyor beni.

Ben 6 aylık olduğundan beri çalışıyorum canım ama yarım gün gidiyorum

Nasıl kestiniz gece beslenmesini? Ben bir kere denedim ama inanılmaz ağlama krizine girdi direnicem dedim ama yapamadım çok tutarsız davrandım o kadar ağlattıktan sonra emzirdim Gece sık kalkmaz Bade max 2 kez kalkar ama uzun emer özellikle 2. Sabaha karşı olanı. Bu konuda da bir şikayetim yok ama artık işe başlayacağım için azaltmak istiyorum gündüz annemi zorlamaması için.
Nasıl bıraktınız diye soracaktım ama yazmışsın okudum:)
Bizde de durum böyle ben Bade'yle yatıyorum eşim salonda. Yatağı bizim odamızda aslında orda da yatıyor arada eşim de yatağına kavuşuyor ama oda küçücük zaten havasız kalmasın çocuk dedik.

Bizim gündüz uykularının da hala yarısından çoğu memede geçiyor ben işe başlayınca gündüz annem ne yapacak çok merak ediyorum umarım meme krizi tutmaz:/

Bende gece beslenmesini kesmeyi çok denedim ve aynen böyle krizlere girdi .
Ben bana illallah ettirdiği bir gün gündüz memeyi azaltmayla çözdüm sorunu . Yani ilk olarak günde 3 kez emzirdim sadece gece istediği kadar bu düzene alışınca da gece beslenmesini kestim . İlk 1 2 gün ağladı ama eskisi gibi krizli şekilde değil 5 dakika filan ağlamiştir . Şimdi uyandığında meme gelmeyeceğini bilijor

Bizim uykularda doğduğundan beri sıkıntılı hala da düzelmedi. Yeme içme de aynı ikisi komboo delirmece yani. Onun dışında bende evde olduğum için bana sarılmaya bile gelse aklına hemen meme geliyo. Otomatiğe bağlamış şekilde. Ya bazen diyprum ki annecim biz sadece sarılamıyor muyuz ya hep meme hep meme gece gündüz cidden çok bunaltıcı. Ama yakın bir arkadaşım var o çalışıyo mesela aynı yaştalar benim oğlumla 9 gün var aralarında. Onun kızı böyle değil mesela şu içer falan sürekli meme derdinde değil. Ama benim oğlum çok su da içmıyo o yüzden susasa meme acıksa meme

Bak ben bu susasa da meme acıksa da meme olayına şöyle çözüm bulmuştum: bi dönem her şeye meme diyordu. hemen “annecim bugün meme emdin. bence meme istemiyorsun, susadın ya da acıktın sanırım, gel mutfağa gidelim hangisi bakalım” deyip mutfağa götürdüm. zaten anlıyorsun, karnı toksa su için meme diyor ya da tam tersi. İstediğini verince bir daha meme demiyordu.

Bu arada ben Memeyi tamamen keseli 13 gün oluyor. Bugün oğlanın karşısında giyindim bilerek, sütyen filan gösterdim. Önceden olsa hemen anne meme derdi, yakalarımı açıp emmeye çalışırdı. Bugün de tepkisini merak ettim. Asla umursamadı. Çok kasmıştım kendimi nasıl bitecek emme işi diye ama çok şükür kolay oldu. gönül isterdi 2 yaşını görelim ama bizim de kaderimiz böyleymiş 20 ay emdi, şifa olmuştur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…