2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Bizim uykularda doğduğundan beri sıkıntılı hala da düzelmedi. Yeme içme de aynı ikisi komboo delirmece yani. Onun dışında bende evde olduğum için bana sarılmaya bile gelse aklına hemen meme geliyo. Otomatiğe bağlamış şekilde. Ya bazen diyprum ki annecim biz sadece sarılamıyor muyuz ya hep meme hep meme gece gündüz cidden çok bunaltıcı. Ama yakın bir arkadaşım var o çalışıyo mesela aynı yaştalar benim oğlumla 9 gün var aralarında. Onun kızı böyle değil mesela şu içer falan sürekli meme derdinde değil. Ama benim oğlum çok su da içmıyo o yüzden susasa meme acıksa meme
Bende eskiden evde olduğum için bu kadar çok yapışıyor derdim ama okul başladığında da aynı sıklıkta meme diye tutturuyordu. Bence bu tamamen alışkanlık biz bu sıpalar bebekken emsin diye fazla meme verdik sanki. O da bir iki gün diş sıkarsak düzene giriyor. Benim oğlum tam bir memekolikti

Kızlar selaaaam 33-5 'ten. Bugün muayenem vardı. Doktor değişikliği yaptım. Doğum için Z zahrada ile konuşup onun doktoruna randevu aldım. Ataşehir Medicana'da olacak doğumum. Burcu Yılmaz Hanege doktor. Kendisinden çok memnun kaldım.
Sorularımın hepsini cevapladı. Normalde bebek 32-3 olması gerekirken 33-5 te. Ama bütün ölçümleri en baştan bu şekildeydi. Kilosu 2200 olmuş. Boyu 44 cm. Her şey yolunda çok şükür. Normal doğum diye konuştuk. 2 hafta sonra tekrar randevu alacağım. 35-36'dan sonra her hafta geleceksin dedi. D vitamini başlıyoruz an itibariyle. Onun dışında çok içime sindi bebişim 1 kilo almış bir ayda. Çok hareketliydi. Yüzünü göstermedi. Ama hareketli bebek keyiflidir merak etme dedi. Herkes bebişlerini sağlıkla kucağına alsın inşallah :)
Hiç memnun kalmadığım bir doktor, burcu yılmaz hanege. Kendisi hastane değişikliği bilgisini vermeden ileri tarihli randevu oluşturmamı istedi. Sabah gelip kendisi ile görüşmek istediğimde sezeryana giricek rapor yazıyor diyerek beni geri çevirdi. Bankoda işlem yaptırırken farklı bir hastayı içeri aldı. Yani kısacası gidiyorum nasılsa ilgilenmeme gerek yok gibisinden diye düşünüyorum. Sonrasında tekrar görüşmek istediğimi söyledim kaşlarını kaldırmış bi şekilde, herkes heryere gidebilir, buraya geldiğinde seninle ilgilenicek arkadaşlarım var. Benim hastanem belli olduğunda gelebilirsin sert bir şekilde dışarı çıkarttı beni. Sanırım çicek veya hediye gönderen hastalarıyla daha ilgili kendisi, hastaneyede ve ilgili yerlere şikayet edeceğim
AdChoices
ADVERTISING​
4 Aralık yeni doktordan randevu aldım hadi bismillah ataşehir medicana yine burcu yılmaz hanege şeker yüklemesini yaptırırım en kötü :KK70:
size sorarım 1 gün önce ne içmiyoduk ne yemiyoduk bilmem ne cart curt hazırlıklı gideriiim
Pek ilgili bir doktor değil burcu yılma hanege 😞 kendisine gittim ilgili değildi konulmayı kısa tutmak için elinden geleni yaptı kısa kısa cevaplar verdi, tavsiye süresi bir dakikanın altındaydı. Ne yiyip içmem konusundada aynı şekilde, ne umutlarla gitmiştim oysaki 😞

2 yaş sendromu tam gaz devam 😅 olur olmadık her şeye ağlıyor 😅 normalde çok uysal bir çocuktu halbuki😊
Onun dışında bu dönem çok hızlı bir şekilde büyüyorlar sanki ya. Kelime birleştirip cümle kurmaya 15 20 gündür başladık çok şükür . Eskiden söylediklerimi pek tekrar etmezdi şimdi papağan gibi tekrarlamaya çalışıyor . Sizin bebeklerde ne var ne yok?

Selam kızlar buralara gelip sizden bilgi almayı, dertleşmeyi, aynı sorunları yaşadığım birileri daha olduğunu bilmeyi ben de özledim 😅
Bizde de 2 yaş sendromu bayağı belirgin
Her şeye ağlıyor ayakkabısını neden giydirdim, çorabını neden giydirdim, mandalinayı neden dilimlerine ayırdım vs vs
mont ve ayakkabı giydirmez bez değiştirmek her şey sorun her şeye itiraz ediyor yavrucuğum 😅
onun dışında büyüdükçe kolaylaşan şeyler var tabi
bazen kendi kendine oynuyor istediği her şeyi anlatabiliyor konuşabiliyor 3 kelimeli cümleler kuruyor ve artık bazen çocuklarla oyun kurmayı seviyor ki bu benim için büyük bi ilerleme çünkü kızım çocukları görünce hep ağlardı şimdi de bazen istemiyor ama oyun kurduğu çocuklar var
Yemek yemesi hala büyük bir sorun malesef videolarla yedirebiliyorum bunu bi türlü aşamadık...

Oooffi bizde de sürekli bi ağlama var. Gerçekten sabrımın tüm sınırlarını zorluyor. 2 yaş sendromu bu herhalde. Hele bir anne demesi var sanki etlerini çimdiriyorlar. aaaanneeeeğğğ diye 🫠

Bizim kiz anne demesini biliyor ama hala bana inatla baba diyor.
Onun disinda ikili cümleler kurmaya basladi. Herseyi tekrar ediyor. Subhaneki yi bile tekrarliyor. Uykular düzeldi sayilir. Yemek yeme de iyi diyebilirim. Ablasinin sacini cekiyor sürekli. Hayir dedim olmadi. Sacini hafif cektim oda olmadi. Sürekli kizin sacini tutuyor birakmiyor. Sanirim oyun saniyor. Kendisi oynuyor takiliyor. Memeyi birakmadik. Gece emiyor. Uyumadan önce sadece emiyor. Aksam 7 buyuma sabah 7 uyanma saatimiz. Öglen uykusu bazen yapmiyor. En büyük problemimiz arabayi sevmiyor. Cok viraj li yollarda da kusuyor.

Benim oğlan da ben söylersem 2-3’lü kelime ile cümle kuruyor. Bugün mesela “anne kapı aç” dedirttim ama kapı kelimesini net söyleyemedi. 2’li cümleler genelde “anneeeğğğ (5-10 saniye bekleme süresi) al” “annnneeeğğğ (bekleme) aç” gibi. tekli kelimelede sıkıntı yok. Mesela bi şey istiyorsa (kucağa almam gibi) ellerini uzatıp “al” diyor. Kapıyı açmamı istiyorsa kapıyı gösterip aç diyor. tabakları görüp tabak diyor, bayrak görünce bağbak diyor. hikaye kitaplarında hayvanları soruyorum, isimlerini söylüyor. bazı kelimeleri çok net değil ama yine de biliyor. 10’a kadar sayıyor kafasına göre 😂 biğğ, içiğ, üç, döyt, biş, altı, dedi, sikiz, dukuz, oooğğğnnn 😂 ama genelde biğğ, ikiç (2 ve 3 aynı anda), döyt, altı, döyt, biğğ, bişş şeklinde oluyor 😂

Benim oğlan da ben söylersem 2-3’lü kelime ile cümle kuruyor. Bugün mesela “anne kapı aç” dedirttim ama kapı kelimesini net söyleyemedi. 2’li cümleler genelde “anneeeğğğ (5-10 saniye bekleme süresi) al” “annnneeeğğğ (bekleme) aç” gibi. tekli kelimelede sıkıntı yok. Mesela bi şey istiyorsa (kucağa almam gibi) ellerini uzatıp “al” diyor. Kapıyı açmamı istiyorsa kapıyı gösterip aç diyor. tabakları görüp tabak diyor, bayrak görünce bağbak diyor. hikaye kitaplarında hayvanları soruyorum, isimlerini söylüyor. bazı kelimeleri çok net değil ama yine de biliyor. 10’a kadar sayıyor kafasına göre 😂 biğğ, içiğ, üç, döyt, biş, altı, dedi, sikiz, dukuz, oooğğğnnn 😂 ama genelde biğğ, ikiç (2 ve 3 aynı anda), döyt, altı, döyt, biğğ, bişş şeklinde oluyor 😂
Bizim oĝlanda öyle . Henüz bicir bicir seviyesinde değil ama benim gözlemlediğim erkekler bu konuda kızlara göre daha yavaş. Anca 2 yaşında toparlar diye düşünüyorum

Ay biz de emzirmeyi bıraktık bu arada 1 ayı geçmiştir
alsem alsem den sonra bana da cesaret geldi baktım kızım sormuyor ben de hatırlatmadım iki gün sonra bi hatırladı dikkatini dağıttım falan derken öyle böyle bıraktık üstümü değiştirirken görse bile memee diyip geçip gidiyor herhalde kızıma dair en kolay şey emzirmeyi bırakmak oldu 😂 zaten az emiyordu çalıştığım için günde iki kereydi onu da bırakmış olduk
Uyku konusu bazen iyi bazen kötü ona artık yapabileceğim bir şey yok kabullendim 😂

Bizim oĝlanda öyle . Henüz bicir bicir seviyesinde değil ama benim gözlemlediğim erkekler bu konuda kızlara göre daha yavaş. Anca 2 yaşında toparlar diye düşünüyorum
Evet, benim komşumun oğlu da diğer komşunun kızına göre geç konuştu. Ben de çok takmıyorum. Her bebeğin gelişimi farklı sonuçta.
Ay biz de emzirmeyi bıraktık bu arada 1 ayı geçmiştir
alsem alsem den sonra bana da cesaret geldi baktım kızım sormuyor ben de hatırlatmadım iki gün sonra bi hatırladı dikkatini dağıttım falan derken öyle böyle bıraktık üstümü değiştirirken görse bile memee diyip geçip gidiyor herhalde kızıma dair en kolay şey emzirmeyi bırakmak oldu 😂 zaten az emiyordu çalıştığım için günde iki kereydi onu da bırakmış olduk
Uyku konusu bazen iyi bazen kötü ona artık yapabileceğim bir şey yok kabullendim 😂
Hadi gözünüz Aydın 🤩 çalışan anne için bırakması daha kolay sanırım. Zaten günde sayılı emiyorlar gündüz işte olduğumuz için.

Kızlar selam çok zamandır buralara gelmedim. Ya inanılmaz bir 2 yaş kriziyle mücadelem var. Kızım 2 ay sonra çalıştığım için kreşe başlayacak. Ama ne uykuları normal ne konuşmaya başladı. Bi baba anne dede mama gaga kelimeleri var. Söylediklerimi anlıyor yapıyor ama konuşmuyor. Çocuk psk. ve çocuk gelişimciye gittim her şeyi düzenli sosyal bir çocuk dedi. Konuşmak istemediği için konuşmuyor dedi. Kreş konusunda 24 ay başlayan var mı, gece uykularınız düzeldi mi?

Kızlar selam çok zamandır buralara gelmedim. Ya inanılmaz bir 2 yaş kriziyle mücadelem var. Kızım 2 ay sonra çalıştığım için kreşe başlayacak. Ama ne uykuları normal ne konuşmaya başladı. Bi baba anne dede mama gaga kelimeleri var. Söylediklerimi anlıyor yapıyor ama konuşmuyor. Çocuk psk. ve çocuk gelişimciye gittim her şeyi düzenli sosyal bir çocuk dedi. Konuşmak istemediği için konuşmuyor dedi. Kreş konusunda 24 ay başlayan var mı, gece uykularınız düzeldi mi?
Canim üzerinde baskı mı hissediyor acaba ? Konuşma konusunu çok gündeme getirmeyin bence. Sürekli bu ne şunu şöyle gibi bir ortam oluyorsa konuşmak istemeyebilir . Oyunlarla rol model olun ama illa konuşacak o kadar ilgileniyorum neden konuşmuyor diyip kendinizi üzmeyin . Her şeyin vakti saati var . Kreşe gitmesi iyi olabilir onun için daha çok sosyallesmesini sağlar rol model alacağı kişi çok olur . Ben de 2 yaşında kreşe göndermeyi düşünüyordum ama şimdilik bu fikrimi biraz erteledim. Şu an bakiciyla devam ediyoruz . Gece uykuları da parçalı bulutlu . Gece en az 1 kere uyaniyor bazen 2 de oluyor ama en az⁹ndan eskisi gibi saat başı kalkıp meme istemiyor

Kızlar mağlum havalar aşırı soğudu . Bu soğuklarda bebeklerle neler yapıyorsunuz? Biz eskiden her gün parka giderdik acayip iyi gelirdi evde de hep oyun vs oynardık . Şimdi mağlum soğuktan pek çıkamıyoruz 20 gün önce de annemi kaybettim açıkçası çocuğumla çok ilgilenebilecek durumda değilim . Oyun vs oynuyor ama sıkılıyor bir süre sonra tv telefona takmaya başladı. Normalde çok ekran gören bir çocuk değildi ama bu süreçte bir kaç kez izledi şimdi hemen tv kumandasını alıyor sürekli mizmiz halleri var . Bebeyi tvden uzak tutmak için öneriniz var mı?

Başın sağ olsun canım, Allah mekanını cennet eylesin 🤲🏻 Hiç bahsetmedin, hasta mıydı? Aniden mi kaybettiniz?
Kızlar mağlum havalar aşırı soğudu . Bu soğuklarda bebeklerle neler yapıyorsunuz? Biz eskiden her gün parka giderdik acayip iyi gelirdi evde de hep oyun vs oynardık . Şimdi mağlum soğuktan pek çıkamıyoruz 20 gün önce de annemi kaybettim açıkçası çocuğumla çok ilgilenebilecek durumda değilim . Oyun vs oynuyor ama sıkılıyor bir süre sonra tv telefona takmaya başladı. Normalde çok ekran gören bir çocuk değildi ama bu süreçte bir kaç kez izledi şimdi hemen tv kumandasını alıyor sürekli mizmiz halleri var . Bebeyi tvden uzak tutmak için öneriniz var mı?
Ben çalıştığım için zaten akşam üstü Gelince uyuyana kadar ya avm ya park ya oyun tarzındaydık ama kadın hastalıklarınan ameliyat oldum. 2 aydır evdeyim. Bu süreçte ayrı kaldık. Annemde kaldı oğlan ara sıra. Annem de bizde baktığında parka çıkartıyordu ama annem belli bir süre sonra tv açıyor. Ben ne kadar istemesem de o tv açılıyor. zaten annemlerde 7/24 tv açık 3 odada. Uzak tutmam mümkün değil ama tüm gün izlemesine karşıyım. evin içinde saklambaç oynuyoruz; atı-bisikleti var, onlarla koşturuyoruz ev içinde; Kitap okuyorum, seviyor; Lego diziyoruz; ev işlerine dahil ediyorum, çamaşır taşıyor, temiz bulaşıkları bana veriyor. İlla ki tv açtığım Da oluyor ya yoruluyorum ya sıkılıyorum ya yemek yapıyorum filan. Şu an günlerimiz böyle geçiyor. annem de böyle yapıyor. anneme gidince tabii daha kalabalık, teyzeler, halalar, komşular filan geziyor. Benim çevrem genelde çalışan insanlar olduğu için annem bana geldiğinde yukarıda saydığım aktiviteleri annem de yapıyor Ama dediğim gibi tv illa ki açılıyor.

Başın sağ olsun canım, Allah mekanını cennet eylesin 🤲🏻 Hiç bahsetmedin, hasta mıydı? Aniden mi kaybettiniz?

Ben çalıştığım için zaten akşam üstü Gelince uyuyana kadar ya avm ya park ya oyun tarzındaydık ama kadın hastalıklarınan ameliyat oldum. 2 aydır evdeyim. Bu süreçte ayrı kaldık. Annemde kaldı oğlan ara sıra. Annem de bizde baktığında parka çıkartıyordu ama annem belli bir süre sonra tv açıyor. Ben ne kadar istemesem de o tv açılıyor. zaten annemlerde 7/24 tv açık 3 odada. Uzak tutmam mümkün değil ama tüm gün izlemesine karşıyım. evin içinde saklambaç oynuyoruz; atı-bisikleti var, onlarla koşturuyoruz ev içinde; Kitap okuyorum, seviyor; Lego diziyoruz; ev işlerine dahil ediyorum, çamaşır taşıyor, temiz bulaşıkları bana veriyor. İlla ki tv açtığım Da oluyor ya yoruluyorum ya sıkılıyorum ya yemek yapıyorum filan. Şu an günlerimiz böyle geçiyor. annem de böyle yapıyor. anneme gidince tabii daha kalabalık, teyzeler, halalar, komşular filan geziyor. Benim çevrem genelde çalışan insanlar olduğu için annem bana geldiğinde yukarıda saydığım aktiviteleri annem de yapıyor Ama dediğim gibi tv illa ki açılıyor.
Allah razı olsun canım. 6 yıldır kanser tedavisi görüyordu ama durumu iyiydi ne olduysa 10 gün içerisinde oldu 😥
Bunların hepsini bizde yapıyoruz ama çocuk sıkılıyor yani yine de belki büyüdüğü için bilmiyorum illa ki tv açmamı istiyor ben hiç izlemesin istiyorum ama şu teknoloji çağında zor gibi duruyor.

Allah razı olsun canım. 6 yıldır kanser tedavisi görüyordu ama durumu iyiydi ne olduysa 10 gün içerisinde oldu 😥
Bunların hepsini bizde yapıyoruz ama çocuk sıkılıyor yani yine de belki büyüdüğü için bilmiyorum illa ki tv açmamı istiyor ben hiç izlemesin istiyorum ama şu teknoloji çağında zor gibi duruyor.
başın sağ olsun tekrar. Allah sabır versin, evlatlarımıza uzun ömür versin 🤲🏻

valla ben çok direndim 9 aya kadar tv sesi duymadı. 1 yaşa doğru (benim de psikoloji bozuktu kızımın Kaybından dolayı) az az açtık ama dediğim gibi şimdilerde annem de saldı, açılıyor o tv illa ki. Hatta kumandadan açmayı öğrendi, kendisi açıyor 🫠

Basiniz sag olsun. Rabbim sabir versin. Annenizin de mekanı cennet olsun inşallah.
Disariya cikin kar tulumlari oluyor onlardan giydirin. Biz cikiyoruz eksi derecelerde bile cikiyorum.

Basiniz sag olsun. Rabbim sabir versin. Annenizin de mekanı cennet olsun inşallah.
Disariya cikin kar tulumlari oluyor onlardan giydirin. Biz cikiyoruz eksi derecelerde bile cikiyorum.
Fazla kalmiyoruz. Yakinda ki marketleri sirayla geziyoruz. Havamiz degisiyor. Vakit geciyor.
Cocuklar soguktan hasta olmuyorlar. Genelde kapali alanlarda hastalik geciyor. Yalniz kalin ve soguklara uygun giydirmek gerekiyor. Isvecte cocuklari disarida besiklerinde yatiriyorlqe.

Fazla kalmiyoruz. Yakinda ki marketleri sirayla geziyoruz. Havamiz degisiyor. Vakit geciyor.
Cocuklar soguktan hasta olmuyorlar. Genelde kapali alanlarda hastalik geciyor. Yalniz kalin ve soguklara uygun giydirmek gerekiyor. Isvecte cocuklari disarida besiklerinde yatiriyorlqe.
Geçen yılbaşı tatilinde 3 gün evde olduğum için parka götürdüm ve maalesef hasta oldu 😪 o yüzden çıkarmak istemiyorum ama bebek arabasına koyup gezdirmeye düşünüyorum artık en azından hava alsın çünkü bizim oğlan dışarı çıkmayınca sapitiyor

X