2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
Canım doktora sorup argivit mi kullansanız . O baya iyi bir multivitamin diye biliyorum .

Benim kizim da 15-18 ay arasi sadece 250 gram almis, su an 10 kilo 150 gram. Beklenenden cok az kilo almis. El ayak hastaligi gecirdi ve yaz seyahatlerinde duzen bozuldu, sicaklarda yasanan istahsizliklar vs. doktor normal karsiladi cunku boyu beklenenden 2 cm daha fazla uzamis mesela. İnsallah bu yavrucuklar sonbaharla birlikte toparlayacaklar

İğde tozu çok iyiymiş kemik gelişimi için ondan kullanmayı düşünüyorum onu da danışacağım.

Hmm dişin kilo dan dolayı olduğunu sanmıyorum ama doktora danışmak lazım.
Bizim ki yemeye başladı şükür.
Ama döke saça öğrendik.
Tv nin karşında ve sağlıksız olan şeylerde yedi.
Benim için önemli olan ilk önce yemek yemeyi reddetmemesiydi.
Çünkü uzun süre asla ağzını acmiyordu

Bebiskom 17 aylık oldu ancak kilo ve boy öbür aya kontrolde net öğreniriz artık. Baba anne teyze dede vs yanında buraya gel, bekle, anne dur gibi şeyler de söylüyor ama nadir. Hayvan kitaplarında sesleri ve hareketlerini taklit ediyor, yemek yememiz iyi ama uykularımız yok bizim. Olmuyor yani bir türlü olmuyor. Evdeysek sürekli bir meme, sıkıldığında dahi memeye kaçmak istiyor. Arkadaş ortamında yada oyun grubunda ise asla aklına gelmiyor. İlla oyalamak lazım ama işte tek kişi ve sıcaklar olunca bana çok zor oluyor.
İlk üç saat deliksiz uyuyor gece ama sonra ne oluyorsa sürekli uyaniyor. Hep meme de istemiyor su da veriyorum ama yok devam edememe sorunumuz hep var. Ve değişmedi
Son azı, 12. Diş gelecek ama bir türlü gelemedi onunda siniri acısı hırçınlığı var bu ara.
Oyun grubuna ikinci ay da devam ediyoruz çok çok faydasını gördük ve inşallah bir aksilik olmazsa tüm kış da gideriz diyoruz bakalım. Bizden de haberler böyle

Darısı başımıza çünkü çikolata, bile yemiyor, ağzı kilit

Sen eşittir ben bolonezcim can sıkıntısı bile meme yani. Bazen ilk uykusu 3 saat bazen 1 saat belli olmuyo. Sabah 5 ten sonra ortamızda gelir zırt pırt kalkar meme diye. Önce su ister şuuuu der suyunu içer sonra memeko sonra uyku dışarda aynen saatlerce dur aklına gelmez karnı aç bile olsa ki zaten yemekle bi alakası yok cocuuumun

Yaaa işte bu bir saatten sonra kalkıp sürekli diretmesi, ben anlamıyorum valla yat uyu ya mis gibi ama yok illa kalkacak ve kalkacak ve her saat başı kalkacak. Ama ilk 4/5 saat değil sonraki saatler kalkacak. Neden ya neden

selamlar kızlar, bizde birkaç gün sonra 18 ayı dolduracağız, aşılarımızı olacağız. Oldum olası iştahsız yemek seçen ve yemeyen oğlum bu ayda şaşırtmadı ve dahada geriye gitti yeme olayımız. Mama içiyordu onuda günde ikiye düşürmüştüm ikisi de gece olmak üzere. Sabah kahvaltı ile güne başlamamız gerekir diye süt saatiyle arasını çok açmıştım ancak yok yemiyor yemiyor… aşırı yoruldum ve ocean imunol a başladım iştah açıyor diyorlar deniyorum bakalım. Yemeyen çocuk çok zor bunu anladım 18 ayda teşekkürler….

Bizimde aynı canim 6.aydan beri iştahsız yani çok sevdiği şeyleri bile dönem dönem yemeyen bir bebek. Bizde 10 unda 18 aylık olucaz bakalım kilo durumu ne olucak. Hiç almadı yüksek ihtimalle inşallah vermemiştir. Bir köfte zor yer yani o da yoğurtla falan. Onun dışında makarna pilav. Tarhana çorbası vs. Bi de sevdiği meyveler. Peynir yemez, zeytin yemez. Domates salatalık bile yemiyo yani

Bizde aynı zaten cok istahlı deildi. Azı dislerinden sonra hicbirseyi sevmez oldu 10. Ay civarı basladi sanırım. Ayın 12sinde 19 aylık olucaz bizde erken doğmustu. 2 gündür çorba yemeye basladı deilse günde yedikleti yarım kase etmiyordu. Bol bol emiyor sut yariyor ama artik sutte cok az. Asırı inatlastı illa suyla oyniycak kendini yerlere atiyor. Sulugunu alip.emip ustune bosaltıyor tükürerek derdi tasası su. Bulsun hemen ustume dokuyor. Konusma hala cok az kelime ile. Ama dert etmiyorum bunları tek dert ettigim demir eksikliği demir ilacini iciremiyorum renginden belli kızımın kansızlıgı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…