2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
5de uyandı ve hala uyumuyor ya. Bu ara o kadar berbat ki herşey, uykusuzluk beni bitiriyor, odasına koyuyorum yatağıma geliyorum yeniden ses yeniden ses. Dayanacak gücüm kalmadı kaç gündür

5de uyandı ve hala uyumuyor ya. Bu ara o kadar berbat ki herşey, uykusuzluk beni bitiriyor, odasına koyuyorum yatağıma geliyorum yeniden ses yeniden ses. Dayanacak gücüm kalmadı kaç gündür
Benim de gecem berbattı
Büyük olan hastaydı tüm gece ateş nöbetindeyim, oğlan da mız mız
Bebeler çocuklar hasta olmasın ya 😔😔

Benimkide gece 2 4 arası kipir kipir uyuyamıyor 🥲 depremden sonra biz birlikte yatmaya başladık bir de iyice alıştı şimdi besigine de koyamıyorum her kipirtisina uyanıyorum 😑

Herkes uykuyu halletti gibi hissediyorum bi biz kaldık ortada 😂

Dün tam 13 aylık olduk. ve hala yürümüyoruz 😂
Bazı arkadaşlar 10.500 kg olan bebelerini kafaya takmış bizim kız geçen ayki kontrolünde 8.500'dü arkadaşlar buna bile doktor persentil değeri normal dedi 😂 bu ay tarttırmaya korkuyorum 9 kiloyu göremem diye

Bana kalsa ben bebek arabasında mutluyum ama bakalım yazın napcaz gorcez
Bebek arabasından sonra bu kuş gibi geldi bana. Plastik ya 🤭 çok hafif. Yazı bunda geçiririm kısa gezilerde herhalde.
Kızlar 13. Ayda menenjit mı vardı nimenrix mi, son doz galiba olacağız bu ay sonu gibi. Başka özel aşı yaptıran oldu mu yaşından sonra
Ben de bunu sordum doktora bugün. Ben 6-8’de nimenrix, 7-9’da bexero vurdurdum. Nimenrix‘i vurdur, bexeroyu 2 yaşta vurdur dedi. nette bexero prospektüse baktım, yaşamın 2. Yılında (12-24 ay arası) diyor. Doktor da oradan okudu, acaba yanlış mı gördü diye şüpheye düştüm. 2 yaş değil de yaşamın ikinci yılı şeklinde geçiyor ibare. Ben çünkü bexeroyu da bu aylarda bitiricez diye not almışım.

Bebek arabasından sonra bu kuş gibi geldi bana. Plastik ya 🤭 çok hafif. Yazı bunda geçiririm kısa gezilerde herhalde.

Ben de bunu sordum doktora bugün. Ben 6-8’de nimenrix, 7-9’da bexero vurdurdum. Nimenrix‘i vurdur, bexeroyu 2 yaşta vurdur dedi. nette bexero prospektüse baktım, yaşamın 2. Yılında (12-24 ay arası) diyor. Doktor da oradan okudu, acaba yanlış mı gördü diye şüpheye düştüm. 2 yaş değil de yaşamın ikinci yılı şeklinde geçiyor ibare. Ben çünkü bexeroyu da bu aylarda bitiricez diye not almışım.
Evet evet 13. Ay olarak bende hatırlıyorum.
Kısa mesafeler park market vs kullanılır o zaman 🥰

Günaydınlar bizdede gece ortasi uyanip 1 2 saat uyanik kalma durumu oluyor sonra uyuyoruz ama abiler baba ise okula giderken bu kez o sese uyaniyo ben nerdeyse uyanmasin diye nefes almiycam ama mecbur ses oluyo 🤷🏼‍♀️
Bizdd yarin 14 aylik oluyoruz 13.5 aylik yuruduk simdi ilerletti ama hala disarda yurumesi zor emekler disarda biraksam 😅
Kiloda 12. Ayda 11.700 du 2 aydir da 12 kilo ogullarimda yasında 12 kiloydu ama 2 yasinda 13 bile olmadilar bundan sonrasinda hareketlendikleri icin sanirim bide ostah azaliyor.
Bisiklet bugun gelicek yagmurlar bitsin ilk is disari cikmak. 🤗

Bu gece ortası uyanma sorunu herkeste başladı sanırım, nedenini bir türlü anlamadım gerçekten. Vardır bir derdi diyorum ama şükür neşesi de yerinde.
1 Nisan doğumluyuz 10,5 kilosu yürümesi hala destekli, uzun süre desteksiz ayakta kalmalar var ama adım atma henüz yok. 7. Dişi çıktı 8. Beyazlamaya başladı. Asla dişlerde bekleme yok ardı ardına çıkıyor hep.
Tatil planımız var öbür ay doktora gidince soracağım ama aldığınız yada almayı düşündüğünüz güneş kremi nedir arkadaşlar. Atopik biraz cildimiz, birde o yüzden decotlan daki uzun mayolardan almak istiyorum kollu ve ayaklı olanlardan

Biz 13. Ayında bexsero ve nimenrixi yaptırdık

Bu gece ortası uyanma sorunu herkeste başladı sanırım, nedenini bir türlü anlamadım gerçekten. Vardır bir derdi diyorum ama şükür neşesi de yerinde.
1 Nisan doğumluyuz 10,5 kilosu yürümesi hala destekli, uzun süre desteksiz ayakta kalmalar var ama adım atma henüz yok. 7. Dişi çıktı 8. Beyazlamaya başladı. Asla dişlerde bekleme yok ardı ardına çıkıyor hep.
Tatil planımız var öbür ay doktora gidince soracağım ama aldığınız yada almayı düşündüğünüz güneş kremi nedir arkadaşlar. Atopik biraz cildimiz, birde o yüzden decotlan daki uzun mayolardan almak istiyorum kollu ve ayaklı olanlardan
Sebamed kullanmistim ogullarimda yusraya henuz almadım bende 🤷🏼‍♀️

Özel aşılar doktor takviminde ne zaman başladığına göre değişiyor diye biliyorum. Biz 7. Ayda mı ne başlamıştık biraz geç o yüzden 13 aylık olunca 2 gün önce nimenrix olduk o bitti 15 aylık olunca da bexeronun son dozunu olucaz ve bitecek inşallah. Devlet aşısı da bidaha 18. Aydaymış aralar açıldı artık şükür. Onun dışında uyku konusuna hiç girmiyorum çünkü biz full time memeciyiz o yüzden uyumuyoruz saat başı ayaktayız 😂😂 ve yürüme konusu da ayakta uzun süre durmalar, desteksiz ayağa kalkıp oturmalar. Tutunup istediği yere girip çıkmalar mevcut. En çok sevdiği şey perdelerin arasına girip saklandığını sanmak ve onu bulmamız. Kıkır kıkır çok hoşuna gidiyo. Elinden tutunca yürüyor ya da yürüme arkadaşıyla ya da iste koltuğa duvara vs biyere tutununca. Ama desteksiz 2 adımı geçmiyor hemen düşüyor 🙈🙈

2 yaş sendromu icin instagramda videolar var ya onun boyuna egilin gozlerine bakin onaylanarak konuşun sakin olun eger o isterse sarılın filan maximum yarim saat aglayacaktir diyor. Benim oglum ne yaparsam yapayim hiccc susmadan bi damla yaş olmadan aksama kadar bagirarak agliyor bikac gundur asla oyuncak oynamiyor sadece kucagima gelmek istiyor ama kucagimda da durmuyor surekli agliyorr şakaklarim agriyor beynimin icine kadar gerildim artik bu aglama sesinden dayanamiyorum

2 yaş sendromu icin instagramda videolar var ya onun boyuna egilin gozlerine bakin onaylanarak konuşun sakin olun eger o isterse sarılın filan maximum yarim saat aglayacaktir diyor. Benim oglum ne yaparsam yapayim hiccc susmadan bi damla yaş olmadan aksama kadar bagirarak agliyor bikac gundur asla oyuncak oynamiyor sadece kucagima gelmek istiyor ama kucagimda da durmuyor surekli agliyorr şakaklarim agriyor beynimin icine kadar gerildim artik bu aglama sesinden dayanamiyorum
Ay benimki de öyleydi bi aralar . Şükür düzene girdi . En kısa zamanda seninki de düzene girer inşallah arkadaşım

Kısmen aynıyız. Sürekli ben hep ben sadece ben. Oyun oynarken bile bana bakıyor, kucağıma alayım diye ağlıyor alıyorum inmek için ağlıyor bu böyle kısır bir döngü oldu. Sürekli ağlama, bağırma inleme mızlama, bazen gözyaşı eşliğinde krizler..
Atak mi sendrom mu anlamadım ki

Kızlar siz de olmasanız kendimi yalnız ve yıpranmış hissedicem ama aynı şeyleri yaşadığımızı bilmek bana iyi geliyor.. Bizim kız da son bir haftadır sürekli ağlıyor mız mız mız mız babasıyla ikimiz çok yorulduk artık kaldıramıyoruz hani bi bebek neden hiç memnun olmaz anlamıyorum ben işten gelene kadar babasını darlıyor ben eve gelince de bana bi yapışıyor yatana kadar sürekli bi ağlama modu ilgi isteme vs e benim de evde işlerim oluyor onla mı ilgileneyim işlerimi mi yapayım oruçlu oruçlu ne yapacağımı şaşırdım

Ahahah cidden hepsi aynı ya okuyunca gülüyorum istemsiz😂😂 benim canım oğluşum zaten genel olarak mızmız bir çocuk. Aynı şekilde sürekli beni kucağına al modunda kucağa alınca saniye yerinde durmadan aşağı iniyo böyle bi kısır döngü. Bugun sabah kendi kendine odasına oyuncaklarına koştu. Normalde yanında biri olmassa oynamaz. Ay dedim dur hiç ellemiyim bende mutfağa gidip kahvaltı hazırladım. Bi baktim bütün çekmeceleri açmış bütün kıyafetleri aşağı indirmiş onlarla oynuyo. Bende seviniyorum oyuncaklarıyla oynuyo diye🙈🙈 ikinci bi iş çıktı bana sabah sabah. Ama en azindan bi 10 dk kendi başına takıldı

X