2022 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    276
selam canım benimki de bana bağımlı ama meme delisi değil zaten hiçbir zaman öyle bi bebek olmadı ama ben işten gelince bana bi yapışıyor sürekli mız mız benden başkasına da gitmiyor 5 dk dinlenemiyorum yatana kadar ve özellikle 1 yaşına doğru başladı bunlar

ben de öyle hissediyorum canım eğer sahurda çok su tüketirsem o gün biraz daha dolu hissediyorum göğsümü ama genel olarak boş gibi geliyor

Of evet yaaa. Ben işe gidiyorum kapıdan çıktığımı görüyor ya, annemle mutlu Mesut takılıyorlarmış. Bi uyurken biraz mız mız yapıyormuş Ama ben evdeysem be evde olduğumun farkındaysa İşe gidiyorum numarasını asla yemiyor. ille ben uyutacaM.
Patatesi nasıl veriyorsun kız? Topraklı ya ben ne versem direkt ağzında bulduğum için cesaret edemem herhalde. Onun haricinde bizim mutfak da savaş alanı gibi. Her yer her yerde
Ya benimki meme delisi değildi, özellikle yaşına doğru azaltmıştım. sabah öğlen akşam ve gece emziriyordum (işe gidiş geliş saatlerime göre) ama şimdi sabah gözünü açtığı gibi meme diye ağlıyor. Çok alıştı bana şu son 1 ayda. Seviyorum tabii ki bu hallerini ama 1 dk da olsa nefes almaya ihtiyacım oluyor. 1 kahve içmek istiyorum mesela ben ne yersem aynısından yiyip içmek istiyor. ille benim bardağımdan içecek. Oğlum aynısı senin bardağında var diyorum gösteriyorum, kendi bardağından da içse ille ben ne içiyorum görüp içecek. Ben ne yersem yiyor Filan. O yüzden artık saldım. tatlı mı yiyorum, ona da yediriyorum anasını satayım. Çay mı içiyorum, ona da çaycık içiriyorum. Çay koyarmış gibi yapıyorum bardağına, öyle içiyor. 1-2 kez pekmezli su verdim çay diye, anladı çay olmadığını ve içmedi

Ne yazık ki TV olayı öyle, mümkün değil sıfır izletmeme. İlla ki oluyor, ki annen de haklı e başkası baksa açmıyorum dese guvenebilecek misin sanki. Bu dönemin maalesef en büyük sorunu TV internet ama kacamiyoruz, kabullendim en aza indirmeye çabalıyorum. TV neyse tamam ama telefon asla vermicem, elinde telefon her yerde misafirlikte evde öylece ekrana bakan çocuk istemiyorum,çok üzülüyorum.
En aza indirmek hedefim inşallah başarırım.
Chu Chu TV var kuzum, yabancı kelimelere de aşina olsun diye ben onu acıyorum zorunda kalırsam. Aklında olsun, ablam yeğenlerimde çok faydasını gördü

Sütü yapan dolduran zaten su, susuz kalıp sütümü etkilememek için tutmuyorum ben ki araştırdım iki yıl emziren anne tutmasın bebeği etkilenecekse diye okudum, içim de rahat. En azından bebeğimin rızkı diye düşündüm bilmiyorum, Allah'ım görüyor

Ben de tv ya da telefon karşısında yemek yedirmiyorum. Telefonu da alıyor, kilidi var ya, sadece orta tuşuna basıyor, konuşuyor gibi yapıyor ama telefondan asla oyun filan ya da başka bi şey izletmiyorum. Elinde geziyor sadece. Chu chu’ya bakayım bizde var mı diye. Digitürk bizdeki.

Ben burdayım okuyucu olarak
Hem kuduruk oğlan hem oruç derken şapşal oldum
Ben de burdayım. Benim kız ara ara beni cok zorluyor.
Yemek yememe krizi gece meme krizi arada zirve yapıyor. O inatla agliyor ben inatla gece meme vermemeye calisiyirum böyle sabaha ediyoruz.
Gündüz uykusu sadece tek o da en fazla bir saat.
Gece 7 de uykuya geçiyor sabah yataktan 7 30 gibi kalkiyoruz..
Yürümek gibi bir çabası da yok. Örümcek gibi hızlı hızlı emekliyor.

YouTube dan yazman yeterli kuzum.
Evet alo diyip konuşma taklidi yapıyor ama izlesin istemiyorum

Kizlar selamlar
Biz her ikili disin ilkinda bi ates yasiyoruz. Ust disin ilki cikinca baya ateslendi yandi yawrucum sonrada bi sakinledi masallah iyiydik gece uykusu bile duzeldi derken hop 4.dis sanirim gece surekli aglayarak uyandik gunduz uykusu gibi uyumuyor zaten illa kipir kipir

13,5 aylik baya baya yurumeye basladik arada tutunuyo ama destek gibi degilde psikolojik gibi herhalde, ben mutfakta is yaparken oda geziniyo surekli , koridorda falan seviyo gezmeyi. İlk adim ayakkabisi aldim giydirdim cildirdi yok kesinlikle yurumedi ayaga kalkmadi hatta

“Ben sizlere 1 yasi gectikten sonra demir ve d3 takviyelerini naptiniz diye sorucaktim.

Ben doktorumdan memnun kalmadim dahada gitmeyi dusunmuyorum. Bana vegeteryanmisin dedi 90 kg falanim ya, 9.ay kanda b12 eksik diye kan verdik. 12.ay yine istedi yine ayni soruyu sordu sinir oldum. Ek gida listesi bile vermedi şunu yedir icir demedi. Ben tek basima buyutuyorum herhangi bir ebebeynim yok esimle beraber baska sehirdeyiz inanin cok sinir oldum.

Ben sizlere 1 yasi gectikten sonra demir ve d3 takviyelerini naptiniz diye sorucaktim.
Ben D vitaminine devam ediyorum, 2 yaştı galiba d vitamini kullanım süresi kan damlası bitince yenisini almadım ama alacağım. Kani 11.8, ferritin 23, Demir’i 57 çıkmıştı 1 yaş kanlarında. Demir bağlama kapasiteleri de tam orta değerlerdeydi. Sonra kürtaj filan olunca kaldı, götüremedim doktora bir daha. Bu aralar götürmem de biraz zor işten çok izin aldım, daha 1 şişe kullanırım sonra götürürüm doktora diye düşünüyorum.

Bizim bir yaş tahlillerimizde kan değerlerimiz çok iyi çıktığı için doktor artık demir ilacını kullanmana gerek yok dedi, d vitamini de çok iyi seviyede bu yaz sonuna kadar kullansan yeter dedi. Bakalım yazın tekrar kan verip duruma göre hareket ederiz

Canim biz 1 yas kontrolünde kan verdik. Demiri elindeki şişe bitene kadar kullan dedi doktorumuz sonra yenisine gerek yok dedi. D vitamini de hazirana kadar kullan dedi sonra zaten yaz dogal d vitaminini geçiyoruz kullanmaya gerek yok dedi. Ama b12 mız düşük çıktı ekstra onu kullaniyoruz suan bi de balik yağı

Demir kullanmaya başlamadık henüz biz, bu ay doktora gidip kan vereceğiz değerlere göre karar vereceğiz bakalım. D vit her gün vermeye çalışıyorum bazen unutsam da

Şu bazı doktorların davranışlarını asla anlamıyorum ya, ne geçiyor ellerine bu şekilde konuşunca gerçekten yazık

Bizim tahliller normal çıktı ama yine de d vitamini ve kan damlasına devam et dedi. Çok hızlı büyüdükleri için kan hücrelerine ihtiyacı varmış .

Ben de cok düşündüm tutayım mi diye.
Sonra besmele cektim başladım elhamdülillah iyi gidiyor.
Bizim bebek zaten meme den vaz geçip yemek yemesi gerekiyordu.
Simdi yemek yedirtikten sonra emziriyorum.
Artık ne çıkarsa
O mutlu ben huzurluyum şuan.

Suyu bol icince sükür birsey olmuyor. Gecen yil 50.gunlukdu tuttugumda bu yıl 13 aylik sık sıkda emiyor. Su cok onemli oluyor sut.

Balık yağı ne kullanıyorsunuz?

B12 mız düşük çıktı ekstra onu kullaniyoruz suan bi de balik yağı
Canim balık yağını doktor mu verdi? Ben balik yağı araştırıyordum fazla vitamin yüklemesi erken ergenliğe sebep oluyor şuan kullanmayalım dedi bizim doktor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…