2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Canım bebekler kırk dk uykusu alır cin gibi olurlar. Benimki gündüz üç saat uyanık kalmaya başladı. Gündüz iki uyku şeklinde yapıyor. Kaç kere uyuyo gündüz bebisin
Gündüz 9 da kalkarsa 12 de uyuyor
40 dk- 1 saat arası sonra 4 gibi yatıyor gene aynı süreler en son 8 gibi uyuyor o çok kısa oluyor memede genelde.yatarken de 11 de yatıyor pek düzen kuramadım.sabah uyanması gecikirse bu saatlerde kayıyor gündüz 2 -2.5 saat uyanık kalıyor.uyudugu zaman basindayim dediğin gibi uyanınca pispisliyorum fakat çok nadir ise yariyor gündüzleri.geceleride 2 saatte bir kalkıyor 😵‍💫benim hiç zamanım yok yani gece uyumaya calisiyorumki sütüm olsun çok şık uyanıyor gündüz başından ayrilamiyorum uyusun diye iki kızım var orta okula giden çamaşır bulasik süpürge arada boşluk da yapıyorum.esim akşam gelince yemek yapıyorum.kendime aynada bakacaka zamanım yok saçlarımi çoğu zaman toplamayı unutuyorum kilom almış başını gitmiş 😐benim psikoloji yerlerde...

Ben de 2 ramazandan tutmuyorum
Sizin sadece anne sütü mu akiyor
2. Aydan beri mama sayısını 1 veya 2 ye düşürmeyi başardım.3 aydır çok mizmizlanirsa memede çok dururusa ben siktigimda gelmezsse süt 60 CC veriyorum sütüm varsa sagdigim (gecelri uzun uyuduğu sıralarda sagiyorum biraz buzluguda koydum )onu veriyorum .artık uyumuyor öyle uzun şu siralar koyamiyorum.yoksa mama veriyorum zaten.kucuk mama kutusu 1 ay gidiyor.

40 dk- 1 saat arası sonra 4 gibi yatıyor gene aynı süreler en son 8 gibi uyuyor o çok kısa oluyor memede genelde.yatarken de 11 de yatıyor pek düzen kuramadım.sabah uyanması gecikirse bu saatlerde kayıyor gündüz 2 -2.5 saat uyanık kalıyor.uyudugu zaman basindayim dediğin gibi uyanınca pispisliyorum fakat çok nadir ise yariyor gündüzleri.geceleride 2 saatte bir kalkıyor 😵‍💫benim hiç zamanım yok yani gece uyumaya calisiyorumki sütüm olsun çok şık uyanıyor gündüz başından ayrilamiyorum uyusun diye iki kızım var orta okula giden çamaşır bulasik süpürge arada boşluk da yapıyorum.esim akşam gelince yemek yapıyorum.kendime aynada bakacaka zamanım yok saçlarımi çoğu zaman toplamayı unutuyorum kilom almış başını gitmiş 😐benim psikoloji yerlerde...
Ben de ben dee. Sut kqlitesi icin iyi uyku almak lazimmis ee nasil alicaz boyle :KK43:

Yavaş yavaş uyku düzeni istiyor bendede öyle bazen uyuyor bazen uyumuyor bu aralar zaten fazlasıyla yoruyor bide meme reddi yaşıyorum bugün bakalım nasıl stlatocam hayırlısıyla bide orucum ALLAH sabır versin 🤦🏼‍♀️
Nasil yapicaz bu meme reddini :KK43: sutum gittikce azaliyor. Manuel sagicilar otomatikten daha mi iyidir ?

Hanımlar günaydın.bana yardım edin benim bebe uyku orucuna başladı heralde.gece 1.5 saat uyuyup uyandı emip uyur dedim yok 1.5 saat uyutmaya calistimtekrar emzir yok artık sahur hazırlayayım dedim esime verdim. 1.5 satte öyle durdu artık uyur dedim emzirdim yok uyumuyor zar zor 5 de uyutum.7 30 da kalkti emdi gene uyumuyor zor uyuttum 40 dk uyudu.10.30 kadar ayaktaydı tekrar uyuttum gene 40 dk aliskanlik haline gelirse vay halime 😵‍💫
Bu aylarda az uyuyolqr ama en azindan doymussa gece uyumasi gerekir. Acaba tam doymuyo mu? Bezinj doldurma sıklığı ne

Psikolojini bozma canım benimde bı oğlun var dediğinden pekde farklı değilim bende. Gündüz bende yanından ayrılıyorum fakat senin bebegin çok az uyuyor. Gündüz saatlerini uzatması lazım sallamayida dene canım. Benimki çok gazlı bebek olduğu için sallaninca rahatlıyordu. Çok hafif bı şekilde beşiği irgaliyorum hemn geri daliyo. Sekizde gece uykusuna geciyo benim bebeğim. Gece saatini öne çekmeye calis bence gece uykusuda çok az çünkü. On iki saat gece uykusu olması lazım. Sekizde yatirinxa artık ayilmasin geri uyutnayi dene. Gece uykusuna yattığını öğrenirse zaten ayilmaz. Benim bebeğim sekiz buçuk gibi uykuya geçiyor. Benimkide gece iki en fazla üç saate bir uyanıyor geri uyuturiym . Ama benim için bu saatler çok iyi çünkü önceden hiiiiiiiiic uyumuyordu. Gece bir saat uyuduğunu bilmezdim.iki üç saat gece uykusuna çıkardığına seviniyorum yani.

Ben de ben dee. Sut kqlitesi icin iyi uyku almak lazimmis ee nasil alicaz boyle :KK43:
Ben ona inanmıyorum canım.ben iki ay hiç uyumadım gözlerimin altı şişti beyin algılanan azaldi fajat sütüm azalmadı 🙂 bebeğin emmesi en güzel süt arttırma yöntemi. Hiiiic kafana takma sütüm azalcak diye stres yapma kendine

Nasil artirdin ben bol su iciyorum sadece
Emzirdikden sonra 10 ar dk sagdim boş boş çıkan veya çıkmayan sütun anlamı yok onemseme zaten emdi olan sütü .

sık sık emiyor gündüzde gecede az az sık sık beslendiği gitttikce arttı şuan mama ihtiyacı olmuyor. sadece çok huysuzlandiginda içim rahat etsin diye veriyorum 60 CC.bol su içtim, komposto içiyorum ,kahvaltıda iyi yiyorum,yulaf çok yiyorum kuru üzüm süt karışımı yapıyorum.yediklerimizden ziyade her emzirmeden sonra sağ ben geceleride aksatmadim sagdim uykumdan feragat ettim.gak dese emzir guk dese emzir boş boş çekmesinin bile faydası var .bol su tabi.

2. Aydan beri mama sayısını 1 veya 2 ye düşürmeyi başardım.3 aydır çok mizmizlanirsa memede çok dururusa ben siktigimda gelmezsse süt 60 CC veriyorum sütüm varsa sagdigim (gecelri uzun uyuduğu sıralarda sagiyorum biraz buzluguda koydum )onu veriyorum .artık uyumuyor öyle uzun şu siralar koyamiyorum.yoksa mama veriyorum zaten.kucuk mama kutusu 1 ay gidiyor.
Anladim
Ben ise geri döndüğün için de sağım ve emzirme olayı çok düzgün olmuyor maalesef
Eve geldiğimde emmezse sagiyorum onu bırakıyorum eğer emerse sanmıyorum
Onceden bekliyordum edecek diye ama bakıyorum bazen 5 6 saat emmiyor en azından o arada bir defa sağsam tekrar dolar diyorum bakalim nereye kadar gideceğiz

Cesaret edemedim.zar zor arttirdim sütümü biter diye korktum.zaten tutmak zorunda değilmişim emziren anneler.yapacak bişey yok.hamileykende tutamadım. 2 ramazandir tutamıyorum.
Canım ben hem hamileyken tuttum hemde şimdi tutuyorum akşamları suyumu içip iyi beslenmeye çalışıyorum bakalım dün sıkıntı olmadı bugünde olmaz inşaAllah

X