2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Selam kizlar ne var ne yok :KK200:

Su an doktorun tahmini dogru ise 5 haftalik olmamiz gerekiyor. Haftaya carsamba keseyi dolu gormeyi iple cekiyorum. Haricinde iyiyim, isler biraz yogun, ev hayatimiz 26 aylik bir canavarla zaten yogun. :KK200:
bu aralar 'oglum hadi kendin yuru, hadi kendin in' demelerim cogaliyor artik, su anda beni etkilemiyor ama bir sure sonra koca gobekle zorlamak istemem kendimi bebegi ve belimi..

kizlar aktuel bi konuya deginmek istiyorum, asi. Ben korona asisi olmadim. Karsiti degilim asla, ama hamilelik planlarimi etkilemesini istemedim. Ayrica vucuduma giren o asi sivisinin bebegime negatif etkisi olabilir mi, belirsiz. Ustune bide yasim zaten ilerledi artik, yani hamileligin riskli sayilmaya basladigi donemine gecisimi yaptim. Bunlar ust uste gelince icime sinmedi olmak. Delta varyanti hamilelerde daha riskliydi ve yogun bakima giren hamile kadinlar sayisi cogalmisti, ama omikronla birlikte sanki bu risk azaldi? Haberlerde filan daha az yer ediyor bu konu.
Siz ne dusunuyosunuz bu konuda, asi olmayanlar hamilelikte olmayi dusunuyor mu? Hala yuzde yuz kararli bir sekilde asi olmayacagim demiyorum..
Gebelikten önce 2 doz biontech olmuştum. 3 aydan sonra 3. aşıyı olmayı düşünüyorum. Covidin aşıdan daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Allah korusun ağır atlatırsam hastaneye yatmak zorunda kalır o kadar iğne ilaç kullanırsam çok pişman olurum aşı olmadığıma. Ben covid geçirmedim çok çok dikkat ediyorum pandeminin başından beri. Evden çıkmıyorum desem yeridir. Ama yine de korkuyorum çünkü Omicron varyantı çok daha hızlı bulaşıyor. Tüm bunları düşündüğümde aşı olmak daha mantıklı geliyor bana. Kendi doktorumda dahil olmak üzere takip ettiğim bütün kadın doğum doktorları aşıyı öneriyor. Bence eksilerini artılarını iyi tartıp karar vermek lazım.

Ben 3haftadir geberiyorum 3kilo vermişim arkadas yazinca eczaneden gittim aldim hemen ictim cok iyi geldi insallah hep boyle iyi gelir zorlanmadan asla icmeyecektm ama geberiyodum ya 😢
Bende kusma olmuyor ama koku hassasiyeti ve iştahsızlık sürekli mide bulantısı var ne yiyeceğini bilemiyorum herşey kokuyor kafayı yicem bende.

Bende aşırı olana kadar bekledim artık 3 gün su yemek girmedi boğazımdan titremeye başladım 2 kg verdim rüyalarımda su içiyodum kana kana nasıl susadıysa bünye serum verdiler ama serum takılıyken kaç kere istifra ettim en son prilam iyi geldi şimdi sabah içince akşama kadar rahat yediğim için bulantım az oluyo ama gece uyuyup sabah tekrar bulantıyla uyanıyorum o mahfediyo inş geçicek bu dönemler
İnşallah gecicek doktor bu belirtilerin çok iyi birşey olduğunu söyledi bana , çekiyoruz ama sonu çok güzel olucak inşallah 😍

Gebelikten önce 2 doz biontech olmuştum. 3 aydan sonra 3. aşıyı olmayı düşünüyorum. Covidin aşıdan daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Allah korusun ağır atlatırsam hastaneye yatmak zorunda kalır o kadar iğne ilaç kullanırsam çok pişman olurum aşı olmadığıma. Ben covid geçirmedim çok çok dikkat ediyorum pandeminin başından beri. Evden çıkmıyorum desem yeridir. Ama yine de korkuyorum çünkü Omicron varyantı çok daha hızlı bulaşıyor. Tüm bunları düşündüğümde aşı olmak daha mantıklı geliyor bana. Kendi doktorumda dahil olmak üzere takip ettiğim bütün kadın doğum doktorları aşıyı öneriyor. Bence eksilerini artılarını iyi tartıp karar vermek lazım.
evet yaa kesinlikle haklisin. korona atlattim ben, gayette hafif atlattim Allaha sukur. Esim gectigimiz eylul ayinda COK agir atlatti, hastanede degil evdeydi. Hastaneye gitmeye direndi ilac tedavisi istemedigi icin. Kendini izole etmeye calisti ama ilk uc gun bilmiyorduk hep birlikteydik. Sonrasindada yinede yanimiza salona gelip gittigi oluyordu. O donemde bana bulasmadi. Demek ki vucudumdaki antikorlar ise yariyor diye dusunmustum. Vucudumuz Suhbanallah cok zeki. Birazda buna guvendim galiba ama simdi hamile kalinca ufak ufak tirsmaya basladim..

doktorlarin hepsi agiz birligi ile asinizi olun diyor. bu benim asi olmam icin yeterince gecerli bir sebeb degil acikcasi.

Selammmmm hamiş Hanımlar... Hepimizi oncelikle tebrik ederimmm....Allah devamını getirsin.. İnshaAllah..Kucaklariniza sağ salim alirsiniz bebeklerinizi🥰🌺🤲🏻

Şimdi kızlar ufak bir sorum var.. buraya yazayım dedim belki bende transfer olurum buraya 😁

Sorum şu.. aranızda adet gecikmeleri , değişik belirtiler yaşayıp yaşayıp , kendinizi geecekten hamile hissettigniz bir dönemde adet olduğunuz ve bu aynı durumu bir veya bir kaç kez yaşamış olup sonucunda negatif olan ama gerçek gebeliginizde dr yine aynı durumu yasayaniniz var mı acaba ?

Çunki birkaç kez bekleme süreci geçirip sonu hüsran olduktan sonra yine aynı şeyler olunca unitlenmelimiyiz.. aynı şeyler mi olur .. busefer oldu dediğimiz ama sonra olmayan günler tekrar edince yine husran mi sonu?

Umarım anlatabilmismdir? 😟

Selammmmm hamiş Hanımlar... Hepimizi oncelikle tebrik ederimmm....Allah devamını getirsin.. İnshaAllah..Kucaklariniza sağ salim alirsiniz bebeklerinizi🥰🌺🤲🏻

Şimdi kızlar ufak bir sorum var.. buraya yazayım dedim belki bende transfer olurum buraya 😁

Sorum şu.. aranızda adet gecikmeleri , değişik belirtiler yaşayıp yaşayıp , kendinizi geecekten hamile hissettigniz bir dönemde adet olduğunuz ve bu aynı durumu bir veya bir kaç kez yaşamış olup sonucunda negatif olan ama gerçek gebeliginizde dr yine aynı durumu yasayaniniz var mı acaba ?

Çunki birkaç kez bekleme süreci geçirip sonu hüsran olduktan sonra yine aynı şeyler olunca unitlenmelimiyiz.. aynı şeyler mi olur .. busefer oldu dediğimiz ama sonra olmayan günler tekrar edince yine husran mi sonu?

Umitleneceksin tabiki, neden umitlenmeyesin? Pozitif olmayincada 'vardir bundada bir hayir ki olmadi' diyerek bir sonraki aya odaklan, moralini bozma diyecegim ama bozsanda kisa sureli boz. Cunku hamile kalmak hicte oyle 'basit' ve 'kendiliginden' olabilecek bir durum degil. Hemen tutmasi inanilmaz bir mucizedir, tipki seneler sonra bu hasrete kavusmaninda bir mucize oldugu gibi.

Acikcasi her ay olandan farkli birsey hissetmedim bu ay, yine kasik sancilari hafif hafif, yine hafif hormon duzensizligi sebebiyle azcik bi can sikintisi. Ve sonunda bi turlu gelmeyen adet.

Adet gecikmen mi var? Test oldun mu?

Kızlar bende bişey sorucam, şimdi kanamam olduğu için banyo yapmaya korkuyorum. Sıcak su artırır mı vs diye? Bilgisi tecrübesi vs olan varmıdır, bi sakıncası olur mu?
Sıcak su ile dus alma canım. Daha ılık soguk su ıle almaya calıs. Dusu kısa tut olabıldıgınce

Sıcak su ile dus alma canım. Daha ılık soguk su ıle almaya calıs. Dusu kısa tut olabıldıgınce
Tamam canım dikkate alıcam, normalde pek ılık ve soğuk yapamam ama şartlar normal olmayınca idare edeceğiz.

Normal muayene için 24üne gel demişti sabah aradım devam ettiğini söyledim kanamanın yarın gel bakalım dedi. Dua edin benim için 🤲🏼🤒

Kızlar daha çok erken ama baksanıza bunlar erkek bebek belirtileriymiş bende neredeyse hepsi var 😲 gerçi en başından beri kız hissediyorum ben ama sağlıklı olsun da insan yine de merak ediyor

Eklentiler

• DABD960B-0ED2-4FB2-966F-5F5203F86B13.jpeg
    DABD960B-0ED2-4FB2-966F-5F5203F86B13.jpeg
    109,7 KB · Görüntüleme: 86
Umitleneceksin tabiki, neden umitlenmeyesin? Pozitif olmayincada 'vardir bundada bir hayir ki olmadi' diyerek bir sonraki aya odaklan, moralini bozma diyecegim ama bozsanda kisa sureli boz. Cunku hamile kalmak hicte oyle 'basit' ve 'kendiliginden' olabilecek bir durum degil. Hemen tutmasi inanilmaz bir mucizedir, tipki seneler sonra bu hasrete kavusmaninda bir mucize oldugu gibi.

Acikcasi her ay olandan farkli birsey hissetmedim bu ay, yine kasik sancilari hafif hafif, yine hafif hormon duzensizligi sebebiyle azcik bi can sikintisi. Ve sonunda bi turlu gelmeyen adet.

Adet gecikmen mi var? Test oldun mu?
Allah razı olsun canım.. tabiki haklısın zaten ümitsiz değilim de..

İnsanın aklına takılıyor okadar belirtim var diyorum.. adetimde gecikti ..hiç olmayan akıntılar çıktı şeffaf ve kokusuz.. bı ara kabız oldum gibi oldu..gaz.. ama en çok ağrılar kasık sancıları ve ben asla adet olurken olmam bu ağrılardan kesinlikle olmam.. çok hafif bseyler hissederim.. ama.busefer öyle değil adet yok sancılar var .bel kopuyordu. arada kanama oluyor bu gece de ölü bir gun bile sürmüyor bikere silmekleazaldi gitti kırmızı ama sonra arkası gelmiyor ve duruyor.. test yaptım birinde cooook aşırı hayelet çizgi gördüm ..resimde çok zor görünüyor ama var.. ilkdefa oldu öyle ikinci testide yaptım ama orda çıkmadı zate. Yaptığım zmaanlama yanlış geldi bana çunki yeterince idrar birikmemisti.. bek güvenli bri sonuç değildi.. tekrarayacagim elbette testimi..

Ben bunları daha önce benzerini yaşamıştım ama negatifti.. gerçi sonra çok agirili bir adet geçirdim daha önce yıllar önceki düşük ağrıma benzettim.. belki ozamanda vardı işte kafam böyle birsuur sorularla dolu.. dedim böyle olunca yine sonu hüsran mi oluyor acaba dedim belki gebelik başka bir şeydir diye sorayım dedim

Ooy yerim ben onuu geniş olan alt taraf popo canım başı küçük olan üst taraf 😍 8.haftada keşke cinsiyet belli olsa çok erken tabi ama bi arkadaş var burda çok iyi tahmin ediyor daha önce kuzenimin ikiz bebeklerine doğru tahminde bulunmuştu ama 11.haftadan önce pek belli olmuyor 😁 Arkadaşı etiketliyorum aklınızda bulunsun kızlar sizinde 🤩 @Ikra meyra
ahaha ben de geniş oaln yeri baş sandım ilk , baş büyük oluyor diye sonra anlayamadım bi türlü :) 11. hafta ultrasonu mu olması gerekiyor, ben 12. haftada kontrole gidicem bakalım, arkadası izlemeye aldım sorarım ilerde tahminini :KK68:

Ben de aynı tas aynı hamam hayatıma devam ediyorum canım, belirtilere çok takılmamak lazım sanırım ve eğer böyle düşünüp durursak 9 ay geçmez. Aslında kendime sürekli bunu telkin etmeye çalışıyorum ama işte beyin durmuyor. Hakkımızda hayırlısı olsun 🙏

Ben de Konyalıyım ama Kocaeli’deyim.

Kızlar düşük sonrası gebelik planlayanlar grubunda bir arkadaşımız 5 aylık bebeklerini kaybetti, sizden ricam onun İçin dua edebilir misiniz?
ben de konyalı değilim orduluyum:) rabbbim o arkadasın yardımcısı olsun:dua:

Yaaa ağlıycam şimdi Maşaallah Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İnşaallah biz de görebiliriz bi an önce 🥺
amiin güzel duanız için tesekkür ederim umarım hepimiz kucagımıza alırız bebişlerimizi, senin de bir haftan kalmıs görürsün inşallah :)

evet yaa kesinlikle haklisin. korona atlattim ben, gayette hafif atlattim Allaha sukur. Esim gectigimiz eylul ayinda COK agir atlatti, hastanede degil evdeydi. Hastaneye gitmeye direndi ilac tedavisi istemedigi icin. Kendini izole etmeye calisti ama ilk uc gun bilmiyorduk hep birlikteydik. Sonrasindada yinede yanimiza salona gelip gittigi oluyordu. O donemde bana bulasmadi. Demek ki vucudumdaki antikorlar ise yariyor diye dusunmustum. Vucudumuz Suhbanallah cok zeki. Birazda buna guvendim galiba ama simdi hamile kalinca ufak ufak tirsmaya basladim..

doktorlarin hepsi agiz birligi ile asinizi olun diyor. bu benim asi olmam icin yeterince gecerli bir sebeb degil acikcasi.
Tabi ki karar sizin ama dediğim gibi artıları eksileri tartmak lazım 😍

Canım ben adet belirtilerini tam anlamıyla yaşayan bi insanım. Bazen bi hafta öncesinden gelir ağrısı hatta. Ek olarak mide bulantısı yaşarım öncesinde. Dediğin gibi hamile miyim diyip hüsran yaşadığım oldu. Son aylarda değilim zaten psikolojisi çok yaşadım. Aşılama yaptım tutmadı. Bu ay biraz ya olursa olur çok şükür bi sağlık sorunum yok diyordum. Biraz tevekkül ettim yani. Ve tüp bebek yapacaktık adetimle beraber o yüzden adetimi bekliyordum. Kasık ağrısı dışında hiç bi belirtim olmadı hatta geç döllenme olduğu için üstünden 10 gün geçtikten sonra öğrendim. Olmadığımdan o kadar emindim ki söktürsün diye adaçayları kekik çayları içiyordum. Doktora randevu almıştım tarlusal versin diye. O psikolojiyi de yaşayan bilir. Hislerini anlıyorum. Bi noktada acaba hiç mi olmayacak diyor insan ama vakti gelince nasipte varsa olacak. Şu an bebeğim benimle mi nasıl geçecek bu gebelik hiç bilmiyorum mesela. Önceden bi hamile kalayım gerisi kolay derdim. Öyle de değilmiş. Ona da hazırla kendini. İnşaallah Rabbim hayırlı sağlıklı güzel bi evlat verir sana da bize de. Tüp bebek sürecin çok çok güzel ilerler. Umudun hep olmalı bence ama tüm hayatını buna bağlı olarak yaşayarak sıkma güzel canını. Herkesin farklı imtihanı var. Sabredeceğiz..

Canım ben adet belirtilerini tam anlamıyla yaşayan bi insanım. Bazen bi hafta öncesinden gelir ağrısı hatta. Ek olarak mide bulantısı yaşarım öncesinde. Dediğin gibi hamile miyim diyip hüsran yaşadığım oldu. Son aylarda değilim zaten psikolojisi çok yaşadım. Aşılama yaptım tutmadı. Bu ay biraz ya olursa olur çok şükür bi sağlık sorunum yok diyordum. Biraz tevekkül ettim yani. Ve tüp bebek yapacaktık adetimle beraber o yüzden adetimi bekliyordum. Kasık ağrısı dışında hiç bi belirtim olmadı hatta geç döllenme olduğu için üstünden 10 gün geçtikten sonra öğrendim. Olmadığımdan o kadar emindim ki söktürsün diye adaçayları kekik çayları içiyordum. Doktora randevu almıştım tarlusal versin diye. O psikolojiyi de yaşayan bilir. Hislerini anlıyorum. Bi noktada acaba hiç mi olmayacak diyor insan ama vakti gelince nasipte varsa olacak. Şu an bebeğim benimle mi nasıl geçecek bu gebelik hiç bilmiyorum mesela. Önceden bi hamile kalayım gerisi kolay derdim. Öyle de değilmiş. Ona da hazırla kendini. İnşaallah Rabbim hayırlı sağlıklı güzel bi evlat verir sana da bize de. Tüp bebek sürecin çok çok güzel ilerler. Umudun hep olmalı bence ama tüm hayatını buna bağlı olarak yaşayarak sıkma güzel canını. Herkesin farklı imtihanı var. Sabredeceğiz..
Allah razı olsun canım.. zahmet edip açıklayıcı bri bicimde yazmışsın.. ben tüp bebek yapmadım zaten.. olacaksa şuan doğal yolalrdan ama bende de sorunlar var PCOS var..ama doktorlar engel değil dedi.. geciktirebiliyormus ben zaten yıllardır bekliyorum.. diyorum inshaAllah busefer olmuştr.. böyle dememin sebebidde gün aşırı değerlendirme yapmam bunu ilkez yapmsitim çunki.. ama yumurtlama takibi filan yaomadna işte emin değilim. Ama gecikmez asla benim mutlaka gelir gecikti yine isnhaAllah hayırlısı ..tekrar sağol🥰🌺 Rabbim İnshaAllah sga salim yavruna kavuşturur seni.. aminn🌺🤲🏻

Kızlaar kızlarrr ne çok soru sordum ama bişey daha sormak istedim. Benim bu ara özellikle 3-4gündür karın kasık ve bel ağrım oluyor adet gibi ama bir tık daha hafif. Sizler de de oluyor mu yoksa benim kanamayla alakalımıdır merak ettim.

Allah razı olsun canım.. zahmet edip açıklayıcı bri bicimde yazmışsın.. ben tüp bebek yapmadım zaten.. olacaksa şuan doğal yolalrdan ama bende de sorunlar var PCOS var..ama doktorlar engel değil dedi.. geciktirebiliyormus ben zaten yıllardır bekliyorum.. diyorum inshaAllah busefer olmuştr.. böyle dememin sebebidde gün aşırı değerlendirme yapmam bunu ilkez yapmsitim çunki.. ama yumurtlama takibi filan yaomadna işte emin değilim. Ama gecikmez asla benim mutlaka gelir gecikti yine isnhaAllah hayırlısı ..tekrar sağol🥰🌺 Rabbim İnshaAllah sga salim yavruna kavuşturur seni.. aminn🌺🤲🏻
Ay transferi görünce kafa gitti sonra fark ettim e tüp bebek yazmamış ki kız diye kusuruma bakma lütfen 😅Umarım hamilesindir canım. Değilse de çok beklemeden nasip etsin Rabbim

X