2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhaba canım evet 1 tatlı kaşığı ile başladım ilk gün, bugün 3.gun 3 tatlı kaşığı ile devam ediyoruz. Yarın patatese geçeceğiz:)
Teşekkürler canım ilk olarak yoğurtla başladım bende biraz tuhafına gitti ama alışacak zamanla yoğurttan sonra sebzelere geçmek istiyorum

Teşekkürler canım ilk olarak yoğurtla başladım bende biraz tuhafına gitti ama alışacak zamanla yoğurttan sonra sebzelere geçmek istiyorum
Ben de ek gıdaya tam başlamadan yoğurt tadımı yaptırdım sıkıntı olmadı. Sebzeyi sevmeyince yoğurtla teklif ediyorum yiyor böylece, yoğurt genelde kurtarıcı

Kızlar bebeğimin ayak başparmakları tırnak batması olmuş dört köşeside kızarık birinde hafif akıntı var bu illetten az çekmedim kaç kere ameliyat oldum şimdi oğlumdada görünce içim sızlıyor. Fucıdın krem başlattı doktor ama inşallah hemen geçer.

Yani düşünüyorum da bı kac kez tükettim sanirim. Sorun olmadı bizde
Ben de kendim deneyeceğim bakalım
Süt ürünlerine bariz tepki gösteriyor ama değil mi şu anda? Süt alerjisi Geçti mi acaba dedim
Merhabalar ben korkudan dışaridan hiç bisey tuketemiyorum hic denemedim yufkayi ama icerisinde koruyucu olarak sut urunu olabilir mi acaba diye dusundum
İçerikte yok ama muhtemelen aynı üretim bandını kullanıyorlar maruz kalıyor. Birkaç gündür ne mukus ne kan vardı. Bi anda inanılmaz koyu mukus ve kan geldi. Çocuk da aşırı rahatsız oldu, gece çığlıklar attı emzirirken karnı guruldamaya başlamıştı ki bi süredir öyle ses duymuyordum. Uyandırdım masajlar yaptım tuvaletini yaptırdım mecburen biraz rahatladı. Bizim ishal hep devam zaten. Artık tüketmeyeceğim bakalım düzelir ins

Biz de gece uykusuna zor geçiyoruz saati düzenli sayılır ama gece çok sık uyanıyoruz epeydir, artık alışkanlık olmuş olabilir

Yakin zamanda süt urunleri kaçağı olmadı, o yüzden su an için yorum yapmam doğru olmaz. Ben en başta tahin ve süt ürünlerini kesmiştim, yumurta ve peynir tüketiyordum. (peynire devam etmemi dr istemisti.) Şikayet gecmeyince peyniri kesip yumurtaya devam ettim. Mukus hiç gecmemisti. Sonra belki tahindir diyerek bı dilim browni yemiştim. Yeniden başlamıştı yani sadece yumurta olsa ki normalde günlük bı tane tüketiyordum, kekteki ekstra o kadar etkilemezdi diye düşünüyorum. Sonra gastrocu olsun sen yumurtayı da bı kes dedi. Bu arada bunu söylediğinde yapılan kan testi fln hep negatifti yumurta da süt de.. şimdi de prick testi var/yok değerinde çok fazla değil gibi gösteriyor ama yine de bebeğin tepksii esas, yani diyeti açmadan anlamak mümkün değil. Ayrica bizim gibi deride kızarıklık, yüzde sislik vs gibi anafilaksi gibi tablosu olmayan, sadec bağırsak tepkili olanlar ilk bir yaş içerisinde düzelme egilimindeymis. İnşallah geçmiştir ne diyeyim. Geçtiyse mahrum bırakmamak adına gittim zaten, keşke kanı da verebilseydik düzgün. O da muhtemelen deri testini doğrulayacakti, zaten aşırı tepki durumu deri de çıkardı diye içim rahat. Gerisi zaten testte çıksa da çıkmasa da dikkatle test ederek açacağımız için çok da kan testi elzem değil gibi

Ah kucucukler daha cok gecmis olsun bizim de mukus o kadar yogunki altini acarken tedirgin oluyorum ama dr yumurtaya devam diyor. Dilerim kisa surede herseyi tuketebilecekleri gunler gelir

selam kızlar bi sorunum var bu beni korkutuyor size sormak istedim sezaryen olmustum ben, 6. ayım 5 gun sonra dolacak her ilişkiden sonra adet oluyor gibi kanamam oluyor sizde durumlar nasıl?? cok korkuyorum kotu bişey değildir umarım

bizimde 6. ayımız 12 gün sonra dolcak sezeryan oldum böyle bişi hiç yaşamadım bence bi kadın doğuma git

Bence endişen doktor kontrolüyle geçebilir ancak.. Emzirdigimiz sürece lohusa sayılıyoruz ve düzensizlikler olabiliyor. Denk mi geliyor yoksa bı sorun mu var, en iyisi kontrole gitmek

Bence endişen doktor kontrolüyle geçebilir ancak.. Emzirdigimiz sürece lohusa sayılıyoruz ve düzensizlikler olabiliyor. Denk mi geliyor yoksa bı sorun mu var, en iyisi kontrole gitmek
kontrola gittim aslında smear haric hepsi yapıldı. smear kanam varken olmuyormus. smear dısında sorun yok ama smearden bişi cıkmasa diye korkuyorum. işte denk gelmiyor cünkü esim sürekli birlikte olmyoruz nadir ama olay sonrası ertesi gün kanama baslıyor

Anladım, smear de önemli ihmal etmeyin. Yara, polip vs olsa muayenede gözükürdü. Enfeksiyon vs de değerlendirilmiştir öyleyse ama yine de smear için gidince kontrol etmiş olurlar.

Çok geçmiş olsun canim ahh bu tırnak batması korkulu rüya resmen, inşallah en kısa sürede iyileşir

niye oldu o zaman acba ya bne hiç kesmedim ayak tırnaklarını kırıldı galiba hep
Bilmiyorum tırnakları bizimde iki kere kestim hep kırıldı dediğin gibi. Sanırım yeni uzayanlar sert tırnak o yüzden batıyor umarım iyileşir nasıl bir illet iyi biliyorum 3 kere ameliyatını oldum

Merhaba bize doktorumuz lor önerdi kalsiyum oranı yüksek diye ama özellikle tuzsuz olsun diye de ekledi. Siz tuz koyuyormuşsunuz ya söyleyeyim dedim bebeklere ilk 1 yıl tuz pek önerilmiyor sanırım :) tabi sizin koyduğunuz çok çok az miktarda ve bebek de çok azını tüketiyor birşey olmaz muhtemelen ama yine de böyle birşey varmış :) afiyet olsun kuzunuza bu arada :)

Güneş de sadece bağırsak tepkili. 1 yaşta düzelme eğiliminde cümlen suan bana umut oldu:) yoksa 2 yaşı gözden çıkartmıştım.
Kanın hepsini alamamaları kötü olmuş.
Peki sen bir kek yapıp filan deneyecek misin şimdi? İnşallah geçmiştir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…