2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhabalar. Aptamil pregomin syneo kullanan va mi acaba. Bebegim tadini sevmedi iceremedim. Sut yetmiyor bu mamayi onerdi dr umuz fakat icmiyor . Icerisine vanilya çubuğu konuldugunu okumustum . Hangi marka acaba yada baska bir yontem var mi icirmek icin
Merhaba ben kullanıyorum bu mamayı, başta ben de zorlandım az içiyordu, şimdi alıştı.. Vanilya şurubu ile denedim ama bı fark olmamıştı bizde, yorumları olumlu olan kişilerde vardı. Ben bunu denedim Vitma Doğal Gıda Vanilya Şurubu Fiyatı, Yorumları - Trendyol , şimdi kek, kurabiyeye kullanıyorum

bence olmaz bizimki 4 bçk aylıktan beri yiyo az az şimdi baya yiyo yoğurdu yarım kase kadar lor hiç vermedim daha lor tarifini paylaşırmısın
Günlük sütten ben bebeğime yoğurt yapmıştım baya cok olmuş kalanı da tazeliği gidiyordu bozulmasın diye tencereye koydum yoğurtları içine de biraz yarım litre kadar sütüm kalmıştı onu da ilave edip bir tatlı kaşığı kadar sirke ve tuz koyup karıştırarak kaynattım zaten üstü hemen kaymak gibi kıvam aldı sonra söndürüp süzgecin üzerine tülbent koyup lorun suyunu süzdüm beş dk beklettim o şekilde yumuşacık bebek loru oldu. Çok aşırı süzmedim bebeğim için yumuşak olsun diye hafif ıslak bıraktım. Bebeğim cok sevdi birlikte yedik kendimde lorlu içine dere otlu kırmızı toz biberli ve zeytinyağlı salata yapıp kahvaltıda tüketiyorum. Sen istersen günlük süt alıp kaynatarak sirke ve tuzla yapabilirsin☺️sirke ve tuz göz kararı sütün miktarına göre

Günlük sütten ben bebeğime yoğurt yapmıştım baya cok olmuş kalanı da tazeliği gidiyordu bozulmasın diye tencereye koydum yoğurtları içine de biraz yarım litre kadar sütüm kalmıştı onu da ilave edip bir tatlı kaşığı kadar sirke ve tuz koyup karıştırarak kaynattım zaten üstü hemen kaymak gibi kıvam aldı sonra söndürüp süzgecin üzerine tülbent koyup lorun suyunu süzdüm beş dk beklettim o şekilde yumuşacık bebek loru oldu. Çok aşırı süzmedim bebeğim için yumuşak olsun diye hafif ıslak bıraktım. Bebeğim cok sevdi birlikte yedik kendimde lorlu içine dere otlu kırmızı toz biberli ve zeytinyağlı salata yapıp kahvaltıda tüketiyorum. Sen istersen günlük süt alıp kaynatarak sirke ve tuzla yapabilirsin☺️sirke ve tuz göz kararı sütün miktarına göre
çok teşekkür ederim cnm denicem ben de 😊

kızlar Ada patetesi sevmiyodu patetes havuç püresine bugün yarım çay kaşığı organik pekmez koydum az tatlanınca çok güzel yedi bebişlerin tadını sevmediği şeylerde deneyebilirsiniz ben doktorumuza yazdım o önerdi yine de tabi kendi doktorlarınıza sorun isterseniz

Merhaba ben kullanıyorum bu mamayı, başta ben de zorlandım az içiyordu, şimdi alıştı.. Vanilya şurubu ile denedim ama bı fark olmamıştı bizde, yorumları olumlu olan kişilerde vardı. Ben bunu denedim Vitma Doğal Gıda Vanilya Şurubu Fiyatı, Yorumları - Trendyol , şimdi kek, kurabiyeye kullanıyorum
Tesekkur ederim deniyim ben de. Bir yudum aliyor hemen anlayip birakiyor icmeyi. Siz naptiniz alerji uzmanina gidicektiniz yanliş hatırlamıyorsam. Yapildi mi test minnoşa.

Marka günleri devam ediyor ara ara takip etmekte fayda var
Kızlar og bebek bisküvisi almıştım indirimden. Birde makarna lütfen’den bebek muhallebisi almıştım muzlu bebek bisküvili magnolia yaptım resmen 😄 tarif kitabı gelene kadar uydurma tariflere devam 😂

Benimki balkabağından hiç hoşlanmadı 🥴 vermiyorum artık

Dün ilk defa balkabağı yedi öğürdu ilk başta, sonra biraz yedi zorlamadim. Bugün yoğurtla karıştırıp verdim balkabağıni yedi ama birazı kaldı. Kalana da muz ezdim biraz karıştırdım. Muz, yoğurt, balkabağı karışımını götürdü. Muz ve yoğurt önceden denemiştim 3 gün. Annelik=uyduruk tarif 😅

Marka günleri devam ediyor ara ara takip etmekte fayda var

Dün ilk defa balkabağı yedi öğürdu ilk başta, sonra biraz yedi zorlamadim. Bugün yoğurtla karıştırıp verdim balkabağıni yedi ama birazı kaldı. Kalana da muz ezdim biraz karıştırdım. Muz, yoğurt, balkabağı karışımını götürdü. Muz ve yoğurt önceden denemiştim 3 gün. Annelik=uyduruk tarif 😅
Oh maşallah 🧿 balkabağını seven bebe pek yok galiba zaten ya 🙈

Alerjik bebiş annelerine bir sorum var. Hazır yufka alıp börek vs tüketiyor musunuz? Bir fark gözlemlediniz mi? İçerikte süt ürünü yok gibi ama ben galiba eser miktar mevzusu var. 💩 da aktif kan gördüm yine
katinaizmir katinaizmir

Tesekkur ederim deniyim ben de. Bir yudum aliyor hemen anlayip birakiyor icmeyi. Siz naptiniz alerji uzmanina gidicektiniz yanliş hatırlamıyorsam. Yapildi mi test minnoşa.
Evet yapıldı. Susam ve yumurta sarısı/beyazı pozitif.. ilginç olan ise süt pozitif çıkmadı. Kan tahlili de istedi,başka parametrelerle beraber.. beş tüp kan gerekiyordu ve ikisini alabildiler. Onlar da alerji testleri değildi ve biri calisilabilmis. Pazartesi Dr ile görüşücem, sınırda bir alerji gibi gözüküyor yumurta ile diye açarız demişti. Kan tahlili diye ısrar etmezse eğer plan bu şekilde şimdilik.

Evet yapıldı. Susam ve yumurta sarısı/beyazı pozitif.. ilginç olan ise süt pozitif çıkmadı. Kan tahlili de istedi,başka parametrelerle beraber.. beş tüp kan gerekiyordu ve ikisini alabildiler. Onlar da alerji testleri değildi ve biri calisilabilmis. Pazartesi Dr ile görüşücem, sınırda bir alerji gibi gözüküyor yumurta ile diye açarız demişti. Kan tahlili diye ısrar etmezse eğer plan bu şekilde şimdilik.
Çok geçmis olsun kan vermek bizi de cok zorlamiştı😔 tüm emeklerimiz yavrularimiza şifa olarak donsun ins🙏 siz diyet yaptığıniz da mukus gecmis miydi kakada? Biz de yumurtayı açtık ben de ama mukus malesef devam. Deride de cikmamisti kanda da. Dr mukus a takılmayın diyor ama her kakada mukus çok üzüyor

Alerjik bebiş annelerine bir sorum var. Hazır yufka alıp börek vs tüketiyor musunuz? Bir fark gözlemlediniz mi? İçerikte süt ürünü yok gibi ama ben galiba eser miktar mevzusu var. 💩 da aktif kan gördüm yine
katinaizmir katinaizmir
Merhabalar ben korkudan dışaridan hiç bisey tuketemiyorum😔 hic denemedim yufkayi ama icerisinde koruyucu olarak sut urunu olabilir mi acaba diye dusundum

Bugün son gündüz uykusu 18.00den önce bitti, toplamda 3.5 saate yakın uyudu. Bu ay için ideal diye biliyorum. Bakalım bu gece nasıl geçecek
Bizimde gecelrr haram bu aralar uykuya çok zor dalıyor ve uyuması gece biri buluyor ağlıyor demek az kalır resmen bağırıyor uyumamak için ilginç bir dönemden geçiyoruz sanırım
Ah mama kurtarıcı resmen sizin için.
Ben kendimi 2 yaştan sonra her şey düzelir diye motive ediyorum artık 😁
2 sene uykusuzluğa alışamayacaksanız çocuk yapmayın demişti biri, baya haklıymış.
Of güneş hep ağlıyor ya. Söyle bi mıkırdanarak uyanma yok asla. Kendini parçalıyor.
Şuan sesi kulağıma geldi aynılarını bizde yasiyoeux canım umarım kisa süreli olur bu dönem 😇

X