2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bu mesajı ben yazmış gibiyim. Bizde hala saat başı uyanıyoruz. 7/7.30 güne başlama toplam gündüz uyku süresi 3/4 saat.. genelde 3.5 saat diyebilirim.uyku aralıkları 2s15d /2s 30dk gece uykusuna gecis gündüz uykusundan 2.5/3 saat sonra.. Ağlatmayan uyku eğitimi bulursan lütfen bana da haber ver

Arkadaşlar benim bebeğim de Eylül doğumlu. 2 aylıkken hasta olmuştu birkaç günde toparlamisti şimdi yine grip oldu burnunu çok zor temizliyorum asla izin vermiyor siz ne kullanıyorsunuz acaba burun aspiratoru olarak??

Instagramda birini buldum yorumlardan anladığım kadarıyla ağlatmadan veriyor uyku eğitimini. Henüz görüşmedim yazdım cevap bekliyorum. Görüştüğümde bilgi veririm. Ben de 2-2.30 saatte bir uyutuyorum gündüz ama çok direniyor. Acaba kısa mı tutuyorum aralığı diye merak etmiştim. Bu gece 5te uyandı ve sonrasında uyumadı doğru düzgün. Ayakta sallayarak uyutuyordum artık onu da istemiyor. Belim sırtım her yerim ağrıyor. Düzelir diye çok bekledim ama yok düzelmiyor. Bizim için şart oldu artık eğitim.

Direnç son gündüz uykusunda oluyor daha çok, artık dediğim saatlerden önce denemiyorum. Kucakta uyutmami istiyor, ayakta sallayınca dalamiyor kucaktaki gibi ve uyku saatini kaçırıyoruz. 2 aya yaklaştı bizim saat başı hikayesi, geçen 6 aylık aşısını oldu o gün blok yaptı 3 saatlik oturup başında bekledim ateşi vs mi çıktı diye.. benim de bı isim var aklımda aslında ama cekincelerim var ağlatma ile ilgili olarak haberleselim hem bu konuda hem de bı yol bulursak iyiye giden..

Babyvac tavsiye ederim. Geçmiş olsun umarım hemen toparlar minik

8de uyandı 11de zorla uyuttum yine. İnşallah buluruz bir yol. Ben de senin gibiyim valla gündüz biraz fazla uyusa gidip gidip kontrol ediyorum bişey mi oldu diye. Analık cidden delilik

Oto koltuğu kullanmaya başlayan var mı aranızda? Arabada artık çok korkuyorum, pusete sığmıyor. Kucakta hem o sevmiyor hem de ben tedirgin oluyorum kısa mesafe bile olsa..

Sabah 10 civarında uyanıp 13te öğle uykusuna geçiyor. 1 saat anca uyuyor. En geç 14te kalkıp 17-18 civarında ikinci uykusu. 19da kalkıyor. Gece 23 civarında gece uykusu. Ama gece iki kez beslenmek için kalkıyor emziriyorum. Onun haricinde saat başı huzursuzlanıyor. Uyanmasın diye emzik veriyorum. Normalde emzik kullanmıyor. Sadece gece. Gündüz uykularımız yok bizim de. Gece de aralıklı uyanıyoruz. Ben de eğitim vermedim henüz. Aynen ağlatmak istemediğim için.. zamanla düzelir diye umuyorum

Bebeğine alerji için deri prick testi yaptıran oldu mu aramızda? -Sunshine
Henüz herhangi bir test yaptırmadık. 6. Ay kontrolünde normal çocuk doktorumuz yaptırabiliyor mu bilmiyorum gündeme getireceğim.
Olmazsa bi alerji doktoruna gideceğiz mecburen.
Ek gıda için de 6. Ayı tam doldurmasını bekliyorum. İlk lokmalar için Biraz stresliyim

Biz yarın ilk kez alerji uzmanına gidicez. Deri testi sonucu istiyormus ilk muayenede bakalım yarın nasi gecicek. Su an çok ürün tattirmasam da başarılı geçti sadece muz şüpheli.. Stressiz olmuyor malesef. Yarın detaylıca konuşmayı planlıyorum soruları not aldım bakalım.

Bizi de bilgilendir lütfen.
Bizde da kan sürekli var bazen az bazen çok.
Ben geçenlerde muza parmağımı sürerek tattırdım. Kan miktarı artmıştı. Ben de Komple kestim şimdi.
Geçecekler inşallah

ek gıdaya başlayan anneler ben şimdiye kadar hep blendır kullandım başta çatalls ezip verdim öyle çok az yiyipstemiyodu blendırla daha rahat yiyor ama pütürlüye sonra alışması zor olurmu siz nasıl yapıyosunuz

Umarım düzelir. 2 uyku mu yapıyor yani? Akşam 9da uyuyor ama saat başı uyanıyor
Bebeğine alerji için deri prick testi yaptıran oldu mu aramızda? -Sunshine
Ben yaptırmıştım 3 aylıktı.
İlk defa bugün blendır kullandım o da sebze çorbası diye. Hep çatalla ezdim başlarda yemek istemedi ama alıştı şimdi. Zaten yutamadığını çıkarıyor

Ben tadimlarda blenderdan geçirdim 10 gün kadar, sonra çatalla ezdim, öğürüyor arada , zaten bunun için pütürlü vermek önemli o refleksin gelişmesi gerekiyor.

aynen bazılarını çokarıyordu mesela havuç verdiğimde kakasında havuç parçaları görünce acaba sindiremiyomu diyede korktum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…