2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Al al çok iyi oluyor, misafirliğe vs de gittiğim zaman götürüyorum o da ben de rahat oluyoruz, kucak dışı çözümü ahh inşallah yer bakalım bu hafta cuma başlayacağız
Ya bizde 5 aylık tadımları yapıyoruz bebeğim yoğurt sevdi sadece. Patates ve havucu yemedi öğürdü. Siz yaptınız mı tadım? Patatesle havucu yemeyince diğer sebzeleri hiç yiyeceğini sanmıyorum. Şaşırdım aslında oğlum cok iştahlı bi bebek. Acaba ben mi yanlış hazırlıyorum diyorum. Ya da 5 ay erken mi? Sebzeleri haşlayıp kendi suyuyla çatalla ezdim azcık zeytinyağ damlattım öyle verdim. Zeytinyağsızda verdim beğenmedi meyveleri mi denesem nasıl devam etsem

Benimki de patatesi sevmemişti. Yoğurtla karıştır ver bence.. öyle yiyorlar…

Ben bünyeden galiba 2 ay içinde aynı kg a döndüm 50 kgHiç diyet yapmadım. Sadece bebişle uykusuzluk koşturmaca Doğumda 60 kg olmuştum

Ben henüz sebze denemedim sadece yoğurt ve muz denedim sonuç başarılı oldu. Eğer yoğurdu 3 gün olarak deneyip sorun olmadıysa yoğurtla beraber teklif edebilirsiniz. Önemli olan asla pes etmemek çünkü bugün yemediklerini bir sonraki gün ya da başka gün yemek isteyebiliyorlar. Zorlamadan yemek yemeye işkence haline getirmeden sabırlı bir şekilde teklif etmek gerekiyor ara ara. Bence meyveleri sebzeleri denemeden direkt geçmeyin çünkü meyveler tatlı olduğu için sonrasında sebzeyi reddedebiliyorlar. ben dışarıda biz yemek yerken sürekli uzanıp bir şeyler istediği için muzu meyve sebze filesine koyup vermiştim Bir de cam rendede rendeleyip verdim o kadar.

Ben bünyeden galiba 2 ay içinde aynı kg a döndüm 50 kgHiç diyet yapmadım. Sadece bebişle uykusuzluk koşturmaca Doğumda 60 kg olmuştum
maşallah. Ben hiç o bünyeye sahip biri olmadığımdan 58le dr gittik tüp bebek ilaçlar vs 60la hamile kaldım 80le doğuma girdim ya malesef şimdide uğraşıyorum vereyim diye

Son 2 kg kaldı. Pilates yapıyordum ama işe dönüyorum bırakmak zorunda kaldım. Çalışınca gider herhalde

Kızlar ek gıdadan sonra kakası böyle bi pıt yapıyor baş parmağım büyükliğünde. Normal mi ? Ek gıda sadece öğlen çorba ve yoğurt
Evet kıvamı artıyor tadimlarda o şekildeydi. İrmik ekleyerek denediğimde pıt şeklinde çok kez yaptı aynı gün. Hala da düzelmis değil su verip, ek gıdaya zeytinyağı ekleyin derim.

Ada karı yapmıyo ama sadece 1 öğün ek gıda yiyo
Normal bence yediklerine göre şekilleniyor
Heh heh aynısı bak bizimde , normal o zaman
6 ay kontrolünden geldik şimdi normalmiş
Son 2 kg kaldı. Pilates yapıyordum ama işe dönüyorum bırakmak zorunda kaldım. Çalışınca gider herhalde
Herkes çok hızlı vermiş ya bende iştah patlaması olduğumdan çılgınlar gibi yiyiyordum

Kızlar emzirenler adet göreniniz var mı? Ben daha olmadım normal herhalde diyorum emzirdiğini için. Ama ağrım var karnımda kasıklarımda ve belimde. Hafif sarımsı akıntı da başladı ilk defa. Adet mi olacağım acaba ya? Yoksa yapışıklık falan oldu da ondan mı ağrım var böyle düşünmekten biraz gerildim gerçi yapışıklık olsa şimdiye kadar çoktan ağrım falan olması gerekmez miydi diyorum. İlk bebeğim ve sezaryen oldum. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Merhaba ,ben 2 Eylül'de doğum yaptım, 20 Kasım'da regl oldum. İlk bebeğim ve sezaryen doğum yaptım. Doğumdan beri de bebeğimi emziriyorum.

maşallah. Ben hiç o bünyeye sahip biri olmadığımdan 58le dr gittik tüp bebek ilaçlar vs 60la hamile kaldım 80le doğuma girdim ya malesef şimdide uğraşıyorum vereyim diye
Verirsin canım ya. Ama çok iyi yapmışsın destek almakla. Hem kafa da dağıtmış olursun. Ben de zumbaya mı başlasam diyorum. Biraz morale ihtiyacım var. Evde kalmaktan çok bunaldım. İşe de geri dönmeyeceğim bir süre daha. Son 3 kg kaldı bende de yapıştı gitmiyor. Bir de hafif göbek kaldı moralimi bozuyor

Merhaba ,ben 2 Eylül'de doğum yaptım, 20 Kasım'da regl oldum. İlk bebeğim ve sezaryen doğum yaptım. Doğumdan beri de bebeğimi emziriyorum.
Aa başlayabilir o zaman benim de. Ah bi regl olsam rahatlayacağım sanki öyle hissediyorum. Böyle menapoza giriyor gibi sıcak basmaları hazımsızlık falan yaşıyorum çok zor gerçekten

Kesinlikle evden uzaklaşmak ilaç gibi gelecek kaç aydır kendime hiçbir şey yapmadım. Başla bence insanın psikolojisinede bakması lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…