2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Peki benim tekrar hamile olmam 😱 bebeğim daha 6 aylık ve 1 kereden bisey olmaz dedik oldu. Adetim 4 gün gecikti acaba dedim test yaptım bariz ikinci çizgiyi gördüm. Şimdi korku başladı bende. Değişik duygular içindeyim.
Tebrik ederim Rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏

Evet . İnanın tek.hızlandıracak çözüm bu. Doktora sorarak ilaç konulmalimi yoksa fizyolojiklemi buharlama yapılmalı öğrenin ve yapın. Cok çektim bu konuda tek çözümüm buydu..
Öneriniz var mı bugün alsam hemen

Kızlar biz 5.5 aylığız dr 20damla önerdi. (Max 30a kadarda çıkabilirsin dedi.) ilk gün bizimde güzel uyudu denk geldi sanıyorum çünkü dr 10 gün kullanım istedi düzenli kullanımda etki edecek bir şeymiş. Dozaj konusunu siz doktorunuza danışın olur mu her bebek aynı değil ve bazı doktorlar kullanmayı önermeyebilir.Bizim sorunumuzda yatağında sürekli uyanmaya başlaması ve sallanmak istemesi ben zombi gibi oldum artık. Kucakta çok güzel uyur mesela asla uyanmaz. Yarın bir haftamız dolacak bakalım şu anda bir etki yok henüz 😒 15 gün deneyeceğim eğer değişen bir şey olmazsa bırakırım bende. Bu damla genelde uykuya dalamayanlar içinmiş sanırım yorumlarda öyle okudum bizim uyku devamlılığı için çare olacak mı beklemedeyim. 🤷‍♀️
Bizim sorunumuzda benzer aynı gibi. Uyuyor uymada sorun yok. Ama sürekli uyanıp emmek istiyor uzanarak emzirirken uyuya kalıyorum artık uykusuzluktan. Sonra bi uyanıyorum yanımda yeRine yatırıyorum en geç 1 saate uyanıyor. Yine başa sarıyoruz emmek istiyor. Yani artık sabaha mahvoluyorum her yerim ağrımış tutulmuş oluyor. Beni hep yanında istediği için mi bunu yapıyor diye düşünüyorum 😣😵‍💫hiç mi bi bebek derin uyku uyumaz anlamıyorum bir kere 3 saat uykusu yok.bende 2. Gün damlayı kullandım ama 7-8 damla falan deneyeyim diye. Şuan hiçbir etki yok. Hastaneye gidemedik soramadım daha sağlık ocağına ı sordum direk kimyasal olabilir önermem dedi geçti. 🤪

Evet kan hapı ve d vitamini kullan dediler bana ama kullanmayı unutuyorum çoğunlukla, kan hapını oldum olası sevmiyorum zaten iğreti oluyorum 😂 acayip saçım dökülüyor ama kullanmadığım İçin olabilir
Benimde saçlar uçuşuyor her yerde🫠 hap içmekten tiksiniyorum bende ya. İçmek gerek aslında😕

Bizim sorunumuzda benzer aynı gibi. Uyuyor uymada sorun yok. Ama sürekli uyanıp emmek istiyor uzanarak emzirirken uyuya kalıyorum artık uykusuzluktan. Sonra bi uyanıyorum yanımda yeRine yatırıyorum en geç 1 saate uyanıyor. Yine başa sarıyoruz emmek istiyor. Yani artık sabaha mahvoluyorum her yerim ağrımış tutulmuş oluyor. Beni hep yanında istediği için mi bunu yapıyor diye düşünüyorum 😣😵‍💫hiç mi bi bebek derin uyku uyumaz anlamıyorum bir kere 3 saat uykusu yok.bende 2. Gün damlayı kullandım ama 7-8 damla falan deneyeyim diye. Şuan hiçbir etki yok. Hastaneye gidemedik soramadım daha sağlık ocağına ı sordum direk kimyasal olabilir önermem dedi geçti. 🤪
Ya bence anne kokusu sıcaklığı bunları istiyorlar doğal olarak ama gecede isteyince anne mahvoluyor. Biz emmiyoruz ama yinede çok kucakçıyız. 🙈 Yanımda uyutmayı denedim bende uyurum diye ama bilmiyor öyle uyumayı illa kucakta uyuyacak. 7-8 damla az geldi bana açıkcası. Sağlık ocaklarına aşı dışında bebekle ilgili asla gitmiyorum ben. Bizim doktorda gereksiz ilaca çok karşı bende şaşırdım bunu söyleyince hatta ilk hafta almadım falan sonra aradım içeriği için açıklama yaptı ilaç olmadığını kimyasal barındırmadığını falan söyledi rahatladım böyle durumlarda doktor yönlendirmesi çok önemli bence.

Paranoya_6616 Paranoya_6616 tebrik ederim sağlıkla kucağına al inşallah😊 benim de korkum bu ya doğumdan beri hiçadet olmadım korunmaz ilişkidr olmadı ama yine de korkuyorum hiç adet olmadan hamile kalınabilirmi acaba

Kızlar pirinci nasıl veriyorsunuz dr yediklerinin içine irmik, pirinç, yulaf kat tok tutar dedi. Bugün pirinç denedim ama çatalla iyice ezilmiyor illa kalıyor taneli ne kadar haşlasamda. Öyle yedi ama bilemedim yinede
Pirinç unu kullanabilirsin, Hipp ‘in vardı. Ben öyle yapardım. Su ile karışınca , özellikle sıcaksa su, nişasta olduğundan ağdalaşırdı.

Pekmezli, yumurta sarısı, labneli bir karşımı vardı doktorun tavsiyesi. Ona da yulaf tozu eklerdim. Hipp in var çeşitli. Bisküvi gibi oluyordu tadı ☺️ daha ona zaman var tabii.

Ben daha başlamadım tadımlara , düzeltilmiş tam 5 aylık olmasını bekliyorum☺️

Herkese selam bu arada , takip ediyorum çok katılamasam da . Umarım herkes iyidir. 🥰

Ben irmik anlamışım arayıp durdum 😂 tarhana organik vardı ama bebek tarhanası değil diye almadım sanırım o markaydı. Bende makarna lütfenden sipariş verdim az önce ☺️
Cityfarm tarhanası , sadece kırmızı biberle yapıyordu. Domates içermiyordu alerjik diye. Doktor tavsiye etmişti.Ben hep onu kullanırdım ve içine bütün sebzeleri buğulayıp haşlayıp karıştırırdım. O tarhana hatırına , yalayıp yutardı 😅
Ama lezzetliydi gerçekten. Pizza kraker gibi oluyordu tadı.

Kızlar, bebeğim soğuklara yenik düştü hasta oldu depremden dolayı birlikte kaldığımız ailedeki herkes hastaydı şimdi bebek de hasta oldu. Buna da şükür tabi daha kötüsü olmadı en azından.
Doktora gittik 7800 gr kilosu dolven calpol dönüşümlü ver dedi, enfluvir yazdı bir de. Fakat dolven ve enfluviri içtiği an kusuyor bi tek calpol verebildim. Hafif geniz akıntısı var dedi burnunu sık sık temizle dedi, hırıltı ya da akciğerde birşey yok. Tipik nezle grip başlangıcı gibi kırmızı gözler, akan bi burun şeffaf o da, arada çok kesik öksürük.
Ateş 37,9 un ğzerine çıkmadk daha ama kafası çok sıcak hissediyorum ve aşırı huzursuz. Uykuya dalarken çok ağlıyor. İlk kez hasta oluyor elim ayağıma dolandı çok acemi davranıyorum. Ateş nasıl düşürülür hiçbişey bilmiyorum. Toparlar değil mi sık sık emzirmeye çalışıyorum şu ara kaybetme korkusunu çok yaşıyorum biraz desteğinize ihtiyacım var sanırım. 😔

Bende sizden okudum da aldım bebeğim geceleri sık sık uyanıp emmek istiyor yoksa uyumuyor ağlıyor. Saat başı uyanıyor yani. Belki derin uyur diye hiç derin uyku uyumuyor sabaha kadar emzirmekten her yerim tutulmuş uyanıyorum koyun koyuna uyuya kalıyoruz. Dün ilk kez kullandım 2 saat uyudu ilk gece uykusunda daha sonra yine saat başı kalktı malasef ilk başta etki edip sonra etkisi mi geçti anlamadım🤷🏻‍♀️ bugünde normalde uyuduğu saatte uyumadı bütün akşam boyunca uyutmaya çalıştım bu seferde etkisi hiç olmadı mı bilmiyorum 6-7 damla veriyorum. Siz kaç damla veriyorsunuz? Ve faydası size oldumu?🤪🫤 bize pek olmadı gibi🫤

Kızlar biz 5.5 aylığız dr 20damla önerdi. (Max 30a kadarda çıkabilirsin dedi.) ilk gün bizimde güzel uyudu denk geldi sanıyorum çünkü dr 10 gün kullanım istedi düzenli kullanımda etki edecek bir şeymiş. Dozaj konusunu siz doktorunuza danışın olur mu her bebek aynı değil ve bazı doktorlar kullanmayı önermeyebilir.Bizim sorunumuzda yatağında sürekli uyanmaya başlaması ve sallanmak istemesi ben zombi gibi oldum artık. Kucakta çok güzel uyur mesela asla uyanmaz. Yarın bir haftamız dolacak bakalım şu anda bir etki yok henüz 😒 15 gün deneyeceğim eğer değişen bir şey olmazsa bırakırım bende. Bu damla genelde uykuya dalamayanlar içinmiş sanırım yorumlarda öyle okudum bizim uyku devamlılığı için çare olacak mı beklemedeyim. 🤷‍♀️

Ahh kıyamam ya bebeklerin hasta olmasına dayanamıyor hiç insan.. Bize bol bol burun temizliği önermişti dr ciğerlere inmesin diye çekerkende nefes yetmiyor babyvac almıştık çok memnun kaldık artık onu kullanıyoruz sürekli. Nebulizatörde iyi gelir ilaçları bazen onla verdiriyor doktorlar. Birde sık dr kontrolüne götür ciğerlerine baksınlar sürekli hastaneye yatırıyorlar ciğerine inince çünkü allah korusun. Çok geçmiş olsun Allahım şifa versin. 🙏 Ek gıdaya geçmiş miydiniz belki hoşuna gider bu süreçte değişik gelip yemek isteyebilir
E bu bizim bebek🙈😂

Kızlar dünden önceki gün 6 kez uyandım, dünü hiç saymadım artık tam dalıyorum gibi oluyor sanki saatlerce uyumuşum gibi bi bakıyorum 20 dk geçmiş ben pert.
Bizimkinin uykuya geçişte sorun yok 9 gibi uyutmuş oluyorum genelde ama gece sürekli bir dönme kıpırdanma hali. Benim de gözümden uyku akınca hemen alıp emzirmeye geçiyorum, n’aptı emerek dalmaya mı alıştı anlamadım ki.
Ek gıdaya da haftaya geçeceğiz artık bakalım. 5. ay bitmiş oluyor.

Bi arkadaşımın doktoru 6. Ayda başlatmış ne acelesi var bırak bekle dedi kafamı karıştırdı ama bilimsellikten yanayız tabiii, doktorumuz ne dediyse o.

Çok yazamıyorum ama takipteyim herkesi✍😎

Ya bence anne kokusu sıcaklığı bunları istiyorlar doğal olarak ama gecede isteyince anne mahvoluyor. Biz emmiyoruz ama yinede çok kucakçıyız. 🙈 Yanımda uyutmayı denedim bende uyurum diye ama bilmiyor öyle uyumayı illa kucakta uyuyacak. 7-8 damla az geldi bana açıkcası. Sağlık ocaklarına aşı dışında bebekle ilgili asla gitmiyorum ben. Bizim doktorda gereksiz ilaca çok karşı bende şaşırdım bunu söyleyince hatta ilk hafta almadım falan sonra aradım içeriği için açıklama yaptı ilaç olmadığını kimyasal barındırmadığını falan söyledi rahatladım böyle durumlarda doktor yönlendirmesi çok önemli bence.
Evet anne kokusundan dolayı ayrılmıyor kuzucuk o da haklı😌 evet haklısınız sağlık ocağından bende çok hoşlanmıyorum. Pek yardımcı olmuyorlar. Bende bi zararı olduğunu düşünmüyorum araştırdım okudum zaten içinde melisa çayı, papatya çayı ve ıhlamur gibi bildiğimiz rahatlatıcı bitki özleri varmış bugün bende biraz daha artıracağım damlasını bakalım.

Benim bebeğim çarşamba günü 5 aylık olacak hrnüz su vermedim. Sağlık ocağı damladan sonra bir kaç yudum su ver dişleri sararmasın demişti. Sizler su verdinizmi 5 aylıkken? Vermeli miyim?🤔🙄🙄

Canım bizim doktorumuz öyle bişey demedi hiç, sağlık ocağına ben kontrole görünüyorum arayıp bilgilerini veriyorum bebeğimin. Microfer için gerekli olduğunu sanmıyorum suyun ama belki koyu renk damla için gereklidir bilmiyorum. Benim bebeğim haftaya cuma 6 aylık olacak, hafif hafif ben kendim tadım yaptırıyorum onun ardından biraz su veriyorum sadece. Ek gıdaya 6.ayda başlayacağiz suyu da o zaman düzenli vereceğim.

Pirinç unu kullanabilirsin, Hipp ‘in vardı. Ben öyle yapardım. Su ile karışınca , özellikle sıcaksa su, nişasta olduğundan ağdalaşırdı.

Pekmezli, yumurta sarısı, labneli bir karşımı vardı doktorun tavsiyesi. Ona da yulaf tozu eklerdim. Hipp in var çeşitli. Bisküvi gibi oluyordu tadı ☺️ daha ona zaman var tabii.

Herkese selam bu arada , takip ediyorum çok katılamasam da . Umarım herkes iyidir. 🥰

Cityfarm tarhanası , sadece kırmızı biberle yapıyordu. Domates içermiyordu alerjik diye. Doktor tavsiye etmişti.Ben hep onu kullanırdım ve içine bütün sebzeleri buğulayıp haşlayıp karıştırırdım. O tarhana hatırına , yalayıp yutardı 😅
Ama lezzetliydi gerçekten. Pizza kraker gibi oluyordu tadı.
Selam canım nasıl gidiyor iki çocukla arada yaz hatırlat kendini ☺️ bebiş büyümüştür emeklemeye falan başladınız mı acaba ☺️ bizim doğum tarihleri aynı gözüküyordu sanki 19eylül. Bizde erken doğduk sayılır 1inde ama mamayla beslendiği için başlattı doktorumuz ek gıdaya.
Bizede doktorumuz hipp önerdi her şeyini denedik çok sevdi gerçekten. Tahıl,pirinç,yulaf ürünlerinide aldım çorbaların içine katıyorum ekmek niyetine tok tutsun diye. Citfarm tarhanayı bizde çok sevdik ve dediğin gibi içinede sebzeleri buharda haşlayıp çatalla ezip pişiriyorum tadından yenmiyor gerçekten ☺️
E bu bizim bebek🙈😂

Kızlar dünden önceki gün 6 kez uyandım, dünü hiç saymadım artık tam dalıyorum gibi oluyor sanki saatlerce uyumuşum gibi bi bakıyorum 20 dk geçmiş ben pert.
Bizimkinin uykuya geçişte sorun yok 9 gibi uyutmuş oluyorum genelde ama gece sürekli bir dönme kıpırdanma hali. Benim de gözümden uyku akınca hemen alıp emzirmeye geçiyorum, n’aptı emerek dalmaya mı alıştı anlamadım ki.
Ek gıdaya da haftaya geçeceğiz artık bakalım. 5. ay bitmiş oluyor.

Bi arkadaşımın doktoru 6. Ayda başlatmış ne acelesi var bırak bekle dedi kafamı karıştırdı ama bilimsellikten yanayız tabiii, doktorumuz ne dediyse o.

Çok yazamıyorum ama takipteyim herkesi✍😎
Herkeste aynı sorun galiba uykuya geçiyorlar ama devamlılık yok 😒 biz 23 gündür böyleyiz düzelicek inş 🤪 aslında genelde anne sütüyle beslenen bebekleri 6da mamayla beslenenleri 5te başlatıyorlar bizimki çok iştahsız mamadan bıktı diye 5.ayda başlattı mesela canım
Evet anne kokusundan dolayı ayrılmıyor kuzucuk o da haklı😌 evet haklısınız sağlık ocağından bende çok hoşlanmıyorum. Pek yardımcı olmuyorlar. Bende bi zararı olduğunu düşünmüyorum araştırdım okudum zaten içinde melisa çayı, papatya çayı ve ıhlamur gibi bildiğimiz rahatlatıcı bitki özleri varmış bugün bende biraz daha artıracağım damlasını bakalım.
Henüz çok minikler gündüz katlanıyor insan ama gecede olunca pil bitiyor malesef umarım düzeliriz grupça herkes bu dertten müzdarip bu ara sanırım 😄 ya hiç sersem falanda yapmıyor zaten ben 20damla verip uyutuyorum uyandığında gözler faltaşı gibi bakınıyor hemen 😂

Selam canım nasıl gidiyor iki çocukla arada yaz hatırlat kendini ☺️ bebiş büyümüştür emeklemeye falan başladınız mı acaba ☺️ bizim doğum tarihleri aynı gözüküyordu sanki 19eylül. Bizde erken doğduk sayılır 1inde ama mamayla beslendiği için başlattı doktorumuz ek gıdaya.
Bizede doktorumuz hipp önerdi her şeyini denedik çok sevdi gerçekten. Tahıl,pirinç,yulaf ürünlerinide aldım çorbaların içine katıyorum ekmek niyetine tok tutsun diye. Citfarm tarhanayı bizde çok sevdik ve dediğin gibi içinede sebzeleri buharda haşlayıp çatalla ezip pişiriyorum tadından yenmiyor gerçekten ☺️

Herkeste aynı sorun galiba uykuya geçiyorlar ama devamlılık yok 😒 biz 23 gündür böyleyiz düzelicek inş 🤪 aslında genelde anne sütüyle beslenen bebekleri 6da mamayla beslenenleri 5te başlatıyorlar bizimki çok iştahsız mamadan bıktı diye 5.ayda başlattı mesela canım

Henüz çok minikler gündüz katlanıyor insan ama gecede olunca pil bitiyor malesef umarım düzeliriz grupça herkes bu dertten müzdarip bu ara sanırım 😄 ya hiç sersem falanda yapmıyor zaten ben 20damla verip uyutuyorum uyandığında gözler faltaşı gibi bakınıyor hemen 😂
Evet ya bu aylarda mı böyle oluyor bilmiyorum hepimiz aynıyız sanki.Benimki emdiğinde hemen uyuyor zaten. Gündüzde 2 saat kahvaltı sonrası 2 saat akşam üzeri uyuyor işimi görüyorum çok şükür. Gündüz çok iyiyiz maşalah. Ama gece yarım saatlik ve bir saatlik uykular cok yoruyor insan enerji toplamakta zorlanıyor yere düşecek gibi oluyorum bazen ne diyelim tez zamanda bebişlerimize derin düzenli uykular versin Allahım her gün dua ediyorum 🤲🏼

Selam canım nasıl gidiyor iki çocukla arada yaz hatırlat kendini ☺️ bebiş büyümüştür emeklemeye falan başladınız mı acaba ☺️
Ahhh nerde ☺️ Daha çok küçükler bence emeklemek için , abisi de hiç emeklemeden ( Emeklemedi yani yapması gereken zamanda) ,doğrudan tutunma ile başlamıştı. Desteksiz otursun zaten önce. Yıkılıyor sağa sola ☺️ Hiç acelemiz yok 😂
Bebek , bebekliğini yapıyor ama esas büyük oğlum çok yoruyor. Hiç dur denmesinden anlamıyor. Okullar da mecburi uzatılınca , çıldırdı çocuk evde. Anaokulu - oyun çocuğu sonuçta , böyle yıkıldı gidemedi diye. Bebeğe öyle yapma , yavaş , incitirsin , dur evladım demekle gün bitiyor. Yani çok küçük değil , laftan anlar , diye düşünüyordum ama hiç alakası yokmuş.😌
Bir kaç gün sonra resmiyette 7 aylık olacak ama düzeltilmiş 5 … işte ben de okuyorum sizin vesilenizle yeni ekolü. Artık daha erken başlatılıyormuş.
Hatta doktorunuzun verdiği listeler varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim ek gıdaya geçişte.

Mama sandalyesinde oturuyor biz yerken, alışsın diye öyle yapıyorum ama hiç oralı değil daha. 😄

Peki benim tekrar hamile olmam 😱 bebeğim daha 6 aylık ve 1 kereden bisey olmaz dedik oldu. Adetim 4 gün gecikti acaba dedim test yaptım bariz ikinci çizgiyi gördüm. Şimdi korku başladı bende. Değişik duygular içindeyim.
Hayırlısı olsun tebrik ederim 😇 korkulu ruyamiz tabiki ama Rabbim kolaylığını verir sağlıcakla al kucağına canim gene Eylül bebesi olacak galiba 🙂
Paranoya_6616 Paranoya_6616 tebrik ederim sağlıkla kucağına al inşallah😊 benim de korkum bu ya doğumdan beri hiçadet olmadım korunmaz ilişkidr olmadı ama yine de korkuyorum hiç adet olmadan hamile kalınabilirmi acaba
Örneklerini gördüğüm icin inanıyorum bu duruma regl gorulmesende yumurtalıklar çalışıyormuş canim dikkatli olmak gerekiyor

Ahhhh canim pecann nasılsın özledik seni❤️ aşağılarda gördüm iki çocuklu hayatı anlatmışsın ne eksik ne fazla duygularıma tercüman oldun aynılarını yaşıyoruz küçük yormuyor ama büyüğe dur yapma etme demekten mental olarak bitigimm 😔
5 ay 6 gunluk 2 tatli kasigi ev yogurtdu yedik🥰
Bende yoğurdu hazırladım yarından sonra deneyeceğim sanki ilk bebek gibi çok heyecanlandım 😅😍

Merhaba tecrubeli anneler nasilsiniz? Ben su anda hamileyim insallah Mayis’ta gorunuyor dogumum eger vaktiyle gelirse. Su an alisveris yapiyoruz ancak o kadar tecrubesizim ki bebek arabalari markalarini daha yeni ogrendim. Bebek arabamizi hallettik fakat anne yani mi yoksa park yatak mi, ya da tam olarak bu urunlerin hangi marka hangi modeli, tirnak makasi, sac fircasi, bebek bezi, mendili (en dogal olani tercihimdir) vs vs yapmis oldugunuz alisverisler konusunda her turlu sunu al diyeceginiz urunleri soyleyebilir misiniz? Ozellikle de markasi ve modelini de belirtirseniz cok yardimci olur. Simdiden tesekkur ederim

X