2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Merhaba biz Ankara Memorial hastanesinden doğum paketi aldık. Muayeneler, tahlil ve tetkiklerin hepsi ve doğum dahil aldık. Fiyatlar henüz değişmemişti biz alırken. Bu arada ben de çalışıyorum. Ama çalışma durumunuz yoksa da sorun olmaz diye düşünüyorum.
Hayirli olsun 🧿Doktorunuz kim acaba? Paket fiyatı ne kadar bilgi verir misiniz

Allah razı olsun. Başka bi doktora gidip bu kez vajinal muayene olmayı düşünüyorum.

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim desteğiniz için. Bugün gözümde ki yaşlara engel olamamacasına bi gün geçirdim. Biraz da hormonlar sanırım. Rabbim en iyisini bilir hayır görünen de şer şer görünende hayır olabilir deyip sakinliğimi korumaya çalışıyorum.

Hepinizi çok sevdim. Desteğiniz için tekrar teşekkür ederim ❤️💐
Bende geçen hafta çok ağladım canım kaybettiysem diye şimdi daha iyiyim bebeği görünce rahatladım enazindan özel hastaneye gidince gördüm .

Hamilelikte maden suyu içmeyi öneriyorlar ama ben yurtdisinda küçük bir ilçede yaşadığım için sade soda bulamıyorum, limonlu soda içmek yani meyveli acaba zararlı olur mu, bilemedim. Siz içiyor musunuz?
Kinine cok tavsiye edilmiyor aslinda. Icinde kinine olan icecegi icmek son haftalara kadar dogru degil..ben tamamen unutup bitter lemon a dadandim 🙄 aklima geldi bikac gun sonra, icmiyorum 😁

Türkiye de çok fazla var, sık sık doktora gitmek, belki iyi birsey bilemiyorum. Ama Almanyada, Hollanda'da, bazı Avrupa ülkelerinde ilk 8-10. haftalara kadar randevu vermiyor doktorlar. Bilmiyorum neden, buradaki doktorlar riskleri hiçe mi sayıyor o zaman anlamadım doğrusu :) Benimde yarın ilk doktor kontrolüm var mesela, 8 haftaligim ama daha doktor yüzü göstermediler 😏 bakalım inşallah yarın iyi haberler alırım.
Her ülkenin prosedürü farklı malesef çoğu yerde kalp atışı olmadan hamileliği ciddiye almıyor zaten doktorlar. Yinede elimizde imkan varken gitmemek riskli geliyor bana. Umarım güzel haberlerle dönersin iyi düşün iyi olsun 🥰

Bende geçen hafta çok ağladım canım kaybettiysem diye şimdi daha iyiyim bebeği görünce rahatladım enazindan özel hastaneye gidince gördüm .
Çok sevindim. Sevincini tahmin edebiliyorum. İnşallah her kontrolün her haftan bi öncekinden daha heyecan ve mutlulukla geçer 😊
Yarına biraz toparlarım bende herhalde inşallah.

Türkiye de çok fazla var, sık sık doktora gitmek, belki iyi birsey bilemiyorum. Ama Almanyada, Hollanda'da, bazı Avrupa ülkelerinde ilk 8-10. haftalara kadar randevu vermiyor doktorlar. Bilmiyorum neden, buradaki doktorlar riskleri hiçe mi sayıyor o zaman anlamadım doğrusu :) Benimde yarın ilk doktor kontrolüm var mesela, 8 haftaligim ama daha doktor yüzü göstermediler 😏 bakalım inşallah yarın iyi haberler alırım.
Hollanda icin dogru bu soyledigin (Hollandaliyim ama Almanyaya tasindim birkac yil once). Almanya da cok daha farkli bir yaklasim var. Daha ilgililer. 6. Haftada gormek istiyor doktor. 2 hafta once gittigimde gec dollenme sebebiyle 3/4 haftaliksin, iki hafta sonra tekrar gel dedi mesela. Yani bu hafta eger dogruysa, 5 veya 6 haftalik olmam gerekiyor. Ben Almanya nin saglik sistemini begendim.

İzmirde en aşağı 10k başlangıç fiyatları. O yüzden iyiki sigorta yaptırmışım diyorum bazen 😂
İzmirde de mi o kadar olmuş ay bayilacam🤣 benim memleketim oralar izmir, Manisa şuan mecburiyetten burdayım belki doğumu oralarda bile yapabilirim diyordum Hatayda kalayım bari 🤣

İzmirde de mi o kadar olmuş ay bayilacam🤣 benim memleketim oralar izmir, Manisa şuan mecburiyetten burdayım belki doğumu oralarda bile yapabilirim diyordum Hatayda kalayım bari 🤣
Yanii Hatay daha ucuzdur İzmire göre tabii medicalpark ve medicana için böyle fiyatlar artmadıysa

Yanii Hatay daha ucuzdur İzmire göre tabii medicalpark ve medicana için böyle fiyatlar artmadıysa
Ahh ahh Allah yardımcımız olsun bana 5 bin bile fazla geliyor özellikle normal doğum için. Çoğu işi ebeler hallediyor zaten ne kadar özelde de yapsan bazı doktorlar uğramıyor bile

Ahh ahh Allah yardımcımız olsun bana 5 bin bile fazla geliyor özellikle normal doğum için. Çoğu işi ebeler hallediyor zaten ne kadar özelde de yapsan bazı doktorlar uğramıyor bile
Doktorum çok iyi ya her şeye kendi geldi süreç boyunca (tüp bebekte benim). Ama kimisi hiç ilgilenmiyor haklısın öyle bir doktorum vardı direk bıraktım mesela başka doktora gidip tüp bebeğe başladık. Onca para döküyoruz ilgisizlik en tahammül edemediğimiz şey galiba eşimle benim

b

bilmemki canım ikimizindr yakın akrabasında yok ama olabilirmiki😊sen tekrar baktırdınmı değerine
Yok baktirmadim canım ilkinde 12 çıkmıştı 2 gün sonra aynı saatte verdim 56 çıkmıştı doktora artış yeterli geldi sanırım 4 buçuk kat falan artmış. Bana 1 hafta sonra testi tekrarla yanıma gel dedi cuma günü gidicem bakalim. Ama 56 çıktıktan 2 gün sonra testi tekrarladim dün yani baya koyulasmis o yüzden içim biraz rahat 😍
Valla belli olmaz bence nasip olduktan sonra 😍

Yok baktirmadim canım ilkinde 12 çıkmıştı 2 gün sonra aynı saatte verdim 56 çıkmıştı doktora artış yeterli geldi sanırım 4 buçuk kat falan artmış. Bana 1 hafta sonra testi tekrarla yanıma gel dedi cuma günü gidicem bakalim. Ama 56 çıktıktan 2 gün sonra testi tekrarladim dün yani baya koyulasmis o yüzden içim biraz rahat 😍
Valla belli olmaz bence nasip olduktan sonra 😍
Allah hayırlısını versin hepimize canım😊😍 bende dün yapmıştım içim rahat etmeyip daha koyuydu önckine göre seninde baya yükselmiştir sağlıkla kavuşuruz inşallah bebişlerimize

Allah hayırlısını versin hepimize canım😊😍 bende dün yapmıştım içim rahat etmeyip daha koyuydu önckine göre seninde baya yükselmiştir sağlıkla kavuşuruz inşallah bebişlerimize
Baksana canım ilk test erken gebelik olan 12 değer çıktığında
Oradaki normal 50 beta hcg algılayan onu yaptığımda da 56 çıkmıştı değerim
En alttaki de normal testten
O yüzden biraz içim rahatladı koyulasmayi görünce. Aynen canım hayırlısını versin insallahh hepimiz güzel sonuçlarla karsilasalim sağ salim bebisimizi kucağımıza almak nasip olsunn😍🤲

Eklentiler

• 20220124_124548.jpg
    20220124_124548.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 46
Hollanda icin dogru bu soyledigin (Hollandaliyim ama Almanyaya tasindim birkac yil once). Almanya da cok daha farkli bir yaklasim var. Daha ilgililer. 6. Haftada gormek istiyor doktor. 2 hafta once gittigimde gec dollenme sebebiyle 3/4 haftaliksin, iki hafta sonra tekrar gel dedi mesela. Yani bu hafta eger dogruysa, 5 veya 6 haftalik olmam gerekiyor. Ben Almanya nin saglik sistemini begendim.
Eyaletlere göre de değişiyo olabilir, bu sadece kadın doğum için değil mesela, burada aynı TR deki gibi rahatsızlasinca hemen acile gidemiyosun, Ev doktoruna gitmeden direk pat diye sık sık hastaneye gidemiyosun. Dolambaçlı, zor ve yavaş geliyolar bana bu sistem, belki Türkiyede alıştığım için olabilir.

X