2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kızlar doktorum ilk kontrolden sonra 9.haftaya randevu verdi. Daha önceki tecrübeli annelerin kontrol konusu hakkında fikri var mıdır? Nelere bakılır 9.haftada, bu arada kalp atışını duymuştum
Kalp atışından sonra ayda 1 cagiriyorlar. Bunlarin haricinde de sanirim 12. Haftadan itibaren ekstra testler basliyordu.
Kizlar neolur bı fikir verin dua edin güzel artsın değerim 😭😭😭
Degeriniz normal. Arkadaslarin da dedigi gibi sayisi degil iki kat artmasi onemli. Neden telaşlaniyorsunuz bu kadar sakin olun :) ornek olarak 4 gun gectiginde değerim 513tu. Iciniz rahat olsun

Ben daha bu zamana kadar hiç kan testi olmadım :) bu yüzden bilmiyorum ama kafanız rahat olsun, stresin size bi faydası yok, zararı var. Olumlu düşünün.
Çok haklısın canım çok şükür gebe kalmak bile büyük nimet 16 ay boyunca hiç kalamamistimki daha senelerce çocuğu olmayanlar var Rabbim hamislrre bebislerine sağlıklı kavuşmalarını nasip etsin çocuğu olmayanların da kucağını doldursun inşallah💟💟💟 biyandan hiç gitmemekte iyimi bilmiyorum insan gittikçe strese giriyor gibi geliyor bana

Kalp atışından sonra ayda 1 cagiriyorlar. Bunlarin haricinde de sanirim 12. Haftadan itibaren ekstra testler basliyordu.

Degeriniz normal. Arkadaslarin da dedigi gibi sayisi degil iki kat artmasi onemli. Neden telaşlaniyorsunuz bu kadar sakin olun :) ornek olarak 4 gun gectiginde değerim 513tu. Iciniz rahat olsun
İnşallah benimde sağlıklı gebeliktir aslında ben 27 günde adet oluyordum yani ay gelmeden geçen hafta haftasonu olmam gerekiyordu gecikme baya var diye değerim düşük diye oyuzden telaş yaptım ama evlenmeden önce 31 günde olurdum geçen hafta çarşamba falan olmam lazımdı ona göre de 5 gün gecikme var iste bunlar kafamı karistirdi oyuzden biraz telaş yaptım

Çok haklısın canım çok şükür gebe kalmak bile büyük nimet 16 ay boyunca hiç kalamamistimki daha senelerce çocuğu olmayanlar var Rabbim hamislrre bebislerine sağlıklı kavuşmalarını nasip etsin çocuğu olmayanların da kucağını doldursun inşallah💟💟💟 biyandan hiç gitmemekte iyimi bilmiyorum insan gittikçe strese giriyor gibi geliyor bana
Bilmiyorum bende bazen öyle düşünüyorum eğer bir kanama filan yoksa 7. Yada 8.haftada gitmek ,5 yada 6 haftaya göre gibi daha iyi gibi.Cunku 5. haftalarda kese var bebek yok durumları oluyor normal olarak.İnsan ister istemez stres yapıyor.Eger stres yapilmicaksa daha erken gitmekte bir sıkıntı yok tabi 😁

İnşallah hersey istediğin gibi olur, sağlıklı gebeliğin olsun, en başta stres yapmaa

Dur bakalım yarın gidicem bende, bazen burda kalp atışını 12. haftada da dinletebiliyorlarmis, inşallah yarın dinleyebilirim israr edicem. Ve bizi içeri tek alıyorlarmış corona var diye ama ben bilerek Almancam pek yok bu yüzden kocama ihtiyacım var dicem onu da içeri aldırmaya calisicam. Bakalım inşallah bi sıkıntı çıkmaz ve cikartmazlar.
Israrcı davran .. inşallah duyrsın bebişini.
Bende eşimle giriyorum. Anlamıyorum bazen hiçbirşey

Bilmiyorum bende bazen öyle düşünüyorum eğer bir kanama filan yoksa 7. Yada 8.haftada gitmek ,5 yada 6 haftaya göre gibi daha iyi gibi.Cunku 5. haftalarda kese var bebek yok durumları oluyor normal olarak.İnsan ister istemez stres yapıyor.Eger stres yapilmicaksa daha erken gitmekte bir sıkıntı yok tabi 😁
İster istemez stres valla oluyor ya hemde çok fazla acaba mi diye diye kendi kendimi yedim kaç gündür hala daha yiyeceğim gibi görünüyor döllenme ne zaman oldu bilmiyoruz sonuçta önemli olan dediğiniz gibi artış benim arkadaşımda benden 9 gün önce son adet tarihi o hemen keseyi falan gördü demek onun daha erken olmuş oyuzden hemen gördü inşallah değerim artarda ben bende görürüm kalp atışını duyarım Allah im çok amin 😔😔

Mesajlarınızı okudum. Bir hafta daha bekleyelim sonra dopplerle bakar oraya kan akışı varsa biraz daha bekleriz dedi. En son ihtimale kadar bekliycem merak etme dedi. Ama kesede ne yolk var ne de bebek. 1,5cm yakın. Ve başından beri de hep kanamalı sıkıntılı bi süreç geçirdim. Hala da kanama devam ediyor.
Bekleyelim dedi ama ben ümidimi kaybettim.
Yakın zaman önce annemi de kaybetmiştim. Zaten çok az olan ümidim tamamen bitti.
Sizi üzmek istemiyorum o yüzden gitmek istedim.
Çok mutlu olun çok mutlu bi hamilelik geçirin çok sağlıklı bebekler dünyaya getirin inşallah.
Rabbim sizi sevindirsin.
Gelişme olursa haberdar ederim sizleri. Hakkınızı helal edin. ❤️
Başın sağolsun. Annenin de mekanı cennet olsun canım. Çok zor bi durum. Rabbim en iyisini bilir. Umarım bebeğin seninledir ama değilse bile Rabbim yakın zamanda daha da sevindirsin. Hayırlı sağlıklı güzel bi evlat versin sana teselli olacak şekilde. Başından beri hissettirmemeye çalışsan da içten içe üzgün olduğunu seziyordum. Tek sebeb bu lekelenme konusu değilmiş demek ki. Yine de kimsenin moralini bozmamaya çalıştın. Çok güzel bi kalbin var cidden ❤️ Umarım ki iyi haberini alırız. Alamazsak da dualarım seninle ♥️ Rabbim bahtını açık güzel etsin canım arkadaşım..

Kızlar hepinizi takip ediyorum, sağlıkla alalım bebeklerimizi kucaklarımıza.

Ben Mayıs ayında bir kalp durması sonucu düşük kasım ayında da düzensiz beta artışı sebebiyle düşük yaptım, kürtaj oldum.

Bu hamileliğime de çatlatma iğnesi vesile oldu, iğneden sonraki 14. Gün yaptığım testle öğrendim hamileliğimi ama az buçuk öğrendik attık bir şeyler bir hafta bekledikten sonra gittim doktora ve 4+6 da görmüş oldum keseyi. Doktor bi 10 gün sonra gel dedi ama ben 12 güm sonraya randevu alabildim 6+4 oluyor. Önceki tecrübelerim sebebiyle biraz temkinliyim, her şeyin bu sefer güzel olacağına inanıyorum ama hiç hamile gibi hissetmiyorum kendimi çünkü pek bir belirtim yok🥲

Sadece çok uyuyorum, eşim de benle beraber uyuyor yatıp duruyoruz. Sucuk muhabbeti geçmiş daha sabah yedim ben de şifa olsun:)

Her şeyi kararında tükettiğimiz zaman sorun olmayacaktır bence, zaten olacak olan kendimizi pamuklara sarsak da oluyor.
Benimde hicbir belirtim yok canim . Sağ salim kucagimiza aliriz insallah . Ben daha keseyi göremedim cok merak ediyorum . Çok kar yagisi var gidemiyoruz bi turlu . Surekli randevuyu iptal edip duruyorum 😑

Benimde son adetim 25 Aralık yumurtlamanin ne zaman olduğunu tam olarak biliyor musun? Benim daha 2 gün önce değerim 56 çıktı bence senin normal gibi geldi
Yok canım yumurtlamayı bilmiyorum aslında vazgectigim tamam bende anne olamayacağım demekki diye kabullendigim.ay oldu ya o yüzden hiç yumurtlamayı takip etmemiştim işte artış önemli insallah d egerlerimiz yükselir 🤗

Yok canım yumurtlamayı bilmiyorum aslında vazgectigim tamam bende anne olamayacağım demekki diye kabullendigim.ay oldu ya o yüzden hiç yumurtlamayı takip etmemiştim işte artış önemli insallah d egerlerimiz yükselir 🤗
Benimde öyle oldu canım 18 ay sonra ilk defa. Ben bu ay 2. Kez hsg çekilmiştim birde femara kullanıp catlatma iğnesi attım ama hiç ümidim yoktu çok emindim negatif olacağından. Çünkü geçen ay aşılama yaptirdim tutmamisti o yüzden umudum hiç yoktu. Yumurtlamayi da iğneyi attığım için biliyorum canım inşallah güzel haberler alırız ❤🤲

Sen bugün kan verdinmi peki tekrar
Yok canım benim 11. Gün 12 çıktı değerim 13. Gün tekrar verdim 56 çıktı doktor tekrarla demişti. Sonra sonucu gösterdim artış yeterli geldi doktora 1 hafta sonra tekrarla yanıma gel dedi. Cuma günü gidicem bakalim. Evde elimdeki testle kontrol ettim

Benimde öyle oldu canım 18 ay sonra ilk defa. Ben bu ay 2. Kez hsg çekilmiştim birde femara kullanıp catlatma iğnesi attım ama hiç ümidim yoktu çok emindim negatif olacağından. Çünkü geçen ay aşılama yaptirdim tutmamisti o yüzden umudum hiç yoktu. Yumurtlamayi da iğneyi attığım için biliyorum canım inşallah güzel haberler alırız ❤🤲
Bende Kasım'da hsg çekindim rahim ağzı tüpler hep tıkalı çıktı boşu boşuna uğraşmisim bı sene sona Aralık'ta bende çatlatma iğnesi kullandım. Olmadı 18 inde adet oldum işte buayda tamamen bırakmıştım oyuzden ne yumurtlama ne çatlama hiç bilmiyorum bakalım hakkimizda en hayırlısı olsun inşallah 🥰🥰

X