2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Kuzum doktor satımı değistirdi sonradan zaten ultrasonda cıkıyor haftası benım tahmınımle tam tutuyordu. Zaten doktorda bana 20.gün igne vurduğunu bildiği için düzeltti sonradan. 🤗 sen sata göre hesap yapma. Hayal kırıklıgı yasarsın sonrs gittiginde kücük cıkacak 1 hafta.
Hahaha carsamba gidince suprizi yasicaz bakalım nasıl olacak geçmek bilmez simdi🙈😍

Kuzum doktor satımı değistirdi sonradan zaten ultrasonda cıkıyor haftası benım tahmınımle tam tutuyordu. Zaten doktorda bana 20.gün igne vurduğunu bildiği için düzeltti sonradan. 🤗 sen sata göre hesap yapma. Hayal kırıklıgı yasarsın sonrs gittiginde kücük cıkacak 1 hafta.
Janna biz iğne ile hamile kalanlarda geç döllenme gibi bir şey söz konusu değil sanki? O nedenle sat değişebiliyor mu? Tam anlamadım kuzu orayı bi açıklar mısın?

Janna biz iğne ile hamile kalanlarda geç döllenme gibi bir şey söz konusu değil sanki? O nedenle sat değişebiliyor mu? Tam anlamadım kuzu orayı bi açıklar mısın?
Şöyle söyleyeyim benim iğnem adet döngümün 13.gününde vurulmadı. 20.günde vuruldu dolayısıyla çatlatma 21.gün olmuş oldu. Normalde sata göre hesaplamalarda baz alınan yumurtlama günü 14.gündür. Bende 14.günde yumurtlama olmadıgını bende doktorda biliyordu. Dolayısıyla geç döllenme kabul ediliyor tıbben. Ama aslında geç yumurtlama. Tıp genel olarak bazı 14.gün olarak almış.. normalde sata göre 10+4 olmam lazım ama ben 9+4 üm suan. Bu tamamiyle yumurtladığım günle alakalı.

Bende günde 1 paket içenlerdendim arkadaşım ilk bir hafta zor gerçekten ama 2. Haftada artık vücudun alışıyor. Bol bol su iç Su ile şiştiğinde de sigara istemiyordu benim canım :) Canının çok istediği günlerde patlıcan yemeği yapıp yiyebilirsin biraz yatıştırır belki isteğini :) 1 buçuk ay oldu bırakalı hiç istemiyorum ama doğsun 1 yaşınıda doldursun hayırlısı ile ondan sonra tekrar başlayacağım bunu düşününce sayılı zaman çabuk geçer diyorum 😅
Hahaha bende yaa doğsun emmeyi bıraksın hemen geri başlicam bazen aglayasım geliyor inan 😂 çok zor valla. Bağımlıları sımdı cok daha iyi anlıyorum 😁😁😁 su içip kabak çekirdeği çitlemekten Bi hal oldum 😂😂😂

Sen 6+5 i satına göre mi hesapladın canım? Eğer öyleyse kalp atısı duymazsın ama kese görürsün büyük ihtimal. 🥰
Evet canim sata göre hesapladım ama yumurtlamaya göre de çarşamba günü 5+5 olacak kısmet bakalim😍

Evet canim sata göre hesapladım ama yumurtlamaya göre de çarşamba günü 5+5 olacak kısmet bakalim😍
Canm Bi uygulamada okudum nekadar doğru bilmiyorum kalp atısı 35.günden itibaren alınıyormuş.. Gttğn Dr un cıhazı da yeniye cok rahat alınır kalp atısı dye dusunyormm. 😍

Canm Bi uygulamada okudum nekadar doğru bilmiyorum kalp atısı 35.günden itibaren alınıyormuş.. Gttğn Dr un cıhazı da yeniye cok rahat alınır kalp atısı dye dusunyormm. 😍
Oğlumda ilk gittiğim doktor da randevu buldum canim 5.haftamin sonunda duyulmuştu kalp atisi bunda nasıl olur bilmiyorum 🥰👼

Canım doktor algılıyor ama insan algılayamıyor o gün. Ben 5+6 da mı ne gitmistim doktor duyuyo musun dedi ben anlamıyorum dedim. Tamam simdi anlayamamıs olabilirsin haftaya gel netleşir demisti

Hhaklısın havalarda kötü eşimde çalışıyor izin gününü beklemekde fayda olcak gibi görünüyor duyulmama ihtimalide var tabi.
Özel hastanede bilgin olsun muaneye tarihinden itibaren 10 gün içinde gidersen ekstra ücret alınmıyormus kontrol muaneyesi olarak ücretsiz oluyormuş ama her özel hastane ayni mi bilmiyorum

Ben sağlık ocağında kan testlerini yaptırdım sadece hiç hatırlamıyorum keseyi görmek için ayrıca mı gidiliyordu , artık ikisine bir giderim 6artı4 Te falan gitsem görülür heralde geçen pazartesi kan testi yaptırdığımda 1500 H C g çıkmıştı
Anladım cnm . Bir hasteneye görün bakalım bebek görünmese de keseyi görürsünüz.

Özel hastanede bilgin olsun muaneye tarihinden itibaren 10 gün içinde gidersen ekstra ücret alınmıyormus kontrol muaneyesi olarak ücretsiz oluyormuş ama her özel hastane ayni mi bilmiyorum
Evet bu her hastanede aynı, 10 günlük kontrol süresi var ve ücret talep edilmez.

Yoğurtta iyi geliyo aslında soğuk yoğurt canım. Bide genelde hamilelikte böyle mide sorunu yaşayanlar gaviscon ile rahatliyo olmadı alırsın. Allah şifa versin inşallah. Çünkü zor gerçekten bana doğumdan daha zor geliyor hamilelik. Ilk ayları ayrı zor son ayları ayrı zor. Ama biteceğini bilmek çok güzel. Biticek inşallah. 2. Hamileligim zordu biraz sıcaklara denk gelmişti hareket sıkıntısı olmuştu. Ama bebek doğdu ve herşey bitti. Ertesi gün evin içinde öyle bi koşuyorum ki. Hem ağlıyorum hem koşuyorum. Koşmak hızlı yürümek eğilip kalkmak me güzel bi nimetmis diye :) ay çok uzattım. Allah yardım etsin inşallah hepimize gelip geciyo çok şükür. Sonra evinizi hayatta hiç duymadığınız o güzel koku sarıyor bebek kokusu....
Normal doğumda çok ağrı ve acı oluyormu :KK43:

Şöyle söyleyeyim benim iğnem adet döngümün 13.gününde vurulmadı. 20.günde vuruldu dolayısıyla çatlatma 21.gün olmuş oldu. Normalde sata göre hesaplamalarda baz alınan yumurtlama günü 14.gündür. Bende 14.günde yumurtlama olmadıgını bende doktorda biliyordu. Dolayısıyla geç döllenme kabul ediliyor tıbben. Ama aslında geç yumurtlama. Tıp genel olarak bazı 14.gün olarak almış.. normalde sata göre 10+4 olmam lazım ama ben 9+4 üm suan. Bu tamamiyle yumurtladığım günle alakalı.
Şimdi anladım canım, çatlama tarihi baz alınıyor aslında.
Benim son adet tarihim 15 Aralık, çatlatma iğnesi 27 Aralıkta yani 12. Gün yapıldı. 14 günden daha erken mesela.

X