2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm sağlıkla kucağına alırsın bebeğini inşallah bu sefer her şey yolunda gidecek
Sağ ol canım inşallah
Arkadaşlar lierac'ın içeriği temiz değil diye duymuştum. Tavsiye etmiyorlar
Ben kendim kullanmadım hiç o yüzden araştırmamıştım içeriğini geçen hamileliğimde hep bu 2 markayı söylerlerdi canım ama iyi yaptın uyararak tabi içeriğine bakmak ona göre tercih etmek lazım

Bende bio-oli

7 tüp mü Kan bırakmamışlar zalımlar
Evet ilk defa bu kadar kan verdim. Sonuçlar çıktı aslında kanda bir şey yok gibi de idrar yolu enfeksiyonu var sanırım bende hep tekrarliyordu zaten gebelikte daha da sık oluyormuş. Çok dikkatli olmak lazım. Doktorla konuşacağım sıkıntılı bir durum olmaz umarım

Kızlar çatlak kremi için daha erken değil mi ya ben 3.aydan sonra kullanırım diye düşünüyordum ama siz hemen başlayacak mısınız? Bir de ben şu an sağlıklı besledigim için zaten kilo verdim öğrendiğimden beri 1 kilo civarı yüksek ihtimal 3.aya kadar bı 4 5 kilo gidecek toplamda. Karnımız ne zaman şişmeye başlar ki bilemedim

Bende de önceki hamileliğimde çıkmıştı enfeksiyon. Ama su filan hiç içemiyordum. Ama doktor bu durumu önemsemedi. Bende de şikayet yoktu. Dediğin gibi bozuluyor değerler.

Ben riskli haftaları geçmeden başlamayacağım. İnsan alıyor sonra kullanamıyor üzüntü veriyor. Her şey kursakta kalıyor.

Bende de önceki hamileliğimde çıkmıştı enfeksiyon. Ama su filan hiç içemiyordum. Ama doktor bu durumu önemsemedi. Bende de şikayet yoktu. Dediğin gibi bozuluyor değerler.
Hamilelikte referans değerleri de biraz oynayabiliyormuş o yüzden kendimiz doğru yorumlayamazmişiz ben önceden de bildiğim için teşhis koydum direkt ama tabi doktorun yorumu önemli kendimizi strese sokmamamiz lazım. İdrarda yanma vs hiçbir şey yok aslında şaşırdım biraz belirtim yok hiç sıfır

Normaldir diye düşünüyorum benimde dün adet sancısı gibi ağrım vardı ben de biraz tedirgin oldum hatta tuvalete falan gitmek istemiyordum kanama leke gorcem diye çok şükür bişey yok bu dönemler normalmiş ama işte olumsuz tecrubeler edinimce insan ister istemez korkuyor

Dr. Kağan Kocatepe internetten bakıp kafanıza göre yorum yapıyorsunuz, sonra üzülüyorsunuz diyor haklılar. Zaten stresli döneme daha fazla gerginlik katıyoruz merakımızdan.

Dr. Kağan Kocatepe internetten bakıp kafanıza göre yorum yapıyorsunuz, sonra üzülüyorsunuz diyor haklılar. Zaten stresli döneme daha fazla gerginlik katıyoruz merakımızdan.
Evet o videoyu dün izledim çok haklı doktor gerçekten. Çok da beğeniyorum gayet gerçekçi ve sakin bir yaklaşımı var panikletmiyor insanı.

Genelde hesaplama son adet tarihine göre yapılıyor fakat önemli olan döllenme dönemi yani korkmacak birşey yok doktora gittigin zaman gerçek tarihi ultrason zaten vericek

Ben aslında size hamilelikle ilgili kitap vs okuyor musunuz almaya niyetli olduğunuz var mı onu sormak istiyorum birkaç hafta sonra ben almak istiyorum. Gerçekten çok cahil hissediyorum hem hamilelik hem bebek konusunda. Kağan Kocatepe'nin vardı bir kitabı hatırladığım mesela alıp okumak lazım. Gerçi tecrübeli anneler de var tabi aramızda ama benim ilk bebek biraz daha paniğim o yüzden

Çok yüksek ihtimalle geç yumurtlama ile alakalı. Adet tarihinden gün saydığın için doğru olmuyordur hesaplama. Ortalama 14gun olarak baz alınıyor yumurtlama günü adetin ilk gününden hesaplayinca ama öyle değil sen 21 25.gunde de yumurtlamiş olabilirsin. 10 gün geç yumurtladiysan diyelim ki bebek aslında 5 hafta civarı oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…