2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben de 600 gram vermişim Zaten kilom fazla olduğu için herhalde bu ilk 3 ay kilo almam Sağlıklı beslendiğim için karın şişmesi hiç belli olmuyor canım senin zaten normalde de göbeğin varsa ve iç karnın genişse öyle hemen şişmez 6. Aydan sonra belli olur ama iç karnın geniş değilse ve zayıfsan 3. Aydan sonra şişmeye başlar

Bence şu an erken canım 3. Aydan sonra başlayabilirsin ben de alacağım okuyacağım ama Daha vakti var

Pko ise çok normal adet gününle uyumlu olmaması canım çünkü geç yumurtlama olduğu için ve üzerine geç döllenme varsa doğal bir durum doktora gittiğinde o ölçümleri yapar ona göre bir gün belirlenir o günle devam edersiniz

Dün baktırdım. 1000 üstünü olcmuyormus buradaki laboratuvar. 1000 ustu çıktığını biliyorum sadece pazartesi 496ydi. Cuma 1000 ustu
Degerlerimizde hemen hemen birbirine yakın
Bı doktordan duymuştum gebeliğin başında kasılma olması vücut orda kanama var zannedip atmaya calisiyormus kasılarak ama eğer sağlıklı bir bebekse tutunuyormus bende kimyasal geçirdim benim lekelenme ve bel ağrım vardı bende 5+1 im aramızda bı gün var benimde oldu ama geçti kasılmalarım

Dün baktırdım. 1000 üstünü olcmuyormus buradaki laboratuvar. 1000 ustu çıktığını biliyorum sadece pazartesi 496ydi. Cuma 1000 ustu
Degerlerimizde hemen hemen birbirine yakın gidiyor ilk randevun ne zaman benimde salı günü 792 çıktı bidaha vermedim yarın ultrasonda gorcez Allah nasip ederse

Ben çok önceden almıştım hevesle baya almışım banu çiftçinin kitabı var ayşe önerin var. bebeğinizi beklerken sizi neler bekler ve mayo clinic sağlıklı gebelik rehberi var. En sadesi banu çiftçininki bence tavsiye ederim. Ayşe önerin ki de güzel. Diğer ikisi biraz daha detaylı ve ağır

Yani anca göğüsler çok şişmeye falan başlarsa sürülür herhalde ya göğüste o kadar çatlak oluyor mu ben pek bilmiyorum cidden o kadar olmaz diye düşünüyorum
Benim şimdiden şişmeye başladı da ondan merak ettim ben de bilmiyorum çatlıyor mu ama şişince çatlayabilir gibi geldi

Sağol canım bakacağım bunlara

Canım biraz fazlam var ama kilolu sayılmam zaten sadece göbekte var. Pandemi sağolsun evden çalışırken kilo aldım. 7kilo gibi bir fazlam var bana göre. İç göbek falan hiç bilmiyorum nasıldır herhalde ilerledikçe gorecegiz

Evet rinaperacım yaa, ben de anne bebek sağlığı beslenme gelişim gibi kitaplar okumak istiyorum. Gebeliğim hazırlıksız oldu hiç bilgim yok. Kitap, sosyal medya hesabı önerisi olan arkadaşlarım var mı?

Arkadaşlar bi de mecbur ev süpürürken süpürge mop kovası falan kaldırıyorum bunkar sorun olur mu bugün içime dert oldu 3+6 dayım

Arkdaşlar bir de bu sitenin uygulaması var mı ya da telefondan rahat bi kullanımı var mı bildirim gelince görmüyorum da siz nasıl kullanıyorsunuz

Kitap işini ben detaylı araştıracağım bir liste yapacağım canım burda da paylaşırım en azından 8-10 tane.

Hayır sanmıyorum o kadarla bir şey olacağını ama uzun süre kaldirma yine de dinlenerek yap canım şu birkaç hafta çok önemli. Biz panikliyoruz ama bir videoda doktor anlatıyordu tutunacak bebeği hiçbir fiziksel aktivite ile düşüremezsin. Kendisi sağlıklı değilse tutunmaz ancak diye

Arkdaşlar bir de bu sitenin uygulaması var mı ya da telefondan rahat bi kullanımı var mı bildirim gelince görmüyorum da siz nasıl kullanıyorsunuz
Uygulama ben de baktım yok, telefona linki koydum kısayol olarak. Evet bildirim görünmüyor uygulamaya girmeden sık sık bakıyorum o yüzden mesajları takip etmek için. Eğer daha fazla bilgisi olan arkadaşlar varsa bildirim vs alabileceğimiz paylasirsalar iyi olur

Bence şu an erken canım 3. Aydan sonra başlayabilirsin ben de alacağım okuyacağım ama Daha vakti var
Hamilelik konusunda erken diye birşey yok. Bu kitaplar hamilelik öncesinden başlayarak hafta hafta bilgi veren kitaplar. Ne kadar erken alıp okumaya başlarsanız bebeğinize o kadar faydalı olur.

Bende kağan hocanın var tavsiye ederim canım.

Canım hiç farketmez. Kızıma hamileyken 1. Ayda değerim 354 idi. Bu gebeliğimde 1200 lerde (en iyi ihtimal 2 gün önce 527 idi.)

Yani beta HCG senin hormonun ne kadar arttığı önemli değer değil
Ya içim sizler bişeyler dedikçe rahatlıyor yarın gideceğim bakalım hayırlısı ile

Hamilelik konusunda erken diye birşey yok. Bu kitaplar hamilelik öncesinden başlayarak hafta hafta bilgi veren kitaplar. Ne kadar erken alıp okumaya başlarsanız bebeğinize o kadar faydalı olur.
Kayıp yaşadığında insanın üzülme ihtimalini düşününce bence ilk 3 aylık kritik dönemi atlatıp en azından öyle okumaya başlamak daha mantıklı benim şahsi fikrim zaten

İnşallah kızlar hepinize teşekkür ederim yarın tekrar beta verip artık doktor muayene için çağıracak sanırım heyecanlar tavan hepimiz hakkında. Hayırlısı inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…