2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeklerinize muhallebiyi inek sütüyle mi yapıyorsunuz yoksa suyla mı?süt vermeyin deniyor ya.birde tatlandırmak için pekmez mi koyuyorsunuz
Süt 1 yaş öncesi icin onerilmiyor.zaten anne sütü aldığından vermeyi de dusunmuyorum 2 yaşa kadar .Sırf muhallebi vermedim hiç. Bebek için olan pirincunu Yulaf veya irmik bir tatlı kaşığı az suyla yapıyorum içine meyve şeftali muz kayısı artık evde ne varsa koyuyorum cevizde atıp blender yapıp veriyorum.bazen hurma ozude koymusumdur. Çoğunluk meyve oluyor yani.

Kızlar sünnet sonrası bebeğinin pipisi içeri kaçanlar muhakkak olmuştur. Benımm sorum düzElen var mı? Yanı 9 aylık olacak çocuk pıpısı hala elimle içeri doğru bastırınca meydana çıkıyor pipisi. Çok üzülüyorum

10 aylık hala öyle üzülecek ne var bunda. Bu sabah bezini bir açtım ilk defa böyle gördüm ben çıkarmadan çıkıkdı ucu. Sık sık geri it beyaz tortu birikiyor temizliyorum ben.
Bende senin gibi şaşırmıştım düğme gibi bune demiştim Büyüdükçe oda buyuyuyecekmis. Ne bekliyor ufacık bebeden

Ya sürekli içeride olduğu için derisi yapışıyor pipinin kenarlarına zırt pırt elimle o yapışıklığı açmam gerekiyor bazen fazla yapışırsa canı acıyor çocuğumun ben açarken

Merhaba arkadaslad 2gundur doktorlardayiz hep dün gece yarisi 40 derece atesle uyandi kusma titreme hemen fitil verdik zar zor düstu sabah yine yükseldi viral enfeksiyon dedi doktor ates cok zormus cok korktum

Merhaba arkadaslad 2gundur doktorlardayiz hep dün gece yarisi 40 derece atesle uyandi kusma titreme hemen fitil verdik zar zor düstu sabah yine yükseldi viral enfeksiyon dedi doktor ates cok zormus cok korktum
Çok geçmiş olsun canım.nerden almış olabilir?minik yavruların hastalığı çok zor

Çok geçmiş olsun canım.nerden almış olabilir?minik yavruların hastalığı çok zor
Tesekkurederiz hic bilmiyorum etrafimizda hasta biride yok ama yaz gunu surekli disardayiz herseyi agzina sokmaya calisiyor bir sekilde kapti biyerlerden sanirim gercekten bebislerin hastaligi cok zor keske hic hasta olmasalar

Tedavisi nasılmış?
Tanıdan sonra fiziktedaviye gittim bazı egzersizler önerdi ama tabi hiç bir zaman eskisi gibi olmayacakmış benim korkum ikinci bebeği taşırken ne hale gelecek. Fıtık oluşturabiliyormuş. Doğumda mı yoksa hamilelik sürecinde mi oldu bilmiyorum. Doğumda karnıma üstten bastılar bebek çıksın diye o an sanki bi şey cırt etti içimde

Ya bizimde öyle fazla kilodan diyor doktorumuz büyüdükçe düzelecek diyor benim asıl üzüldüğüm bizde yapışıklık oldu o da geçecek diyorlar ama geçmeyelere tekrar müdahale yapılıyormuş yavrumun canı acısın istemiyorum ben ya

Anladım canım.ben de tekrar ameliyat falan sandım.egzersiz ile düzelirse çok şükür yine.o karna basma benim iki doğumumda da oldu

Yaa bana kontrol ettiğin sayfayı link atabilirmisin canım bende bakayım
Kopyaladim canim . Kişi sırt üstü dizleri bükülü ayakları yerde olacak şekilde yatar ve parmaklarını göbek deliği hizasının 4.5 cm üstüne ve altına yerleştirerek başını yerden hafifçe kaldırır. Eğer parmaklarının altında bir boşluk oluşuyorsa diastazdan şüphelenilmesi gerekir.13 Haz 2020

Çok teşekkürler canım bende kontrol edeyim

Peki arkadaşlar bir şey soracağım bu karın kası ayrılması yaşayan ve şüphesi olan arkadaşlarım sizde doğumhaneden, ameliyathaneden geldikten sonra çok şiddetli ağrılar acılar yaşadınız mı? Kaslar organlarımızı koruyan yapılardır acaba diyorum ben bu sebepten mı çok fazla hissettim acıları günlerce geçmedi çünkü

Çok geçmiş olsun. Biz de aynı durumdaydık şükür yeni yeni atlattık sayılır. Önce diş zannetti doktor biz de aynı şekilde ama değilmiş. Zaten ek gıdayla aramız yoktu, hepten yok oldu artık:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…