2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben daha hic et yada köfte vermedim nasil veriyorsunuz minik minik keserek mi
Bebek köftesi yapmıştım instagramdan görüp onu yumuşak şekilde kızartıp parçalayarak veriyorum kendisi ezerek damaklarıyla yiyor. Kıymayı ve Eti de haşlayıp eti ip gibi ayırıyorum minik parçalar şeklinde. Ama dümdüz vermiyorum yoğurt veya sebze püresiyle beraber yumuşatıyorum kolay yutması için.

1,5 aydır 10 kilo 😬kılosu iyi ama alımı durdu o bıra strese sokuyor beni.

Hahaha her bebek farklı işte. Benım buda bıra tembel

Benım oğlum da 1,5 aydır almıyor. 10 kılo şuan. Büyük oğlum da 6 aylık kılosuyla 1 yasına kadar gelmiş aylarca hıc kılo almamıştı. Sanırım bu da öyle olacak 🥺
Nedense saglıkocagına gösterince yazarım buraya unutmazsam

Kızlar bebeklerinize muhallebiyi inek sütüyle mi yapıyorsunuz yoksa suyla mı?süt vermeyin deniyor ya.birde tatlandırmak için pekmez mi koyuyorsunuz
Suyla çok çirkin oluyo tadı. Pekmez de koyuyorum ama biran önce süte geçmek istiyorum 2 ay sonra 1 yas olacak yulaf sutu kullanacağım o uygun olur belki bu aralar bile başlayabilirim

Görerek anlaşılan bir durum mu yoksa içte acı mi hissetiniz nasıl farkedildi?

Tanı nasıl kondu ben evde kendim parmakla bakıyorum çok derin giriyor parmaklarım sanırım bende de var kas ayrılması
Midemde bir sertlik hissediyorsum ama ara ara gelip gidiyordu korktum midede bi sıkıntı var diye zaten sorunlarım vardı çok panikledim ama korkumdan aylarca gidemedim. En son artık gitme kararı aldım doktor o gidip gelen sertliğin kabaca bağırsak olduğunu kasların ayrıldığını bu nedenle organların açık bulduğunu söyledi

Kızlar bebeklerinize muhallebiyi inek sütüyle mi yapıyorsunuz yoksa suyla mı?süt vermeyin deniyor ya.birde tatlandırmak için pekmez mi koyuyorsunuz
Suyla çok çirkin oluyo tadı. Pekmez de koyuyorum ama biran önce süte geçmek istiyorum 2 ay sonra 1 yas olacak yulaf sutu kullanacağım o uygun olur belki bu aralar bile başlayabilirim

Midemde bir sertlik hissediyorsum ama ara ara gelip gidiyordu korktum midede bi sıkıntı var diye zaten sorunlarım vardı çok panikledim ama korkumdan aylarca gidemedim. En son artık gitme kararı aldım doktor o gidip gelen sertliğin kabaca bağırsak olduğunu kasların ayrıldığını bu nedenle organların açık bulduğunu söyledi
O zmn bende de olabilir çünkü doğumdan sonra hiç kontrole gitmedim ve karnım da çok inmedi hala 3 aylik gibiyim ve ara ara gelen bi sertlik de var :/

Tedavisi nasılmış?

Benimde göbek deliğinin orasinda bir boşluk var sanki. Elimle dokununca hissediyorum. Gobegimde çok gitmedi benimde. Ama ben daha önce göbek fıtığı ameliyatı olmuştum. Göbek deliği yok o yüzden orası düz ondandır diye düşünüyorum

X