2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba gözyaşı tıkanıklığı bende de vardı ameliyat oldum ve malesef bebegime de geçmiş bizimde masaj ve damlalar işe yaramadı bir yaş sonrası için ameliyat dendi . Ankara da Prof.Dr Onur Konuk benim ameliyatımı yapan doktor işinin ehlidir aklınızda bulunsun

Yaa çok teşekkür ederim 1 yaşından sonra yapılırsa anestezi veriyorlarmış 6ay ile 1 yaş arasında anesteziye gerek duyulmadan 3 dakikalık işlemle hallediyorlarmış diye okudum o yüzden 1 yaşına ulaşmadan baktırayım dedim çaresine ya. Salı günü tekrar götürüp sorucam doktora ona göre bir yol çizicez artık

Öyle mi ilk defa duydum doktor bana hep bir yaş sonrası dedi bende bir araştırayım. Bebeğiniz şifasını bulsun inşallah zor bi durum biz de aynı durumdayiz

Bizde de aynı durum var canım
Mızmızlanıyor bazen emmek istemiyor
Normalmiş aslında ek gıda sürecinde
Bir de diş çıkarma süreci eklenince normal demişti doktor
Umarım geçicidir
İnşallah canım.
Tam 6. ayda alt iki dişimiz geldi de galiba 8. Ayı da bir dişle karşılayacağız. Bu huysuzluk ona işaret.

Kızlar baba , dede gibi hecelere geçen bebişlerimiz varmı
Benimki henüz babıldamaya bile başlamadı
Bababababa dededede diye tekrarlamaktan bi hal oldum ama tık yok
De de de diyo bizimki bide gel diyo bazende hadi diyo.gibi amaa cok nadir cocukla hergun o.kadar çok konuşuyormki normaldir

Bizimki artık tamamen desteksiz oturabılıyor. Hatta artık otururken kendını emekler pozısyona almaya da başladı. Popoyu kolları falan kaldırıp en eklemeye çalışıyor ama henüz tam ilerleyemıyor. Yine de istediği yere ulasabılıyor ama artık. Bizim sıkıntımız da hala tek bir hece dahi çıkmadı ağzından

Kızlar , anne sütü +mama + ek gıda veren anneler kaç ml ve günde kaç kere mama veriyorsunuz ? Bebeğin kilosu da etkili mi içtiği mama miktarında ? 6 ay sadece anne sütü verdim ve şaka gibi ama şuan mamaya da başladık , kızım bir hafta sonra 7 aylık olacak ve 6 kilo.

ya kızlar huzursuzluğumuz had safada ve daha diş yok , dişe benzeyen birşey de yok
sadece diplere yakın iki beyaz diş görünümü var bakınca ama derinlerde yüzeye yakın değil ;öyle gülümserken görünüyor sadece diş yerleri.
ne zaman çıkacak ne zaman bitecek bu mızık mızık haller ben anlamadım

canım mamaya neden başladınız ? sütün az diyemi ?
benim baştan beri sütüm çok az ve kilo alımı az diye mama + meme gidiyoruz günde 120-150 içiyordu ek gıdaya kadar , şimdi hepsini bitiremiyor
doktor ne kadar vermeni söyledi? eğer birşey söylemedi ise ölçeğe göre 180 içmesi gerekiyor sanırım ama anne sütü ile birlikte olduğu için o miktar azalabilir tabiki de

Bizde de yok gibiydi bir anda beliriveriyor o disler tam cikmadan once damagi kizarmis ve biraz kabarik duruyordu.

2. aydan beri ite kaka geldik , meme reddi oldu bir ara . Ama redden ziyade hiç meme düşkünü bir bebek olmadı , süt var ama az emiyor ,az kilo alıyor .Doktor sorun değil demişti ama havalar ısınınca dehidrasyon sorunu yaşadık , anne sütü ,su ,mama ne icerse ver dedi . 4 saatte bir 125-150 ml civarı dedi.ama mümkün değil , bazen 20-30 ml içiyor bazen 90 . Ve günde sadece 2 kere veriyorum bazen 5-10 ml içip istemiyor. Hele emzirip üstüne mama versem asla içmiyor.

Kızlar birde birşey sorucam.doktor bize 7 aylık olunca 4 öğün ek Gıda verin dedi.kahvaltı, yoğurt, et/sebze ve meyve püreleri şeklinde.kalanı süt doymazsa mama.siz ek gıdada ölçü ne veriyorsunuz.mesela yumurta sarısına lable koyun karıştırıp verin dedi.yarım yumurta sarısı ile labne karıştırıyoruz çok zor yiyor ama sadece labneyi seviyor.mesela yoğurt nekadar veriyorsunuz?benimki sade yoğurt yemiyor çay tabağına 5-6 çay kaşığı yoğurt ve muz ezip karıştırıp veriyoruz.bitiriyor mesela bu yetiyor mu acaba.1 saat sonra mızırdayıp süt istiyor.ek gıdaya geçmeden önce 2,5 saat süt götürürdü ya da 3 saatte bi mama yeterdi şimdi ek gıdasını veriyorum bazen hemen arkasından mızıldıyor bazen 1 saat sonra.doyuyor mu doymuyor mu onu da anlamıyorum.önceleri 100 içerdi sütü 3 saatte.fazla içemezdi.şimdi ek gıdayla yine 100 içiyor süt miktarı azalmadı ama doktorun dediği gibi tek öğün ek gıdayla doymuyor.zaten herşeyi de yemiyor.sebze yemiyor.kıyma çiğneyemiyor et suyuna çorba yaptık şehriye onu da sevmedi ağzını kilitliyor.nasıl doyacak bu bilmem.çocuğunuz en çok ne seviyor mesela bana tarif olarak bişeyler söylermisiniz özellikle sebzeyi ve eti nasıl yediriyorsunuz?birde yumurtada sarıyı sadece haşlıyor musunuz başka şekilde vermeyi denediniz mi?

Bizde de yok gibiydi bir anda beliriveriyor o disler tam cikmadan once damagi kizarmis ve biraz kabarik duruyordu.
ay inşallah bizde de belirir bir an önce yaa gerçekten çok yoruldum bu süreçte , oyalayamıyorum , oyun desen oynayamıyoruz sürekli mızırdanma halinde ,zaman hiç kaliteli geçmiyor , uyusa da dinlensem moduna giriyorum valla
canım birazcık iştahsız bir bebek anladığım kadarıyla , malesef bebeklerimiz bizi yönlendiriyor ve yemek ve emme konusunda elimizden bazen hiçbirşey gelemiyor , benim bebeğimde memeye hiç çok düşkün olmadı , sütüm hep azdı belki de beklediğini bulamadı , başta üzülüyordum ama sonra kabullenmeyi seçtim
inşallah zaman ilerledikçe iştahı artar kuzucuğunun , annelik ne zor meslek hep bir düşünme halindeyiz malesef
canım bize doktor 9.aya kadar anne sütü ya da mama gerçek öğün olacak demişti , 4 öğün vermek 7.ay için bana çok geldi biraz , ama işte doktordan doktora değişiyor bu görüşler sanırım , 9.ayda 2 ana öğün 2 ara öğün şeklinde ilerleyeceğiz dedi bize de doktorumuz , bu aylarda doymasını değil tatmasını bekleyeceğiz dedi hatta , benim bebeğim bazen üzerine beslenmek istiyor bazen de beslenince kusuyor , yani bazen fazla geliyor sanırım
bu aylarda mideleri 1 çay bardağının yarısı kadar alabilirmiş ona göre hesaplamaya çalışıyorum ben ama bazen tutmuyor tabiki
labne olarak ne veriyorsun sen hangi marka ?ben daha peynir vermedim , tuzsuz olsun dediği için tereddütte kaldım ne versem

Bizde öyleyiz mızmızlayıp duruyor. Diş görünüyor ama damağı parçalanmadı hala.

Canım günde 2 kez ek gıda veriyorum. Bazen hiç veremediğimde oluyor tabi. Sabah uyandıktan sonra 2.öğünde yarım avakado ve labne ya da yumurta ile labne gibi şeyler veriyorum kahvaltı öğünü daha çeşitlenmedi bizde. Akşam üstü bazen tarhana çorbası, bazen ona yemek yapıyorum ya da bizim yemekleri tuzsuz yapıp ayırıyorum. Ve akşam menüsünde illa yoğurt veriyorum yemek yanına. Sabah menüsü çok doyurucu olmadığından mamasını 1 saat sonra veriyorum. Ama akşam yemeği doyurucu olduğu için 3 saat sonra mama veriyorum. Çorba içerae çok doyurucu olmadığından 1.5 saat içinde mama veriyorum. Ve ek gıda verirken suluğu ile aralarda su veriyorum. Uyanınca su veriyorum gün içinde dışarıdaysak muhakkak su veriyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…