2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben labne veriyorum. Harras'ın organik labnesi pek tuzlu değil onu tercih ettim.
Ben geçen bi süpermarkette plastik ördek gördüm. Renkli plastik cekmeceli dolaplardan var bizde. Çekmecesi havuz oldu ördek ailesiyle oynatıyorum. Çok seviyor. Hava da sıcak ya su oyunları iyi oluyor.

O iyi allahtan 10 gibi uyuyor.3-4 saatte bir acıkıp uyanıyor sabah 6 da kalkıyor.eskiden 9 da kalkardı ya o iyiydi şimdi 6 da kalkıyor 7.30 gibi geri yatıyor

Kızlar nasılsınız ? Bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyor benim kızım uyumuyor gündüz bazen trk uykuyla duruyor totalda max 15 saat uyuyor artık korkmaya basladm hic normal gelmiyor bana bu durum sizin nasıl endişelenmeli miym yenidoğan donemınde bile çok uyumazdı ama son 1 aydır tavan yapmış durumda

1.5 saat diyecektm gündüz

Aynı benim bebe bazen yarım saat uyumuş oluyor tüm gün. Mesela biraz yorayım belki uyur diyorum ama asla ben saldım artık uyku meselesini kendimi de hiç bunaltmıyorum önceden kafaya takar ağlardım kendimi tokatlardım beceremiyorum bi çocuğu artık diye kendimi suçlardım hatta ama artık bıraktım uykuyu sevmiyor ben napayım diyorum.

Gece 9-10 yatış sabah 7-7,30 kalkış
gündüz 3 uyku ve hepsi 1 saat veya daha az . Bazen diyorum 4 saat uyutmayayim 2 uyku olsun ama uzun olsun diye fakat benim bebe durmuyor okadar 2saatten sonrası mız miz lanmaya başlıyor.biz günde 11 saat uyuyoruz taş çatlasın 12 oluyor .ve geceleri 4 den 7 ye ne yaptığımı hatırlamıyorum alıyorum yanıma emip duruyor. Bazen uyumuyor bazen ben uyuyorum bazen üstümüzden atlıyoruyku haram bana. Anladım uykuyu sevmiyor. geceleri kalkar 2,30 -3 saatte bir emer uyur. Bazen gazı olduğu için arada kalkar pispisla uyur.Bazen agliyorum ama çabuk geçiyor. sabaha kadar deliksiz uyumayi özledim

Açken veriyorum. Az yediyse 1 saat içinde mamasını veriyorum. Doyacak şekilde yediyse ve mızmızlanmıyorsa diğer mama saatini bekliyorum 3 saat kadar.
Bir de bebeginizde babildama basladi mi? Yani ba-ba-ba de-de-de gibi seyler soyluyor mi? Ben arada tek hece olarak ba de ma gibi seyler duyuyorum ama boyle arka arkaya degil.
Bizim ki hadi, gel, git, baba, anne, dede, buu arada Allah diyor
Maşallah kuzuma afiyet bal şeker olsun

Yalnız olmadığıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim gündüz uyumayan cocuk aşırı yorucu oluyor hem ev hem bebek asla oturamıyorsun gün içinde

Yalnız olmadığıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim gündüz uyumayan cocuk aşırı yorucu oluyor hem ev hem bebek asla oturamıyorsun gün içinde
Evet bir dünya çamaşırım birikti pazar gününü bekliyorum eşim evdeyken halledicem. Tek yapabildiğim sil süpür toz al ama asla düzen işleri yok

Açken veriyorum. Meme sonrası yemez ki zaten.
Bir de bebeginizde babildama basladi mi? Yani ba-ba-ba de-de-de gibi seyler soyluyor mi? Ben arada tek hece olarak ba de ma gibi seyler duyuyorum ama boyle arka arkaya degil.
Hiç yok bizde de.
Kızlar dişler çıkmaya başlamış herhalde bizde giç öyle bi aksiyon yok ya huzursuzluğu aylardır var ama diş yok ortada
Benim oğlum da hiç çıkarmadı daha.
Büyük oğlanın önüne koyuyorum daha büyük etkınlık olamaz
Uyumayan çocuk uyutmuyor endişelenmene gerek yok. Büyük oğlum hıc uyumazdı, hala uyumuyor. Bu sene Kendınden 1 yaş büyüklerle gittiği anasınıfında öğretmenleri hep diğerlerinden bilişsel olarak daha ileride olduğunu söyledi.

Oyuncaklarla genelde. Kitap okuyorux daha doğrusu resimlerine bakıyo dokunuyo. 3 boyutlu kitaplar var tekerli falan baya hoşuna gidiyo. Bide biz çok müzik dinliyoruz çocuk müzikleri keşfettim ingilizce çok sevdi

Kızlar bebem çok katı kaka yaptı yaparkende zorlandı kıpkırmızı oldu kakada havuç parçaları vardı hep ben bi yerde hata mı yapıyorum acaba rahatsız olursunuz diye görsel atamadım ama bu kadar katı yapmamalı bi bebek

Hiç bir sorun yok canım. Yemek yiyen bebek oyun hamuru gibi kaka yapıyor ve zorlanıyor. Aslan günde bir kaç kez yumuşak kaka yapardı. Geçenlerde yemek olayını düzenli verince 2 gün kaka yapmadı ve yaptığında tam altını alıyordum çığlık atıp kaka yapmaya başladı ayaklarını kaldırdım ve tarif ettiğin gibi kaka yaptı. Artık ek gıda yedikten sonraki kakası katı ve kokuyor

Ayy inş öyle olur canım insan artk çevresindeki bebeklere baktıkça şüpheyle yaklaşıyor

Normal canım yogurt kabak falan düzenliyor bir nebze kakayı kızım çeyrek muz yedi diye çatlayacaktı kaka yaparken

Zeytinyağı koy canım yediği şeylere günde 1 tatlı kaşığı toplamda , bizde katı gıdaya geçerken ilk sıkıntı çekti ama şu an yağ kattığım için şükür rahat yapıyor . Kakası Kayısı kıvamındaki Yumurta gibi genelde

Kızlar bebeğimde göz kanalı tıkanıklığı vardı yenidoğandan beri ve bu artarak devam ediyor 3 kere doktora götürdük damla krem verip gönderdiler ama hiç etkisi olmadı hatta daha da ilerledi çocuğun gözünün içi full iltihap gözbebeğinin önüne geliyo kirpikleri semsert olup yapışıyo. 10 dakikada bir ya yüzünü yıkıyorum ya da gözünü siliyorum. Aynı durumu yaşayan var mı ? İnternetten baktım 6 ay ile 1 yaş arasında anestezi almadan kanal açılabiliyormuş onu yaptırmayı düşünüyorum. Ankara veya kayseride iyi.bir göz doktoru bilen var mı ?

5 gun sürdü dün 2.dis patladı nihayet ama halen huzursuzluk yapiyo biraz

Çok geçmiş olsun canım, kıyamam kuzuma ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…