2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben :) annem beni yüzüme tülbent örterek uyutmus:) ne sallama ne bisey. Istersen müslinimsi ya da tülbent gibi bisey dene yataginda yatiyirsa yatak üzerine ört yüzüne degil de

Bi gaza geldim bıraktım kızlar
Çok sık uyanıyor ama zamanla alışır değilmi
Öyle bir uyanıyorki zart diye açıyor gözlerini , sanki biraz önce uyuyan o değil
Alışır diyor annem
Bakalım sabırla devam ediyorum
Uyanınca geri döndürmeye çalışıyorum
Resmen vaktim başında beklemekle geçiyor
Allahım annelik meğer ne meşakatliymiş canım anam şimdi anlıyorum seni
Bende sessiz ortamda uyumaya alistirdim. Üst kat komşum hızlı yürüse uyanıyor
Bizde aynı hatayı yaptık canım
Keşke sese alıştırsaydık
Ama işte insam bilemiyorki yenidoğan anne zaten lohusa baba zaten bilgisiz
İlerde inşallah alışırlar sese
Şimdide sese alışsın diye bişeyde yapamıyorsun çünkü hop uyanıyor
Canım bende bu sorunun cevabını merak ediyorum
Muhtemelen bebeklerin 6.aydan sonra ihtiyaçları değiştiği için içerik de zenginleşip değişiyordur
Nasıl ki anne sütü sadece yeterli gelmediği için ek gıdaya başlıyoruzya , öyle düşündüm bende
Bizim de bu şekilde , ben çok hızlı içmesine bağlamıştım ama dediğiniz gibi keçi sütlü olanların daha az kusturduğunu ve sindiriminin kolay olduğunu bir çok kişiden duydum
Elimde 2 numara baby goat var hediye gelmişti onunla başlamayı düşünüyorum bende
Siz hangisini kullanıyorsunuz memnunsanız öneri alabilirim

Eklentiler

• image.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 58
Arkadaşlar bizim evin konusu sünnet yardıma ihtiyacım var. Biz bazı sebeplerden daha küçükken istedik ama yaptıramadik. Bebiş malum altı aylık oldu. Sünnet yaptırmak istiyoruz kısmetse. Genel anestezi mi yoksa lokal mi olmalı tavsiyeleriniz nelerdir? Siz nasıl yaptırdınız?

Biz 4 aylikken lokak anestezi ile yaptirdik.genel anestezi ile.yaptirmazdim herhalde ufacikken narkoz.alma fikri bana biraz uzak geliyo çünkü ilk gun biraz huysuzluk yapti sonra zaten normale döndü agri aci kalmadi

Merhaba doğa ikinci dişini çıkardı ve mememi ısırıyor bildiğiniz fobi oluştu… bu arada geçen hafta denize girdik aşırı sevdi kızım. E bebekten baby plus portatif mama sandalyesi aldık denize götürdük çok rahat oldu tavsiye ederim

Benim kız aşırı terliyor tek kat giydirmeme rağmen geceleri hep terliyor inşallah hasta olmaz… emzik değiştiren var mı 6+ ya geçen

Benim kız aşırı terliyor tek kat giydirmeme rağmen geceleri hep terliyor inşallah hasta olmaz… emzik değiştiren var mı 6+ ya geçen
Havalar çok sıcak , ben ip askılı body ile yatırıyorum ona rağmen terliyor . Emzik hala 0-6 ay kullanıyoruz , ağzı küçük benim bebeğin ,kendisi de minyon ,0-6 yi bile 4 aylıkken öğürme den tutmaya başladı ,sanırım 2-3 ay daha kullanırız

Kızlar oyun matı kullanan memnun olan tavsiye verebilcek varmı
3-4 marka ve çeşitli kalınlıkta olanlar var çok kararsız kaldım

Lokal anestezi klasik dikişli yöntem ile 5 dk da bitti. İlk gün ağladı biraz o kadar. İyi ki 3 aylıkken yaptırdık çok tavsiye ederim daha da büyümeden hemen yaptırın

Ben golden goat almıştım 4-5 kutu bitirdik galiba ama en son aldığım kutu baby goat içeriklerine baktım hemen hemen aynı, sadece doku olarak baby goat daha nişastamsi gibi geldi bana hazırlarken ,bebeğim onu da sevdi içiyor

Kızlar dün süt sağdım iş yerindeki dolapta kalmış dondurucu da degil ama buzdolabında bgn versem içmesi için sıkıntı olur mu?

Kızlar oyun matı kullanan memnun olan tavsiye verebilcek varmı
3-4 marka ve çeşitli kalınlıkta olanlar var çok kararsız kaldım
1 cm kalinliginda 2 metreye 1.80 büyüklüklte aldik Memnunuz. Önemli olan bpa olmayacak

Eklentiler

• DC5B742F-7E62-41CC-9BCC-5FCDBA93531B.png
    281,6 KB · Görüntüleme: 51
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…