2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Arkadaşlar bize de dün guncelleme geldi bu altı ay atağı bir şey var mı ya gece boyunca ağladı. İlk defa gece bu kadar zor geçti. Çok kalkiyo gece ama emer ve uyur. bazen beş kere kalkar ama eziyet etmez uyurdu. Dün gece uyumadı ağladı hep çığlık çığlığa. Perişan bir haldeyim. Vee adet olmadım resmen on gün gecikti bu normal bir durumdur değil mi?

dis cikariyor olmasin?

kizlar bu dönme meselesini kafaya acyip taktim.

kreste bebekler var benim kizla arasinda 10 gun olan. fildir fildir dönüyorlar, karnindan sirtina, sirtindan karina. bide döne döne istekleri yere ulasiyorlar, oyuncak filan aliyorlar. bi bakiyorum kalkmaya calisiyorlar, oturmaya filan.

benimki sirt ustu veya karin ustu yatir, o sekilde kaliyor. bide al beni diye agliyor, yana bile donmuyor ya, ne yapmam gerek bir turlu anlamiyorum (5,5 aylik oldu)

Bizim bebiş bu süzgeç sayesinde tüm meyvelerin tadına bakabiliyor kendi kendine , bence hepiniz almalısınız .aşırı kullanışlı bi ürün (mesajı tekrar okuyunca ürün satmaya çalışıyo gibi olmuşum )

Eklentiler

• D38B6E10-64E9-4828-94AC-3E203E51DDCF.png
    220,4 KB · Görüntüleme: 49
Daha çok küçük bence benimki 6 ayı bitirdi hala aynı , yani dönemiyor diye değil ciddi ciddi sırt üstü durmayı seviyor . Her çocuğun huyu özellikleri başka çok takılma bence . İstediği zaman dönecektir

Benim kız da kendi kendine oturamıyor illa destekleyeceğim.bıraktığım an devriliyor.yüz üstü durmayı hiç sevmiyor yüz üstünden sırt üstüne dönüyor.yanlara dönüp oyuncak alıyor.bugün önüne 3 tane oyuncak dizdim yüz üstü çevirdim debelene debelene oyuncaklara kadar ilerledi ilk defa.ayaklarını atıyor zaten ama kolları kıpırdatamıyordu.bugün sağ kolunu da attı ama sol kolu ilerletemedi altında kaldı.ayakta tutup ilerletince de bi sağ bi sol ayak atabiliyor bıraksam yürücek ama gel gör ki oturma sıfır yani.mama sandalyesine geçemiyorum bu sebepten

Sen göster nasıl dönmesi gerektiğini. Geç karşısına dön yüzüstü dur ben öyle yaptım.bide ayaklarından tutup dönmesi için ne yapmasıni göster . Bilmediği şeyi yapmasini beklemek olmaz. Göster. Videolar var internette ben nasil dönemsi gerektigini gösterdim. Hangi tarafa döndürecek sen o kolunu kaldir sonra ayağı ile destekle dönmesi için .Hatta emeklemeye bile geçtim karşısına emekledim.. bikac gune kendi yaptı herşeyi.

Dönme güncellemesi canimiza okudu uyurken bile Dönmek istiyo yüz üstü yatcakmis kiziyo cevirince altini bile degistiriken hop yana dönüyor napcam sasirdim gece boyu uyumadi hep fikir fikir Zaten uyumaz miz miz bir bebekti bide simdi hareketlendi

ayni sorun bende de var. 3 aylikken sabaha kadar uyuyan kizim, 4. ataktan sonra cok sik uyanir oldu. bi ara duzeliyor gibi oldu ama simdi de uyanip duruyor, ne istiyor bilmiyorum.

bu hafta sonu kizima yeni daha genis yatak almayi dusunuyorum, sanki simdiki anne yani biraz kucuk geliyor gibi, belki rahat eder diye dusunuyorum

Bakalım henüz başlamayanlar olarak sürecimiz nasıl olacak
Sanırım o atak haftası içindeyiz son 11 gözüküyor ama o 11 gün nasıl geçer bilmiyorum sinirden ağlıyorum şuanda
Doğması gereken tarihe göre hesaplıyorsun değilmi canım
Sizin az kalmış
Biz daha yeni girdik
Bence kayınvaliden çok da güzel bakar diye düşünüyorum eğer çok bunaldıysan
Ama daha çok vakit geçirirsem iyi olur dersen de biraz daha idare edebilirsin canım
Benim de bakacak birisi olsaydı sanırım bende arada kalırdım
Bence yöntemin güzel canım
Hem alışıyor hem sofra kültürü oluşuyor
Biz de sanırım 20 sinden sonraki kontrolümüzde başlarız
Bende kendimce fikirler oluşturmaya çalışıyorum nasıl yaparım diye
Bunlar da fikir oluyor bana
Bende bugün bebeklerin uykusu ne zaman düzelir diye araştırdım çaresizlikten
9.aydan sonra uykularının daha düzenli olacağını okudum
40 ı çıksın
4.ayı bitsin
6 aylıj olsun umutları olmadı
Umutlar 9.aya bende de

Kızlar bebeklerinizle aktivite ya da oyun olarak yeni birşeyler yapmaya başladınızmı?
Bana sanki hergün aynı geçiyor gibi geliyor
Uyku aralığımız bizim en fazla 2 saat 15 dk
Sonra o süre geçince mızırdanmaya başlıyor ve kaliteli zaman olmuyor
Uykudan uyanınca da beslen alt değiştir zaten yarısı geçiyor
Oyun halısını seviyor diye orada takılıyor biraz
Kucakta çok oyun oynayamıyoruz çünkü kusuyor
Oturtup oynuyoruz biraz toplarla falan
Duyusal toplar aldım onları sevdi
Mama sandalyesinde biraz onlarla oynuyor
Ama bunların dışında sanki hergünümüz aynı gibi
İnstagramda bakıyorum etkinlikler etkinlikler
Aa bunu bende yapayım diyorum sonra vakit kalmıyor bu döngünün içinde
Sizin varmı uyguladıklarınız
Ya da nasıl ilerliyorsunuz
Bu annelik hep acaba lık mı?

Ay instagramdaki annelere bakarsan ben dümdüz odun gibi bi anneyim hic biseye vakit kalmiyo uyaninca altini degstiriyosun vay ek gida vay emzir hop uyku geldi hadi uyutmaya uğras zaten benimki uyku konusunda sabıkalı dogdugu günden beri. Bi sekilde uyuttugumu varsayalim sonra uyaninca ayni döngü yine aralarda yarim saat iste oyuncaklari ile oynatabilirsem ne ala. Oyle cok özel bi aktivite bisey yapamıyorum cocuguma açıkcasi gücüm de yok. Ne uyuyo ne duryyo hep kucak istiyo bende pil bitiyo bu defa

Ya okadar haklısınki canım
Bemde aynı senind urumundayım
Uyku bizde de baştan beri hep sorun oldu
Uyku eğitümleri de anne bebek bağını zedelediği için kararsız kalıyorum
Dediğin gibi döngü içindeyiz
O yüzden oradaki anneler bazen moralimi bozuyor
Sanki hiçbirşey yapmıyor gibi hissefiyorum kendimi
Zaten zor oyalanıyor
Özellikle akşamları
Böyle olunca insan ister istemez o dögüden çıkamıyor
Belki farklı fikirler gelirse geliştiririz

Yok yahu ne etkinligi:) en buyuk etkinligimiz araba ile gunun sabah ve aksama yakin saatlerinde disari cikmak. Bizim kiz evde yalniz oyun halisi sevmedigi icin disarda araba uzerinde tummy time yaptiriyorum.millet deli diyordur. Sagda solda ne goruyorsa anlatiyorum. Bak kizim bu araba, bu bisikletli adam, bu leylak agaci falan. Ne yaparsam anlatiyorum ne yaptigimi. Evde oyun halisinda birlikte arada kitap okuyoruz. Yemekleri yaninda yapmaya calisiyorum. Sabah balkona cikip gunesi selamliyoruz, lavanta koparip kokluyoruz biraz oturuyoruz balkonda bazen cicekleri suluyoruz birlikte. Sonra ek gida alt degistir banyo yaptir uyut derken aksama pilim bitiyor zaten.

Uyku egitimi Vermeyi dusunmuyorum. Yetiskinler ayni saattte uyuyup uyanabiliyor mu ki minnacik bebekler yapmak zorunda olsun

Son düzenleme:
bende yalnız olmadığıma sevindim sosyal medya anneligini gormezden geliyorm valla onlar hem eve hem bebege yetisiyo görüntüsü ile eksik hissettiriyo bana kendimi o yuzden onlara karsi cephe aldim

Uyku egitimi Vermeyi dusunmuyorum. Yetiskinler ayni saattte uyuyup uyanabiliyor mu ki minnacik bebekler yapmak zorunda olsun
Bende bu fikirdeyim aslında cok mantigima yatmiyo sonucta bize kimse uyumayi öğretmedi kaldi ki ögretsekte bu cocuk robot degil illa ona uygun uyusun uyansin sıkıntısı olur agrisi olur bisey olur vs kaldi ki gokdenizin namini biliyorsunuz uyku konusunda buna ragmen aklima yatmiyo bi sekilde geciyo inaniyorum bugun degilse de bigun bende uyuyabilcem amin inşallah

Bilmem miyiz gecelerin adami Gokdeniz

Ben olsam zor da kalirsam kesinlikle ve kesinlikle bebegin aglamasina izin verilmedigi zorlanmadigi bir egitimci secerdim . yok 3 dk aglat yok bes dakika aglamasina ses cikarma. Bunlar akil alir seyler degil. Bebeklerde duygu regulasyonu olmadigi icin bir sure aglayinca stres hormonu devreye giriyormus ve yetiskin olarak ilerde duygularini yonetememek, kizinca sakinlesememek gibi bir sorunlari olurmus. Takip ettigim bir psikolog var. Iyi geliyor bana bir bak istersen

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…