2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Oglusum hem burda hem oturdugumuz sitede hem ailede nam saldi uykuya tepki olarak dogmus bir bebek oldugu için bende ayni sekilde okudum o sebeple de hic bulasmadim bunlara zaten benimki uyku egitimini bile cökertir hic inancim yok ona iyi gelsin

Selam kızlar bebeğini bebek spasına götüren oldumu ? Olduysa gelişimi ve uykusunda farklılık yaptı mı acaba iyi geldi tarzında yazılar okudum ama kararsızım

Benim kız 4 aya yakın sırt üstünden yüz üstüne dönüyordu, tam tersini 5.ayda yapmaya başladı, ablası mesela 4 4.5 aylık dönerek her yere gidiyordu. Cocuk farkı da var tabi ama bence en büyük etken yerde zaman geçirmesi, havalar soğuk diye pek yere koymuyordum ne zaman yerde zaman geçirmeye başladık o zaman iyice hareketlendi. Bi de ben dönme hareketleri yaptırıyorum ayaklarından sağa sola dönme, yüz ustundeyken kolunu uzatıp sırt üste dönme vs. Videolar var internette. Her çocuk bir değil tabiki onunda zamanı vardır videolara bakıp desteklersen daha hızlı öğrenir ama

Bu hanımı ben de takip ediyorum. Hatta daha önce de söylemiştim burda içerikleri insana iyi geliyor. Uyku eğitimi konusunda o kadar kirli bilgi var ki verenler harika anne vermeyenler bir şeyi beceremeyen basiretsiz insanlar gibi gösteriliyor. Geceleri 8-9 kez uyanan bebeğim var. Ben uyutamıyorum sanıyordum. Aslında oldukça normalmiş. Bazı bebekler uyur bazıları da uyumaz.
Bir de uyku eğitimi değil ama rutin oluşturma taraftarı bu psikolog. Ben onu yapmak istiyorum ama aile dinamiğimiz buna çok uymuyor. Yani sürekli dışardayız biz anane babane evi, kendi çıkmalarımız. Çok şükür oğlum bunlara ayak uyduruyor hatta dışarıda daha mutlu ve basit şekilde uyuyor. Bakalım biraz daha büyüsün. Şu an düzen oturtmaktan bahsedilmez bence. Dişi atağı emeklemesi ek gıdası falan yepyeni şeyler yaşıyorlar.

Okadar haklısınki canım
Gerçekten ben de zaman nasıl geçiyor anlamıyorum
Hem üzülüyorum çabuk büyüyorlar diye
Hem biraz büyüsün istiyorum
Annelik hep acaba yetiyormuyum duygusu gibi bende.
Acaba farklı nelet yapabilirim? Kaliteli zaman geçiriyormuyuz diye düşün düşün böyle geçior işte
Uyku eğitiminde bende senim gibi düşünüyorum
Düzen oluşturulabilir, ama ağlatarak ya da zorunlu kılarak yapılan eğitimlerde bebekler zaten kendilerini kapatıyotlarmış başka çareleri olmadıkları için uyuyorlarmış bu da anne bebek bağını ve bir çok şeyi zedeleyen bir şey bana göre
bende yalnız olmadığıma sevindim sosyal medya anneligini gormezden geliyorm valla onlar hem eve hem bebege yetisiyo görüntüsü ile eksik hissettiriyo bana kendimi o yuzden onlara karsi cephe aldim
Bende aynen
Hatta biraz uzak kalmak için o kişilerin hikayelerine vs bakmıyorum
İndirim takip ediyorum sadece
Benim de böyle bir hayalim var

Bu kadını bende takip ediyorum
Hatta uyanış diye bir kitap önermişti aldım onu henüz okumaya başlayamadım ama bebek uykularını anlatıyor çok güzele benziyor

Selam kızlar bebeğini bebek spasına götüren oldumu ? Olduysa gelişimi ve uykusunda farklılık yaptı mı acaba iyi geldi tarzında yazılar okudum ama kararsızım
Bende düşünüyorum canım araştırma aşamasındayım
Biz yeğenimi götürmüştük
Çok mutlu olmuştu
Uykuda farklılık yaptığını bilmiyordum ben
Eğer öyle ise ne güzel bir gelişme olur

Bebek spasina goturun Eger masaj da dahil ise Ben masaj yaptirmazdim sanirsam. Yabanci birisinin bebegimi minciklamasi dusuncesi bir Anne kedi gibi beni geriyor biz evde spa yaptik bugun kuveti doldurduk girdik kizimla icine

Bebek spasina goturun Eger masaj da dahil ise Ben masaj yaptirmazdim sanirsam. Yabanci birisinin bebegimi minciklamasi dusuncesi bir Anne kedi gibi beni geriyor biz evde spa yaptik bugun kuveti doldurduk girdik kizimla icine
Yaa ne güzel olmuştur
Aynen bende canım şimdi sen öyle diyince bu masaj fikrinden uzaklaştım

Kızlar güzel haftasonları diliyorum herkese
Benim bebeğim ilk zamanlarda aile büyüklerimizin de eski usül yöntemleri sayesinde gözünü örterek uyumaya alıştı
Yani kafasına taktığı şapkayı gözlerine kadar indiriyoruz öyle uyuyor
Ama artık ben bırakmak istiyorum bunu
Yaz geldi ve çok sıcak olacak zamanla
Ve dünden beri denedim şapkasız uyuymayı 10-15 dakika uyuyup uyanıyor pat diye
Nasıl aşıcam ben bunu kızlar yaa
Alışırmı sizce
Gündüz takıyoruz sadece
Akşam zaten karanlık oldu diye takmıyoruz uyuyor ozaman
Ne yapıcam nasıl bıraktırıcam bilmiyorum
Hiç o sabır da yok bende
Yaşayan varmı aranızda?

Ben :) annem beni yüzüme tülbent örterek uyutmus:) ne sallama ne bisey. Istersen müslinimsi ya da tülbent gibi bisey dene yataginda yatiyirsa yatak üzerine ört yüzüne degil de

Ben bittim fenalardayım
Keşke 3 4 aylık olduğu dönemde bıraktırsaydın, tam rutın oluşturma dönemleri. Müslin ağız mendilleri var ya onlarla gözünü örtebilirsin. Hem müslin olduğu için ağzına burnuna gelse de sıkıntı olmaz

Bende sessiz ortamda uyumaya alistirdim. Üst kat komşum hızlı yürüse uyanıyor

Selam arkadaşlar nasılsınız epeydir giremedim hiç bebisler büyüdü ek gıdalara başladı bile çoğu benim kız destekli oturuyor ama desteksiz henüz oturmuyor 24 Kasım dogumlu sağa sola dönüyor sırt üstünden yüz üstüne dönüyor ama tekrar sırta donemiyor henüz sabah bir ay küçük arkadaşimin kızıni gördüm desteksiz oturuyor maşallah her bebek bir değil tabi de ben mi ihmal ettim diye üzüldüm biraz

Kızlar selam.birşey soracağım.benim kız 6 aylık oldu.ek gıdaya henüz yeni başladığımız için doyacak seviyede yemiyor haliyle.ben zaten mama destekli gidiyordum.6 ay dolunca da ek gıdaya alışana kadar 2 numaralı mamaya geçtim doktor da geçebilirsin dedi.bu 1 numaradan farkı ne 2 numaranın? 1 numarada sorun yaşamadım ama bileşimi farklı mı 2 numarada alerji falan gibi riskler var mı biliyor musunuz?

Bu arada desteksiz oturma konusunda her çocuk farklı.daha dün gördüm bende oğlum 5,5 aylıkken ilk mama sandalyesine oturmuş.kızım 6 ayı geçti hala desteksiz 2-3 saniyeden fazla duramıyor

Bu arada desteksiz oturma konusunda her çocuk farklı.daha dün gördüm bende oğlum 5,5 aylıkken ilk mama sandalyesine oturmuş.kızım 6 ayı geçti hala desteksiz 2-3 saniyeden fazla duramıyor
Evet aynen her çocuk farklı hatta bu aylarında oğlumun yerde oturmuş fotoğrafı var ama sanırım 8-9 aya kadar desteksiz oturma anca gelişiyor bazı bebeklerde, mamayi doktora sormuştum iki numaraya geçerken ,içindeki elektrolitler farklı besin değerleri ve oranları farklı demişti , iki no.ya geçince bir sıkıntı yaşamadım

Mama ile ilgili kızım çok kusuyordu yani öyle böyle değil günde kaç kere hem kendi üstü hem benim üstüm baştan ayağa değişecek kadar halılar kanepeler heryer büyüdükçe azaldı çok şükür şu an çok nadir kusuyor ama bir etken de mamayı uzun süredir keçi sütlü olan mamalardan kullanıyorum ve ciddi anlamda farketti, inek sütüne alerjiden şüphelenilen bebekler varsa özellikle keçi sütlü mamalari denemenizi öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…