2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Herkese merhaba. Hayırlı olsun bebeklerimiz. Bende sat.9 Mart. Hamilelik çok kötü geçiyor bulantı tiksinme herşeyin kokması. Yemek yemeyi bıraktım resmen. 15 günde 4 kilo verdim. Benim gibi olan varmı? Bu yaşadıklarım normalmi ya? Bir kızım var onda hiç böyle olmamıştım. Bu çok kötü geçiyor. Zaten hiç beklemiyordum hala şaşkınım.

Geçti şuan ama çok tuhaftı umarım bir daha olmaz. Görememek çok kötü bir şeymiş. Alakalı alakasız bilmiyorum ama hemen sonrasında sol elimdeki tüm parmaklarım uyuştu. Biraz zaman geçtikten sonra kendiliğinden düzeldi. Benim daha doktora keseyi görmek için gitmeme bir haftaya yakın var heralde. Gittiğimde bir soracağım.

Sanırım bahsettiğin durum bu. Ben de ilk okuduğumda tansiyon olduğunu düşünmüştüm ama değilmiş
böyle bir şey ilk kez duydum. Aydınlattın beni çok teşekkür ederim. Ama hamilelik boyu sürüyor vs. Yazanlar var. Korkmadım değil. İnşallah bir daha olmaz.

Hanimlar Su anda 5 haftalik hamileyim. Progesteron 11,5 cikmis. Sizce Nasil? Sizde Ne kadar?
Ben iki dusuk yasadigim icin korkudan soruyorum.
kuzum bol bol avakoda ye tuzsuz kabak çekirdeği tüket ben 4 haftamdayım progesteron 25, 50 yumurtlama zamanımda buyana hergün avakoda tüketiyorum çok faydası var bu bilgiyide yine burdan edinmiştim dene lütfen 🙏

Alttan muayene iyi bişey değil enfeksiyon riski var düşük riski var neden doktorlar böyle yapıyo anlamıyorum. ben istemedim hiç alttan muayene
Benimkide yapmadı ama büyük ihtimal 12.Haftadan sonra rahim ağzı kısalmam olabileceği için alttan muayene etmek zorunda kalacak ama geçen gittiğimde bebek gözükmedi alttan bakalım demedi hiç düşüğe sebep olmaz ya fakat enfeksiyon için bir şey diyemeyeceğim tabi

Herkesin derdi başka valla kızlar 😀 Benim de hiç belirtim yok, kafamı ona takıyorum. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne iştah kaybı. Etinden balığına her şeyi yiyorum hiç tiksinmedim. Bu durum korkutuyor beni. Cuma günü keseyi görmeye gideceğim inşallah kese vardır 🙏🏻 Benim gibi olup da gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı acaba

Herkesin derdi başka valla kızlar 😀 Benim de hiç belirtim yok, kafamı ona takıyorum. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne iştah kaybı. Etinden balığına her şeyi yiyorum hiç tiksinmedim. Bu durum korkutuyor beni. Cuma günü keseyi görmeye gideceğim inşallah kese vardır 🙏🏻 Benim gibi olup da gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı acaba
Ben de senin gibiyim cuma kese görmeye gidicem. Dün azıcık memem ağrır gibi oldu bugün o da yok yumuşacık 😂

Geçti şuan ama çok tuhaftı umarım bir daha olmaz. Görememek çok kötü bir şeymiş. Alakalı alakasız bilmiyorum ama hemen sonrasında sol elimdeki tüm parmaklarım uyuştu. Biraz zaman geçtikten sonra kendiliğinden düzeldi. Benim daha doktora keseyi görmek için gitmeme bir haftaya yakın var heralde. Gittiğimde bir soracağım.
Bende gecen gün sabah ilk uyandigimda olmuştu.
Birkaç dakikalikti, gecti bir daha da olmadi.

benimde başım sigarayla dertte 😔 düşük nikotinli sigara aldım ama yinede vicdan azabı çekiyorum içtiğimde ağlayasım geliyor kendimden nefret ediyorum iradesizliğime saydırıyorum tamam bitti içmeyeceğim diyorum yine elim gidiyor 😐😑
Canım hemen bırak lütfen ben de eskiden sigara içiyodum bi sene önce bıraktım ve de hiç zorlanmadım gerçekten zorlanmayacaksın bırak gitsin. Bebeğin ve kendin için hayatı zorlaştırma yapabilirsin inan ki hiç zorlanmadım 10 sene sigara içmiştim. Ve baya bağımlı olmama rağmen zorlanmadım. Sen de yaparsın inan lütfen. Bırakınca da iyi ki bırakmışım diyeceksin yaparsın canım sana güveniyorum

benimde başım sigarayla dertte 😔 düşük nikotinli sigara aldım ama yinede vicdan azabı çekiyorum içtiğimde ağlayasım geliyor kendimden nefret ediyorum iradesizliğime saydırıyorum tamam bitti içmeyeceğim diyorum yine elim gidiyor 😐😑
Bebegin için birakmalisin.
Ilk 20 günü de geçmiş şu an dişardan etkiye en açik oldugu zamanda.
Kiyamam ya minnacik bir şey o .

Herkeste belirti olacak diye bir şey yok canım, benim 7+4 hala belirti yok nerdeyse. Asıl bulantı vs yaşamak zor ben çok memnunum halimden ama sen keseyi görmedim demişsin belirti için erken olabilir daha sonra başlayabilir

Canım hemen bırak lütfen ben de eskiden sigara içiyodum bi sene önce bıraktım ve de hiç zorlanmadım gerçekten zorlanmayacaksın bırak gitsin. Bebeğin ve kendin için hayatı zorlaştırma yapabilirsin inan ki hiç zorlanmadım 10 sene sigara içmiştim. Ve baya bağımlı olmama rağmen zorlanmadım. Sen de yaparsın inan lütfen. Bırakınca da iyi ki bırakmışım diyeceksin yaparsın canım sana güveniyorum
o maşallah ne güzel bırakmışsın canım 🙏 ekstra birşey yaptın mı bunun için o kadar çok araştırıyorum ki bir çaresini bulmak için 😔

X