2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ya canım ben de son aşılamayı yaptığımda covid pozitif çıkmıştım 😢
Benim Ocak’ta yumurta geliştirirken de böyle tiksinmeler olmuştu ama asla bu kadar değildi
Pfff evett benim suan sadece sabah bulaniyor acken, su iciyim veya kucuk bisey yiyim onu istifra ediyorumm sonra tum gun rahatim yeme konusunda Allaha sukur 🤣

Herkesin derdi başka valla kızlar 😀 Benim de hiç belirtim yok, kafamı ona takıyorum. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne iştah kaybı. Etinden balığına her şeyi yiyorum hiç tiksinmedim. Bu durum korkutuyor beni. Cuma günü keseyi görmeye gideceğim inşallah kese vardır 🙏🏻 Benim gibi olup da gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı acaba
Kese görünce başladı benim de 5+1 den sonra.

benimde başım sigarayla dertte 😔 düşük nikotinli sigara aldım ama yinede vicdan azabı çekiyorum içtiğimde ağlayasım geliyor kendimden nefret ediyorum iradesizliğime saydırıyorum tamam bitti içmeyeceğim diyorum yine elim gidiyor 😐😑
Canım ben de içiyordum. Bebeği öğrenmeden bir gün önce bir paket sigara almıştım. 3 haftalıkken çok erken öğrendim. Öğrendiğim gün dedim ki bilmeseydim içecektim son bir tane daha içeyim ama elim gitmedi. O gün bugündür içmiyorum. Bizim yediğimiz içtiğimiz her şey ona geçiyor. Özellikle bu haftalar çok kritik. Bebeğin organları oluşuyor. Yarın bir gün bir şeyle karşılaşırsan pişman olursun, dönüşü yok. Dene, inan benim şu an canım çekmiyor.

ah kuzum şu elimi bir kırasım geliyor ki sorma ama çaresini arıyorum kurtulacağım Allahın izniyle
Öğrendiğin an anında bırakıp atman gerekirdi diğer arkadaş gibi. Allah korusun bebekte bir sıkıntı olsa ne yapacaksın? Vicdanım rahat etmiyor demişsin ama yaptığın normal bir şeymiş gibi anlatıyorsun. Kusura bakma direkt doğruları söylüyorum seni teselli edemiyorum ama bazen insanların buna ihtiyacı var bence. Açıp bir oku istersen hamilelikte sigara içmen durumunda nelerle karşılaşabileceğini.

Bizimki bide tup bebek normalde herseye dikkat ederlerr ama bi bildikleri vardir demek 🙈 orda bitti tedavi surecim zaten suan baska bi hastaneye gectimm soylerim haftaya olmassa alttan bakmasin
Canım ben geçen tüp bebek doktoruma muayene oldum alttan muayene yapıyorlar bende korktum sordum burda sayfada ama kuzular rahatlattı ❣️ Bişey olmaz Allah’ın izniyle
Canım bende hala var üşümekki ne üşümek
Bende de hamile kaldığım zamanların başından beri bi üşümek var elim ayağım ısınmıyor normalde yangın ayşe gibiyim yanarım 🤦‍♀️
ah kuzum şu elimi bir kırasım geliyor ki sorma ama çaresini arıyorum kurtulacağım Allahın izniyle
Bence evinize paket bulundurmayın almayın ve aklınıza gelince sakız çiğneyin yudum yudum su için dişlerinizi fırçalayın bi tane karanfil alın ağzınıza vs naçizane tavsiyem 😘

Anladimm canim, ben yaptirmak istemiyorum ikili testleri filan. Yapmicam yani daha dogrusu ☺️
Canım hiç mi test yaptırmayacağını söylemek istedin yoksa ikili üçlü testleri yaptırmayıp başka test mi düşünüyorsun? Ben aslında ikili ve üçlü çok güvenilir olmadığı için direkt fetal DNA düşünüyorum. Bu testlerde risk olursa fetal DNA'ya yönlendiriyorlarmış zaten ve doğruluk oranı 99.9

Canım hiç mi test yaptırmayacağını söylemek istedin yoksa ikili üçlü testleri yaptırmayıp başka test mi düşünüyorsun? Ben aslında ikili ve üçlü çok güvenilir olmadığı için direkt fetal DNA düşünüyorum. Bu testlerde risk olursa fetal DNA'ya yönlendiriyorlarmış zaten ve doğruluk oranı 99.9
Evettt bu ikili uclu dortluu artik adlari neysee 🤣 yaptirmayi dusunmuyorum digerlerinide yaptirmicamm. Bence gereksiz anneyi stresse sokuyor, sahsi fikrim yanii. Herseye zaten kabulum ki coguda oyle ve okadar cok yaniliyorlarmiski, tanidigimdada oldu aynisi. Fetal dna filan bilmiyorumm bilgim yok onlardan ama yaptirmam buyuk ihtimal 😩

Evettt bu ikili uclu dortluu artik adlari neysee 🤣 yaptirmayi dusunmuyorum digerlerinide yaptirmicamm. Bence gereksiz anneyi stresse sokuyor, sahsi fikrim yanii. Herseye zaten kabulum ki coguda oyle ve okadar cok yaniliyorlarmiski, tanidigimdada oldu aynisi. Fetal dna filan bilmiyorumm bilgim yok onlardan ama yaptirmam buyuk ihtimal 😩
İkili üçlü testler için sana hak veriyorum yanılma ihtimalleri çok fazla ama fetal DNA öyle değil bir sorun varsa öğreniyorsun. Olay her şeyi ile kabul etmek değil bence eğer bir sıkıntı varsa bebekte ve önceden tedavi edilebilir bir şey ise bunun bilincinde olmak. Biz annesi olarak bebeklerimizi korumak zorundayız ve tehlikeli bir durum varsa kabulum diyerek gözümüzü kapatmak yerine yapılabilecek bir şey var ise elimizden geleni yapmalıyız. Ben bu şekilde düşünüyorum.

Ben mesela hiç test yaptirmasam ve doğduktan sonra bebeğimde önceden bilsek önlebilecegimiz bir sorun olsaydı bunu kaldıramazdım.

Duyarsınız inşaallah. 🤗 Rabbim hepimizin yardımcısı olsun, gebeliklerimiz sağlıkla devam etsin 🤲🏻
Biz fifii fifii ile muhtemelen Kasım annesi oluruz 🤣
Benim sezeryan olacağı için Kasım olur.
Bende hala tık yok sanırım kusmayanlardanim ins böyle devam eder🙏🙏
Ben de
Ya bende istiyorum robot süpürge 🤗hangisinden aldın canm
Viomi v3 arkadaşım önerdi çok da araştırmadım çok model var kafam karışmasın diye
Herkesin derdi başka valla kızlar 😀 Benim de hiç belirtim yok, kafamı ona takıyorum. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne iştah kaybı. Etinden balığına her şeyi yiyorum hiç tiksinmedim. Bu durum korkutuyor beni. Cuma günü keseyi görmeye gideceğim inşallah kese vardır 🙏🏻 Benim gibi olup da gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı acaba
Benim de yok göğüs dolgunluğu var o da bazen azalıyor. Kasıklarım dolu dolu hissediyorum. Kan hapından tuvalette zorlanıyorum o da olabilir. Maşallah rahatım şuan. İftar saati yemek hazırlarken birden canım kesilir gibi oldu iki gündür o var. Diğer hamileliklerimde de çok sıkıntım olmamıştı. Salı iğnem bitiyor hem yazdıracağım hem de bir kontrol ettiririm yerinde mi mercimek.:KK73:

o maşallah ne güzel bırakmışsın canım 🙏 ekstra birşey yaptın mı bunun için o kadar çok araştırıyorum ki bir çaresini bulmak için 😔
Canım ekstra hiçbir şey yapmadım. Üstelik eşim ve tüm ortamım sigara içen insanlar. Bıraktığım ilk günden itibaren herkes yanımda sigarasını içmeye devam etti. Ona rağmen geçen yıl 23 martta bıraktım bir daha da başlamadım. İnan zor değil ya gerçekten şu an o kadar rahatım ki öyle konforluyum ki hem sağlığıma hem cildime hem cebime o kadar zarar vermişim ki bunların konforunu yaşadıkça insn hiç başlamak bile istemiyosun. Zorlanırım dersen zorlanırsın ama sana yemşm ediyorum zorlanmayacaksın hele ki bebeğin sana daha da güç ve kararlılık verecek bu durumda.

benimde başım sigarayla dertte 😔 düşük nikotinli sigara aldım ama yinede vicdan azabı çekiyorum içtiğimde ağlayasım geliyor kendimden nefret ediyorum iradesizliğime saydırıyorum tamam bitti içmeyeceğim diyorum yine elim gidiyor 😐😑

Eklentiler

• Screenshot_20220424_233956.jpg
    Screenshot_20220424_233956.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 37
Herkese merhaba. Hayırlı olsun bebeklerimiz. Bende sat.9 Mart. Hamilelik çok kötü geçiyor bulantı tiksinme herşeyin kokması. Yemek yemeyi bıraktım resmen. 15 günde 4 kilo verdim. Benim gibi olan varmı? Bu yaşadıklarım normalmi ya? Bir kızım var onda hiç böyle olmamıştım. Bu çok kötü geçiyor. Zaten hiç beklemiyordum hala şaşkınım.
Satımız sizinle aynı. Benim ilk gebeliğim ama ben de çok kötüyüm. Ben de 3kilo verdim bir haftada. Eğer kilonuzun %10undan fazlasını verirseniz doktora gitmeniz gerekiyormuş benim doktorum öyle söyledi

Öğrendiğin an anında bırakıp atman gerekirdi diğer arkadaş gibi. Allah korusun bebekte bir sıkıntı olsa ne yapacaksın? Vicdanım rahat etmiyor demişsin ama yaptığın normal bir şeymiş gibi anlatıyorsun. Kusura bakma direkt doğruları söylüyorum seni teselli edemiyorum ama bazen insanların buna ihtiyacı var bence. Açıp bir oku istersen hamilelikte sigara içmen durumunda nelerle karşılaşabileceğini.
Bence ne olursa olsun kimseyi azarlamaya hakkımız yok, herkes yetişkin insan. Siz sadece tavsiye verebilirsiniz.
İkili üçlü testler için sana hak veriyorum yanılma ihtimalleri çok fazla ama fetal DNA öyle değil bir sorun varsa öğreniyorsun. Olay her şeyi ile kabul etmek değil bence eğer bir sıkıntı varsa bebekte ve önceden tedavi edilebilir bir şey ise bunun bilincinde olmak. Biz annesi olarak bebeklerimizi korumak zorundayız ve tehlikeli bir durum varsa kabulum diyerek gözümüzü kapatmak yerine yapılabilecek bir şey var ise elimizden geleni yapmalıyız. Ben bu şekilde düşünüyorum.
Fetal dna testi sonuçları tedavi edilebilir hastalıkları işaret etmez. Genetik hastalıkları teşhis etmek için yapılır. Bu hastalıkların teşhis edilmesi durumunda size gebeliğin sonlandırılması hakkı verilir.

Tabi o konudada haklisin, fetal dna felan pek bir bilgim yok acikcasi ne oldugundan ve ne gibi bir durumda mudahele edebiliyorlar dogmamis bebege filan inan hic arastirmadim daha. O yuzden cokta yorum yapamicam ☺️

Bakalimm zaman ne gostericek, hakkimizda hayirlisi olsun insaAllah

Bence ne olursa olsun kimseyi azarlamaya hakkımız yok, herkes yetişkin insan. Siz sadece tavsiye verebilirsiniz.

Fetal dna testi sonuçları tedavi edilebilir hastalıkları işaret etmez. Genetik hastalıkları teşhis etmek için yapılır. Bu hastalıkların teşhis edilmesi durumunda size gebeliğin sonlandırılması hakkı verilir.
Ben kimseyi azarlamiyorum doğru olanı söylüyorum. Arkadaş da tarafsız bir şekilde yorum almak için yazdı bence ve yanlışın farkında olması için elimizden geleni yapmamız gerek. Burda teselli edecek bir şey göremiyorum sadece bebeği için çok üzüldüm ve bir şey olsa Allah korusun en çok kendisi üzülecek.
Testler için ise kesinlikle yaptırılmalı genetik olarak da bilinmeli bence ama orda kastettiğim sadece fetal DNA değil aslında. Detaylı ultrasonda vs onlenebilecek bir çok şey çıkabiliyor. Genel olarak bütün taramalarin yaptırılması gerektiğini düşünüyorum. Sma hastalığı bile anne karnında öğrenilirse ciddi fark ediyor o da genetik bir hastalık.

X