2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
benimde başım sigarayla dertte 😔 düşük nikotinli sigara aldım ama yinede vicdan azabı çekiyorum içtiğimde ağlayasım geliyor kendimden nefret ediyorum iradesizliğime saydırıyorum tamam bitti içmeyeceğim diyorum yine elim gidiyor 😐😑
Ben anlayamıyorum nasıl elin gidebiliyor sigaraya yazık değil mi karnındaki bebeğe?

Herkesin derdi başka valla kızlar 😀 Benim de hiç belirtim yok, kafamı ona takıyorum. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne iştah kaybı. Etinden balığına her şeyi yiyorum hiç tiksinmedim. Bu durum korkutuyor beni. Cuma günü keseyi görmeye gideceğim inşallah kese vardır 🙏🏻 Benim gibi olup da gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı acaba
1-1,5 hafta öncesine kadar senin gibiydim. Her şeyi yerdim. Bulantım vardı ama rahatsız etmiyordu. Şimdi bulaşık yıkayamıyorum, yiyemiyorum, içemiyorum, yatağımda uyuyamıyorum yeni yıkanmış çarşafların deterjan kokusundan. Hatta bugün şampuan kokusundan bile kustum.

İnşaallah senin bulantısız devam eder 🌸

Herkeste belirti olacak diye bir şey yok canım, benim 7+4 hala belirti yok nerdeyse. Asıl bulantı vs yaşamak zor ben çok memnunum halimden ama sen keseyi görmedim demişsin belirti için erken olabilir daha sonra başlayabilir
Ben de çok rahatım aslında inşallah böyle devam eder 🙏🏻 tek korkum kesenin olmaması inşallah öyle bir şey yoktur. Aşılama ile gebe kaldım çok korkuyorum bir şey olacak diye. İçimi rahatlattın canım sağ ol inşallah benim de böyle devam eder

Ben de çok rahatım aslında inşallah böyle devam eder 🙏🏻 tek korkum kesenin olmaması inşallah öyle bir şey yoktur. Aşılama ile gebe kaldım çok korkuyorum bir şey olacak diye. İçimi rahatlattın canım sağ ol inşallah benim de böyle devam eder
İçin rahat olsun canım ben de doktora gidene kadar hamile miyim inanamıyordum bebeği görecek miyiz acaba diyordum, keseyi de gördük minik bebişi de gördük. Doktor da söyledi zaten ilerleyen dönemde başlayabilir ama hiç başlamayabilir de. Belirti olan arkadaşlar da bulantı ve kusmaya çare arıyorlar görüyorsun kendini şanslı say bence. Umarım herkes mümkün olduğunca rahat atlatır bu süreci 🙏🌸

1-1,5 hafta öncesine kadar senin gibiydim. Her şeyi yerdim. Bulantım vardı ama rahatsız etmiyordu. Şimdi bulaşık yıkayamıyorum, yiyemiyorum, içemiyorum, yatağımda uyuyamıyorum yeni yıkanmış çarşafların deterjan kokusundan. Hatta bugün şampuan kokusundan bile kustum.

inşallah böyle gider. 🌸 Çok zor gerçekten inşallah sizin de bir an önce geçer. Sağlıkla sürsün gebeliklerimiz de gerisi önemli değil. Ben de acaba bir sorun mu var diye korkmuştum. Rahatladım sağ olun ❤️

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese tüp bebekle 5+4 günlük hamileyim 2 embriyo transfer edildi fakat tuhaf bir durum var betam çok dengesiz ilk başlarda çok güzel yükseldi şöyle 218 ile öğrendim daha sonra 1970 4040 3650 bugün yine 5500 geçen hafta bir tane kese gördü karından göremedi alttan bakınca gördü bir da kanamam oldu 2 gün o da geçti niye böyle kafam çok karışık

İçin rahat olsun canım ben de doktora gidene kadar hamile miyim inanamıyordum bebeği görecek miyiz acaba diyordum, keseyi de gördük minik bebişi de gördük. Doktor da söyledi zaten ilerleyen dönemde başlayabilir ama hiç başlamayabilir de. Belirti olan arkadaşlar da bulantı ve kusmaya çare arıyorlar görüyorsun kendini şanslı say bence. Umarım herkes mümkün olduğunca rahat atlatır bu süreci 🙏🌸
İnşallah ❤️🌸 Teşekkür ederim. İnşallah siz de sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi 🧚🏻

Aaa bu anlattiklarinin hepsi bende 4 ay once basladii suan hafiflemis durumdayim, benimki hamilelikten degilde covidden dolayi yan etki yasadimm 😭 halada yasiyorumm ama okadar yogun degil. Banyo veya cesmeyi acamiyordum suyun kokusundan kusacak gibi oluyordum. Hatta kendimi hamile sanmistim asilama olmustum tamda o ay 😅 ama degildimm ve doktor covidden dolayi oldugunu soyledi 🥺

4 aydir sogan sarimsak et tavuk hicbisey yiyemiyorum ( buda duzelmis halim ) hamilelik hormonlari belki ters teper diye dusunmustum ama tekrar hassaslasti kokumm 🥲 insaAllah tez vakitte hepimizin bu durumu gecerr

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese tüp bebekle 5+4 günlük hamileyim 2 embriyo transfer edildi fakat tuhaf bir durum var betam çok dengesiz ilk başlarda çok güzel yükseldi şöyle 218 ile öğrendim daha sonra 1970 4040 3650 bugün yine 5500 geçen hafta bir tane kese gördü karından göremedi alttan bakınca gördü bir da kanamam oldu 2 gün o da geçti niye böyle kafam çok karışık
Kanamadan doktorunun haberi var değil mi o ne söyledi

Al benden de o kadar bulanıyor desem değil bulanmiyor desem değil, birde ağzımda hep bir zeytinyağı tadı nasıl rahatsız ediyor anlatamam 😔
Ya şimdi mesajları okuma fırsatım oldu benimde tam olarak böyle bulanıyor mu bulanmiyor mu karar veremedim ama midem bir tuhaf yolculuk yapıyorum sanki araba tutmus gibi. Ekmek leblebi iyi geliyor sanki.

Aaa bu anlattiklarinin hepsi bende 4 ay once basladii suan hafiflemis durumdayim, benimki hamilelikten degilde covidden dolayi yan etki yasadimm 😭 halada yasiyorumm ama okadar yogun degil. Banyo veya cesmeyi acamiyordum suyun kokusundan kusacak gibi oluyordum. Hatta kendimi hamile sanmistim asilama olmustum tamda o ay 😅 ama degildimm ve doktor covidden dolayi oldugunu soyledi 🥺

4 aydir sogan sarimsak et tavuk hicbisey yiyemiyorum ( buda duzelmis halim ) hamilelik hormonlari belki ters teper diye dusunmustum ama tekrar hassaslasti kokumm 🥲 insaAllah tez vakitte hepimizin bu durumu gecerr
Ya canım ben de son aşılamayı yaptığımda covid pozitif çıkmıştım 😢
Benim Ocak’ta yumurta geliştirirken de böyle tiksinmeler olmuştu ama asla bu kadar değildi

Ya şimdi mesajları okuma fırsatım oldu benimde tam olarak böyle bulanıyor mu bulanmiyor mu karar veremedim ama midem bir tuhaf yolculuk yapıyorum sanki araba tutmus gibi. Ekmek leblebi iyi geliyor sanki.
Galeta iyi geliyor banada ama anlık 5 10 dk sonra devam. En kötüsü de zeytinyağı tadı dişimi fircalasam bile gitmiyor o his 😔

Çift embriyo transferlerinde böyle olabiliyor. İki embriyodan bir tanesi tutunamayınca beta değerinde gerileme oluyor. Kanama ds bununla ilgili olabilir. Tabi en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir

X