2021 Nisan Anneleri

Ben allahtan işteyim 18 martta son zaten bi hafta falan kaliyo doguma tabi 38 de alirlarsa
Evet işte olmak kafanın dağılması açısından çok iyi. İnşallah işinde rahattır. Zaman Bi nebze bana göre daha hızlı grçiyordur
Bende evde çalışan arkadaşlarımı ve eşimi darlıyorum.

Canım 20li haftalarda benimde tek taraflı direnç vardı tuzu azalt demişti perinatoloji dr.um ben tuzu kes anlayıp 1 ay yemeğimden ekmeğime peynirime kadar 0 tuz la beslenmeme devam etmiştim. Tüm şişliğim ödemim geçmişti. Kontrolde direnç açılmıştı. Sonrasında az tuzla devam ediyorum. hiçbirşeye ilave tuz atma kahvaltı zeytin peynir ini tuzsuz seçmeye çalış. 0 tuz doğru değilmiş ama tuzu azaltmak gerekiyormuş bol yeşillikli limonlu havuçlu salata önermişti birde dr.um. direnç olup gelişimde gerilik olursa aspirin öneriyor dr.lar seninki de hafifmiş açılır inşallah kısa zamanda

Bu arada kızlar ben göbek düşene kadar yıkamıyorum bebeği siliyorum sadece göbeğe herhangi hiçbişey sıkmıyorum olabildiğince kuru tutucam ilk kızımda dezenfekte gibi bişi vermişlerdi sıkarsın diye sıkmıştım göbeği düşmesine rağmen yakmak zorunda kalmışlardı doktorumda hiçbir sıvı temas etmemeliydi demişti bu sebeple bu sefer düşene kdr ellemeyeceğim Düştükten sonra 40ı çıkana kadar hergün banyo yaptırmayı düşünüyorum ve hergün banyo suyuna bir cezveye karanfili çay gibi demleyip son durulama suyuna süzüp o suyu ekliyorum ilk kızımda hep öle yapmıştık misler gibi kokuyordu hemde şifa ayrıca ilk banyosunda tuzlamıştık hiç terlemez kızım, banada yapmış annem hiç terlemem kokmam, bende tuzla hafif kol altları bacak arasına sürüp gövdesine bir iki dakka bekleyip yıkayacağım biz öle yapıyoruz Var mı sizinde yaptığınız bişiler Haftada bir şampuanlıyorum bu arada Biobabyninde nemlendiricisini kullanıyorum iğde yağı var içinde yumuşacık yapıyor tavsiye ederim büyük kızıma hala kullanırım cildi pamuk gibi

kızlar bebe battaniyeleri yıkadınız mı bozulur mu yıkamasam mı acaba
Yıkamasam mı derken? bebe battaniyesi elbette yıkanacak kullanınca kirlenecek ilk kullanmadan öncede de mutlaka üzerindeki yıkama talimatlarına göre yıkanmalı. Tekstilde üretilirken ne aşamalardan geçiyor

Gittim geldim 46 cm 2350 grm Dedi ama cumartesi bi özele gidim bi resmini bile vermedi ah devlet ahh

Nst de de sancim yok dedim hocam mayısı bulurum ben güldü valla doğru diyor
Masallah yakinda canli canli gorcen fotografa gerek kalmicak insallahmayis diye diye ozmn dogurcan he

Bizde tuzlarız ama annem ille tuzlayıp bi uyku uyumasında ısrar etmişti ilk kızımda yapmamıştım tabi hemen tuzlayıp yıkadım. Bi yakınım karanfili havanda dövüp tuzla birlikte sürmüştü vücuduna çocuk terleyince mis gibi karanfil kokardı. İlk kızımda unuttum bunu yapmayı ikinciye inşallah.

Bende göbek düşene kadar yıkamadım sildim sadece 1 hadtada düşmüştü göbeği. Ama sprey alkol sıkmıştım 1 fıs kuruyup uçunca bezliyordum bi sıkıntı yaşamadım.

Bir de özellikle kızlarda tüylenmeye karşı denenmiş yöntemleri olanlar varsa yazsın lütfen büyük kızım esmer ve tüylü şimdiden. 2.de ultrasondaki saç uzunluğundan esmer olacağını tahmin ediyoruz

Ağız mendillerini ben almadım kaynanam almış 10lu paketlerden english homedan bimden falan sanki çocuk kusmuk olarak doğacak gibi her yer ağız mendili

Masallah yakinda canli canli gorcen fotografa gerek kalmicak insallahmayis diye diye ozmn dogurcan he
Bak şimdi ben kızımda 10 ekimde hamile kaldim temmuz 28 de doğurdum normalde 17 temmuz doğacakken ben doğurdum 28 temmuz

Buda normalde 19 nisanken olur 28 29 nisan yada mayıs basi

Benim 31. Haftada sanırım kan ve idrar baktılar. Geçen gittiğimde yine bakacaktı ama acilde bakıldığı için bakmadı doktorum.

Eskiden ilk banyoda tuzlarlarmış. Şimdi tuzlama İn zararlı olduğunu hatta derideki bütün faydalı yağları öldürdüğünü söyleyip yapmayın diyorlar. Bizdede tuzlanırfı ama ben yapmayacağım. İsterseniz Bi araştırın. Ayrıca ilk banyo suyuna gül yaprakları atarlar güzel koksun diye, biraz bal sürerler felan tatlı dilli olsun diye. Araştırmak lazım. İnstada hemşireler var videolar paylaşan Bi izleyelim ne diyorlar

Dolap da var şifonyer de aslında ama alayım bir iki tane bulunsun

Yok cnm tuza bulamıyorum ki tuzu sürüp bi iki dk başını yıkayana kdr bekliyorum sonra durula mis, ama havanda karanfille tuzu dövüp süreyim bende mis koksun frigariavesca hiç bilmem ilk kızımın terlediğini koktuğunu buna bağlıyorum ben

Ben de aynıyım ya, sürekli aklımız orda, yanımda gözümün önünde olsun istiyorum, bir de artık her şeyi yiyebilmek istiyorumbenim doktor 40.haftada alıcam, anne karnındaki bir gün dışardaki 40 güne bedel diyor ama 40 abartı değil mi ya. 38 bitiminde mi alıcaklar canım seninkini?

Bizde boyle seyler hic yok olsada sanirim yapmazdmcok doktordan dinlemistm bu tuzlama olayini ama sakincali bulunuyor ben hic kizima karanfildi tuzdu bisi yapmadim ama her tenin zaten kokusu vardir terleme de yazin normal bi insanda olmasi gerektigi gbi oluyor terlemek normal bi olay degilmi

Ben de seker yuklemesinde yaptırmıştım..Şubat başı sağlık ocağı çağırdı kan ve idrar yaptı ..Bir de Mart başı sağlık ocağı yine yaptı.. Tansiyon veya başka bir problemim yok aslında ama rutin yapıyoruz dedi ebe..Bir daha bebeği 4.gununde topuk kanı için getir dedi..Ayın 17. Mart'ta kendi doktorum tahlil yapacakmış anestezi için falan..

Ya bende öyleyim...Hareketlerim kisitlandi iyice zorlanıyorum..Az kaldı dişini sık diye de kendime telkinde bulunuyorum.Bir yandan da sabret bebeğim 22 mart öncesi gelmeye kalkma diyorum..Gelgitler içindeyim

Ya valla 40 a kadar bekleyemem dun gittik sordum kacta aliyosunuz diye 38 dedi ama tam soramadim coraspinde kullaniyorum 32 de kesicekti sonra detaylida bana hoca dediki 37 de kes benim doktor ona canım sıkılıyo haftaya gel konusalim dedi oylece tam ayrinti soramadim yani pazartesi gidicem net belli olur heralde. Genelde sezeryansa 40 a bekletmiyolar 38 + larda aliyolar diye biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…