2021 Nisan Anneleri

Allahimmm töbeeee yarabbii. Kiz zaten suratlarini göstermiyolar. Benim oglanin elinde tesbih biyikli sakalli dogarsa sasmam 🤣🤣 iggg ben gidim bi kil operasyonu yapim 🤣
VValla bazen korkmuyor değilim tenceremi tavami dogurcaz korkuuyorum benim karında kucuk🤧🤧🤣🤣🤣🤣

Sizdeki beyaz akordiyon düzenleyiciler hangi boy bende sipariş vericem ama kararsız kaldım. Trendyolda m ve l olarak satılıyor. M olan çok dar mı acaba bilemedim.
Ben instagram üzerinden bir sayfadan aldım 3 S 3de M aldım S kere çıtçıtlı bady zıbınları çok rahat oldu M ye de tulum alt üstler oldu zaten toplamda bu kdr kıyafeti var 15 çıtçıtlı 15de tulum altüst karışık Haziran’a çıkarır beni sonrası kilo boya göre alırız dedim ☺️ Hepsi bir çekmeceye sığdı bu organizerlerle ☺️

kızlar bebe battaniyeleri yıkadınız mı bozulur mu yıkamasam mı acaba
Ben sadece müslin battaniye aldım 4katlı ilk kızımdan 3-4 penye daha çok Polar battaniye var sadece müslin ve bir iki penye çıkarıp yıkadım yeter kalın hiçbişi almadım zaten alışmasın sıcağa diye ev iyi zaten ☺ bişi olmuyor yıka kurut mis

Kesinlikle oyle benim teyzem köyde ikiz dogurmus yani kesisiz doktor filan yok dogum o kadar normal bir surec aslinda gelicek yani kacari yok.
Tek yapilmasi gereken normal dogum surecine saygi duyup biraz sabredip bebegin gelmesini beklemek.
Aslinda size yapilan da bu olacak sadece sabredip beklenecek.
Ben iki dogum seklini de yaptim biri ozelde sezeryan digeri capada normal beklenildi kesisiz yapildi bekliycem dedi insafli biriydi demek ki..
Ya sonucta dediginiz gibi kac defa dogum yapiliyor ki bazen gozde gormuyor gercekten saglikla icime sindigi gibi dogurayim da parasina baslarim diyorsun 😊
Ben parasindan ziyade aslinda olmasi gerekeni yapipta sanki cokkk matah bir sey yapiyormus gibi reklam yapilmasina sinir oluyorum sanirim.
Yoksa ben sizin dogum paranizin cok ustunu perinatolojiye coktannnn simdiye kadar verdim saglik sigortamda yoktu ustelik.
Butun hastanelerde devleti ozeli yapilmasi gereken bu.
Kesinlikle onu bende dedim hatta doğuracak olan benim o sadece bebek gelince manevra yapcak çıkaracak asıl parayı hakeden benim😁 ama öyle korkutulmuşuz ki can diyoruz gözümüz görmüyor, yoksa benim annem 3çocuğunuda kendi doğurmuş evde kendi kesmiş göbeğinşzi kendi temizlemiş içini, zaten o genetik yapıya güvenip normal doğum diye ısrarcı olmuştum😁 eski Kadınlar baş tacı valla bizler tırsak nazlı nesiller olduk☺️

Evet devlette zaten mümkün dediğin gibi doktora denk gelmek şans meselesi malesef bazıları çok gaddar oluyor ve saygısız nasip ya keşke kadının kendi çabasıyla olan normal Doğum desteklenip daha uygun fiyatlandırılsa da çoğu kadın yararlansak, doğal dedin mi yiceğe bile 2kat fiyat koyuyorlar 😔 zaten sigorta olmasa mümkün değil şu zamanda fiyatlar uçuk
Benimde saglik sigortam karsiliyor.Ilkini devlette dogurdum cok iyi deneyimim ins ozeldeki deneyimimde guzel olur 😅Medicalpark i falanda karsiliyor ama evimin yanindakini tercih ettim normal dusunuyorum diye.Bakalim neler olacak ama burdako doktorumda oldukca iyi.🥰

Ya kilosu 32+1 de 1800 çıktı da, beslenemiyor mu acaba diye korktum, bir tarafta da hafif direnç devam ediyor, yoksa pek hareketli çok şükür ki, yoksa kaygıdan kafayı yerdim, bem yine de 35+1 yerine daha erken gidip bi göreyim olmazsa gelişimini takip edebilmek adına
Benim kızımda hafif direnç vardı minyon doğdu ilk ay 1 kilo 200 gram aldı. Hiç endişelenmeyin minik bebekler daha çabuk toparlıyor

Benimde saglik sigortam karsiliyor.Ilkini devlette dogurdum cok iyi deneyimim ins ozeldeki deneyimimde guzel olur 😅Medicalpark i falanda karsiliyor ama evimin yanindakini tercih ettim normal dusunuyorum diye.Bakalim neler olacak ama burdako doktorumda oldukca iyi.🥰
İnşaallah ilkini aratmasınlar, bugün okula almaya gittim kızı dönüşte yürüyemedim zonklamasından kaşıklarımın şimdi uzandım ama garip hissediyorum sanırım az kaldı ilk doğuranlardan olabilirim☺️ Bu hafta tüm işlerimi bitirmem lazım pek zamanım yok gibi karnım iyice düştü ve yürümekte zorlamıyorum kasık acısından Allahım bir avazda kurtarsın hepimizi🙏🏻

İnşaallah ilkini aratmasınlar, bugün okula almaya gittim kızı dönüşte yürüyemedim zonklamasından kaşıklarımın şimdi uzandım ama garip hissediyorum sanırım az kaldı ilk doğuranlardan olabilirim☺️ Bu hafta tüm işlerimi bitirmem lazım pek zamanım yok gibi karnım iyice düştü ve yürümekte zorlamıyorum kasık acısından Allahım bir avazda kurtarsın hepimizi🙏🏻
Benimde oglum 1.sinifa gidiyor beni bugun cok sinirlendirdi,ya da ben bugun gerginim bilmiorm 1 sayfayi 3 saatte yazdi gerildikce gerildim birazda bagirdim.Israrla harf harf yavas yavas yazdi daha bir suru yapilcak var.Karnim tas gibi oldu.Agridi baya.Bu surec bizi cok zorladi ya.Ben Allahtan herseyimi bitirdim,Kansizligim var enfeksiyonum falan cidden asabilestim artik.

Benimde oglum 1.sinifa gidiyor beni bugun cok sinirlendirdi,ya da ben bugun gerginim bilmiorm 1 sayfayi 3 saatte yazdi gerildikce gerildim birazda bagirdim.Israrla harf harf yavas yavas yazdi daha bir suru yapilcak var.Karnim tas gibi oldu.Agridi baya.Bu surec bizi cok zorladi ya.Ben Allahtan herseyimi bitirdim,Kansizligim var enfeksiyonum falan cidden asabilestim artik.
Hem gebe hem birinci sınıf anaları, yıprandık bu süreçte :KK61:
Bana da masa başında geliyorlar soldan soldan her ödevde ve canlı derste :KK35:

Ah çok normal düşünmek istemiyoruz ama hassasız bende gerginim ama farkettirmemeye çalışıyorum şöyle doğsalardı şıp diye 40çıksaydı ne güzel olur Allahım vakitli nasipleri gelsinler 🙏🏻

Sonunda bizim de kıyafetlerimiz yıkandı ütülendi yerleşti 😍 bu akordiyon düzenleyicilerde L olana müslin battaniye havlu çok rahat sığdı, S olana ağız bezi çorap eldiven vs sığar ancak aklınızda bulunsun, M almıştım ben genelde ona da zıbınları tekli ikili koydum, alt üst takımlar bir arada sığdıramadım ayrı ayrı koydum. Tulumlar M sığdı ama beden küçük olduğu için yani 6-9 ay falan almaya başlayınca L daha iyi olur gibi geldi bana. Biz dolap almadık ikeanın şifonyerini aldık o yüzden bu düzenleyiciler çok iyi oldu çok güzel topladı tavsiye ederim 🐣

Eklentiler

• IMG_20210310_145511.jpg
    IMG_20210310_145511.jpg
    130,1 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20210310_145452.jpg
    IMG_20210310_145452.jpg
    119,4 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20210310_145426.jpg
    IMG_20210310_145426.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20210310_145416.jpg
    IMG_20210310_145416.jpg
    128,8 KB · Görüntüleme: 72
Sonunda bizim de kıyafetlerimiz yıkandı ütülendi yerleşti 😍 bu akordiyon düzenleyicilerde L olana müslin battaniye havlu çok rahat sığdı, S olana ağız bezi çorap eldiven vs sığar ancak aklınızda bulunsun, M almıştım ben genelde ona da zıbınları tekli ikili koydum, alt üst takımlar bir arada sığdıramadım ayrı ayrı koydum. Tulumlar M sığdı ama beden küçük olduğu için yani 6-9 ay falan almaya başlayınca L daha iyi olur gibi geldi bana. Biz dolap almadık ikeanın şifonyerini aldık o yüzden bu düzenleyiciler çok iyi oldu çok güzel topladı tavsiye ederim 🐣
Ben de bu akordiyonlardan alsam mı almasam mı kararsızım, almasam ne kaybederim diye düşünüyorum 😂

Kızlar ya son haftalar bi banami gergin geciyo kendimi sezeryana ayarladim en fazla 2 bucuk haftam kaldi diyorum daha fazla bu gerginlige katlanamicam galiba😂 elim karnimda hareket beklemeler kontrollerde ne duycam gerginligi valla bian once dogsun istiyorum artik oglusum bi benmiyim boyle anlamadim sizlerde durum ne

Kızlar ya son haftalar bi banami gergin geciyo kendimi sezeryana ayarladim en fazla 2 bucuk haftam kaldi diyorum daha fazla bu gerginlige katlanamicam galiba😂 elim karnimda hareket beklemeler kontrollerde ne duycam gerginligi valla bian once dogsun istiyorum artik oglusum bi benmiyim boyle anlamadim sizlerde durum ne
Aynen bende öyleyim. Hareket ediyor mu, hapları ı içtim mi, iyi midir, kilo almış mıdır, kan sonuçları iyi çıkar mı, tansiyon normal mi,sağlıkla doğacak mı...
Şimdi birde emecekmi kaygısı başladı hafiften😳
Ben hep evdeyim işim gücümde olmuyor, uyuyorum sürekli zaman geçirmeye çalışıyorum. 2.gebelijleri olanların Allah yardımcısı olsun evdekilerlede uğraşıyorlar. Sinir stres hat safhada. 10dkda 1 saate bakıyorum.

Aynen bende öyleyim. Hareket ediyor mu, hapları ı içtim mi, iyi midir, kilo almış mıdır, kan sonuçları iyi çıkar mı, tansiyon normal mi,sağlıkla doğacak mı...
Şimdi birde emecekmi kaygısı başladı hafiften😳
Ben hep evdeyim işim gücümde olmuyor, uyuyorum sürekli zaman geçirmeye çalışıyorum. 2.gebelijleri olanların Allah yardımcısı olsun evdekilerlede uğraşıyorlar. Sinir stres hat safhada. 10dkda 1 saate bakıyorum.
Ben allahtan işteyim 18 martta son zaten bi hafta falan kaliyo doguma tabi 38 de alirlarsa😊

Ben de bu akordiyonlardan alsam mı almasam mı kararsızım, almasam ne kaybederim diye düşünüyorum 😂
Benim çekmece olduğu için almam mecburiydi yoksa çok dağılırdı sonra aradığını bul bulabilirsen 🤣 bir de bunları da yıkadım kuruttum ben o yüzden içime sindi. Almasam çekmecede devamlı tozlanacaktı örtü desen nefretlik uğraşamam onla o yüzden iyi oldu benim için 😁 Ama senin dolapsa almayabilirsin tabii belki bir iki tane çorap için vs yeter

Bende aldım beyaz Petek gibi direk makineye at çıkar 10dk kuruyor çok pratik ve düzenli oluyor gerçekten ilerleyen aylarda M ve L daha iyi tabiki, ay bunlara bakınca ben ağız mendili hiç almadım ya😂 ne bileyim sanki ilk kızımdada pek kullanmadım gibi hatırlıyorum 🙈

X