Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Kızlar sanırım kundak uyku tulumuna karar verdim sonunda :) Bu markayı arkadaşım önerdi mesaj attım Ekim ayında 2 Tog ürünleri çıkacakmış bekleyin dedi. Bundan almayı düşünüyorum hem sarar sarmalarım hem sıcak tutar boyuda uzun duruyor ilerleyen zamanlarda kolları açıp kullanırım diye düşündüm. Eki Görüntüle 3484081
Ben little gustodan aldım hazır kundağı oraya da bakabilirsiniz, kalitesini çok beğendim ben

Ben little gustodan aldım hazır kundağı oraya da bakabilirsiniz, kalitesini çok beğendim ben
Little gusto’nun puset kundağını çok beğendim sordum ama üretimi yokmuş artık şuan sadece pembe rengi var. Hem pusette hem evde kullanılır gibi geldi. Sen hangisinden aldın yapışkanlı olanlardan mı aldın?

Owli’nin uyku tulumu da 0.5 Tog onlara mesaj attım. Bebek battaniyesi kalınlığında düşünebilirsiniz dediler, yenidoğana çok kalın olmaz dediler ama içime sinmedi. Maltepe bir mağazada satılıyormuş gidip bakmayı da düşündüm. Çevresinde kullanan varsa fikir verebilir.

Ben bunu alacaktım direkt ama boyun kısmı bebekleri rahatsız ediyor yazmışlardı yorumlara vazgeçtim o yüzden

Eklentiler

• IMG_7874.png
    IMG_7874.png
    225,5 KB · Görüntüleme: 24
Ben bunu alacaktım direkt ama boyun kısmı bebekleri rahatsız ediyor yazmışlardı yorumlara vazgeçtim o yüzden
Ben zaten tam karar veriyorum yorumlara bakıyorum vazgeçiyorum 😂 Bir şeyi 3 ay araştırır oldum yorumlar yüzünden. Ama sanırım bebekler konusunda memnuniyetler çok fazla değişiyor. Little gusto içinde yapışkanı tutmuyor aç kapa sesinden çocuk uyanıyor yazanlar vardı. Birinin çok beğendiğini diğeri kötülüyor anlayamadım.

Doktor kan değerinde magnezyum baktırıp mı artırdı bi de 200 mg ocean .? 29. Hafta güncellemesi gümbür gümbür geldi :/ o kadar kasık ağrım var ki eşim doğum yapcam diye ürktü:KK43:(
Yok canım ya kan tahlili yapan kimx.. mesaj attım ilacı değiştirdi sabah akşam alın bunu dedi. Ama benim kalçamın arkasından ayak bileklerime kadar öyle bir gerginlik var ki hepsi ayrı ayrı kramp için pusuda bekliyor sanki uyuduğum anda yakalayacak gibiler 😭 Napıcam kızlar bildiğiniz ne varsa söyleyin şu an tüm kaslar pamuk ipliğine bağlı gibi her an bir yerden bir kas cortlayacak sanki 😭

Doğurduktan sonra 1 ay içinde eski halimize döneriz inşallah. Ben ellerimi hissetmiyorum artık hep uyuşuk. Günde 2 tane magnezyum alıyorum ama ona rağmen faydası yok. Ben de bu magnezyumum bitince ocean alcam çok seviyodum ben oceanı
Bugün geç geldim eczaneler falan kapalıydı alamadım da yarın ilk iş alacağım inşallah ben de ya 🥺 Umarım faydası olur. Gerçekte her hafta yeni bir güncelleme geliyor ve her gelen bir öncekini aratıyor neredeyse ya 😭

Kp geldi 10 gr bilezik yaptılar doğum hediyesi (kızlarının sünneti oldu ona 10 gr yaptılar banada ondan yaptılar) geçen gece foto atmışlardı kesenize bereket yazmıştım eşim zaten böyle şeyler için arayan biri değil beni bile pek aramaz😂 bugün diyor ki kp annenle beraber yaptık siz ona laf arasında teşekkür edin. İçimden küfürler geçti😂 ulan 1.5 yaş don alırken 3 yaş şişme yelek alırken bana sormadı da şimdi teşekkür bekliyor pohpohlıcaz hanımı. Daha eksiğin ne diye sormak yerine (asla sormuyor). Eşimi aradım söyledim annen pohpohlanmak istiyor diye cevap vermedi😂😂😂😂 ben öyle dümdüz arayamam diyor ne diyim diyor ay ne haliniz varsa görün ailecek diyesim geldi😂
Ay benim eşimle görüşsün anne nasıl nazlanır çok güzel yönlendirir o 😂

Yok canım ya kan tahlili yapan kimx.. mesaj attım ilacı değiştirdi sabah akşam alın bunu dedi. Ama benim kalçamın arkasından ayak bileklerime kadar öyle bir gerginlik var ki hepsi ayrı ayrı kramp için pusuda bekliyor sanki uyuduğum anda yakalayacak gibiler 😭 Napıcam kızlar bildiğiniz ne varsa söyleyin şu an tüm kaslar pamuk ipliğine bağlı gibi her an bir yerden bir kas cortlayacak sanki 😭
İşte benimde ağrımın tanımı tam olarak bu :KK43:(((((

Ben süt sağma pompasını aventin yeşil olanından aldım . Kademesi daha çok olan pembesi . Avent sağarken göğsü acıtmıyormuş bi iki arkadaşım onu önerdi . Trendyolda e bebekte hb da 2500 civarıydı . Ben amazon primedan 2 hafta kadar önce 1450 ye aldım. Ekimde indirim var prime indirimi oradan denk gelir de alırsanız gerçekten 40% falan uyguna geliyor .
Amazon 🫶 ben. Ekim indirimini bekliyorum ben de simdi bazı seyler için. Pompa benim de almam gerek medela cok iyiydi ama pahalı baya karar veremedim markaya

Bir fizik tedavi doktoruna görünsen ona göre egzersiz falan iyi gelir belki. Hamilelerle calışan Fizyoterapistle calışırsan rahatlayabilirsin aslında. Vardır illa bir çözümü de bilmiyoruzdur

Haha dimi sonra cocugu lavabonun altına sokup boyundan asagısını fosur fosur yıkıyosun mecbur
Lavoba yetmiyor direk duş. Kirli zibinlar sıcak suda beklet çamaşır suyunda vs vs o zeytinyağlı pamuklara gözyaşları esliginde vedalasiyoruz yani 😅 ilk birkaç ay molfix yenidogan izotonik sulu ıslak mendil. Sonra da bütçeyi rahatlatmak adına sleepy ıslak mendillere yönelebilirsin.sorunsuz kullanırsın güvenerek. Diğer markalar hassas ciltleri braz tahriş ediyor. malesef hepsi deneyinlemdi😅

İşte benimde ağrımın tanımı tam olarak bu :KK43:(((((
Bu Ocean ExtraMag’ı dene istersen canım sen de günde 2 tane. Ya bende hayatımın farklı dönemlerinde oluyordu bu kramp olayı lisede üniversitede evlendikten sonra ara ara yaşadığım bir durumdu aslında ve hepsinde de magnezyumla düzelttim. Magnezyumun işe yaradığına inanıyorum esasen ama düzenli kullanamadım. Çünkü midemle alakalı da hep sorun yaşadığım için gebelikte. Hal böyle olunca depolar azaldı belli ki. Haftaya aşı için aile hekimine gittiğimde bi sorucam kandan magnezyum kalsiyum falan bakabiliyorlar mı diye bakılıyorsa rica edicem. Şu an resmen bir tiroit ilacı, 2 Demir ilacı, 2 de magnezyum almak durumunda kaldım ya :KK43: Allahım daha zorunu gösterme bunlar geçsin gitsin bir an önce ya 🥺

Aman zahmet etmişler ya, hepsi aynı diyorum ya sana her şeyleri şov. Tek istedikleri ilgi, kendi hayatları bomboş olduğu için bir şey olsa da çocuklar bizimle ilgilense derdindeler. Bizimkiler de öyle, biz ilgilenelim onlar da şovunu yapsınlar diye yapıyorlar maddi şeyleri
Çok üzücü gerçekten kimse ben pohpohlanacağıma şov yapma peşindeler ayy üzüldü ay kırıldı valla ben dış gebelik geçirdiğimde hiç yemek yapamamışsındır diye gelmedi kimse bende o zaman pohpohlanmak istedim😂😂😂
Yeri geldiğinde söylersin ya özellikle arayıp gerek yok bir ara konuşurken laf arasında söylenir ben kendi anneme söylüyorum kesenize bereket diye ama eşim daha arayıp söylemedi bende zorlamam söylesin diye zaten annem doğumda gelecek o zaman eşek değilse söyler😅
Ya benim ailemde böyle bi zorlama durum yok hiç ara kırılmasın üzülmesin eşin aramadı bak bilmem ne diye ben 2 senedir bunların huylarına alışamadım ama lohusalıkta bak nasıl yargı dağıtıcam 😂😂😂
Ay benim eşimle görüşsün anne nasıl nazlanır çok güzel yönlendirir o 😂
Eşim diyo ki napiyim durup dururken annemi arayıp teşekkür mü edeyim 😂😂😂 dedim öyle istiyormuş yanıt yok😂 ay biz nazlanmasını bilemedik kızlar öyle ya da böyle kendi ayakları üstünde duran kadınlar yapamıyo bunu 1. Kaynanam 2 görümcem bizde prenses edasıyla dolanıyorlar 😂

Bir fizik tedavi doktoruna görünsen ona göre egzersiz falan iyi gelir belki. Hamilelerle calışan Fizyoterapistle calışırsan rahatlayabilirsin aslında. Vardır illa bir çözümü de bilmiyoruzdur
Galiba onlar ilgilenmiyor bu kramp olayıyla canım. İnternetten araştırdığım kadarıyla dahiliyenin, daha ileri safhada kalp damarın alanına giriyor. Aslında hamile pilates + yoga falan da yapıyorum sanırım o da biraz zorluyor. Bugün 9da geldim eve bu acılar yoktu mesela, 45 dk zorlu bir idmandan sonra bacağımdaki ağrı tümüne yayıldı. Anlamadım ki iyi mi geliyor kötü mü yani. Hani vücut zamanla alışır esner mi zorladığım için mi ağrıdı bu kadar?

X