2021 Nisan Anneleri

Ya bende öyleyim...Hareketlerim kisitlandi iyice zorlanıyorum..Az kaldı dişini sık diye de kendime telkinde bulunuyorum.Bir yandan da sabret bebeğim 22 mart öncesi gelmeye kalkma diyorum..Gelgitler içindeyim🙃
22 marttami alicaklar senin tarih belli en azindan😊

Bu arada kızlar ben göbek düşene kadar yıkamıyorum bebeği siliyorum sadece göbeğe herhangi hiçbişey sıkmıyorum olabildiğince kuru tutucam ilk kızımda dezenfekte gibi bişi vermişlerdi sıkarsın diye sıkmıştım göbeği düşmesine rağmen yakmak zorunda kalmışlardı doktorumda hiçbir sıvı temas etmemeliydi demişti bu sebeple bu sefer düşene kdr ellemeyeceğim🙏🏻 Düştükten sonra 40ı çıkana kadar hergün banyo yaptırmayı düşünüyorum ve hergün banyo suyuna bir cezveye karanfili çay gibi demleyip son durulama suyuna süzüp o suyu ekliyorum ilk kızımda hep öle yapmıştık misler gibi kokuyordu hemde şifa ayrıca ilk banyosunda tuzlamıştık hiç terlemez kızım, banada yapmış annem hiç terlemem kokmam, bende tuzla hafif kol altları bacak arasına sürüp gövdesine bir iki dakka bekleyip yıkayacağım biz öle yapıyoruz☺️ Var mı sizinde yaptığınız bişiler ☺️ Haftada bir şampuanlıyorum bu arada☺️ Biobabyninde nemlendiricisini kullanıyorum iğde yağı var içinde yumuşacık yapıyor tavsiye ederim büyük kızıma hala kullanırım cildi pamuk gibi 🙏🏻
Ben de göbek düşene kadar yikamam..Bizde kırk uçurma banyosunda tuzlu su ile koltuk altı boynu kasıkları silinip durulanır..Gerçekten kokmaz..

Yok cnm tuza bulamıyorum ki tuzu sürüp bi iki dk başını yıkayana kdr bekliyorum sonra durula mis, ama havanda karanfille tuzu dövüp süreyim bende mis koksun frigariavesca frigariavesca 😍 hiç bilmem ilk kızımın terlediğini koktuğunu buna bağlıyorum ben☺️
Vücuttaki su dengesini ve bakteri dengesini bozduğu için tuzlamayı önermiyor doktorlar canım özellikle direkt tenine temas etmek zararlıymış. Bu arada terin kokması olayı tamamen farklı faktörlere bağlı bence, terlemek de yararlı zararlı toksinleri atıyorsun. 29 yaşındayım çok nadir ter kokarım, kardeşlerim, annem falan da öyle ama tuz falan sürmemişler.

Evet canım..O zamana kadar ağrın çok olmazsa bekleriz dedi doktorum..Nasip bakalım..
Ayy cok heycanli kalp atisi varmi yokmu derken simdi doguma gun sayiyoruz.. benimde 38.hafta 26 marta denk geliyo babamizda 29 mart dogumlu ya 26 si ya 29 u icimden gecen😊 bakalim doktor hangi tarihi vericek bilmiyorum

Yok cnm tuza bulamıyorum ki tuzu sürüp bi iki dk başını yıkayana kdr bekliyorum sonra durula mis, ama havanda karanfille tuzu dövüp süreyim bende mis koksun frigariavesca frigariavesca 😍 hiç bilmem ilk kızımın terlediğini koktuğunu buna bağlıyorum ben☺️
Aynen bende tuzda yatırma sonrası acillik olan bebeklere şahit oldum hastanede çalışırken o hatayı yapmam ama kısa süreli hemen tuzlayıp yıkayacağım inşallah

Ayy cok heycanli kalp atisi varmi yokmu derken simdi doguma gun sayiyoruz.. benimde 38.hafta 26 marta denk geliyo babamizda 29 mart dogumlu ya 26 si ya 29 u icimden gecen😊 bakalim doktor hangi tarihi vericek bilmiyorum
Hayırlisi olsun canım..Benim de 38+4 olacak iste..Kiz kardeşim 16 Mart babam 27 mart..Bizim cimcime araya girip yerlesecek..Son günler insan daha bir garip hissediyor..

Aynen bende tuzda yatırma sonrası acillik olan bebeklere şahit oldum hastanede çalışırken o hatayı yapmam ama kısa süreli hemen tuzlayıp yıkayacağım inşallah
Balık mi bu tuza yatirmislar yaa..Biz bir kase suya az birşey tuz atarız ..Pamukla koltuk altı kasik bölgesi ve boynuna süreriz sonra yine durlariz..Hiç zararını görmedim..Terlemek yok etmiyor tabiki terliyor ama hani böyle terlemeden de teni ağır kokar ya bazı kişilerin işte öyle olmasını engeller derler...Ne kadar doğru bilemem yaptık oldu😊

Ben de aynıyım ya, sürekli aklımız orda, yanımda gözümün önünde olsun istiyorum, bir de artık her şeyi yiyebilmek istiyorum😁benim doktor 40.haftada alıcam, anne karnındaki bir gün dışardaki 40 güne bedel diyor ama 40 abartı değil mi ya. 38 bitiminde mi alıcaklar canım seninkini?
40 güne mi bedel dedi :KK64: Biraz abartmış sanki:KK70: Bir hafta dese, 10 gün dese neyse:KK51:
Bu arada benimki öncesinde bir durum olmazsa 38+4 te alıyorum dedi..

Ya valla 40 a kadar bekleyemem😂😂 dun gittik sordum kacta aliyosunuz diye 38 dedi ama tam soramadim coraspinde kullaniyorum 32 de kesicekti sonra detaylida bana hoca dediki 37 de kes benim doktor ona canım sıkılıyo haftaya gel konusalim dedi oylece tam ayrinti soramadim yani pazartesi gidicem net belli olur heralde. Genelde sezeryansa 40 a bekletmiyolar 38 + larda aliyolar diye biliyorum
34.haftamdayım devamlı rüyamda ya doğuruyorum ya emziriyorum bir saat kımıldamasa elim ayağım titriyor panik atak oldum resmen.Hayırlısıyla hemen doğuralım inşallah.Ben coraspini 32.haftada kestim iğneye devam ediyorum.Başta korktum acaba gelişimi sıkıntıya mı girecek diye ama çok şükür korktuğum gibi olmadı.

Akordiyon düzenleyici alın bence de kızlar ya :rapci: 10 aydır hem kendi dolabımızda hem de oğlumun dolabında kullanıyorum harika bir düzen, hiç dağılmadı aylardır:KK51: Şimdi bebişin dolabına da aldım 4 adet. Zıbınları ve alt donları koydum:KK8:üstleri ve tulumları askıya astım..

Ya valla 40 a kadar bekleyemem😂😂 dun gittik sordum kacta aliyosunuz diye 38 dedi ama tam soramadim coraspinde kullaniyorum 32 de kesicekti sonra detaylida bana hoca dediki 37 de kes benim doktor ona canım sıkılıyo haftaya gel konusalim dedi oylece tam ayrinti soramadim yani pazartesi gidicem net belli olur heralde. Genelde sezeryansa 40 a bekletmiyolar 38 + larda aliyolar diye biliyorum
Evet ya 40ta ya kendiliğinden gelirse 🙊konuşucam tekrar doktorla. Bana coraspini 34 bitiminde kesicez dedi. 32den itibaren kesiyorlar ama hangi hafta kesileceği doktordan doktora değişiyor sanırım. Ama canın sıkılmasın vardır doktorun bir bildiği, ona göre ayarlar doğum planını.

Bizde boyle seyler hic yok olsada sanirim yapmazdm🙈cok doktordan dinlemistm bu tuzlama olayini ama sakincali bulunuyor ben hic kizima karanfildi tuzdu bisi yapmadim ama her tenin zaten kokusu vardir terleme de yazin normal bi insanda olmasi gerektigi gbi oluyor terlemek normal bi olay degilmi🙄
Tabiki normal ama kimisi ağır kokar kendi bile rahatsız olur falan filan derler tuzlanmamış bu 😂 mesela ben hiç kokmam terlediğimi bilmem eşim bile 1hafta yıkanmasan kokmuyorsun der, ben seviyorum eski şeyleri tuzlu bekletmiyorum zaten krem gibi sürüp duruluyorum 😁 öbür türlü bende yapmam zaten kızıma yapmıştık oda ne kokar ne terler karanfil özellikle başka bir koku veriyor çocuğa seviyorum kokusunu😄

Kızlar ya son haftalar bi banami gergin geciyo kendimi sezeryana ayarladim en fazla 2 bucuk haftam kaldi diyorum daha fazla bu gerginlige katlanamicam galiba😂 elim karnimda hareket beklemeler kontrollerde ne duycam gerginligi valla bian once dogsun istiyorum artik oglusum bi benmiyim boyle anlamadim sizlerde durum ne
Bende oyleyim cok sinirli, gergin ve sakarım ustune..
Esimi bugun dis doktoruna birakip ordan anneme devam edecektim az da vakit kalmisti adamin teki tam ben sagdan giderken saga kirdi uzerime kaza yaptik..
Adam elimde kalicakti ya ayna denen bir sey var degil mi neden bakmiyorsun diye..
Valla dalginligima geldi kusura bakmayin dedikce adamin uzerine gittim..
Esim diyor sakin ol nasil olayim ya diye bir basladim aglamaya..
10 yildir araba kullanirim bu ikinci kazam digeri de ilk hamileligimde yine bu haftalardaydi bende dikkatsizim..
Evde kirilmadik bardak kalmadi esim habire bardak aliyor cok sakarim elim ayagim tutmuyor.

Ya o zaten nasıl bir mantıktır denize girince bile tuzlu suyu akıtmadan beklesen pişiyorsun bekletmek çok saçma deri bu, dediğim gibi durulama esnasında sürüp suyla durulamak, mesela doğunca kızıma memeden önce hurma ve zemzemi eritip içinde parmakla sürmüştük hiç yemek seçmez, tatlı dillidir ben seviyorum ve şifasına inanıyorum böyle şeylerin😁 ama işin ehli bilen tarafından yapılırsa

Hanımlar daha önce doğum ağrısı yaşayanlara bi şey sorsam. Doğum için belden gelen ağrıda karın kasılması geçse de beş ağrısı sabit mi oluyor yoksa o da geçiyor mu? Benim iki gündür belim çok ağrıyor, normal bel ağrıma benziyor ama dinlenmeyle geçmeyince acaba mı dedim, bi de bugün sabahtan beri midem bulanıyor, ilk aylar dışında yaşamamıştım, bazıları doğum zamanı yaşıyormuş
Bel ağrısı o an geliyor canım. Sürekli olan ağrı belini zorlayarak yaptığın bir hareketten, fazla ayakta kalmaktan ya da bebeğin gerinmesi ile bağlarının verilmesinden olmuşa benziyor. Bulantı mideye baskı arttığı için oluyor bu aralar. Benim de 2 gecedir oluyor tekrardan onca ilaca rağmen. Bir-kac haftaya karınlar aşağı inecek o zaman bayagi rahatlayacağız 🥰

34.haftamdayım devamlı rüyamda ya doğuruyorum ya emziriyorum bir saat kımıldamasa elim ayağım titriyor panik atak oldum resmen.Hayırlısıyla hemen doğuralım inşallah.Ben coraspini 32.haftada kestim iğneye devam ediyorum.Başta korktum acaba gelişimi sıkıntıya mı girecek diye ama çok şükür korktuğum gibi olmadı.
Bende 37 de kesilcek olmasina ragmen korkuyorum en baştan beri kullandigim icin onsuz olmaz gibime geliyo😂 ama zaten doguma az kaliyo mecbur kesilcek igneyle devam

Bende oyleyim cok sinirli, gergin ve sakarım ustune..
Esimi bugun dis doktoruna birakip ordan anneme devam edecektim az da vakit kalmisti adamin teki tam ben sagdan giderken saga kirdi uzerime kaza yaptik..
Adam elimde kalicakti ya ayna denen bir sey var degil mi neden bakmiyorsun diye..
Valla dalginligima geldi kusura bakmayin dedikce adamin uzerine gittim..
Esim diyor sakin ol nasil olayim ya diye bir basladim aglamaya..
10 yildir araba kullanirim bu ikinci kazam digeri de ilk hamileligimde yine bu haftalardaydi bende dikkatsizim..
Evde kirilmadik bardak kalmadi esim habire bardak aliyor cok sakarim elim ayagim tutmuyor.
Ay canim bende işe gidiyorum son bi haftam kaldi araba kullaniyorum 37 olucam. En korktugum sey valla kaza yapmak cok dikkat et ama gercekten sakariz bizde allah korumus senide kandil gunu. Rabbim bi daha yasatmasin

Evet ya 40ta ya kendiliğinden gelirse 🙊konuşucam tekrar doktorla. Bana coraspini 34 bitiminde kesicez dedi. 32den itibaren kesiyorlar ama hangi hafta kesileceği doktordan doktora değişiyor sanırım. Ama canın sıkılmasın vardır doktorun bir bildiği, ona göre ayarlar doğum planını.
Normalde 32 de kesiliyomus benim haftaya son 37 de. 34 ude ilk defa duydim ama benim doktorumda bana sey demisti 35 de gel bakalim erken dogum riskin varsa keseriz demisti doktordqn doktora degisiyo demekki

Ay canim bende işe gidiyorum son bi haftam kaldi araba kullaniyorum 37 olucam. En korktugum sey valla kaza yapmak cok dikkat et ama gercekten sakariz bizde allah korumus senide kandil gunu. Rabbim bi daha yasatmasin
Amin canim ya sende dikkat et.
Var bir dikkat.eksikligi allah korusun.
Ben 24 te ayrildim 32 de de calisamaz aldim bayadir izin yapiyorum geri donmek zor olucak.

X