2021 Nisan Anneleri

Normalde 32 de kesiliyomus benim haftaya son 37 de. 34 ude ilk defa duydim ama benim doktorumda bana sey demisti 35 de gel bakalim erken dogum riskin varsa keseriz demisti doktordqn doktora degisiyo demekki
Evet doktordan doktora degisiyor benim 31/0 da igne kesildi simdi sadece corasprin devam ediyorum. Dogumdan 5 gun once de corasprin kesilecek 36 da bebek gelecek.

Amin canim ya sende dikkat et.
Var bir dikkat.eksikligi allah korusun.
Ben 24 te ayrildim 32 de de calisamaz aldim bayadir izin yapiyorum geri donmek zor olucak.
Ben aktarmak icin bide evde cok bunaldigim icin 32 de basladim zaten haftaya persembe son cok sukur bi haftam kaldi 37 oluyorum

Teşekkür ederim bende çok fazla kıyafet almadım yazın boya kiloya göre alırım diye. Ozaman o boylarda alayım bende

Herkese merhaba, biraz geç oldu ama ben de aranıza katılmak istiyorum. 34+1’im. Bu ikinci gebeliğim. Bir oğlum var kısmetse bir de kızım olacak. Doktorum bebeğin 1 hafta geriden geldiğini söylüyor. Oğlumun gelişimi hep önden gitmişti. Şimdi böyle şeyler duyunca biraz moralim bozuldu.Benimle aynı durumda olan var mı ? Neler yapıyorsunuz?

Bende ertesi gun yikadimO kadar bekleyemem 7 gun de dusmustuHicbisi de olmadi gayet normal dustu ve bitti,Erkek kardesimi izmirde tuzlamislar oyle komsular ama cocukta su kaybina neden oldugu vakalar var dikkatli olun hos beni kimse tuzlamadi bende asla terlememKisiden kisiye ne kdr degisiyor her sey ya..Saglikli olsunlar ins.

Ucretsiz alicak misin dogumdan sonra?
Valla izindi rapordu 6 aylik olur bebis somra bi 6 ay aliyim diyorum bakalim maddi anlamda bisey olmazsa insallah. 1 yasina gelir en azindan ama duzen kurmak icin direk almadsn işede baslayabilirim cok karisik suan kafam. Kaynanam uzaktan gelip baksa nere kadar diyorum bakiciua guvenemem heralde saglikla dogsunda hersey yoluna girer heralde

Canım ya, önerilerin için çoknteşekkür ederim, coraspin başladık devam ediyorum hala 24.haftadan beri, tuza da dikkat etmeye çalışıyorum ama pek beceremiyor olabilirim, bak sen ne güzel sıfıra bile indirebilmişsin, ben tuzu çok seviyorum, tuz olmayınca lezzetsiz geliyor her şey, Allah tansiyon hastalarına, tuz diyeti yapanlara yardım etsin gerçekten, evet 24ten beri tek tarafta hafif var ama kiloda 6 gün gecikme çok kötü değil herhalde, ben beslenmemi zenginleştireyim, yine dediğin gibi tuza da daha dikkat edeyim, çok sağol

Gelisim derken banada dun karin cevresi bi hafta geride dedi ama onemli degil dedi gelisimde sanirim oyle bi hafta cok onemli degil heralde

Merhaba kızlar dünden beri bakamadım dün kontrolüm vardı daha doğrusu hareketler azaldı diye konustuk doktorum da bi bakalım diye çağırdı 10 gün önce ki ölçüm 2800 gr dı dün 36+6 da 3440 ile 3500 gr geldi cok fark olunca 3 kere daha ölçüm yaptı. Baya önden gidiyoruz normal yada sezeryan haftaya belli olacaktı ama böyle olursa sezeryan için haftaya gün alırız gibi geliyor zaten cok fazla ellerde uyusukluk şişlik genel bir ödem var uyurken de nefesim daralıp uyanıyorum boğulacak gibi oluyorum Bu 2 hafta icerisinde de tansiyon dinlenme hali 140/90 ve üzeri olursa ve düşmezse direkt doğuma alıcam dedi sezeryan icin 39 u bekliyoruz dedi bide benim sekerler de sınırda ilaç basladı hatta gecenlerde seker olunca akciğerler biraz daha gec olgunlasabiliyor dedi ama yine de haftalarımız artık iyi Allah izin versin sağlıkla kucağımıza alalım güzel yavrularımızı. Doğumdan sonra baya rahatlayacağim diye düşünüyorum Allahın izniyle insallah öyle de olur hepimiz için.

Masallah ataga gecmis ama bisey sorcam sekerini surekli olcuyomusun sınırda derken kac mesela?

Masallah ataga gecmis ama bisey sorcam sekerini surekli olcuyomusun sınırda derken kac mesela?

Ölcuyordum baslarda sonra hafta da 2 yada 3 kez yeter dedi doktorum ama son haftalarda beslenme düzenim de bozuldu oncesinde max 120 lerde tokluk görüyordum duzen bozulunca 150 ustune çıkmaya basladı bir gün 180 üstü gördüm daha sık ölçüyorum o zamandan beri. Ama hep önden gidiyordu kilosu 2 hafta kadar. Bide 10 gün önceki ölçüm sanırım yanlıştı baska açıklama olamaz

Bende dikkat ettigimde bisey yok ama etmedigimde ozellikle olcum yapiyoeum en fazla 173 gordum hemen bol su tarcinli yogurt ve pismanlik doktorun bunlardan haberi yok tabi soylemedim cunku dikkat etmemiz lazim 180 ustu oldugi icinmi hap verdi

Gençler bana doğum çantası listesi atar mısınız 2 hafta sonra hazırlamaya başlayim
Agiz mendili biberon pompa 3 hastane cikisi icinde yenidogan zibini normal zibin koydum kendime 2 takim pijama pişik kremi bi ince bi kalin battaniye terlik yuz havlusu kendime bebege nevresim takimi. Bebege kendime corap. Sut artirici malt icecek humana cay. Su isitici ben baya uzun yatiya gider gibi hazirlandim aklima gelenler bunlar bide plastik tabak bardak bide sprey domestos aldim yatak kenarlarina lazim olur diye bide kahve ve bitter cikolata anestezi sonrasi agri olmamasi icin. He maske aldim bide havlu pecete

Bende dikkat ettigimde bisey yok ama etmedigimde ozellikle olcum yapiyoeum en fazla 173 gordum hemen bol su tarcinli yogurt ve pismanlik doktorun bunlardan haberi yok tabi soylemedim cunku dikkat etmemiz lazim 180 ustu oldugi icinmi hap verdi

evet canım ve diyetimi artık uygulayamadığım icin. Bide 2 haftaya yakın nerdeyse sıfır hareket siyatik diye bir bas belası ile ugrastım cok şükür o azaldı ama yinede agırlastım hareket edemiyorum cok ve proteinli beslenemiyorum yine bir tiksinti geldi yaklaşık 1 aydır birazda ondan kaynaklı et cesitleri ve yumurtadan uzaklaştım yine o yüzden sağlıksız tercihlerim arttı

Allah hepinizden razi olsun dua eden dillerinize saglik. Hepinizi cokkkkk seviyorummm Kv kp gelemiyor. Bugün biletciyede gitmisler son care, yurt disinda ikameti olmayanlara bilet satmiyoruz cikamazsiniz yurt disina demisler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…