2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
İlk doğumum normaldi dikişler tam manasıyla sadece 6 dikişim olmasına rağmen 30.Gün gibi dusmustu dikişler düşene kadar günde 3 kere batikonla pansuman yapmamı söylemişti birde bir krem vermişti sabah akşam sürüyordum hatta ilk ilişkide de kremi kullanmamı söylemişti doktorum
Hangi krem acaba hatırlıyor musunuz

Bebeklerimizin dogum gününe az kaldı neler yapacaksınız?
Ben iki yılın sonunda anneme gideceğim bayramda dogum günü de 6 mayıs. Orda kutlarız heralde tabi 8 mayıs ta da abimin düğünü var bakalım neler olacak?

Bu arada sizinkiler yürüdü mu? Benim emekliyor hâlâ. Yürüme hevesi de yok🥴

Hüzünlü heyecanlı kaygılı sevinçli yorgun mutlu derken böyle böyle işte bir seneyi devirdik.. Allah tüm bebislerimize sağlık huzur ve neşe versin ömürleri boyunca♥️🙏🏻

Benimki de yürümüyor henüz. Tutunarak ayağa kalkıyor ve öyle kalıyor😁 yürütmek istediğimde asla adım atmak istemiyor minik insan😁

Selamlar herkese ay bebislerimizin ilk yaslari kutlu olsun. Koca bir yıl geride kaldı ama nasıl kaldi. Ben de bir oğlan var 30 sn yerinde durmuyor bir de anaci ve memeci oldu ki sormayın gece gündüz çıplak geziyorum artık resmen. Gelip ikide bir acıyor göğsümü 2 çekip bırakıyor bir dakika sonra tekrar gelip yapışıyor oyuncak etti beni. Gecelerimiz berbatti 20 kere kalktığımi sabaha kadar ayakta salladığımi bilirim. Erken emekledi erken ayaklandı dur durak yok. 2 haftadır kısa yürümeler basladi bizde. hergecen gün dengesini daha iyi sağlıyor ve mesafesi artıyor. Korkuyorum yakında düz duvara tırmanacak bu gidişle. Babasında bile çok durmuyor devamli bana yapışıyor. 1 yıldır 2 saatten uzun uyuduğum çok nadirdir. Ne biberon aldı ne emzik. Yorucu bir yıldı ama bir gülüyor ve ben yeniden aşık oluyorum. Oğlum doğum gününü 1 hafta önce kutladı. Tüm bebislere güzel yaslar annelere keyifli zamanlar diliyorum.

Eklentiler

• 20220517_171654.jpg
    20220517_171654.jpg
    177,4 KB · Görüntüleme: 79
Merhaba herkese, tum bebeklerimizin ilk yasi kutlu olsun saglikla buyusunler🥰 Benim icinde bu yil hem cok zorlu hem cok guzeldi. Tek basina bebek bakmak dunyanin en zor seyiymis cok yiprandim ama bir o kadar da guzeldi. Surekli emmek isteyen ve gece surekli uyanan bir bebekle mucadele ettim. Kimseye birakip bir yere gidemedim. Cocuk senden baskasinda durmuyor denilerek yapisik yasadigimiz bir yil oldu. Bir kere dugune bir kere yemege ve bir kere spora gittim sadece onlarda da krize girmis sekilde aranip apar topar dondum. Doktor 18. Aydan sonra bir parca duzelicek uykusu, her uyandiginda emzirme o donguyu kir desede bir turlu beceremedim. Uyku duzelse her seye raziyim artik🙏

Benim kizim yaklasik bir ay once ilk adimlarini atti, suan disarida da aktif sekilde yuruyor. Kaydiraga tirmanma, koltuga ve tv unitesine tirmanma gibi yeni guncellemeler geldi yurudukten sonra 😁 her gun morluk kreminden bir parca suruyoruz cunku asla yerinde durmuyor. Disarida da kendi istedigi yerlere gitmek istiyor sus havuzuna girmek, kedi kopek ve cocuklarin pesine gitmek en buyuk hobisi. Dil gelisimi olarak sadece dede diyebiliyordu. Sonra baba dedi, bana memmem diyordu sonra hede oldu simdi anne ve annane diyor. Hic bir oyuncagiyla da soyle 10 dk oynamazdi yeni yeni oyuncaklariyla oynamayada basladi. Gunden gune buyuduklerine sahit olmak cok guzel, tum yorgunluklara degiyor. Saglikla buyusun hepsi😍

Merhaba herkese, tum bebeklerimizin ilk yasi kutlu olsun saglikla buyusunler🥰 Benim icinde bu yil hem cok zorlu hem cok guzeldi. Tek basina bebek bakmak dunyanin en zor seyiymis cok yiprandim ama bir o kadar da guzeldi. Surekli emmek isteyen ve gece surekli uyanan bir bebekle mucadele ettim. Kimseye birakip bir yere gidemedim. Cocuk senden baskasinda durmuyor denilerek yapisik yasadigimiz bir yil oldu. Bir kere dugune bir kere yemege ve bir kere spora gittim sadece onlarda da krize girmis sekilde aranip apar topar dondum. Doktor 18. Aydan sonra bir parca duzelicek uykusu, her uyandiginda emzirme o donguyu kir desede bir turlu beceremedim. Uyku duzelse her seye raziyim artik🙏

Benim kizim yaklasik bir ay once ilk adimlarini atti, suan disarida da aktif sekilde yuruyor. Kaydiraga tirmanma, koltuga ve tv unitesine tirmanma gibi yeni guncellemeler geldi yurudukten sonra 😁 her gun morluk kreminden bir parca suruyoruz cunku asla yerinde durmuyor. Disarida da kendi istedigi yerlere gitmek istiyor sus havuzuna girmek, kedi kopek ve cocuklarin pesine gitmek en buyuk hobisi. Dil gelisimi olarak sadece dede diyebiliyordu. Sonra baba dedi, bana memmem diyordu sonra hede oldu simdi anne ve annane diyor. Hic bir oyuncagiyla da soyle 10 dk oynamazdi yeni yeni oyuncaklariyla oynamayada basladi. Gunden gune buyuduklerine sahit olmak cok guzel, tum yorgunluklara degiyor. Saglikla buyusun hepsi😍
Bizimki de sürekli bir tırmanma derdinde. Gece uykularımız aynı senin gibi. Hele şu son iki aydır memeler çıplak geziyorum desem yeri yani. Benim oğlanda Kimse de durmuyor bir kere bırakıp pazara gittik 10.'dk da döndük. O günden beri ben nereye o oraya. Banyoya bile eşim le kapıda duruyir oğlan da öyle giriyorum. Biz de dün yanağı oyuncağa vurduk morardı. Morluk kremi bilmiyordum adı nedir

Bizimki de sürekli bir tırmanma derdinde. Gece uykularımız aynı senin gibi. Hele şu son iki aydır memeler çıplak geziyorum desem yeri yani. Benim oğlanda Kimse de durmuyor bir kere bırakıp pazara gittik 10.'dk da döndük. O günden beri ben nereye o oraya. Banyoya bile eşim le kapıda duruyir oğlan da öyle giriyorum. Biz de dün yanağı oyuncağa vurduk morardı. Morluk kremi bilmiyordum adı nedir
Suan disleri de cikiyor ya memede rahatliyorlar emmese bile bekliyor gunduzleri 😔 bizde banyoyu birlikte yapiyoruz kucagimda yikiyorum cok uzun zamandir. Morluk kremi biz arnica aldik okulda da cocuklara onu suruyorduk ama icerigi cok temiz degildir. Sanirim mustelanin filanda varmis ama biz tv unitesine cikip kasini vurunca eczanede onu bulmustuk. Morarma olmadi ama bir cizgi kaldi suan hala var😔

Suan disleri de cikiyor ya memede rahatliyorlar emmese bile bekliyor gunduzleri 😔 bizde banyoyu birlikte yapiyoruz kucagimda yikiyorum cok uzun zamandir. Morluk kremi biz arnica aldik okulda da cocuklara onu suruyorduk ama icerigi cok temiz degildir. Sanirim mustelanin filanda varmis ama biz tv unitesine cikip kasini vurunca eczanede onu bulmustuk. Morarma olmadi ama bir cizgi kaldi suan hala var😔
Çok geçmiş olsun. Bizim de yanakta var. Dişler fena oluyor ya. Teşekkür ederim bakayım ben de

Merhaba bnm oğlan biraz tembel 11 ayına kadar sadece oturdu 11aylık ken sürünmeye başladı doğum gününü kutladık geçen hafta şimdi biryerler sen tutup ayağı kalkıyor ikiz ablalarımız var üç yaşında onlarda onların peşinde tüm gün onları taklid edıp duruyor ve çok hareketli bizimki geç emekledi ama erken konuştu şuan dede anne baba al ver su kuş gibi kelimeleri söylüyor

Ben birsey sorucam var mı bnm gibi olan acaba ben doğumdan sonra hiç adet olmadım emziriyorum diye olmayabiliyor Muş anneminde öyle olmuş ama sormak istedim var mı bnm gibi olan

Merhaba , bir sorum olacak yaşayan varsa cicevaplarsa çok sevinirim
Mastit değil ama göğüste düğümlenme yaşadım sol tarafta , masajla vs indi şiş olan yer . Ama 5.gün bitti benim iki göğsümden de gelen süt hala artmadı . Bir hafta sürer eskiye dönmesi dediler ama süre de dolmak üzere . Başına gelen var mi ? Sütü artan var mı? Tecrübeli annelerden cevap bekliyorum sütünüz ne zaman tekrar arttı?

X