2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Merhaba herkese, tum bebeklerimizin ilk yasi kutlu olsun saglikla buyusunler🥰 Benim icinde bu yil hem cok zorlu hem cok guzeldi. Tek basina bebek bakmak dunyanin en zor seyiymis cok yiprandim ama bir o kadar da guzeldi. Surekli emmek isteyen ve gece surekli uyanan bir bebekle mucadele ettim. Kimseye birakip bir yere gidemedim. Cocuk senden baskasinda durmuyor denilerek yapisik yasadigimiz bir yil oldu. Bir kere dugune bir kere yemege ve bir kere spora gittim sadece onlarda da krize girmis sekilde aranip apar topar dondum. Doktor 18. Aydan sonra bir parca duzelicek uykusu, her uyandiginda emzirme o donguyu kir desede bir turlu beceremedim. Uyku duzelse her seye raziyim artik🙏

Benim kizim yaklasik bir ay once ilk adimlarini atti, suan disarida da aktif sekilde yuruyor. Kaydiraga tirmanma, koltuga ve tv unitesine tirmanma gibi yeni guncellemeler geldi yurudukten sonra 😁 her gun morluk kreminden bir parca suruyoruz cunku asla yerinde durmuyor. Disarida da kendi istedigi yerlere gitmek istiyor sus havuzuna girmek, kedi kopek ve cocuklarin pesine gitmek en buyuk hobisi. Dil gelisimi olarak sadece dede diyebiliyordu. Sonra baba dedi, bana memmem diyordu sonra hede oldu simdi anne ve annane diyor. Hic bir oyuncagiyla da soyle 10 dk oynamazdi yeni yeni oyuncaklariyla oynamayada basladi. Gunden gune buyuduklerine sahit olmak cok guzel, tum yorgunluklara degiyor. Saglikla buyusun hepsi😍

Yaa ne tatlı😍😍😍 masallah ,sağlıcakla büyüsün❤️🧿

Bizimki yürümüyor hala👀 tutunup kalkıyor, kalktığı yerde kalıyor🤣 yürüme arkadaşı aldık, asla surmuyo, hemen poposunu yere birakiyo😀

Henüz konuşma da yok, yani anlamsız şeyler mirildaniyo ama net bir kelime soylemedi bilinçli olarak. Bakalım, acele etmiyorum her çocuğun gelişimi süreci farklı. Ama gun içinde baby TV bakiyor ara ara..acaba gelişimini etkiler mi? İngilizce aciyorum..dil karmasasi olur mu bilemedim🙄

Merhaba , bir sorum olacak yaşayan varsa cicevaplarsa çok sevinirim
Mastit değil ama göğüste düğümlenme yaşadım sol tarafta , masajla vs indi şiş olan yer . Ama 5.gün bitti benim iki göğsümden de gelen süt hala artmadı . Bir hafta sürer eskiye dönmesi dediler ama süre de dolmak üzere . Başına gelen var mi ? Sütü artan var mı? Tecrübeli annelerden cevap bekliyorum sütünüz ne zaman tekrar arttı?
Merhaba geçmiş olsun🌸 ben mastit başlangıcı yaşamıştım ve benim sıcak su kompresi masaj ve ters emzirmeyle düzeldi. Sut azalması yaşamadım, o yüzden tam bilemiyorum. Ama ne zaman çok su içsem göğüslerim çok çabuk doluyordu. Bana en faydalı bu oldu. Bir de sık sık emzirmek.

Yaa ne tatlı😍😍😍 masallah ,sağlıcakla büyüsün❤️🧿

Bizimki yürümüyor hala👀 tutunup kalkıyor, kalktığı yerde kalıyor🤣 yürüme arkadaşı aldık, asla surmuyo, hemen poposunu yere birakiyo😀

Henüz konuşma da yok, yani anlamsız şeyler mirildaniyo ama net bir kelime soylemedi bilinçli olarak. Bakalım, acele etmiyorum her çocuğun gelişimi süreci farklı. Ama gun içinde baby TV bakiyor ara ara..acaba gelişimini etkiler mi? İngilizce aciyorum..dil karmasasi olur mu bilemedim🙄
Hepimizin bebekleri saglikla buyusun insallah❣

Yurur yurur biraz daha zamana ihtiyaci var demek ki her cocuk birbirinden farkli😍

Ben gun icinde hic tv acmiyorum evde kendim icin ama bazen baby shark vs acmak zorunda kaliyorum. Bunu cok zorunda kalinca hic bisey yemediyse ya da ben artik bir yemek bile yiyecek zaman bulamadiysam filan yapiyorum. Gunde 10 dk yi gecirmemeye calisiyorum 😔 Gonul isterdi ki hic acmayalim ama bazen gercekten tukeniyoruz. Dil karmasasi olacagini sanmam ama surekli konusmak olumlu etkilemis olabilir. Biz sunlari yapiyoruz, gunun 2 saati parka goturuyorum cocuklari gozlemleyip yanina gitmesini sagliyorum. Disari da yuruyus yaparken bile bu agac bu kus bu cimen bak arkadasin geliyor bebegin saclarina bak gibi etkilesim kuruyorum surekli olarak. Kitap okuyorum ama hic ilgilenmiyor bizimki sadece yirtiyor. Bir oyuncak bebegi var onun uzerinden goz, burun ve agizi calisiyoruz. Gozunu kirp diyince kirpiyor artik her gun bir seyler ogreniyorlar. Yarin bir bakmissin anlamli seyler soylemeye baslamis 😍

Emziren annelere sormak istiyorum, kola içiyor musunuz? Ben bir hafta öncesine kadar her gün bir bardak içiyordum:KK43:

Merhaba kızlar,
Bebeğim aktif bir şekilde 11. Ayından bu yana yürüyor. Yemesi içmesi herşey normal ve herşeyden yediyiepyım et süt yumurta sebze herseyden veriyorum. Motor gelişimi gayet normal. Boy kilo çok iyi. Doktor böyle söylüyor yani. Yalnıx bababa mamama dedede başka şey demiyor. Kendi kendine beslenmiyor. Ben yediriyorum. Ağzına götürmüyor birsryi yani. Bu büyük bi problem mi?

Bir de kan tahlili yaptırdık b12 demir d vt düsük. Demir ve d icin bırakmıstım ben vermeyi. Demir dislerni cok kötü yaptı çübkü. O kadar iyi beslememe rağmen düsük olması beni cok üzdü. Çok dikkat ediyordum. Sizde de böyle bir sey oldumu lütfrn olduysa bilgi paylaşın

Merhaba kızlar,
Bebeğim aktif bir şekilde 11. Ayından bu yana yürüyor. Yemesi içmesi herşey normal ve herşeyden yediyiepyım et süt yumurta sebze herseyden veriyorum. Motor gelişimi gayet normal. Boy kilo çok iyi. Doktor böyle söylüyor yani. Yalnıx bababa mamama dedede başka şey demiyor. Kendi kendine beslenmiyor. Ben yediriyorum. Ağzına götürmüyor birsryi yani. Bu büyük bi problem mi?

Bir de kan tahlili yaptırdık b12 demir d vt düsük. Demir ve d icin bırakmıstım ben vermeyi. Demir dislerni cok kötü yaptı çübkü. O kadar iyi beslememe rağmen düsük olması beni cok üzdü. Çok dikkat ediyordum. Sizde de böyle bir sey oldumu lütfrn olduysa bilgi paylaşın

Merhaba canim ayni seyleri yasiyoruz. Her gun et yiyen kizimin demiri ve d vitamini cok dusuk cikti. Doktor iri olan cocuklarin demir depolari hizla bosalir dedi. Ayina gore boyu kilosu fazlaysa ondan olabilir

Dis konusunda da bizimde ayni😔 Ocean kullaniyorduk hic boyamiyordu. Fermixin surubunu verdi sabah aksam bir cay kasigi ama ilk kullanimdan beri siyaha boyandi. Bende ilaci almadan doktora yazmistim yorumlari cok kotu baska yazin diye, yeni formu boyamiyor dedi ama boyuyor. Biz surup bitene kadar bunu kullanicaz cope atmak istemiyorum ama sonrasinda fermix in toz seklinde olani varmis onu alin madem dedi. Ilaci icince pesine su veriyorum sonra gazli bezle siliyordum ben. 2 gundur jak j nill in aromasiz dis macunuyla fircaliyorum cok agliyor ama yinede fircaliyorum. Ilacida gunde bir veriyorum mesela sabah 9 da verdim aksam baktim dili hala siyahti 😔 dis macunu ve fircayi gunde 2 yaparsan biraz aciliyo. Bizim Allahtan 2 disimiz var iki taneside uzamaya calisiyor.

B12 ve kalsiyumda aksine cok yuksek cikmis bizim test yanlis mi diye de cok dusundum cunku sonuclar 10 gunde cikmisti. Umarim bosuna aci cektirmiyorumdur cocuga😔 Demir 14, d 16 B12 764🤔

Kızlar ben anne bebek buluşması yapalım diyorum hem çocuklarimiz sosyallessin hem biz tanışalım havalar güzel bir park olur filan ne dersiniz

Sarkık kalıyor sanırım. Arkadaşımın çocuğu ayakları sarkık uyuyordu. Büyüyünce de her türlü sarkacak zaten. Açmadım ki kolisinde duruyor🙈. Ben de unuttum birçok şeyini. 2. El piyasasında da insanlar cins hayvan misali ücretsiz sahiplendirmek yerine satıyorlar sanırım🤣.
E-bebekte satış danışmanları MamasPapas satmak için bayağı çaba sarfediyorlar. Yok efendim bebek arabalrının Mercedes'i MamasPapastır fln diye trip attı bana hatta🤣. Babymall'da istediğim her ürünü gerçekten tarafsız anlattıklarını hissetmiştim. Opera İstanbul övün bizi, teşekkür yazın bize diye kafayı bozmuş durumdalar🤣. İmkanınız varsa gezin. Tıkıldık kaldık evlere zaten değişiklik olur.
Bebek arabasında ne karar verdiniz? Bugaboo5 bakıyorum ben de ama gidip görmem lazım tavsiye edeceğiniz bir marka model var mı? doğumum kasım da inşallah.

Merhaba herkese, tum bebeklerimizin ilk yasi kutlu olsun saglikla buyusunler🥰 Benim icinde bu yil hem cok zorlu hem cok guzeldi. Tek basina bebek bakmak dunyanin en zor seyiymis cok yiprandim ama bir o kadar da guzeldi. Surekli emmek isteyen ve gece surekli uyanan bir bebekle mucadele ettim. Kimseye birakip bir yere gidemedim. Cocuk senden baskasinda durmuyor denilerek yapisik yasadigimiz bir yil oldu. Bir kere dugune bir kere yemege ve bir kere spora gittim sadece onlarda da krize girmis sekilde aranip apar topar dondum. Doktor 18. Aydan sonra bir parca duzelicek uykusu, her uyandiginda emzirme o donguyu kir desede bir turlu beceremedim. Uyku duzelse her seye raziyim artik🙏

Benim kizim yaklasik bir ay once ilk adimlarini atti, suan disarida da aktif sekilde yuruyor. Kaydiraga tirmanma, koltuga ve tv unitesine tirmanma gibi yeni guncellemeler geldi yurudukten sonra 😁 her gun morluk kreminden bir parca suruyoruz cunku asla yerinde durmuyor. Disarida da kendi istedigi yerlere gitmek istiyor sus havuzuna girmek, kedi kopek ve cocuklarin pesine gitmek en buyuk hobisi. Dil gelisimi olarak sadece dede diyebiliyordu. Sonra baba dedi, bana memmem diyordu sonra hede oldu simdi anne ve annane diyor. Hic bir oyuncagiyla da soyle 10 dk oynamazdi yeni yeni oyuncaklariyla oynamayada basladi. Gunden gune buyudukle
Merhaba canim ayni seyleri yasiyoruz. Her gun et yiyen kizimin demiri ve d vitamini cok dusuk cikti. Doktor iri olan cocuklarin demir depolari hizla bosalir dedi. Ayina gore boyu kilosu fazlaysa ondan olabilir

Dis konusunda da bizimde ayni😔 Ocean kullaniyorduk hic boyamiyordu. Fermixin surubunu verdi sabah aksam bir cay kasigi ama ilk kullanimdan beri siyaha boyandi. Bende ilaci almadan doktora yazmistim yorumlari cok kotu baska yazin diye, yeni formu boyamiyor dedi ama boyuyor. Biz surup bitene kadar bunu kullanicaz cope atmak istemiyorum ama sonrasinda fermix in toz seklinde olani varmis onu alin madem dedi. Ilaci icince pesine su veriyorum sonra gazli bezle siliyordum ben. 2 gundur jak j nill in aromasiz dis macunuyla fircaliyorum cok agliyor ama yinede fircaliyorum. Ilacida gunde bir veriyorum mesela sabah 9 da verdim aksam baktim dili hala siyahti 😔 dis macunu ve fircayi gunde 2 yaparsan biraz aciliyo. Bizim Allahtan 2 disimiz var iki taneside uzamaya calisiyor.

B12 ve kalsiyumda aksine cok yuksek cikmis bizim test yanlis mi diye de cok dusundum cunku sonuclar 10 gunde cikmisti. Umarim bosuna aci cektirmiyorumdur cocuga😔 Demir 14, d 16 B12 764🤔
Canım boyu 80 cm kilo 11 , doktor çok iyi buldu. Demir 8 b12 140 çıktı şaşırdık yani d vit 18. Bende fırçalıyorum şimdi yeni demir ilacı verdi şurup o da yine yapıyor yani. Fırçalamak biraz iyi geliyor. Bizim sekizinci diş yolda.😀 eline alıp birşeyler yemeye başladı. Konuşma ama yok. Babababa mamamamam dededede gibi şeyler var sadece. Ama berşeyi süper anlıyor orda prob yok. Komutlarımın cogunu yerne getiriyor. Ay bebek büyütmek resmen sanat

Canım boyu 80 cm kilo 11 , doktor çok iyi buldu. Demir 8 b12 140 çıktı şaşırdık yani d vit 18. Bende fırçalıyorum şimdi yeni demir ilacı verdi şurup o da yine yapıyor yani. Fırçalamak biraz iyi geliyor. Bizim sekizinci diş yolda.😀 eline alıp birşeyler yemeye başladı. Konuşma ama yok. Babababa mamamamam dededede gibi şeyler var sadece. Ama berşeyi süper anlıyor orda prob yok. Komutlarımın cogunu yerne getiriyor. Ay bebek büyütmek resmen sanat

Oyy masallah 😍 macunla fircalamak cok iyi geldi bize simdi bembeyaz oldu 🥰 ama toz olani varmis bitince onu alicam boyle cok iskence cekiyoruz. Disinin cikmasini dort gozle bekledik onlarda siyah olunca cok uzulmustum ama neyse ki duzeliyor. Olur olur hepsi her gecen gun bir seyler ogreniyorlar bir de kizlar konusmaya biraz daha yatkin olabilirler 😍

Bebek arabasında ne karar verdiniz? Bugaboo5 bakıyorum ben de ama gidip görmem lazım tavsiye edeceğiniz bir marka model var mı? doğumum kasım da inşallah.
Ben bugaboo bee5 kullanıyorum gayet memnunum. Bugaboo bee6 daha yeni modeli ve yakın zamanda getireceklerini söylediler, düşünüyorsanız onu bekleyebilirsiniz vaktiniz varmış. Ayak uzatması da açılıyor gayet konforlu ve sürüşü rahat. Cybex mios'ta kullanışlı ve güzel. Bugaboo'nun kışlık tulumu bebek arabasına tam oturuyor kış için çok rahat. Siz kasımda kullanmaya başlayacaksınız yaza kadar ana kucağı/pusette olacak çoğunlukla, bebek arabasının kendi koltuğunu kullandığınız zamana kadar o tuluma ihtiyacınız olmayabilir.

Oyy masallah 😍 macunla fircalamak cok iyi geldi bize simdi bembeyaz oldu 🥰 ama toz olani varmis bitince onu alicam boyle cok iskence cekiyoruz. Disinin cikmasini dort gozle bekledik onlarda siyah olunca cok uzulmustum ama neyse ki duzeliyor. Olur olur hepsi her gecen gun bir seyler ogreniyorlar bir de kizlar konusmaya biraz daha yatkin olabilirler 😍
Bende bitince toz olanını alayım o daha kolay olur hakikaten😀 evet ya kızlar daha cabuk konusuyor cogu yani

Ben Ankara da yasiyorum eger her sey yolunda oluraa planli bir sezaryen olacak dogumum. Burda hastane olarak losante var orda dogumdn once anneden pcr testi istiyorlarmis. Sekeeteri ile konustum Doktorum da dogumda orayi tercih ediyormus. Eger bi sorun olmazsa dogumu orda yapmayi dusunuyorum.
Merhaba dogumunuzu lösantede mj yaptınız acaba. Memnun kaldınız mı

Silvermom almışım gayet kaliteli duruyor 37. Hafta gibi kullanmaya başlayacağım kullanma kılavuzunda doğumdan 2,3 hafta önce kullanmaya başlayın yaziyor şimdi baktım ben 138 liraya almışım şuan fiyatı 215 lira olmuş 🥴 fiyatı baya artmış bebeğe hiç bişey almadan ilk işim onu almak oldu ilkinde doğum sancısı solda sıfır kalmıştı göğüs yaralarinin yanında artık kanamaya baslamisti çünkü
Uzun zaman geçmiş , anahtar kelime ile buldum. Memnun kaldınız mı Silvermom dan? Tecrübenizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Arkadaslr herkese selam..vesvese den uzak mutlu haberlerle dolu bir gun olur insallah🥰...ben ilk kontrole 18 eylulde gitmeyi planlıyorum Allahin izniyle insallah..bir kac aydir folik asit olarak folbiol kullandım.Her zaman cok duzenli olamadi ama ara ara da olsa kullandım.bu ayda folbiol kullaniyorum ama 5mg cok yuksek diye her yerde yaziyor.Allah korusun bir zarari olur mu diye endiselendim🙄
Bende hamile olduğumu öğrendiğim gün ilk defa başladım. Sadece 6 gün kullandım folbiol 5 mg Bir şey olur mu ki çok korkuyorum

Uzun zaman geçmiş , anahtar kelime ile buldum. Memnun kaldınız mı Silvermom dan? Tecrübenizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Siz yazali da baya olmuş ama yeni görüyorum evet faydasını gördüm ilk çocuğumda emzirmek eziyet olmuştu uzun süre ama bu sefer gümüş kapaklar sayesinde hiç yara olmadı şükür ben çok faydasını gördüm

X