2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar ben büyük kızımda doktora sormuştum kafası yamuk oluyor nasıl düzelir diye . Sen hiç yamuk kafalı yetişkin gördün mü büyüyünce düzelir demişti😀 bende bunda hiç bakmadım bile. Bizimde kafası dediğiniz gibiydi ama sanırım yavaş yavaş düzeliyor

Yaa benimde aklımda banu demirpençe var aslında ama eşim başladık böyle devam edelim diyor gerçi 2. Ayda götüremedik 3. Ayda da yokuz bakalım ne yapacağız. Sizin yeni doktorunuz kim
Yani memnunsanız devam edebilirsiniz tabi de benim içime sinmiyordu 3 dk sürüyordu muayeneler. İyi doktordur muhtemelen de benim içim rahat etmedi. Hakan Şen’e gittik biz de. Tam 1 saat sürdü mesela baya detaylı her şeye cevap veriyor. Bundan sonrakiler de böyle olur umarım. Banu Demirpençe’yi duymamıştım baktım şimdi onun da baya hastası var. Denenebilir.

Ben karşılamıyor diye biliyorum. Büyük kızımda da karşılamamıştı zamanında

Bende bir akrabama sordum asilari yaptirmis miydiniz diye o da evet yaptirdik hatta sigortamiz karsilamisti diyince arastirdim karsilicagini tahmin etmemistim. Sigortalarimiz farkli ama bende sorucam bakalim karsilarsa cok iyi 🥰

Hangi yastığı aldın canım?
Ebebekte babyplus marka olandan aldım canım baya basit bişey. Oyun halısında falan yatarken içim rahat ediyor en azından. benim bi arkadaşım vardı lisede, bebekken hep sırtüstü yatırmışlar kafamdaki çıkıntı yok saç bantı bile durmuyor kafamda diyordu 😄 hep aklıma o geliyor 🤭

Kızlar buralar aşırı sıcak ve kızım kakasını yapıyor ama çişi yok denecek kadar azaldı pembemsi leke gördüm bugün. Hep okuyordum burada susuzluktan diye. Bugün 1-2 çay kaşığı su verdim. Gece kalkıp 2 saatte bir emzirdim. Kendim litrelerce su içiyorum. Moralim bozuldu🥺

Yüzü yere bakarken yutmuyor zaten, ben sırt üstü yatıyorum biraz oynasın debelensin diye o sırada yutuyor🤣
Himm tamam şimdi anladım canım 😄🤭 kafasını hafif yukarda tutsan yutar mi yine de ben yukarda tutuyorum oynadığında yutmuyor su hızlı dalgalaninca biraz daha kaldırıyorum o esnada.ilk yikamalarimizda tutuyordu banyodan sonra gark diye çıkarıyordu 🤣🤣

Himm tamam şimdi anladım canım 😄🤭 kafasını hafif yukarda tutsan yutar mi yine de ben yukarda tutuyorum oynadığında yutmuyor su hızlı dalgalaninca biraz daha kaldırıyorum o esnada.ilk yikamalarimizda tutuyordu banyodan sonra gark diye çıkarıyordu 🤣🤣
Tasa tekne atıyor, kendini kaydırıyor, elimden sıçrayan suyu yakalıyor falan :KK70: duşta ayakta yıkıyoruz bazen yüzünden akanları yalıyor :KK70:

Kızlar selam bayadur yazamadım zamanım olmadı tatilde.
Benim sütüm tamamen kesildi saat başı sağsam tekrar gelir mi yada ne yapmalıyım bilmiyorum.

Kızlar selam bayadur yazamadım zamanım olmadı tatilde.
Benim sütüm tamamen kesildi saat başı sağsam tekrar gelir mi yada ne yapmalıyım bilmiyorum.
Bırakma. Sağmaya devam et. En az 3 gün devam et. 2,3 saatte bir pompalamak gerek. Emin olmak için. Gecede bir kere uyanıp yine dene. Bebekle banyoya girebiliyorsan girmeye çalış.

Bu şekilde canım tam belli oluyor mu bilmem ama bugün çektim bu fotoyu
Ay maşallah güzelliğe. Bizim de tam tersi reflüsü var kusuyor diye yan yatırmaktan kafasının arkası sivrileşmişti. Ben de düz yatsın diye yanlara yastık falan koydum dönüp onları emmeye çalıştı bi işe yaramadı yani. Kafasını döndürmeye başladıkça toparladı gibi ama sanki 🤔

Kızlar bebeklerinize mamayı nasıl hazırlıyorsunuz ben sıcak suyun içinde çalkalayın sogutuyorum ama internette gezinirken bunun yanlış olduğunu öğrendim bugun suyu kaynatıp 40 drrereceye kadar soğutup yaptım mamayı. Bazıları suyu kaynatıp hazırda soğuk kaynamış su bulunduruyormus mamayı yapacağı zaman bu soğumus suya sıcak su ekleyip yapıyormuş hangisi doğru acaba
Ben kenarda kaynamış su bekletiyorum sonra yapacağım zaman cezvede çok az ısıtıyorum

O yuzden tam anlamiyla dik tutuyor mu yazmıştim ben de. Misal kucagimda dolaşırken 3, 5 dk dik tutuyor, sonra bırakıyor omzuma kafasını saga sola atıyor tam kafasina sahip cikamadigindan sanırım. Kucagimda uyurken de kafasını göğsüme koymasi bi garip, sanki vucuttan bağımsız duruyor kafasi disaridan bakıldığında. Bana tüm bunlar normal geliyor, hatta kayinvalidemin doktora gidin demesine icten ice kızdım, daha 1 hafta once gittik cunku 2 ay kontrolune. Ve doktoru muayene etti, neticede ters ya da eksik bisey olsa söylerdi diye düşünüyorum. Karin ustu yatırdığımda da ara ara yerden bir kac cm kaldırıyor kafasını ama cok uzun süre tutamiyor 1 kac saniye o da..
Benim kız tam 3 aylık oldu. Bahsettiğin sekilde sürekli dik tutamıyor hala. Hatta tutmaya çalışırken sallanıyor kafası sürekli. Bence çok normal bu durum.

Kızlar uzun süredir giremiyorum fırsat bulamıyorum 2 çocuktan nasılsıniz? İyisiniz İnşaAllah. Biz meme reddi ile mücadele ediyoruz 😒 bebikom akşam saat 9 10 deyince meme reddine başlıyor ertesi gün düzeliyor deli olabilirim yakında ne oluyor anlamıyorum 3 4 bazen 5 6 saat ağzına alıp krize giriyor. Sizlerde durum nedir yaşayanlar nasıl bir çözüm yolu izlediniz :KK43:
Canım aynı durum bizde var. Hala arada sürüyor. Ben mama verdim o saatlerde biberonla. Çok uzun süre İnatlaştım.hem o hem ben perişan oluyoruz. O saatleri uyurken atlatmaya çalışıyorum. Uyanıksa oluyor genelde. Uyku sıkmış yada gaz sıkıştırmış oluyır.

Kızlar memeler ne zaman terbiye oluyor? 3 saat emzirmesem hemen sertleşip kitle oluyor ve önsüt çok fazla birikiyor. onu emerken mide dolduğu için yağlı kısmı da alamıyor. o sütün bir faydası yok. Bir ara fazla süt yoktu ama çok güzel hep yağlı geliyordu şimdi süt fazlalştıgından beri gaz da olmaya başladı, ön süt gaz yapıyormuş. Önden sağdım bir kaç kez öyle emzirdim ama daha da artırdı sanki sütü. Nasıl normale döndürücem 😞

X