2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bugün turuncu leke yine gördüm bezde. Ama İzmir bu ara aşırı sıcak, oğlum da terliyor. Bol bol emiyor, bol bol kaka da yapıyor ama sıvı yetmiyor demekki, doktor günde toplam 1 çay bardağına yakın su verebilirsin dedi. Bana da 4 litre su iç dedi

Muayeneye gittik geldik kızlar. 3 haftada 500 gr almış. Ben evde tartınca hiç almamış gibi gözüküyor nasıl oldu anlamadım. Sıkıntı yokmuş şükür ☺️ Çişsiz bezleri için de günde 3 kez yapması yeterli tekrarlıyorsa o zaman bakarız dedi. Bizim bir daha olmadı çişsiz bezimiz. Boyu da uzamış biraz. 🙏 🧿 fazla evham yapmamak gerek sanırım. Menenjit aşıları için önümüzdeki ay çağırdı. Onları yaptıracağız. Yavaş yavaş yan dönme çalışmaları yaptırabilirsin dedi. 3 aydan sonra demir ilacına da mutlaka başlayalım dedi.
Bizim doktorlar aynı ya 3. Ayda yapılacak aşı galan var mı biz hala yazlıktayız gelip gelmemekte kararsızım

Kızlar günaydın Medical Park'ın vermiş olduğu başı çizelgesinde 3 ay 6 ay arası göz taraması yazıyor göz kontrolüne götüren var mı
Merhaba, ben bugun götürdüm tam 75 gunluk bugun. Biz de medikal park a gidiyoruz bu arada.. Gözüne damla damlatiyorlar biraz yakiyormus o da agladi o sebeple. Damlanin etkisi ile de biraz flu görüyorlarmis o da uykusunu getirdi ama damladan sonra yarim saat boyunca da uyumamasi gerekiyormus. Yıktık butun hastaneyi inlettik 😀 cok hafif astigmati çıktı ama suan yapılacak bisey yok dedi doktoru 6.ayda tekrar gidecegiz.

Kızlar oğlum 3. Ayını tamamlayacak hala 2. Ay aşısına çağırmadılar. Tam olarak rotavirüs harici hangi aşılar vuruluyor kaç aşı vuruluyor. Bide başka şehirde aşısını vurdurabilirmiyim misafir olarak?

Bugün biz SPA’ya gittik ama hiç sevmedi bizim kız 🤭 normalde ağlamayan bebek cıyak cıyak ağladı. Suya girince bi 10 dk hoşuna gitti sonra yine ağladı. Ama ben çok sevdim 😄 hatta eve küçük şişme havuz alıp içinde yüzdürücem sonra çok güzel uyudu çünkü 😄😄
Biz de 40 ında gitmiştik ama çok uykusu vardı neye uğradığını şaşırmıştı son 10 dk huysuzlanmıştı. Tekrar götürmeyi düşünüyorum bakalım ne yapacak 😁

Bebegi icin ozel saglik sigortasi yaptiranlar, ozel asilarinin bir kismini karsiladi mi sigortaniz? Internette soyle bir bilgi buldum acibadem sigorta bizim ki sanirim karsiliyor hic beklemiyordum🤔

Eklentiler

• SmartSelect_20210731-213112_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210731-213112_Chrome.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 28
  • SmartSelect_20210731-213101_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210731-213101_Chrome.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 22
Kızlar oğlum 3. Ayını tamamlayacak hala 2. Ay aşısına çağırmadılar. Tam olarak rotavirüs harici hangi aşılar vuruluyor kaç aşı vuruluyor. Bide başka şehirde aşısını vurdurabilirmiyim misafir olarak?

Canim istersen onlarin cagirmasini bekleme sen bir sekilde iletisime gec, cunku bir suresi var diye biliyorum. Bende asm hemsiresinin numarasi var mesela sadece bir kere goturdum bebegi, bilgileri mesaj atiyorum o sekilde haberlesiyoruz. Biz 2. Ayda 3 asi olduk verem ve karma asi diyorlar sanirim. Rota ve menenjit i 3. Ayda olucaz. Doktorumuz bir de 3. Ay kontrolune gelmeden goz doktorunada gorunmemizi istedi beraber degerlendiricekmis

Bizim doktorlar aynı ya 3. Ayda yapılacak aşı galan var mı biz hala yazlıktayız gelip gelmemekte kararsızım
Ben başka doktora gittim bu sefer. Her an arayabileceğim whatsapptan falan aklıma takılanları sorabileceğim biri olsun istedim. Arkadaş tavsiyesiyle gittik, memnun kaldım. 3. Ayda biz rotavirüsü yaptıracağız haftaya.

Verem aşısı, difteri boğmaca tetanoz ve pnömokok aşısı yapılıyor.

Biz de ikinci ay aşılarını 87 günlükken (geçtiğimiz çarşamba) yaptırdık, üçüncü ayına beş gün kala.
Bence sen ara sor mutlaka, üç ayını geçince verem aşısı sağlık ocağında yapılmıyormuş sanırım, hemşire bir şeyler söylemişti de tam hatırlamıyorum.

Misafir olduğun yerde aşı yaptırabilirsin ama verem aşısı belli günler açılıyor, onu öğrenip ona göre gitmen gerek.

Üç aşı yapıldı, biri sol kol, diğer ikisi bacaklardan. Bacaklardan yapılan biri yakıyormuş çok ağladı onda.

Ya bizde yazlıkta duşun altında yıkıyoruz hatta duşa taki musluğun altında ama çok ağlıyor korkuyor mu diye üzülüyorum ☹️

Ben ilk günden beri duşta kucağımda yıkıyorum. İlk kzımda eziyet çekmişiz resmen. Kovasını küvetini odaya taşırdık yıkardık sonra onları tekrar banyoya taşırdık.

Şimdi eşim ya da ben hangimiz duşa giriyorsak çocukları sırayla yıkayıp veriyoruz, dışarda olan giydiriyor.

Bebek çok huzursuzsa küvetini doldurup biraz yüzdürüyorum, sonra yine kucağıma alıp yıkıyorum.

Biz de ikinci ay aşılarını 87 günlükken (geçtiğimiz çarşamba) yaptırdık, üçüncü ayına beş gün kala
Bence sen ara sor mutlaka, üç ayını geçince verem aşısı sağlık ocağında yapılmıyormuş sanırım, hemşire bir şeyler söylemişti de tam hatırlamıyorum.

Misafir olduğun yerde aşı yaptırabilirsin ama verem aşısı belli günler açılıyor, onu öğrenip ona göre gitmen gerek.

Üç aşı yapıldı, biri sol kol, diğer ikisi bacaklardan. Bacaklardan yapılan biri yakıyormuş çok ağladı onda.
Hepsini aynı gün mü yapıyolar?

Ağır h

ağır gelmiyor mu ya küçücül bebeğe aynı anda o kadar virüs enjekte edilmesi
Bebekten bebeğe değişir, ilk kzımda aşıların hiçbirinde sıkıntı yaşamadık çok şükür.
Bu bebekte ateş oldu aşı sonrası, sürekli uyudu, 24 saat yeşil kaka yaptı.

İkinci ay aşılarından bacaktan yapılanlar bunlar bak internetten aldım

DaBT-İPA-Hib Karma Aşı; Difteri-Boğmaca-Tetanoz-Hib-Çocuk Felci: Beş hastalığa karşı etkili, karma, ölü bakteri ve virüs aşısıdır.

KPA Pnömokok Aşısı: Ölü bakteri aşısıdır.

Koldan yapılan da verem aşısı

Bebekten bebeğe değişir, ilk kzımda aşıların hiçbirinde sıkıntı yaşamadık çok şükür.
Bu bebekte ateş oldu aşı sonrası, sürekli uyudu, 24 saat yeşil kaka yaptı.

İkinci ay aşılarından bacaktan yapılanlar bunlar bak internetten aldım

DaBT-İPA-Hib Karma Aşı; Difteri-Boğmaca-Tetanoz-Hib-Çocuk Felci: Beş hastalığa karşı etkili, karma, ölü bakteri ve virüs aşısıdır.

KPA Pnömokok Aşısı: Ölü bakteri aşısıdır.

Koldan yapılan da verem aşısı
İst gittğimde inşallah yaparlar aşılarını ya. 3.ayda aşı gözükmüyor rotayı yaptırmıcam zaten

Şöyle yapiyoruz, ters çevirip yuzu yere bakacak şekilde duz tutuyoruz sonra da suyu döküyoruz. Tam nasıl egicez peki?
Bizde öyle yapıyoruz canım yüzü yere bakacak şekilde vücudu tamamen paralel oluyor hiç yutmuyor o zaman

X