2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ah kıyamam çok ağlıyorlar aşı olurken. ben içeri girmemiştim, dışarda da ağlamasını duydum daha kötü oldum yanında değilim diye. İnşallah çıkmaz ateşi bizimkinin çıkmadı hiç. Rotayı da olmuştu aynı gün üstelik.

Bu ayda sanırım çoğu kişide oluyor, belki atak haftasından dolayı. Bu şekilde emzirmeye çalışmak çok yoruyor umarım düzelir bir an önce.
Bizimki düzeldi gibi ya çok şükür maşallah diyeyim. Annemler evine döndükten ve günün neredeyse tamamını benimle geçirmeye başladıktan sonra düzeldi. Alakası var mı bilmiyorum

Bir aşıya daha dayanamazdım sanırım. o kadar kötü oldu ki hemen kucağıma aldım bacaklarına bastıramadık bile hep kan oldu.

Bizimki düzeldi gibi ya çok şükür maşallah diyeyim. Annemler evine döndükten ve günün neredeyse tamamını benimle geçirmeye başladıktan sonra düzeldi. Alakası var mı bilmiyorum
Maşallah maşallah bizimkiler de düzelir umarım bi an önce. Atak haftasının bitmesine 5 gün kalmış tüm umudumu o güne bağladım

Kızlar bizde de var emerken zorluk çekiyo. Eniyo bırakıyo bi daha alıyo çekiştiriyor ağlıyor . Bir de ben gece 2 kere uyandırıyordum ama bu aralar uykusunda ağzını açmıyor. Siz gece uyandırıyor musunuz

Uyandırmıyorum ben bayadır. Kendisi ağzını şapırdatıyor uykusunda veya hareket ediyor sesler çıkartıyor ben de alıp emziriyorum. Gözü kapalı emiyor zaten. Genelde 2 kez bazı geceler 3 kez oluyor.

Ben önceden 3 saat sonra kaldırıyordum şimdi 4 saati bekliyorum ama bakıyorum hala uyanmaya niyeti yok kendim kaldırıyorum yoksa çok şişiyor göğüslerim taş gibi oluyor ağrısından uyanıyorum zaten

Biz de bugün aşı olduk çok ağladı. Sonra arabada kucağımda uyuyakaldı. Rota aşısını da olduk.

Ben gece uyandırmıyorum. Önceden deniyordum uyandıramıyordum. Bazen 6 saat uyanmadığı oluyor. Doktor uyanmak istemiyorsa uyandırmana gerek yok dedi. Zaten doğru düzgün gündüz uykumuz yok gece bari uyusun bebeğim

Ben uzun zamandır uyandırmıyorum. Kendi uyanırsa besliyorum. 5-6 saat uyuyor kesintisiz

Ya kızlar kafam çok karıştı. Şimdi yeşil ve köpüklü kaka yaptı bebeğim. Ben de bakınca bunu buldum. Bu doktor farklı yorumlamış bu alerji işini. Eğer durum cidden buysa boşuna kesmiş olurum süt ürünlerini yemeyi. Sütüm kalitesizleşir yeterince kilo alamaz bu sefer diye korktum şimdi de şimdiye kadar güzel büyüdü bozmak istemiyorum.
Yeşil sulu ve köpüklü kaka

Bıraksam benimki de uyur gece 5-6 saat. Maksimum 4 saatte uyandırıyorum. Uyandırmak da değil aslında uykuda emziriyorum bu ara uykuda da emmek istemiyor

Yani kimse bilmiyor. Şimdi bir de üçüncü doz çıkardılar başımıza. Şifa olsun inşallah ne diyelim. Ben henüz olmadım. Ama olacağım.

Ben uyandiriyorum ilk 3 ay 4 saati asmasin diyorlar. Sarılığı henüz tam silemedik gözlerinin akI sarı hala o yüzden dikkat ediyorum en fazla 3 saatte bir emziriyorum. Çok nadir uyuya kalırsam 4 saati buluyor.

Günlük alınması gereken miktarın hesabı şöyleymiş. Kilo×150 ml 24 saatte alması gereken miktarmis. 2 saate bir besleniyorsa bebek. Çıkan sonucu 12 ye bölüyoruz. 3 saatte besleniyorsa 8 e bölüyormuşuz.
Benim oğlum 5 kilo falandır sanırım. 5×150 750 ml yapıyor. 750÷12. 62 2 saatte bir alması gereken miktar 62 ml
Sutumu sagdigimda çıkan miktar da 60 80 arası değişiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…