2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
20 gun sonra bizimde 14 saat ucusumuz var sorun olmuyor sadece inis kalkislarda emzirin bebeginizi kulaklari etkilenmesin.

Menenjit aşısı ile ilgili doktorumuz birşeyler anlattı ama tam net hatırlamıyorum hepsini aklımda şöyle birşey kaldı erkenden başlanırsa dedi sanırım belirli bir yaşa kadar olması gerekiyor dedi daha ileriki yaşlarda olursa sanırım 1-2 yaş dedi iki doz olması yeterli dedi hem çocuk o kadar asi olup ağlamaz dedi hemde fazla para ödemenize gerek kalmaz dedi. Menenjit aşısının bor türü icon söylemişti bunu kızım o sırada ağladığı için tam konsantre olamadım konuya bir araştır istersen canım yada doktoruna bir sor derim ben

Her akşam aynı saatte ağlarsa kolik midir? Bizimki 18.30 gibi huysuzlanmaya ağlamaya başlıyor.
Gazdan dolayı olan aglamalar genelde akşamları başlıyor benim kızım da öyleydi. Kolik bebeklerde genelde aynı saatlerde haftanın 4-5 günü uzun süreli ağlamaları oluyor. Gaz damlası kullanıyor musun canım

Dediklerini deniyim bende canım çok sağol

Evet tatlı zamanlar zaten beni bebekten ziyade kızımın 2 yaş sendromları zorluyor

Aynı durumdayız vallahi. Bizde de 3 yaş sendromu var malesef bebek bir şekilde idare ediliyor.
Günaydın kızlar
Bizde de durular tamamen aynı
Bebekle iyi kötü bir düzen kurduk, yavrum sakin sakin kenarda bekliyor.
Ben iki yaşındaki kızımla uğraşmaktan akşamı zor ediyorum
Dönemsel huylar biliyorum ama aşırı zorluyor bizi.
Her şey inatlaşma sebebi, önceden herkes ne kadar akıllı sakin derdi şimdi çocuğumu tanıyamıyorum.
Son günlerde de değişik bir ağlama tarzı buldu acayip sinir bozucu. Aslında yalandan ağlıyor belli, ağzını açıyor dilini dışarı çıkarıyor ve sadece ııı diye vızıldayıp geziyor akşama kadar.
Mutlu olsun diye kendimi paralıyorum her gün.

Bugün memlekete gidicez, orda da abim kız kardeşim ve onların çocukları hep birlikte bir hafta tatil ayarladık, umarım orda böyle yapmaz da rahat bir tatil geçiririz. Kuzenleriyle daha mutlu olur diye umut ediyorum

Okuduğum kadarıyla çoğunluk emzirme konusunda sıkıntılı. Biz de hala aynıyız. Gündüz memeyle savaş halinde, akşam ve gece uykuluyken güzel emiyor.
Emzikten sonra başladı bizim bu sıkıntı, büyüdükçe düzelir inşallah.

Gündüz ayakta gezerek hafif sallanarak falan zorla emziriyorum. Akşam 6dan sonra uyuklama saatleri başlıyor, uykuluyken bol bol emzirmeye çalışıyorum ben de.
Aylık kilo alımı tam sınırda çıktı canım çok sıkıldı.

Kızlar bir de bebeğin kakasında çok minik noktacıklar şeklinde 5-6 yerde kan gördüm dün.
Ben aşı olmuştum, aşıdan yaklaşık 24 saat sonraki kakasıydı.
Öncesinde çok fazla kaka yaptı ama hiç görmedim.
Sonraki kakalarda da yoktu.
Acaba aşıdan mı oldu, alerji mi başlıyor
İlk kızım alerjik bebekti çok çektim, inşallah bunda rahat ederim diyordum, umarım alerji olmaz

Bizim de bu şekilde oldu canım. Ben aşı olmadım henüz. İnşallah alerji değildir.

Kullandım hiç işe yaramadı hatta bazen daha da huysuzlaştı.
Bizimki hergün aynı saatte ağlıyor. Arabayla gezdiriyoruz arabada uyuyor eve gelince tekrar uyanıyor.

İlk çocuğunda kolikken nasıl 2.yi doğurdun biz ailecek mahvolduk yorgunluktan

Ekteki çaydan yada benzerini al derim güzel uyku yapıyor bebeği rahatlatıyor benim oğlumda kolik ve huysuz bir bebek çok işime yarıyor pişman olmazsınız

Eklentiler

• IMG_20210709_075307.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 41
Aynı aynı ben de 1 haftadır yazlıktayım 5 yaşında kuzeni de var. Burda bahçe, deniz, park vs derken daha mutlu. Kuzeni ile de çok güzel oynuyordu ama dün oyuncak kavgaları başladı

İkinci ay aşılarımızı olduk biz de bugün. Yavrum ilk kez göz yaşı döktü ben de ağlamaklı oldum öyle görünce. Arabada emzirdim eve gelene kadar içini çeke çeke uyudu. inşallah ateş yapmaz.

Rotavirüs için de yaptırmak istersek 1 ay sonra eczaneden alıp gelmemizi söylediler. 3. Ayında olmuş olacak yani.

Bizimde aynı anlattiginiz gibi. Eksiksiz aynı. Çok şaşırdım ve sanırım bizim de emzikten sonra başladı. Güzelim emen çocuğu bir emzik için rezil ettim galiba. Gece güzel emiyor diye saat kuruyorum hala 55 günlük. 15 gün öncesine kadar sorun yoktu. 15 gün önce emzik verdim. Bir iki gün sonra böyle oldu. Gazından mi diye düşünüyorum ama aklım hep emzige gidiyor. Hemşire bırak dedi ama bırakamadım. Kilo alımını bende çok merak ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…