2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben de gece 23-3-6 şeklinde emziriyorum. Gece 3de zaten derin uykuda oluyor uyandırmadan karanlıkta alıp emzirip geri yatırıyorum. Sabah 6-7 gibi de kendisi uyanıyor emmek için. Gece sütü çok faydalı gece hiç emzirmemek de olmaz daha çok küçükler.

Kızlar verem aşısı kaç saate kadar ateş yapar? 48-72 saat sürebilir etkisi diyor nette ama o kadar takip edecek miyiz ateşini?

Okuduğum kadarıyla çoğunluk emzirme konusunda sıkıntılı. Biz de hala aynıyız. Gündüz memeyle savaş halinde, akşam ve gece uykuluyken güzel emiyor.
Emzikten sonra başladı bizim bu sıkıntı, büyüdükçe düzelir inşallah.

Gündüz ayakta gezerek hafif sallanarak falan zorla emziriyorum. Akşam 6dan sonra uyuklama saatleri başlıyor, uykuluyken bol bol emzirmeye çalışıyorum ben de.
Aylık kilo alımı tam sınırda çıktı canım çok sıkıldı.
Benim de bugün 2.ay kontrolü vardı Alt sınırda kilo almış 500 gram eve gelip ağladım. 4kg doğdu oysaki. Sütüm foşur foşur her tarafı ıslatıyor çocuk emiyor ama yok boşmuş. Mama vermeyi düşünüyorum arada. Süt olsun diye yediklerimin hepsi bana yaradı

Kızlar benim olduğum aşıdan mı bilmem ama kızım sabahtan beri kalasını yeşil renk ve sümüksü yapıyor.ne yapsam acaba

Kızlar bebeğinize mama verip memnun kaldığınız daha doğrusu kilo yaptığını düşündüğünüz bir mama markası var mı?

Benim de bugün 2.ay kontrolü vardı Alt sınırda kilo almış 500 gram eve gelip ağladım. 4kg doğdu oysaki. Sütüm foşur foşur her tarafı ıslatıyor çocuk emiyor ama yok boşmuş. Mama vermeyi düşünüyorum arada. Süt olsun diye yediklerimin hepsi bana yaradı
Bizimde son kontrol boyleydı son k on trolden once sut ile haftada 400 grm aldı, ertesi hafta sadece 85 gram almıs Dr sut kalitesinden dolayı dedi mama basladık extra, Dr her emzirme sonrası 30 cc dedi ama ben vermiyorum her emzirme e sonrası,

Canım ben sırtı bana yaslı dik şekilde etrafa bakarken tutturdum. Bizimki de almıyordu hiç. Ucunu verdim sadece ağzında tuttum öylece. Tamamını alınca öğürüp kusuyordu. Bir zaman sonra kendi çekti Bi de işaret parmağımla tık tık tık diye vuruyordum memeye😁
Ultra air in ucu nasıl tam bilmiyorum ama softla aynı şekil olarak. Soft puslu gibi. Uç tarafı. Bizimki sadece onu aldı. Ultra ningt vardı şekil aynı ama dokusu farklı puslu değil. Almadı onu hiç. Bana fark etmez demişti eczacı ve arkadaşlarım. Ama fark etti valla
Bir de öyle deneyeyim cnm
Kızlar oyun halısı kullanmaya başladınız mı?
Fisher price ın orman arkadaşları var ondan alıcam canım ama önümüzdeki ay alayım gaz sıkıntısı biraz daha geçer daha verim alır diye düşünüyorum
İkinci ay aşılarımızı olduk biz de bugün. Yavrum ilk kez göz yaşı döktü 😢😢 ben de ağlamaklı oldum öyle görünce. Arabada emzirdim eve gelene kadar içini çeke çeke uyudu.😔 inşallah ateş yapmaz.
Biz de çarşamba yaptırmıştık benim de içim parçalandı. Bacaktan yapılanlardan biri baya acıttı kuzumu 😞 ateş bizde en fazla 37.7 oldu ilaç vermedik 38 i geçmedi diye. İnş. Sizin de ateş çok olmaz 🙏🏻
Ya kızlar kafam çok karıştı. Şimdi yeşil ve köpüklü kaka yaptı bebeğim. Ben de bakınca bunu buldum. Bu doktor farklı yorumlamış bu alerji işini. Eğer durum cidden buysa boşuna kesmiş olurum süt ürünlerini yemeyi. Sütüm kalitesizleşir yeterince kilo alamaz bu sefer diye korktum şimdi de 😔 şimdiye kadar güzel büyüdü bozmak istemiyorum.
Yeşil sulu ve köpüklü kaka
kendi doktoruna da danış istersen canım. Kilo alımı iyiyse böyle devam etmen mantıklı gibi geldi bana. Benim aile hekimim de kilo alımı iyiyse ve aşılarını yaptırıyosanız gerisi teferruat demişti
Kızlar verem aşısı kaç saate kadar ateş yapar? 48-72 saat sürebilir etkisi diyor nette ama o kadar takip edecek miyiz ateşini?
sabah yaptırdıysan o gün ve o günün gecesi de takip et canım daha da sürekli ateş ölçmene gerek yok, biz sabah 10:30 da yaptırmıştık en fazla 37.7 çıktı o da akşam 19-20 gibiydi sınra da düştü ateş

İlk 3 ay 500/1000 gr arası normal kabul ediliyor bence hiç mama vermeyin tabi sizin tercihiniz ama her ay 1 kilo alacaklar diye bir kural yok. Bir de sütünüz çoksa sadece önsütü mü alıyor ki bebek yağlı kısma gelemeden midesi doluyorsa belki o yüzden kilo alamamıştır. Önce biraz sağıp sonra emzirin bir de öyle deneyin bence. benim bebeğim 2700 doğdu sonra 2600 e düştü bizim 2. Ayda ancak 5 kilo oldu ama sağlıklı, önemli olan da bu.

İlk 3 ay 500/1000 gr arası normal kabul ediliyor bence hiç mama vermeyin tabi sizin tercihiniz ama her ay 1 kilo alacaklar diye bir kural yok. Bir de sütünüz çoksa sadece önsütü mü alıyor ki bebek yağlı kısma gelemeden midesi doluyorsa belki o yüzden kilo alamamıştır. Önce biraz sağıp sonra emzirin bir de öyle deneyin bence. benim bebeğim 2700 doğdu sonra 2600 e düştü bizim 2. Ayda ancak 5 kilo oldu ama sağlıklı, önemli olan da bu.
Sizin yinr iyiymiş bizimki 3300 doğdu 2. Ay 5000 sncak oldu. Bencede sağlıklı olması en güzeli. Karnı doysun sağlıklı oldun yeter

Ya kızlar kafam çok karıştı. Şimdi yeşil ve köpüklü kaka yaptı bebeğim. Ben de bakınca bunu buldum. Bu doktor farklı yorumlamış bu alerji işini. Eğer durum cidden buysa boşuna kesmiş olurum süt ürünlerini yemeyi. Sütüm kalitesizleşir yeterince kilo alamaz bu sefer diye korktum şimdi de 😔 şimdiye kadar güzel büyüdü bozmak istemiyorum.
Yeşil sulu ve köpüklü kaka
Canım bana çok ciddiye alınacak gibi gelmedi söyledikleri. Bu doktorun başka bi yorumuna denk gelmiştim reflü için de tamamen saçmalık kandırmaca vs. diyordu. O Bebeğin kilo alamamasının da bu sebeple olduğunu da zannetmiyorum. Benim kız da çok besleniyor kilo üst sınırda alıyor ama hiç köpüklü, sulu ya da mukuslu kakası olmadı. Öyle oluyorsa bunun mutlaka bir sebebi vardır.

Bizimde son kontrol boyleydı son k on trolden once sut ile haftada 400 grm aldı, ertesi hafta sadece 85 gram almıs Dr sut kalitesinden dolayı dedi mama basladık extra, Dr her emzirme sonrası 30 cc dedi ama ben vermiyorum her emzirme e sonrası,
Niye vermiyorsun mamayı. Ben almayı düşünüyorum sadece hangisini alacağımı bilmiyorum. doktor devlete gittiğim için mi neyse ben teklif ettim kilosuna baktırmayı. Sağlık ocağı yorum yapmıyor zaten. Sütümüz yaramıyor demek ki. Hiç adil değil olan sütün yaraması ama ne yapalım nasip. En azından almış diye teselli ediyorum kendimi

Bizimde aynı anlattiginiz gibi. Eksiksiz aynı. Çok şaşırdım ve sanırım bizim de emzikten sonra başladı. Güzelim emen çocuğu bir emzik için rezil ettim galiba. Gece güzel emiyor diye saat kuruyorum hala 55 günlük. 15 gün öncesine kadar sorun yoktu. 15 gün önce emzik verdim. Bir iki gün sonra böyle oldu. Gazından mi diye düşünüyorum ama aklım hep emzige gidiyor. Hemşire bırak dedi ama bırakamadım. Kilo alımını bende çok merak ediyorum
Biz emzik de kullanmıyoruz ama emme problemi var kendini geri çekiyor kızarıyor memeyi bırakıp alıyor savaşıyor resmen gazdan olabilir

Üzülme canım doğum kilosu güzel maşallah, doğum kilosu güzel olan çocuklar da bazen daha az kilo alabiliyormuş. Doğum kilosu az olanlar da daha çok kilo alabiliyormuş bu şekilde dengeliyorlar. Sen emme sıklığını arttır ve 2 memeyi de emzir tek seferde. Ben de 2 meme birden emziriyorum öyle yetiyor

X