2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bu sarılık olayı beni çok geriyor emiyor ama nebilim
İlk bebekte insan öyle hissediyor çok haklısın. Ama gerilme hiç. Sık sık emzir.
Öyle atacak sarılığı emerek idrarıyla.
Biz bu defa değerine baktırmadık bile. Emzikçe açılıyor rengi. Anne sütü sarılığı ise zamanla geçecek. Sen emzirdikçe sütün de artacak.

Mercimek ve bulgura dikkat et canım. Sonradna gaz çok zorlayabilir. Dereotu da artırır sütü aklında olsun. Bol su yeşillik incir dut ve tahin çok iyi gelir süte

Kızlar bebeklerinizin kakası nasıl? Bizimki sarı partiküllü. Günde 10 kez yapıyordur.
Ama aşırı gazlı ya. Çok erken başladı.
Bu şekilde partiküllü olması anne sütünde sindiremediği yağlarmış öyle okudum bikaç yerde. Sütümden dolayı mı bu kadar gaz? Gaz yapacak seyler de yemiyorum aslında. Ama çok zorlanıyor

Yok kuzum burdaki arkadaş için değil ki o doğrusunu söylemiş zaten ben genel olarak söyledim çok var sürekli böyle lohusa kadını geren strese sokan insanlar.ilk bebeğimde sütüm oldugu halde aşırı gergindim etraftakilerden ,bebek ben gerildikçe ağladı oda strese girdi alamadı memeyi.ilk gün hastanede cukcuk emmişti rahattım çünkü.nezamn eve geldim millet doluştu konuşmalar başladı herşey bozuldu.

Kızlar burda hiç birimiz birbirimizin gerçek adını dahi bilmiyoruz. Pandemiden dolayı az insanla görüşüyoruz. Kimimiz belki de normal hayatında daha aktif burda. Artniyet gözetmeden hepimiz birbirimize tavsiyeler veriyoruz.bence Burda okuduğunuz şeyler stres yaratma yerine aa böyle bişey de varmış bunu da bir değerlendireyim şeklinde yaklaşın. Kimse denilenleri illaki yapmak zorunda değil. Ve ya sen böyle söylüyorsun ama benim seçimim bu yönde diye açıklama yapmak zorunda da değil. Yazılanların yorumların hepsi iyi niyetli yazılmış fikirler. Yazan da yazdığına pişman oluyor. Anne böyle karar almış bebek böyle doktor böyle istedi. Hepimiz anne adayıyız hepimizi takip eden bir doktor var. Konu bu değil. Ben hemşire olduğum halde burda çok şey öğrendim. Yorumlara stres eleştiri temalıymış gibi değil de bnm iyiliğim için birşey söylüyor şeklinde yaklaşırsak söylenen şey size uymasa bile sorun yapmazsınız.

Gaz damlası kullanıyorum gazı çıkarıyoruz eşim o konuda iyi ben o kadar iyi değilim biberonu kestim sayılır kriz anlarında gece yarısı veriyorum dün misal gibi gibi.ben zaten bırakmak istiyorum biberonu yıkayıp steril etmekten gına geldi inşallah komple bırakacağız

Ayyy nefret ediyorum ben de o streil işinden sırf o sebeple süt pompası fobim var bizde de aynı biliyor musun eşim daha iyi gaz çıkarıyor, elleri daha büyük ondan mı bilmem dün gece 3te gaz çıkarmaya kaldırdım mesela

Biberon ve pompayi yıkamak fobisi diye bişey var gerçekten aynı şey bende de var

Normal canım öyle olması lazım zaten kakanın. Çok kaka yapması da iyi en azından karnı rahatlar, yapamazsa daha fena bebeklerin bağırsakları gelişim aşamasında gaz sancısı aslında asıl ondan oluyor ama emzirme sırasında ne kadar hava yutar ve emzirme sonrası gazı üstten çıkmazda o kadar gaz sorunu oluyor bana doktor 5-6 dakika emzir bi gaz çıkarma molası ver tektat devam et dedi. Süre tutmuyorum ama emzirme aralarında gaz çıkartmayı deniyorum sık sık

Kesinlikle canım. Benim de 2.bebek olduğu için ve de ilk bebeğim daha küçük tecrübelerim taze olduğu için burda sık sık tavsiyeler veriyorum ama adı üstünde tavsiye. İsteyen uygular istemeyen uygulamaz. Herkes yetişkin insan. Bana tecrübeli annelerden ne tavsiye verseler dikkatle dinlerdim acaba işime yarayacak bişey derler mi diye ona rağmen pek çok konuda acemi kaldım sonra sonra öğrendim çoğu şeyi

Sinir oluyorum şu olumsuz insanlara sütünde çoğalır bebeğinde doyar hiç stres yapma
Hayır süt çoğalmasa nolurki mama denen bişey var,yani şu anneleri bi rahatlatan cümleler kurmayı öğrenemedik toplum olarak.kadın kadına bunu yapmamalı.mesela benim kaynana iki çocugunuda emzirmemiş (keyfi) bana emsin yaaa naraları atıyo hala delircem.
Neyse toplu öğrenemiosa biz sanane demeyi öğrensek iyi olcak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…