2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım sık sık emziriyorum sadece uyandırmakda zorlanıyorum en zor kısmı o🤦🏻‍♀️ Kızının sarılık değeri kaçtı nekadar uzun sürdü
Yanlış hatırlamıyorsam 13 küsür çıktı bi ara. O uyandıramama olayları 1 aya yakın sürdü. Sarılık değeri de 2 ay filan sıfırlanmadı yüzü bile uzun süre sarı kaldı. Muhtemel bizde anne sütü sarılığı vardı o uzun sürüyormuş. Ama korkulacak bişey değil sarılık bebeklerin çoğu oluyor. Evet uyandırmak çok zor ama geçecek inşallah

Yanlış hatırlamıyorsam 13 küsür çıktı bi ara. O uyandıramama olayları 1 aya yakın sürdü. Sarılık değeri de 2 ay filan sıfırlanmadı yüzü bile uzun süre sarı kaldı. Muhtemel bizde anne sütü sarılığı vardı o uzun sürüyormuş. Ama korkulacak bişey değil sarılık bebeklerin çoğu oluyor. Evet uyandırmak çok zor ama geçecek inşallah
Anne sütü sarılığını nasıl anlıyorlar benimkide 12 değeri canım dün baktı doktor da

Anladım canım teşekkür ediyorum
Artık anne olduk, sıkıntılar dertler hiç bitmiyor biliyor musun. Yok atak dönemleri, yok uyku gerilemesi, yok aşıları, yok ek gıdası, aman hasta oldu, aman kilo alamadı, gaz sancıları, diş sancıları 🤦🏻‍♀️ hele ilk bebekte tecrübesiz olunca daha da zor geliyor. Ama sıkıntılara takılıp güzel anları kaçırma 🥰 hepsi geçiyor, zaman çok hızlı akıyor. Bi bakıyorsun ilk yaş gübü gelivermiş. Sonra ilk adımlar, ilk kelimeler.. Ç

Canım yanlış anlama ama yorumunu stres yapıcı buldum bir anne için.ben bu konuda aşırı hassasım yaşadıklarımdan dolayı.bir anne bebeği için kendi doğrusunu bulmalı.diğer türlüsü annede aşırı strese ve yetememezliğe sebep oluyor.kendince bir düzen oturtmuş , zaten elinden geldiğince emzirmeye çalışıyordur yani hesap kitapla emzirme mama verme çalışması yapmasın hiç bir anne.senin iyi niyetli tavsiyenden şüphem yok ama yorumunu okuyan anne ben nerde yanlış yapıyorum stresine girebilir.
@teacher26 canım düzenin oturduysa ve sen rahatsan lütfen bildiğin yolda devam et.evet anne sütü daha fazla alsa daha iyi ama olmuyorsa düzenini bozma.sende önemlisin pskolojinde çok önemli.
Ben mesela aşırı meme düşkünü bebeğim.ama bir çocugum daha var ve yalnız başımayım.oyüzden gece uyumam gerek ve buyüzden gece bebeğime mama veriyorum hiçte vicdan yapmıyorum.ben iyi olursam çocuklarımda iyi olur ,düzenimi böyle oturttum ve enerjim ve pskolojim busekilde iyi oluyor.lütfen kasmadan rahatça devam et❤️
Evet bazı insanlar çok kötü olabiliyor kasıtlı yapıyor önemli olan kulak tıkamak sanırım Emziremedi diye anne muamelesi yapmayanlar var neredeyse zamanla böyle rahatsız ediyorlar insanı kızımda yaşadım seni hiç tanımayan bi insan bile bidaha emzirirsin gibi şeyler söylüyor ben eksikliğini yaşamadım diyosun hala emzirme şöyle güzel böyle iyi bebeğini besliyorsun çok güzel duygu felan diye de devam ettiriyorlar ne zaman olmuş unutmadım bunu ve hayatımdan yeni çıkardım o insanı. Buradaki arkadaş için demiyorum. ben de yaşadım maalesef stres yapıyorum hala yine nasıl olacak diye ama bebek için sağlık için en hayırlısı nasılsa öyle olsun önemli olan bu bi anne ikisininde farkı olmadığını biliyor diyorum. Bahsi açıldığı için söyledim herkes bebeğini sağlıkla büyütsün 🙏

Evet bazı insanlar çok kötü olabiliyor kasıtlı yapıyor önemli olan kulak tıkamak sanırım Emziremedi diye anne muamelesi yapmayanlar var neredeyse zamanla böyle rahatsız ediyorlar insanı kızımda yaşadım seni hiç tanımayan bi insan bile bidaha emzirirsin gibi şeyler söylüyor ben eksikliğini yaşamadım diyosun hala emzirme şöyle güzel böyle iyi bebeğini besliyorsun çok güzel duygu felan diye de devam ettiriyorlar ne zaman olmuş unutmadım bunu ve hayatımdan yeni çıkardım o insanı. Buradaki arkadaş için demiyorum. ben de yaşadım maalesef stres yapıyorum hala yine nasıl olacak diye ama bebek için sağlık için en hayırlısı nasılsa öyle olsun önemli olan bu bi anne ikisininde farkı olmadığını biliyor diyorum. Bahsi açıldığı için söyledim herkes bebeğini sağlıkla büyütsün 🙏
Oovvv nerelere gitti konu 😬 ben sadece ilk günler sütün az olduğunu ama emzirmeye bi mani yoksa bebek emiyorsa bi kaç gün sürekli emzirerek sütün çoğalacağını ve mamaya gerek kalmayacağını söylemek istedim. Ben de ilk bebeğimde emzirme ile ilgili çok sorunlar yaşadım çok ağladım mecbur mama verdim uzun zaman. Şimdiki aklım olsa ne üzülürdüm ne ağlardım, elinden geleni yapacaksın yine olmuyorsa olmuyordur 🤷🏻‍♀️ annelik zaten elinden geleni yapmak, fedakarlık göstermek, çabalamaktır ama sonuçlar bazen bizi aşar ona da yapacak bişey yok. Bebek emmiyorsa, sık emzirmeye rağmen süt çoğalmıyorsa, kilo alımı azsa, annenin brş sorunu varsa vs mecbur mama verilir yapacak bişey yok bu da hiç bi anneyi eksik anne yapmaz.

Oovvv nerelere gitti konu 😬 ben sadece ilk günler sütün az olduğunu ama emzirmeye bi mani yoksa bebek emiyorsa bi kaç gün sürekli emzirerek sütün çoğalacağını ve mamaya gerek kalmayacağını söylemek istedim. Ben de ilk bebeğimde emzirme ile ilgili çok sorunlar yaşadım çok ağladım mecbur mama verdim uzun zaman. Şimdiki aklım olsa ne üzülürdüm ne ağlardım, elinden geleni yapacaksın yine olmuyorsa olmuyordur 🤷🏻‍♀️ annelik zaten elinden geleni yapmak, fedakarlık göstermek, çabalamaktır ama sonuçlar bazen bizi aşar ona da yapacak bişey yok. Bebek emmiyorsa, sık emzirmeye rağmen süt çoğalmıyorsa, kilo alımı azsa, annenin brş sorunu varsa vs mecbur mama verilir yapacak bişey yok bu da hiç bi anneyi eksik anne yapmaz.
Yanlış anlama senin için demedim öyle bir niyetin olmadığını biliyorum zaten 😀Ben de gereksiz yere kendimi üzmüşüm sadece konu çağrışım yaptı ben de bunu söylemeye çaliştim. Sağlıkla doğsun büyüsünlerde ☺️

Kuzlar bu nişan gelmesi nasıl bişey 40+0 dayz bugn tam bu aralar sürekli normal beyaz akıntm oluyodu.. ama braz once akıntının içinde kücük sarımsı bi parca vardı akıntıdan bambaşka bi yapıda.. korktm nişan falan mı geldi dedm ama bi kırmızılık falan yok..
Benimde bugün 40+3 oldu sabah yoğun sümüksü beyaz akintim oldu ama birsey yok 🤷‍♀️ bekliyorum hâlâ hastaneye gidiyim mi gitmeyim mi bilemedim ne yapacağımı

Amin canım aminn Rabbim herkesin evladını sağlıkla büyütmeyi nasip etsin❤️❤️

Mamayı azaltıp daha çok emzirme konusunda haklı, zaman sınırı olmadan emmeli bebek saatlerce sürekli memede kalmalı süt öyle artar.
Bunu zaten anne biliyordur.ve muhtemelen söyleyen enaz 10kişi olmuştur.yani demem o ki , bu saatten sonra söylenen böyle şeyler sadece stres yaratır annede.

Zaten kilo alımı iyiyse mamaya ihtiyaç kalmadıysa dedim. Anne sütü almak her bebeğin en doğal hakkı, ama mesela sen 2 çocukla zorlandığını için mecburen mama takviyesi veriyorsundur bu da ihtiyaç, zaruriyet sayılır. Benimde 20 aylık kızım var yardımcı kimse yok bende mecburen emzik veriyorum mesela. Çok şükür bende ilk günler sürekli emzirdim süt çoğaldı 18 günlük olduk artık emme aralığı açıldı. Geceleri artık 3 saate bir emziriyorum mesela (doktor yönlendirmesi ile).
Yok zaten söylediğin yanlış demek istemedim yüzde yüz doğru.ama bunu zaten biliyordur ve cevresinde bisürü kişi söylemiştir , stres yaratır artık bunları duymak ve bir girdabın içine sürüklenir ilk bebeğimde yaşadım sonuç olarak kilitli açılmayan bezeler yoğun sarılık yaşayan bebek ve memeden iğne ile sütlerin çekilmesi.tabiki herkes benim gibi olmaz nadir durum belki benimki ama işte dışardan söylenenleri dinlicem derken olan bana ve bebeğime olmuştu.busefer kendi içgüdülerimle hareket edip hiçbir sorun yaşamadım şükür.yani herkes güçlü olamayabilir,söyleneni kafaya takabilir ,neden beceremiyorum modu oluşabilir falan falan...nyse umarım herkes kolaycacık atlatır bu sorlu süreçleri ,hertürlüsü zor.sizde sağlıkla büyütün inşAllah🤲🤲🥰

Moralini hiç bozma benimde 2 gün gelmedi bebeğim aç kaldı kaynanam yanımdaydı sütün yok meme ucun yok bilmem ne söylendi hep çok stres oldum Humana diye bir çay var süt arttırıcı onu kullanıyorum şuan
Sinir oluyorum şu olumsuz insanlara sütünde çoğalır bebeğinde doyar hiç stres yapma

Kesinlikle insanın aklına neler geliyor. Bebeğime sevinemedim.bir de eklampsi olabilir diyince doktor çok korktum. Ama yapılan tahliller iyi çıktı çok şükür.
Bana doktor almasaydılçk bebeği ikinizde zehirlenirdiniz demişti. Geçici bir durum deyip stres yapmamaya çalışalım. Uyku çok önemli ben dinlenemedşmde bu süreçte tetikliyor herşey yani. 2 gündür almıyorum hapı inş almamıza gerek kalmaz

X