2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ya evet onu deneyeyim ben de. Bizimki uzun emiyor 20 dk kadar. Ama ayırmamaya çalışoyorum sürekli uyukladığı için. Bırakınca tekrar tutturmak ayrı dert. Hava yuttuğunu sanmıyorum iyi kavrıyor aslında. Ama üstten gazı da hemen çıkaramıyor. Önce Bi yatıyor ni süre sonra ağlıyor gazdan kaldırıp öyle çıkarıyorum. Tabi o süreçte bağırsaklara inmiş oluyor gaz. Ya çok erken başladı kızımda. Çok umutluydum belki bu gazsız olur diye ama

Aynen öyle ne idüğü belirsiz tek işi konuşmak ne yaptığını bilmeyen insan çok maalesef inşallah kulak tıkarız

Gaz damlasına kaçıncı gün başladınız bizim doktor 15. Günden itibaren başlayın dedi ya bişey soracam cahilligime verin bu gaz olayı alttan mı üstten mi çıkıyor bu damla hangisi için yani

Çok sevindim canım hiç bir sorun olmadan atlatmana darısı bana inşallah

Rabbime bin sükür adet agrım vardı sabhtan beri aksam üzeri 4 gibi cok hafif pembemsi akıntım oldu ondan snra olanlar oldu sancım birden artmaya basladı ve 5 dk bir gelşyodu suan hastanedeym 7 santim acıklıgım olmus.. Cok sükür allah gnlüme göre verdi sona yaklasıyorm bende dualarınızı esirgemeyin son bi kac saate dogum olacak bu kadar hızlısı beni sasırttı

Hadi bir avaz da inşallah. Aramızdan bir kişi daha yavrusuna kavuşuyorrr darısı başımızaa

Ahah ben emziriyorum baktım çıkmıyor veriyorum sırtına bı kere elini sürüyor pat gaz üstüne gaz bana inat yapıyor sanki bı saat uğraşıyorum cıkkk çok nadir eşimde hemen gak guk maşallah yeter ki çıkarsın kimde lldugu önemli değil aslında ben gece zaten yapamayınca uyanıyor hemen alıyor gazını çıkarıyor
Steril çok büyük yara oldu bende şimdiden bıktım pompa ekipmanini temizle steril et biberon ve emzik yıka steril et yoruldum ev 3 katlı 3. Kattan en alt kata in çık imanim gevredi biran önce su pompa biberon işini halletmeye çalışıyorum çok şükür bugün kullanmadık henüz biberon pompa aciktikca boğa zaten anası gibi yemeden durmuyor emziriyorum çok şükür nazar değdirmekten korkuyorum cocuguma ilk çok kavga ediyorduk şimdi 1-2 debelenip pes ediyor emiyor bazen cuk diye alıyor bakalım oda bende öğreniyoruz emzirmeyi emmeyi

Gaz damlasına kaçıncı gün başladınız bizim doktor 15. Günden itibaren başlayın dedi ya bişey soracam cahilligime verin bu gaz olayı alttan mı üstten mi çıkıyor bu damla hangisi için yani
Biz eve geldigimiz 2. Günü başladık o yüzden çok ağlamıyor gaz konusunda çok rahatız şükür eve geldigimiz ilk gün çok zordu genelde üstten atıyoruz biz sütü emer emmez babası hemen cikarttiriyor

İyi aksamlar kizlar. Bugün bacaklarimda adet agrisi gibi bir agri vardi. Doktor 2 cm açiklik olmus dedi. Doktorum pek bilgi vermedi ama bu aciklik boyle devammi ediyor ne zaman dogum olur merak ediyorum. Birde ben bir haftadir dogum hizlansin diye banyoda sicak suya oturuyordum, ahududu yapragi cayi tukettim gunde 2 3 bardak birde çok yürumeye calistim.

Cok guzel, tebrikler şimdiden sag salim sağlıkla kucaginiza alin inşallah Allah kolaylik versin, darisi biz bekleyenlerin başına boyle hızlı bir doğum.

Hay masallah darısı bıze

Hangi damlayı kullanıyorsunuz peki niye doktor bize ,15. Gün dedi benim bebeğim her süt içtikten sonra malesef çıkarmıyor gazı çok uğraşıyorum bazen çıkarmıyor o şekil uyuyor

Hurmayı da duymuştum. İçinde oksitosin varmış. Doğumu hızlandırıyomuş. Ama kabızlık yapabilir dikkat et.

Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin insallh

Kızlar merhaba yine etiketliyemedim vaktim yok doktorda 3470 gr doğduğunu şuan 3400 gr olduğunu söyledi yani başladığı kiloya geri dönmüş muhtemelen şişlik gidince. O da bana süt gelince mamayı bırak dedi. Bende yapacak birşey olmadığını yani emzirdiğimi artmasını benimde istediimi söyledim. Biraz daha arttı sütüm çok şükür zaten. Mesela geçen günlerde sürekli mama verirken şuan bugün 3 kez vermiş oldum geri kalan zamanda full emzirdim. Hafif sarılığı var tahlil yapacak düzeyde değil eğer arttığını düşünürsen bir sonraki kontrolü beklemeden acilden gelin dedi. Olayşar bu şekil. Benim bebeğim aşırı iştahlı bu arada. O yüzden mamayı artık sütüm arttıkça azaltarak bırakıcam inşallalh. Dua edin kızlar, allah yardımcınız yardımcımız olsun. Zormuş bebek bakımı ama güzel de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…