2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Evet fatma hanim doktorum. Bizde gittigimizde tam doguma denk geldi biraz bekledik. 2 hafta sonra gel dedi birde nstyede bagladi

Sizin bebeginizin kilosu ne kadardi en son. Bana sanki azıcık az ama sorun degil dedi

Pıhtılaşma sorununuz varmiydi
Test yaocktım pandemi süreci genetik bölüm kapalıydı ve hamile kaldım tekrardan yapamadım. Önlem amaçlı başlandı tamamiyle. Hatta 100 lük coraspin ile başladık 12.hafta da perinatoloji 150 ecoprin değiştirdi

Doktoruna güveniyorsan kullan canım. Ben de bi ara coraspirin ve oksapar beraber kullandım bi zararı olmadı ama içine sinmiyorsa bi de periontoloğa git bi fikir al istersen

Benimde normal olucak ama 38. haftada suni sanci ile baslaticaz dogumu bulundugum ulkede durumlar karisik gece sanci gelirse hastaneye gidemem diye korkuyorum cok zor bir zamana denk geldi yavrum Allah yardimcimiz olsun artik
Hangi ülkedesiniz? Genelde kayıp olunca 2.gebeliği suni ile başlatıyorlar yurt dışında sizde öyle bir durum oldu mu? İnşaAllah sağlıkla hayırlıca kucağınıza alırsınz Amin amin gerçekten zor bi, zaman maske, takıyorum diye dışarı çıkmayı canm istemiyor gerçekten

Evet fatma hanim doktorum. Bizde gittigimizde tam doguma denk geldi biraz bekledik. 2 hafta sonra gel dedi birde nstyede bagladi
O zaman beni de, bağlar artk nst ye. İnşaAllah bizim doğumlarda da hastanede olur ya bende onu düşünüyorum izin felan almasın da, o zamana. Geçen ay yıllık izne ayrılmıştı zaten bida alır mı bilmiyorum tabi umarım bize, denk gelmez

Sizin bebeginizin kilosu ne kadardi en son. Bana sanki azıcık az ama sorun degil dedi
Hepimize mi öyle diyor acep ola 1470 di 30 iken kkdaki kızlar da hep 1500 civarı demişti birçoğu bence çok normal değeri bana da dedi bi iki gün geride kilosu öğün mü atlıyorsun diye sordu hatta . 1800 2000 civarı çıkarsa bunda sıkıntı yoktur zaten bakalım ne dicek. Seninki şuan, uygulamaya göre 2200 civarı olması gözüküyor ama, artk fazla büyüdüler ölçümler de yanlış çıkabilir bundan sonraki süreçte. Ben hiç takmıyorum suyu iyiyse kalbi gelişimi iyiyse haftası ile uyumu +/- bi kaç gün oynuyorsa, hiç sıkıntı değil bence. Şu havalarda insanın yemek yiyesi bile gelmiyor zoraki yiyorum iştah kapanması oldu bi çogumuzda bu zamanlarda., zaten 36dan,sonrs her hafta neredeyse 200,300 gram alacaklar şuan bence çok iyi. Bide onu dogurması var 3.175 gr oglumu 9cm açıklıkla dogurana kadar neler çektim

Ben bayrama denk gelirse diye sormustum burdamisiniz diye. Ramazan bayraminda burada olacakmis kurban bayraminda yokmuş

Seninki iyiymis bence. Çunkü banada birazcik az geliyor kilosu. Benim 32de 1500dü. Ama sorun olmaz dedi. Bazen ne kadar yemegine dikkat etsende çocuk kaç kilo olacaksa o kadar olurmuş:)

Kızlar günaydın dogum cantasına mama koydunuz mu sezaryen sonrası bazen hemen süt gelmiyormuş. Hangi mamayı tercih etmeliyiz ?
Koymadım ben. İlk doğumda da koymamıştım. Hastanede hemşireler vermiş bir kez kan şekeri düşünce. Sonrasında hep memede ydi zaten. Süt geliyor mu gelmiyor mu anlamıyor insan ilk hamilelik olunca. Çeke çeke getirecek inş.

Seninki iyiymis bence. Çunkü banada birazcik az geliyor kilosu. Benim 32de 1500dü. Ama sorun olmaz dedi. Bazen ne kadar yemegine dikkat etsende çocuk kaç kilo olacaksa o kadar olurmuş:)
Tabiki kesinlikle katılıyorum. Oglum da hiç canm bişey istemezdi bi kahvaltı bi aksam yemeği yerdim sadece 5kilo almıstım doguma kadar ve 3200 doğmuştu neredeyse. Hiç önemseme sağlıklı olsun da gerisi boş

Kızlar sizinde üst bacak iç taraftan bikini böylesine kadar kaslarda ağrınız var mı bu son haftalar da olmuyor muydu ya ben şimdiden olunca erken mi gelecek diye düşünüyorum kötüyü çağırmak istemiyorum erken dogumla ilgili konusuyoruz hep ama baya bi ağrı oluyor o taraflarda ben bunu oglum da son bi kaç hafta kala yaşamıştım

Arkadaslar merhaba, bebeğim karnimda şimdiye kadar hiç olmadigi kadar hareketli. İnanamıyorum bazen, ay dur yapma guzum yeter yoruldun diyesim geliyor, hani bunların büyüdükçe yeri daraldigindan daha az hissediliyordu hareketleri. Sizlerde de böyle mi son donemecte durumlar

Bugün yaşadığım ağrıdan bahsediyorsunuz. Hala da devam ediyor. Karnımın da sağ tarafı ağrıyor. Hayır olsun bende taktım şimdi neden acaba diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…