2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben öyle yaptım. Bebeğin doğunca giyeceklerini koyup bantladım poşetimi üstüne bebeğin giyeceği kıyafetler yazdım. Bebek yedek kıyafetleri dedim bi poşete. Anne iç çamaşırları dedim vs. Vs.
Ben de bugün başladım, o şekilde yapıcam. Ben Haziran ayında doğum yapıcam ama bu işler hiç belli olmuyor erkenden hazır olsun. Hepsini bir günde hazırlayamam zaten. Daha biberon Vs sterilize edilecek. 3 poşet yapıp numaralandırıcam. İlkini ebeye verirler, sonrakiler de elimizin altında olur.

Kızlar çanta hazırlsyınca resim atıverin gaari fikir olsun bize de ben birçoğunuza göre sona doğru dogurcam muhtemelen o yüzden az çok fikirleşelim hem kim ne koyduğunu da yazsın piliss
4 hastane çıkışı, ayrıyeten zıbın tulum takımları, şampuan, havlu, pişik kremi, biberon, battaniye, bez, ağız mendili koyucam.
Kendime altüst pijama takımı, elbise gibi olanlardan pijama, emzirme sutyeni, depend külot, içeri-dışarı terliği, uzun tshirt, elbise, havlu koyucam.

Battaniyeli olan setlerde battaniyenin içine yerleştiriyim bohça gibi onu öylece versin. Kalanlarıda poşetliyeyim.

Eşime küçük bi sırt çantası yapmıştık, bi alt üst koymuştuk sadece. İyiki koymuşuz. Bebeği daha giydirmeden o yeşil çarşafla eşime vermişler ilk görsün diye kızı kucağına alır almaz kaka yapmış üstüne eşimin üstü kaka olmuş yedekleri giydi

Benimkide en başından beri 2.8 son aylarda hiç bakılmadı gidince sorayım bende progestan kullanmana gerek yok dedi banada zaten kullanmıyodum rahatsız ediyor.
bakılmıyor mu?? ama rutindir rahim ağzı ölçümü her kontrolde bakılır benim her seferinde kontrol ediyor doktorum, belki bakmıştır da sana söylememiştir

Amin cnm cok tsk ederim. Evet insan her seyi buruk yasiyo malesef zor bi donem sizin de basiniz sagolsun

Evet dogru diyosun bu sekilde soylemem en dogrusu aslinda cok takilmam ama doktorlar arasinda en cok ilgilenen o tum tahlil tetkiklerimi sabah yaptirip aksam whatsapp tan atarim ona gore degerlendirir.

Ama devlet hastanesine bi gidisim var covitten stres had safhada zaten. Onumuzdeki gunlerde yolumun seklini bahsedeyim yapacak bisey yok . Cok tsk ederim

Cok tsk ederim amin sagolun

Ya aslinda benim cok detay dusunmemden dolayi belki de dediginiz gibi belki onlarca hasta bakar eder ama cok ilgilendi hakkini yiyemem uygunca anlatmam en guzeli. Ve tabiki de ilk once hastanenin fiziki durumu benim bu onemli gunumde keske dememek cok onemli aslinda o da biliyo kadin doguma gittigimi ozele ama..
En iyisi soyleyip yoluma bakmak cok cok tsk ederim

bakılmıyor mu?? ama rutindir rahim ağzı ölçümü her kontrolde bakılır benim her seferinde kontrol ediyor doktorum, belki bakmıştır da sana söylememiştir
Perşembe randevum var sorucam özellikle benimde aklımdan çıkmış başka şeyler araya girince.

Cok tsk ederim ya kafamda sekillendi gercekten aynen bu sekilde soylemem en guzeli. Fiziksel agirligim yetmiyo gibi ruhsal olarak da bunu dusunmek gercekten en son isteyecegim sey

Kızlar kıyafetleri 30 derece elde yıkamaya attım küçülmüşler
Ben 15 dakka soguk suda yikadim dalin granul deterjanla kurumasini bekliyorum. Utu yapcam insallah. Aslinda 30 da mi yikiyayim diye dusundum cicekli battaniye bodyler var diye az devirde soguk suda yikadim simdilik bi anormallik gorunmuyo zaten minnaciklar bakalim
Mesela bi takim mi kuculmus hepsi mi kuculmus? Ay zaten minnaklar daha nasi kuculebildi

2 makine yıkadım ben omo bebek deterjanıyla bazıları aynı kalmış bazıları küçülmüş.

Ne yaptiniz, ben kiyafetlerin cogunu beyaz renkli almisim 90'a atacaktim emin olamadim 60a attim. Lekeli degil aslinda su ve deterjan da yeterli olur, zaten utuleniyor ama bastim 60'a. Simdilik her sey yolunda Yikanan temiz seyleri utu masasinin ortusune koyamadim, ortuyu de cikarip yikadim. Kendi kiyafetlerimiz olsa asla aklima gelmezdi.

Canım sona bırakma bence ben yıkayıp sererken bile belimin ağrısından duramadım. Ayakta durmak iş yapmak gittikçe zorlaşıyor.
Canm ben aldıgım da yıkamıstım katlı olarak duruyor çekmecede, de ama işte çanta yapmadım bi kaç da, eksiğim var ama doguma yakın yıkarım demiştim mağaza tozu gitsin diye yıkamıstım.

Cok tsk ederim ya kafamda sekillendi gercekten aynen bu sekilde soylemem en guzeli. Fiziksel agirligim yetmiyo gibi ruhsal olarak da bunu dusunmek gercekten en son isteyecegim sey
Oyüzden ilk fırsatta söyle ve yükü at üzerinden.
Ben ta en başta söyledim neredeyse.
Geliorum ama doğumumu pandemi şartları sebebi ile bulundugum ilde yapmak zorundayım diye.gerçi niye kasıyosak sanki adamlar biz onlara doğum yaptırmayınca işsiz kalcaklar gibi

ben de aynı tepkiiyi verdim kızların nasıl yıkadığını duyunca :)) valla benimkiler de açık renk krem beyaz filan ben de hep 60 derecede uzun programda yıkadım hem sabun tozu erimez kalır diye hem de ilk boyaları ağartıcılar vs akıp gitsin diye.. ben bizim yeni alınanları bile çorap bile olsa en az 40 derecede normal programda yıkıyorum illa, boyası kimyasalı tenimize geçer gibi geliyor. bebişinkilere bişey olmadı bu arada küçülme filan, kitikate ve ebebek organik pamukluydu hepsi de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…